Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt sie 14, 2018 11:54 pm

Czy potrzeba wiary do uzdrowienia?; Jak słuchać głosu Boga? 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Czy potrzeba wiary do uzdrowienia?; Jak słuchać głosu Boga?
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.
Mam pewne wątpliwości.

1.Słuchałem już wielu księży, ojców, pobożnych ludzi, którzy mówią, że aby dostąpić uzdrowienia potrzebna jest wiara. Tak chyba też wynika z Pisma Świętego? Jak zatem wytłumaczyć przypadek, gdy na jednym ze spotkań charyzmatycznych prowadzonych przez Marcina Zielińskiego, pewien Pan ratownik medyczny, który nosił okulary przyszedł na nie jedynie z obowiązku, jak twierdził - nie wierzył w rzeczy, które się tam dzieją. Na następny dzień rano, gdy się obudził i otworzył oczy, widział wyraźnie bez okularów. W SMSie, który wysłał do Marcina, były m.in. słowa "Chwała Panu!". To jak to w końcu jest. Potrzeba tej wiary, czy nie?

2. Dlaczego podczas takich spotkań charyzmatycznych występuje tyle uzdrowień cielesnych, a podczas zwykłej mszy, która ma przecież większą wartość, takich uzdrowień nie ma?

3. Spotkałem się już wiele razy ze stwierdzeniem "Bóg przemawia w sercu", wiele razy słyszałem zwrot "wewnętrzny głos". Takimi zwrotami posługuje się np. właśnie ww. Marcin. Jak twierdzi wielokrotnie słyszał głos Boga w sercu. Mówi, że Bóg może mówić do każdego z nas, ale my Go nie chcemy słuchać. A dlaczego? Bo nam się wydaje, że aby Bóg przemówił to musi być to jakiś wyraźny ludzki i donośny głos z góry, czarne niebo, pioruny uderzające na wzór krzyża i inne znaki... A Bóg przemawia w ciszy. No i tutaj pojawiła się u mnie wątpliwość. Skąd mam mieć pewność, że myśl jaka mi się akurat nasunie to głos Boga? Skąd mam wiedzieć, że to nie jest po prostu zwykła myśl, wytwór mojej wyobraźni?

Pn lut 26, 2018 2:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy potrzeba wiary do uzdrowienia?; Jak słuchać głosu Bo
Cytuj:
2. Dlaczego podczas takich spotkań charyzmatycznych występuje tyle uzdrowień cielesnych, a podczas zwykłej mszy, która ma przecież większą wartość, takich uzdrowień nie ma?

W czasie spotkań charyzmatycznych lub po nich prowadzący zachęcają do składania świadectw. Podczas Mszy Świętej, czy po niej chyba nikt nie stara się dowiedzieć, ile osób zostało uzdrowionych duchowo, na ciele i na umyśle. Czy na spotkaniach charyzmatycznych jest np. tyle uzdrowionych ludzi, ile na Mszach Świętych przystępuje do Komunii Świętej?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=320#W17

Pn lut 26, 2018 6:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Masseur napisał(a):

3. Spotkałem się już wiele razy ze stwierdzeniem "Bóg przemawia w sercu", wiele razy słyszałem zwrot "wewnętrzny głos". Takimi zwrotami posługuje się np. właśnie ww. Marcin. Jak twierdzi wielokrotnie słyszał głos Boga w sercu. Mówi, że Bóg może mówić do każdego z nas, ale my Go nie chcemy słuchać. A dlaczego? Bo nam się wydaje, że aby Bóg przemówił to musi być to jakiś wyraźny ludzki i donośny głos z góry, czarne niebo, pioruny uderzające na wzór krzyża i inne znaki... A Bóg przemawia w ciszy. No i tutaj pojawiła się u mnie wątpliwość. Skąd mam mieć pewność, że myśl jaka mi się akurat nasunie to głos Boga? Skąd mam wiedzieć, że to nie jest po prostu zwykła myśl, wytwór mojej wyobraźni?

To powinien być najważniejszy temat na każdym forum katolickim.

Pn lut 26, 2018 6:58 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
1.Słuchałem już wielu księży, ojców, pobożnych ludzi, którzy mówią, że aby dostąpić uzdrowienia potrzebna jest wiara...
Tak, ale to nie musi być wiara tej osoby, która jest uzdrawiana. Np. wystarczy, że wiarę miała osoba, która przyprowadziła ratownika na te modlitwy.

Cytuj:
3. Spotkałem się już wiele razy ze stwierdzeniem "Bóg przemawia w sercu", wiele razy słyszałem zwrot "wewnętrzny głos".
każdy z nas go słyszy, choćby poprzez sumienie.
Cytuj:
Skąd mam mieć pewność, że myśl jaka mi się akurat nasunie to głos Boga? Skąd mam wiedzieć, że to nie jest po prostu zwykła myśl, wytwór mojej wyobraźni?
tutaj pomocne nam jest rozeznawanie.

Wt mar 06, 2018 9:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Bóg nie mówi na próżno bez powodu. Słysząc w sobie wewnętrzny głos jeszcze nie wiemy kto do nas mówi. Lecz widząc w nim ostrzeżenie już mamy wyczuloną gotowość czujności przed nagłym wydażeniem. To wystarcza byśmy byli gotowi na nieznane. Tak działa pomoc ze strony Boga. A najistotniejsze są tu nasze zagrożenia. Dobre dla nas żeczy, są po prostu łatwe dla przyjęcia ich przez nas. Bóg nie musi nas o nich informować. A nie znając naszego dodra, tym radośniejsze jest ono dla nas jak się pojawi.

Mowa złego jest czczą obietnicą. Mało to zwiedzonych przez niego ludzi, papla jak najęty ( żeczywiście przez złego są najęci)?
Albo słyszymy coś w swoim wnętrzu, co i tak puźniej będziemy wiedzieć w realu, poznając to. Czyli wyprzedzenie informacyjne, przewidywanie, przepowiednia. Z tym że jest to kożystne dla nas wydażenie. Odbiera to nam radość z nieznanego. Wątpliwe są to więc korzyści z takich informacji, przepowiedni.
Są też natarczywe, nachalne myśli, tak jak by się ziemia pod nami miała zapaść. A nic na to, nawet jako cień informacji nie sugeruje. Co nagle to po diable, mówi mądre ludowe przysłowie.

Takie rozeznania pozwalają nam wiedzieć kto do naszego wnętrza przemawia.
Oczywiście pewnych spraw nie umiemy od razu rozstrzygnąć. Dlatego trzeba tego się uczyć, żyjąc aktywną wiarą.

Ostatecznie to puźniej się okazuje jaka jest prawda, po owocach ją poznacie.
Taki krótki schemat rozrużnień już wystarcza, by takie informacje dla swego dobra były użyteczne.

Śr mar 07, 2018 9:18 am
Zobacz profil WWW