Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 26, 2018 4:02 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Nie sądzicie że katolicyzm robi z mężczyzn mięczaków? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie sądzicie że katolicyzm robi z mężczyzn mięczaków?
equuleuss napisał(a):
Owszem, są i bywają trudne, w poszczególnych sytuacjach życiowych, na przykład wtedy kiedy za brak wyrzeczenia się wiary, wartości, grozi śmierć i to nie tylko tobie ale także twojej rodzinie.
To akurat jest bardzo proste. Wiara to nie deklaracja, to sposób bycia zakorzeniony w uniwersalnych i pierwotnych wartościach, w Bogu. Nigdy bym nie naraził, i nie narażę, rodziny w takich okolicznościach, choć są one w w naszym (polskim) przypadku dość abstrakcyjne.

Cytuj:
Albo kiedy szef prosi o wykonanie polecenia które jest sprzeczne w wiarą / wyznawanymi wartościami, a wiesz że kiedy stracisz pracę to stracisz jedyne utrzymanie dla rodziny.
Szef nie szef, wszystko jedno, trzeba człowiekowi rzeczowo wytłumaczyć, co i jak i to powinno wystarczyć. No chyba, że to "diabeł wcielony".

Cytuj:
Albo kiedy ukochana osoba chce czegoś co godzi w wiarę / wartości w imię miłości do niej.
Kierując się miłością (w szerokim rozumieniu tego słowa), zapewniam sobie maksimum obiektywizmu w spostrzeganiu i max szans na podjęcie właściwej decyzji. Po prostu, żaden problem.

Cytuj:
Słowa pisane przychodzą łatwo, ale sytuacje życiowe nie raz stawiają w trudnym położeniu gdzie trzeba wybierać pomiędzy. I nie zawsze to jest takie proste i oczywiste.
Z pewnością masz rację, chociaż z drugiej strony, wygląda na to, że nie zawsze też jest to trudne i nie-oczywiste.

Cytuj:
Ale znajdziesz to tylko wtedy kiedy zrobisz ten pierwszy krok do wyrzeczenia się siebie. Czyli ten pierwszy krok zazwyczaj jest trudny.
To prawda. Pierwszy krok był, jest i pewnie pozostanie, tym najtrudniejszym. Ale jest to uniwersalna prawda. A prawdę albo się przyjmuje, albo nie, choć lepiej to pierwsze, nawiasem mówiąc znowu wracamy do woli, chcenia.

Pt gru 29, 2017 6:44 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Andy 72
Robienie z siebie ofiary to zdeformowany obraz człowieka. Nie wpisuje się ani w naturę mężczyzny, ani tym bardziej w obraz człowieka sprawiedliwego kreślonego w Biblii. Patrz, to prawdziwy Izraelita, w którym nie ma podstępu czytamy u Jana.
Nie chodzi bowiem o przytakiwanie, nie chodzi, by robić wrażenie człowieka ułożonego, który zawsze i na wszystko ma się zgadzać, nie przysparza problemów, nie ma wlasnego zdania i nie myśli, a jeśli już myśli, to tylko, by stawać się coraz bardziej zakłamanym wewnętrznie. To wielka sztuka umieć siebie egzaminować z motywacji, nie łudząc się i nie mydąc sobie oczu naciąganymi tłumaczeniami. Można być wyrachowanym cwaniakiem ubranym w nieskazitelny kostium dobrego katolika.

Mózg społeczny kobiety i mężczyzny mogą się różnić. Kobiety częściej myślą w kategoriach więzi, podczas gdy dla mężczyzn siłą napędową decyzyjności jest bardziej abstrakcyjne poczucie sprawiedliwości (dylemat Heinza i Farmaceuty to opisuje). Wychowywany przez kobiety nabywa cech kobiecych a same kobiety w związkach odbierają to jako męską słabość. To co miało pozostać ukształtowaną przez ewolucję (?) i biblijnie akceptowalną cechą mężczyzny wychowanie zniszczyło

Wespecjan źle więc motywuje mięczakowatość. To nie leży ani w naturze, ani Biblia tego nie promuje. Widzi znieksztalcenie, które niesłusznie przypisuje religii. Nie zna koncepcji biblijnej człowieka.

Pt gru 29, 2017 6:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
a czy Pan Jezus uderzyl kogoś w twarz tak az zalal się krwią i powywlekal wszytkich za włosy jak proponujesz?

Być może z takich postaw (jak Wespecjana), wzięło się powiedzenie, że nadgorliwość może być gorsza od faszyzmu.

Albo z drugiej strony, chcesz zostać męczennikiem? Poślub "świętego"! :D

Pt gru 29, 2017 6:50 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
domgo napisał(a):
sachol napisał(a):
a czy Pan Jezus uderzyl kogoś w twarz tak az zalal się krwią i powywlekal wszytkich za włosy jak proponujesz?

Być może z takich postaw, wzięło się powiedzenie, że nadgorliwość może być gorsza od faszyzmu.

z jakich postaw? Kompletnie nie rozumeim o czym piszesz

Pt gru 29, 2017 6:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
To co miało pozostać ukształtowaną przez ewolucję (?) i biblijnie akceptowalną cechą mężczyzny wychowanie zniszczyło

To jest cecha wychowania? a nie wrodzona (nie koniecznie genetyczna) tworząca się w orkresie zarodkowym?

Pt gru 29, 2017 6:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
domgo napisał(a):
sachol napisał(a):

Być może z takich postaw, wzięło się powiedzenie, że nadgorliwość może być gorsza od faszyzmu.

z jakich postaw? Kompletnie nie rozumeim o czym piszesz
Spójrz jeden post wyżej. Wziąłem pod uwagę, że mój skrót myślowy będzie nieczytelny i zdążyłem nanieść poprawkę :)

Pt gru 29, 2017 7:02 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Andy 72
Nie ma sprzeczności między ewolucyjnym ukształtowaniem a genetyką. :)

Pt gru 29, 2017 7:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chodziło mi o trzy poziomy wpływania: pierwszy : dziedziczenie po rodzicach: ojciec utalentowany muzycznie to i syn.
Geny to dopiero cegły na dom, nie dom;
Człowiek powstaje w procesie gastrulacji (jak pisze Dawkins) wtedy powstają jego niezmienne cechy, jego przyszłe ideały, to czy będzie homoseksualistą na przykład.
I trzecie: wychowanie które może zepsuć plan. Ale człowiek nie jest tabula-rasa nieskończenie plastyczny.

Ja może jestem trochę mało męski (stąd były kłopoty z dziewczynami), choć z drugiej strony męskie zainteresowanie naukami ścisłymi itp.
zauważyłem że homoseksualizm nie oznacza tego, w szkole był jeden prawdopodobnie homo, a był niezniewieściały, dobry w sporcie, często kapitan drużyn itp.
Dla mnie natomiast najtrudniejszą rzeczą było by być szefem: w rodzinie wśród rodzeństwa, we własnej jako mąż, w firmie, szkole czy wojsku.

Pt gru 29, 2017 7:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
To jest zachowanie mężczyzny-katolika [nie mam w zasadzie nic więcej do dodania]:
https://youtu.be/gK-_uF90gNk?t=53

Pt gru 29, 2017 7:56 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
To jest zachowanie mężczyzny-katolika [nie mam w zasadzie nic więcej do dodania]:

Wyrzucili go poza miasto i kamienowali, a świadkowie złożyli swe szaty u stóp młodzieńca, zwanego Szawłem. Tak kamienowali Szczepana, który modlił się: «Panie Jezu, przyjmij ducha mego!» A gdy osunął się na kolana, zawołał głośno: «Panie, nie poczytaj im tego grzechu!» Po tych słowach skonał". (Dz 7, 58-60)

Pt gru 29, 2017 8:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Wespecjan napisał(a):

Wyrzucili go poza miasto i kamienowali, a świadkowie złożyli swe szaty u stóp młodzieńca, zwanego Szawłem. Tak kamienowali Szczepana, który modlił się: «Panie Jezu, przyjmij ducha mego!» A gdy osunął się na kolana, zawołał głośno: «Panie, nie poczytaj im tego grzechu!» Po tych słowach skonał". (Dz 7, 58-60)

Gdyby kobiety mogly być księżmi katolicyzm by zniknął.

Pt gru 29, 2017 8:14 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Gdyby kobiety mogly być księżmi katolicyzm by zniknął.

Jesteś mizoginem? Dlaczego tak sądzisz? Czy księża leją po mordzie?

Pt gru 29, 2017 8:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):

Bardzo pradopodobne, że jakiś handlarzyk doznał jakiegoś uszczerbku.

Pt gru 29, 2017 8:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czasem trzeba być męczennikiem, czasem nie trzeba. Trzeba gdy ma być to świadectwem a z drugiej strony nie zapominajmy o wspaniałym zwycięstwie cesarza Konstantyna.

Pt gru 29, 2017 8:19 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Czasem trzeba być męczennikiem, czasem nie trzeba. Trzeba gdy ma być to świadectwem a z drugiej strony nie zapominajmy o wspaniałym zwycięstwie cesarza Konstantyna.

Jak i wspanialym świadectwie św. Maksymiliana Kolbego czy to było niemęskie?

Pt gru 29, 2017 8:21 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona