Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr gru 19, 2018 6:02 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Żal mi,zagubienie. 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Skoro Bóg nas kocha, to dlaczego tak jest?
Cześć, przemyślałem pewne sprawy i mam pewną refleksję -> skoro Bóg każdego kocha, to dlaczego nie traktuje nas w miarę równo ( nie chodzi mi o jakieś cuda, czy objawienia), a tak np. Ktoś wyglada nieciekawie, mając 18 lat jest już prawie łysy, przez to ludzie śmieją się z niego + brak zainteresowania u płci przeciwnej, ktoś może być lubiany, a ja przypadkiem trafiłem do patologicznego gimnazjum, gdzie przez 2 lata byłem dręczony psychiczne i fizycznie czego skutki odczuwam do dziś w postaci braku pewności siebie i zaburzenia emocjonalne, psychiczne i nerwicowe, fobie społeczne i myśli samobójcze. Dlaczego ktoś może być w miarę szczęśliwy a ktoś musi być tak pomiatany, gdy rodzic widzi co dzieje się z jego dzieckiem to jakoś zareaguje, a nie czeka, co się stanie. Po prostu tego nie rozumiem, - niby Bóg nas kocha, ale proszony, wręcz blaszany o pomoc jest gluchy?

Cz sie 23, 2018 12:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skoro Bóg nas kocha, to dlaczego tak jest?
Chomik napisał(a):
Po prostu tego nie rozumiem, - niby Bóg nas kocha, ale proszony, wręcz blaszany(powinno być "błagany", prawda?) o pomoc jest gluchy?
Świat Ciebie skrzywdził a Ty dalej pragniesz mu się podobać. Niech świat pokutuje, aby oddać Ci to, co odebrał. Pan Bóg jest, widać zazdrosny i nie chce, byś integrował się ze światem, który Cię krzywdzi ale z Nim samym trzymał. Pan Bóg chętnie by Ci to wszystko dał, czyli skruchę tych, którzy Cię skrzywdzili, ale oni zbyt są zajęci bieżącymi sprawami i sami musieliby się do Niego zwracać o pomoc w naprostowaniu ich życia. Toteż, być może, dopiero w czyśćcu ci, którzy Ciebie skrzywdzili, oddadzą Tobie należność.
Nie czekaj więc na to, że sytuacja się zmieni ze strony świata. Lepiej uciekaj się do Boga, by leczył Twoje rany nie tak, jak Ci się wydaje, że będzie lepiej, ale tak, jak On chce. Módl się sercem i proś, by dał Ci odczuwać Jego obecność, gdyż obecność świata sprawia Ci więcej smutku, niż radości. Przeproś Go, że dotąd ignorowałeś Jego obecność, lub że traktowałeś Go, jak Ciebie potraktował świat i podziękuj, że doprowadziło Cię to do takich wniosków. - (Jeśli się oczywiście z głębi serca zgadzasz z tym, co ja zakładam i wnioskuję o Tobie)
Nie staraj się podobać światu, ale samemu Bogu i jeśli w tym kierunku pójdziesz doznasz ukojenia a nawet daleko więcej, wiele satysfakcji i radości. Daruj z serca swoim krzywdzicielom, aby i Bóg zapomniał Twoje winy i mógł Ciebie umacniać.

Śr sie 29, 2018 5:12 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Żal mi,zagubienie.
Cytuj:
Pan Bóg chętnie by Ci to wszystko dał, czyli skruchę tych, którzy Cię skrzywdzili, ale oni zbyt są zajęci bieżącymi sprawami i sami musieliby się do Niego zwracać o pomoc w naprostowaniu ich życia. Toteż, być może, dopiero w czyśćcu ci, którzy Ciebie skrzywdzili, oddadzą Tobie należność.

Ja już nie chcę nawet żadnej skruchy z ich strony. Chcę sobie po prostu spokojnie sobie żyć na uboczu, ale pomimo próśb skierowanych do Boga o pomoc, nawracają "ataki" nerwicy, codzienne myśli samobójcze, itp. Nie proszę Go o nie wiadomo co. Po prostu chcę w spokoju żyć posiadając chociaż jednego prawdziwego przyjaciela. Ale zamiast tego, moje życie zaczyna przypominać komedie, ciągłe serie niefortunnych wydarzeń, postępująca łysina, przez którą wstydzę się wychodzić z domu. Jeśli tak ma wyglądać Boska pomoc to nie wiem o co chodzi...

Wt wrz 18, 2018 1:02 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
1. Nerwica, mysli samobójcze? leczysz się systematycznie? to niezbędne. I Pan Bóg w tym nas nie wyręczy.
Łysina? Machnij ręką. To jest rzecz do zaakceptowania, nie do utrudniania sobie życia. Malo to ludzi z różnymi defektami i "defektami" zewnętrznymi? I funkcjonują, dają radę. też możesz. Akceprację siebie nalezy przepracowac, 2. choćby z terapeutą. Tym bardziej, że - patrz pkt 1.

Wt wrz 18, 2018 11:28 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Chomik napisał(a):
Ale zamiast tego, moje życie zaczyna przypominać komedie, ciągłe serie niefortunnych wydarzeń, postępująca łysina, przez którą wstydzę się wychodzić z domu.

Łysina to nie koniec świata, ludzie nie mają rąk, nóg i wychodzą, wychodzą ryzykując atak padaczki w miejscu publicznym, wychodzą mimo ogromnej otyłości, narażając się pogardliwe spojrzenia etc. Każdy człowiek potrzebuje przebywać na świeżym powietrzu, pośród ludzi. Może zacznij od tego, bo zaszywając się w domu ze swoimi myślami tylko pogarszasz swój stan. Już to uprawianie sportu dostarcza potężnej dawki endorfin. A jeśli to depresja to lekarz.
Pracujesz, studiujesz? Byłeś w sprawie tej łysiny u dermatologa?

Śr wrz 19, 2018 2:34 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Nerwica, mysli samobójcze? leczysz się systematycznie?

Nie chodzę do żadnego psychologa/psychiatry, u mnie w rodzinie panuje jakieś takie przekonanie, że jak idziesz do kogoś takiego to jest się czubkiem

Cytuj:
Pracujesz, studiujesz? Byłeś w sprawie tej łysiny u dermatologa?

Teraz za 1,5 tyg zacznę 1-szy rok studiów. Byłem z z tym u dermatologa i jest to schorzenie w moim przypadku uwarunkowane genetycznie, nie można tego cofnąć, a jedynie troszkę spowolnić. Jest to dla mnie smutne, bo teraz ww modzie u młodych ludzi są różne fryzury, a ja muszę jakoś łazić z piękną wyspą na czole. Każdy chce się podobać i wyglądać fajnie.

Cz wrz 20, 2018 9:43 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chomik napisał(a):
Jest to dla mnie smutne, bo teraz ww modzie u młodych ludzi są różne fryzury, a ja muszę jakoś łazić z piękną wyspą na czole. Każdy chce się podobać i wyglądać fajnie.

Myślę że warto poszukać dobrego męskiego fryzjera, bo dobrze dobrane strzyżenie może zdziałać naprawdę wiele. Teraz dość popularne są takie kozackie fryzury - czupryna na czubku, reszta wysko wygolona - i sporo mężczyzn je nosi. Ale już dawno temu miałam znajomego który nosił się podobnie maskując łysienie - miał sprytnie wygolone zakola i dłuższe włosy na czubku głowy. Wyglądał fajnie i oryginalnie - miał pracę w której ważny był "bajerancki" wygląd. Nie wiem jak u ciebie przebiega linia włosów ale może fryzjer który zna się na rzeczy może zrobić z nich dużo więcej niż ci się wydaje.

Cz wrz 20, 2018 10:39 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Myślę że warto poszukać dobrego męskiego fryzjera, bo dobrze dobrane strzyżenie może zdziałać naprawdę wiele.

Niestety u mnie już za późno, bo u mnie od czoła aż do czubka głowy zaczyna ziać pustka. Normalne włosy zostały już tylko na skroniach.

Cz wrz 20, 2018 11:50 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Moja rada: ostrzyż się na bardzo krótko, albo nawet na łyso. Serio! Nic tak nie ukrywa łysiejącej głowy, jak łysina całkowita (celowa). Poza tym, kobiety aż tak bardzo nie zważają na łysienie mężczyzn. Dodatkowy argument, absolutnie na serio - łysienie to cecha męska - kobietom się to raczej nie zdarza.

Cz wrz 20, 2018 12:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No to zrób jak radzi PeterW i ostrzyż się na bardzo krótko (2 mm) albo ogól głowę wręcz na zero. Teraz masz dobry czas bo zaczynasz studia, w nowym otoczeniu będziesz miał taki wygląd od zawsze więc nikt nie będzie wypatrywał ubytków włosów na twojej głowie. Łysa głowa dla kobiet jest z reguły bardziej atrakcyjna niż łysina częściowa albo przerzedzone włosy.

Cz wrz 20, 2018 1:09 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chomik napisał(a):
Cytuj:
Nerwica, mysli samobójcze? leczysz się systematycznie?

Nie chodzę do żadnego psychologa/psychiatry, u mnie w rodzinie panuje jakieś takie przekonanie, że jak idziesz do kogoś takiego to jest się czubkiem

I jest to niewątpliwie przekonanie skrajnie głupie. Oraz nieodpowiedzialne, krzywdzące. Nie ma powodu, byś je kultywował. Myśli samobójcze i nerwica wymagają kontroli medycznej. Sprawdź. Te rzeczy można ustawić. Nie męcz się latami na własne życzenie, idąc za przesądami co do leczenia psychiki.

Rady fryzjerskie zaś - świetne, wypróbuj, co Ci szkodzi.

Cz wrz 20, 2018 1:53 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Skoro Bóg nas kocha, to dlaczego tak jest?
Chomik napisał(a):
Ktoś wyglada nieciekawie, mając 18 lat jest już prawie łysy, przez to ludzie śmieją się z niego + brak zainteresowania u płci przeciwnej

Wierzę w to, że Bóg stworzył każdego w najlepszy sposób, jaki był dla niego możliwy. Skup się na samorozwoju, na osobowości. Może kiedyś poznasz dziewczynę, która nie będzie zwracać uwagi na wygląd i wtedy zaimponujesz jej tym, jakim ciekawym człowiekiem jesteś. :wink:

Chomik napisał(a):
Dlaczego ktoś może być w miarę szczęśliwy a ktoś musi być tak pomiatany

Ciężko stwierdzić. Może to wezwanie do kształtowania wytrwałości?

Chomik napisał(a):
Po prostu tego nie rozumiem, - niby Bóg nas kocha, ale proszony, wręcz blaszany o pomoc jest gluchy?

Nie znam cię osobiście. Nie wiem, jak się modlisz. Ale podrzucę ci ciekawy materiał na temat modlitwy:
https://www.youtube.com/watch?v=7cFF11leMoQ

Chomik napisał(a):

Proszę, wbrew opinii rodziny postaraj się iść do psychologa. Wierzę, że ludzie na forum z życzliwością chcą ci pomóc, ale raczej nie ma wśród nas specjalistów.

So wrz 22, 2018 6:08 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2