Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz gru 13, 2018 11:12 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
 Nie sądzicie że katolicyzm robi z mężczyzn mięczaków? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie sądzicie że katolicyzm robi z mężczyzn mięczaków?
Najbardziej zwierzęca, goryla natura wychodzi w szkole, gimnazjum gdzie chłopcy chcą koniecznie dominować i wybierają sobie "ofermę" klasowego.

Pt gru 29, 2017 9:40 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Sachol. Obawiam się, że zbyt szybko czytasz i zbyt pobieżnie analizujesz to co napisano. To są badania z zakresu neuronauk i mogę je przywołać opisując wzbudzenia określonych obszarów mózgu, inaczej u kobiet, inaczej u mężczyzn.
Doczytalaś o czynnikach intelektualnych? Nie zrozumialaś. Ale udajesz, że się znasz.
Możesz sobie prowadzić wojnę płci jak Cię to kręci. Widzenie różnic prowadzi do zrozumienia. Daje wgląd w wewnętrzne życie obu płci. Ignorowanie różnic psychologicznych pomiędzy płcjami jest absurdalne, prowadzi do narzucania swego myślenia komuś kto myśli inaczej. Można to czynić. Efekty przybliżył Wespecjan. Chłopcy wychowywani przez mamy i babcie, panie przedszkolanki, panie nauczycielki mają duże szanse na bycie mięczakiem. Brakuje bowiem wzorców zachowań silnych mężczyzn. Taki chłopiec uważa, że jego siła to leży w mordobiciu. Tylko to u siebie wyodrębnia, bo to widzi. Reaguje zgodnie z instynktem w sytuacji trudnej lub jest życiowym niedorajdą.

Pt gru 29, 2017 9:51 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
merss napisał(a):
Wespecjanie. To leży w ich naturze, pisałam wcześniej. W męskiej naturze leży sprawiedliwość, więc reagują inaczej. Dlatego to mężczyźni mogą być żołnierzami i idą na wojnę z błogosławieństwem wodza/papieża, któremu wierzą.
Mężczyźni i kobiety różnią się pod kątem czynników, które mogą wpływać na aktywację ich podzielanych obwodów. Podwójna strategia stosowana przez przeciętnego mężczyznę: empatyzowanie z przyjaciółmi, ale nie z wrogami bardzo dobrze służy mężczyznom na wojnie. Zdolność do niepodzielania bólu wroga sprawia, że żołnierski obowiązek zabijania wroga staje się łatwiejszy do zniesienia, zaś odczuwanie empatii wobec swoich spaja armię. Ofiary po stronie wroga stają się do zaakceptowania, te zaś wśród 'naszych' będą bolesne i powiększą dążenie odwetu. Kobietom trudno zaakceptować czarno - biały obraz wojny. Mamy więc różnice w psychologicznych mechanizmach ochronnych, które żołnierze muszą stosować, by wypełniać swój nielatwy obowiązek. Mózg społeczny mężczyzn i kobiet różni się. Inne były bowiem warunki ewolucji.
To nie sa różnice nie do pokonania, bo na mechanizmy empatii nakladają się czynniki intelektualne zmieniające decyzyjność. Mężczyzna może zaniechać zemsty a kobieta ukarać winowajcę wzbudzającego litość. Biblia to jedynie ukierunkowuje.

Bardzo upraszczasz i generalizujesz. Wielu mezczyzn zmiszonych do wojny ani zabijac ani byc tam nie chcielo i nie lezalo to w ich naturze. Tak samo mozna mowic o zniszcoznych psychicznie mezczuznach ktorzy widzieli okropienstwo wojny np. W Wietnami i inne.
Tak samo jest wielu mezczyzn nie potraficych stosowac przemocy a za to empatycznych.
Latwo pisac i stawiac tezy z za ekranu komputera a czasem niewiele ma to z zycie wspolnego.

Zgadzam się .Niektóre kobiety są tak wynaturzone że nawet potrafią własne nowo narodzone dziecko wyrzucić na śmietnik czy je skatować razem z konkubentem. Nie ma tutaj podziału na uwarunkowania psychologiczne. Człowiek który jest poraniony przez życie ,sam może z biegiem doświadczeń utracić możliwość odczuwania jakiekolwiek empatii.

Co do załączonych filmów -tym kobietom przydałby się bardziej jakiś psychiatra i egzorcysta a nie walenie po mordzie. Takie postępowanie kojarzy mi się z nienawiścią ,pogardą i brakiem miłosierdzia właśnie a tego nie naucza nas Chrystus.

Pt gru 29, 2017 9:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Natalia22 napisał(a):
Człowiek który jest poraniony przez życie ,sam może z biegiem doświadczeń utracić możliwość odczuwania jakiekolwiek empatii.

Co do załączonych filmów -tym kobietom przydałby się bardziej jakiś psychiatra i egzorcysta a nie walenie po mordzie.

Empatia jest jak najbardziej potrzebna, ale jak się widzi że zły i duży bije małego dobrego, to trzeba mieć empatię do ofiary a nie "po równo".
Jeśli chodzi o te kobiety to należy użyć przymusu fizycznego, a gdyby zamiast kobiet byli młodzi przestępcy to można było by im i przywalić.

Pt gru 29, 2017 10:01 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Natalia. Łączenie z empatią zdegenerowania jest nieuprawnione. To tylko Twoje wolne skojarzenia i doświadczenia życiowe. Ja nie spotkałam żadnego dziecka na śmietniku, znajomi też nie.
Psychopata też ma neurony lustrzane, ale potrafi je uciszać. Rokowania terapeutyczne u osobników o wysokim współczynniku psychopatii są złe.
Wespecjan nie założył wątku o degeneratach i zaburzeniach psychicznych.

Pt gru 29, 2017 10:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wyleciał mi z głowy bardziej prawowierny cytat, ale "Ten zwycięża, kto pokonuje sam siebie" -Vincit qui se vincit. Albo "Ten, kto zwycięża innych jest silny. Ten, kto zwycięża samego siebie jest potężny." I przeczytawszy ten watek znowu mam niejasne wrażenie że jestem bardziej męska niż mężczyzni - w szczególności autor wątku. Bo ja tam na żadne walki, krucjaty, wojny ani nawet przywalenie komus pięścią ochoty nie mam, a dzień w dzień to robię. Sobie. I to przez katolicyzm. Zwłaszcza od pewnego czasu toczę pewną wojnę z sobą samą (innymi słowy zapieram się siebie) i nawet nie mam żadnej przyjemnosci z tego że - dzięki Bogu - pacyfikuję sama siebie zwycięsko. I rzekłabym że latwo uciec przed walką z sobą w walkę z innymi.

Pt gru 29, 2017 10:15 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Zanim dojdziesz do drzwi Piotrowych wyjdą orszaki powitalne na zewnątrz. Dobra robota, bo poznanie siebie i wgląd w motywy postępowania masz opanowane. Istota katolicyzmu Najpierw poznaj siebie a będziesz wiedzieć jak żyć. :)
To jednak powinno być wspólne dla obu płci. :)

Pt gru 29, 2017 10:27 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):
Sachol. Obawiam się, że zbyt szybko czytasz i zbyt pobieżnie analizujesz to co napisano. To są badania z zakresu neuronauk i mogę je przywołać opisując wzbudzenia określonych obszarów mózgu, inaczej u kobiet, inaczej u mężczyzn.
Doczytalaś o czynnikach intelektualnych? Nie zrozumialaś. Ale udajesz, że się znasz.
.

Pani Merss jest psychiatrą?

Pt gru 29, 2017 11:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
przynajmniej ten w dzisiejszym wydaniu (nacisk na bądź miłosierny, przebacz, módl się), no kiedyś tak nie było, były zakony rycerskie, gdzie sprawy załatwiało się żelazem i krwią.

Coś w tym jest. Nie wiem jednak czy problem leży po stronie katolicyzmu, czy raczej ogólnej kultury europejskiej, czy też może raczej antykultury? Pan Jezus nie potępiał osób przłapanych na cudzołóstwie, ale powiedział też: idź, i nie grzesz więcej.(J 8,1-11)
Pozdrawiam

Pt gru 29, 2017 11:46 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
1.
Andy72 napisał(a):
Tak jak świadectwem było polegnięcie w boju Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Wątek poboczny, ale zainteresowała mnie swoista legenda. I porównywanie Baczyńskiego do o. Kolbego.
Nie wydaje mi się, aby Baczyński poległ w walce. Pamiętałam, że zginął w momencie względnej ciszy, podczas odpoczynku, wypatrzony przez snajpera. No i poszukałam źródła. Kobieta, która była świadkiem jego śmierci, pisze tak:
"Dzień, w którym zginął Krzysztof Kamil
Baczyński, zapamiętała również
Barbara Elżbieta Nachtman-Żylewicz
„Bożena”, w czasie Powstania dowódca
łączniczek i sanitariuszek batalionu
„Nałęcz”: „Okna były zasłonięte do połowy
workami z piaskiem. Byliśmy na
pierwszym piętrze. Przyniosłam im jabł-
ka – ktoś gdzieś miał jabłka w piwnicy
i dał. On jadł jabłko i spacerował w tę
i z powrotem. Z naprzeciwka, z Teatru
Wielkiego, trafił go snajper przez
okienko"
http://www.polska1918-89.pl/pdf/ostatni ... o,1582.pdf

2. A co do meritum - nie zmieniłam zdania. Walenie po twarzy do krwi i poniewieranie ludźmi - pragnienia Wespecjana w stosunku do pań z filmiku - nie są przejawem dobra i odwoływanie się przez Wespecjana do postawy Chrystusa, który wywracał stragany, jest tu nadużyciem. Jezus nie torturował kupców, nie rozkwaszał twarzy i nie włóczył za włosy. I tak prymitywne zagrywki były Mu obce.

Odmawianie szacunku dowolnemu człowiekowi (Wespazjan "Takie coś nie jest kobietą, na bycie kobietą trzeba sobie zasłużyć") jest zaś haniebnym zaprzeczeniem chrześcijaństwa. Trudno, taka prawda. Nikt nie musi zasługiwać na bycie kobietą czy mężczyzną. Godność tę - podobnie jak w przypadku bycia mężczyzną - ma się jako stworzenie Boże, bez warunków. Żadne wrzaski tego nie zmienią. Wystawiają tylko świadectwo wrzeszczącemu.

So gru 30, 2017 3:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Terremoto napisał(a):
A co do meritum - nie zmieniłam zdania. Walenie po twarzy do krwi i poniewieranie ludźmi - pragnienia Wespecjana w stosunku do pań z filmiku - nie są przejawem dobra i odwoływanie się przez Wespecjana do postawy Chrystusa, który wywracał stragany, jest tu nadużyciem. Jezus nie torturował kupców, nie rozkwaszał twarzy i nie włóczył za włosy. I tak prymitywne zagrywki były Mu obce.

Sprzeczasz się o liczbę siniaków po laniu. Sniak wte czy siniak we wte czy parę wyrwanych kudłów z łba świni plującej na sacrum nie robi żadnej różnicy. Pan nam pokazał, że beszcześcicieli miejsc świetych należy bijąc przemoca stamtąd usuwać.

Terremoto napisał(a):
Odmawianie szacunku dowolnemu człowiekowi (Wespazjan "Takie coś nie jest kobietą, na bycie kobietą trzeba sobie zasłużyć") jest zaś haniebnym zaprzeczeniem chrześcijaństwa. Trudno, taka prawda. Nikt nie musi zasługiwać na bycie kobietą czy mężczyzną. Godność tę - podobnie jak w przypadku bycia mężczyzną - ma się jako stworzenie Boże, bez warunków.

Nie dawajcie psom tego, co święte, ani nie rzucajcie pereł waszych przed wieprze.

So gru 30, 2017 3:12 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie. Pan nam nie pokazał, że wolno bić ludzi. Co więcej, skarcił Piotra, który chciał z bronią stawać w Jego obronie i sięgnął po miecz (epizod przy pojmaniu przed Męką). (Jan 18, scena z Malchosem).

Nie manipuluj Biblią. Cytat o nierzucaniu pereł przed świnie nie dotyczy odbierania godności dowolnemu człowiekowi, poniewierania nim do krwi, lecz tego, że do odbioru słowa Bożego trzeba być przygotowanym. Jezus ujął się za jawnogrzesznicą, nie potępił jej, a Ty byś chyba radził ją ukamienować, prawda? Wywlec za włosy itede.

Nie kłócę się. Protestuję spokojnie przeciwko ewidentnym nadużyciom i zafałszowywaniu chrześcijaństwa.

Ale kto wie, może i mnie przyjdzie w końcu powtórzyć cytat o perłach... W kontekście dostrzeganego a nieprzezwyciężalnego obecnie niezrozumienia i prób manipulacji.

So gru 30, 2017 3:31 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):

equuleuss napisał(a):
Kościół przeprosił za Krucjaty o ile mi wiadomo.

Nie rozpowszechniaj bzdur i fałszów.

To nie jest bzdura.

Papież Jan Paweł II w historycznej homilii wygłoszonej w niedzielę, w Dzień Przebaczenia, "prosił pokornie o przebaczenie" win, jakich chrześcijanie i Kościół dopuścili się w ciągu wieków wobec wyznawców innych religii. Wśród najcięższych grzechów Kościoła papież, który celebrował mszę w bazylice św. Piotra, wymienił podziały wśród chrześcijan, wojny religijne, nieufność i nietolerancję wobec innych kultur i religii. "Przebaczamy i prosimy o przebaczenie" - mówił Jan Paweł II. "Nawet jeśli sami nie ponosimy winy za grzechy przeszłości, bierzemy na siebie ciężar win popełnionych przez naszych przodków" - dodał. Kościół - jak podkreślił papież - "wyznaje też winy naszych współczesnych wyznawców, za które czuje się odpowiedzialny".

(...) W liturgicznej "mea culpa" uczestniczyło pięciu kardynałów i dwóch biskupów kurii rzymskiej. Każdy z nich wymieniał grzechy Kościoła i chrześcijan, a papież za każdym razem prosił Boga o przebaczenie. Kardynał Joseph Ratzinger, prefekt watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary (dawne Święte Oficjum), wezwał papieża i dziesięć tysięcy duchownych i pielgrzymów zgromadzonych w bazylice do wyznania "grzechów popełnionych w imię prawdy". Wymienił metody ewangelizacji, wyprawy krzyżowe i działalność Inkwizycji.

Wespecjan napisał(a):
Kobiety usprawiedliwią nawet najgorsze podłości.

Tutaj nie chodzi o usprawiedliwianie ale czy podoba Ci się przemoc? Te opisy jak byś walił z łokcia i z kolana kobiety w twarz aż by się krwią zalała, nie wiem, za dużo gier czy filmów akcji? Wiesz, takie rzeczy nie czynią z mężczyzny prawdziwego mężczyznę, ale czynią z niego prymitywa. Po prostu. To nie jest męskie. To jest denne.

Kobieta bałaby się takiego faceta ja Ty, bo masz jakieś dziwne zamiłowanie do stosowania przemocy i to nawet w stosunku do kobiet, a jak widać kobieta ma sobie zasłużyć na bycie kobietą bo inaczej to z piąchy.

merss napisał(a):
To leży w ich naturze, pisałam wcześniej. W męskiej naturze leży sprawiedliwość, więc reagują inaczej.

W mojej naturze także leży sprawiedliwość, ale w męskiej naturze leży hormon agresji - testosteron.

Mężczyźni mający wyższy poziom estrogenu są bardziej łagodni, ugodowi.

Cytuj:
Kobietom trudno zaakceptować czarno - biały obraz wojny.

Jako dziecko bawiłam się tylko i wyłącznie w chłopięce zabawy, wojna, żołnierze, indianie, bitwy, strzelanki, tak więc do wroga się strzela a swoich ochrania. Ale obraz wojny nigdy nie jest czarno - biały, nawet dla żołnierzy. Bowiem każdy ma sumienie i ludzkie odruchy.

merss napisał(a):
Chłopcy wychowywani przez mamy i babcie, panie przedszkolanki, panie nauczycielki mają duże szanse na bycie mięczakiem. Brakuje bowiem wzorców zachowań silnych mężczyzn.

Ja nie potrafiłabym wychować dziewczynki na dziewczynkę, wychowałabym ją na chłopca. Bo taki świat mam w sobie i taki obraz osobowości, męski a nie kobiecy.

Także to też jest zagadkowe i nie zawsze tak bywa że kobieta nie potrafiłaby wychować chłopca. Ale może to wyjątki, może jestem takim wyjątkiem w tej kwestii.

bergamotka napisał(a):
I przeczytawszy ten watek znowu mam niejasne wrażenie że jestem bardziej męska niż mężczyzni - w szczególności autor wątku.

Mam podobne wrażenie o sobie. I od pewnego czasu próbuję powiedzieć Wespecjanowi że właśnie to nie przywalenie, nawet jeśli miałoby się na to ochotę, jest pokazem prawdziwej siły, tej wewnętrznej.

So gru 30, 2017 3:32 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
equuleuss: Mam dosyć przepraszania za bycie katolikiem i za to że żyję. Krucjaty były wojną sprawiedliwą, bo broniły pielgrzymów i chrześcijan przed prześladowaniem i mordami ze strony muzułmanów i arabów. Inkwizycja też była potrzebna, bo bez niej nie było by dzisiaj Kościoła, który rozbił by się na tysiące heretyckich grupek. Zarówno inkwizytorzy jak i nieskruszeni heretycy skazani na karę śmierci byli ludźmi którzy wierzyli w to co głosili, a nasz Bóg mówi o byś był zimny albo gorący. Jestem dumny jak katolik z wypraw krzyżowych i Świętej Inkwizycji i nikogo nie zamierzam za to przepraszać.

Co do wybicia zębów na miejscu tym wariatkom z FEMENU to nie ma nic bardziej edukującego niż sprawiedliwość wymierzana natychmiast i na miejscu.

So gru 30, 2017 3:54 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):

Pełno tu tematów, jak to żona zdradza męża, a on "trwa i modli się", zamiast wściec się i przywalić z piąchy jej i kochankowi by przynajmmiej złamać nos, albo wyrzucić za kudły nago z domu.

Dokładnie tak zrobiłby każdy lub prawie każdy facet przyłapując in flagranti żonę z kochankiem w swoim domu, bądź o to spokojny :)
A tutaj, Wespecjan - wirtualny świat, w którym nawet własne fantazje, mrzonki można przedstawiać jako fakty. Dlatego do historii typu: jak to ona wiodła, dostatnie, cudne życie małżeńskie i nagle jak grom z jasnego nieba: wyprowadziła się do kochanka (!), on natomiast teraz "trwa, modli się" - trzeba zachować zdrowy dystans. Bywa, że któregoś dnia ofiara przemocy mówi: dość i postanawia uciec od oprawcy, ten natomiast jak przystało na psychopatę zdaje się nadal nic nie pojmować..
Oczywiście, żeby nie było zaraz, że tylko mężczyźni stosują przemoc, kobiety też potrafią. Ot sytuacja w sklepie: on spotyka żonę z ich dzieckiem w wózku z kochankiem, ma zakaz zbliżania się do niej, więc ustawiając się w stosownej odległości, mówi: Marysiu, na co ona chwyta go za kark, daje kilka solidnych kopniaków w tyłek i solidnym pchnięciem rzuca go na posadzkę, aż ten ląduje daleko, daleko na korytarzu.
Jednakowoż faktem jest, że kobiety rzadziej dopuszczają się przemocy.

Piszesz Wespecjan o tych miotających się nagich kobietach w niewybrednych słowach.. A przecież w takim staczaniu się kobiety na dno, biorą udział męźczyżni. Męźczyżni, którzy może po wielekroć potraktowali ją jak rzecz służącą do zasokojenia "fizjologicznej potrzeby seksualnej", nie zaś jako kobietę, która choć może w głupim naiwnym stylu, ale jednak - szukała miłości.

Nie bez powodu piszę o przemocy, bo i słusznie, po obejrzeniu tego filmiku wątek na takie miano zasługuje.
Zdrowy katolicyzm - nie faryzejski, nie kapliczkowy, jak to pisze merss, pomaga stawać się mężczyźnie prawdziwym Mężczyzną. Nie lękaj się więc o tę mięczkowatość.

So gru 30, 2017 11:45 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona