Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So gru 15, 2018 5:21 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
 Zrozumieć katolicyzm 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zrozumieć katolicyzm
Dociekliwy napisał(a):
Hej. Temat o małżeństwie w Niebie jest już zamknięty, ale chciałem zapytać co w przypadku gdy jeden współmałżonek umiera, a drugi znowu bierze ślub katolicki w Kościele?(...)

Gdzieś na forum f.kos przywołał tekst http://m.fronda.pl/a/w-niebie-chce-mieszkac-z-moja-zona-czy-to-mozliwe-pytania-do-ojca-salija,72406.html, w którym to Jacek Salij OP stara się odpowiedzieć na Twoje pytanie. Według jego przypuszczeń tylko z jedną osobą można rozwinąć miłość całoosobową i to z tą osobą będzie się związanym. Pisze on też "Wolno nam więc się domyślać, że oblubieńcza miłość zbawionych małżonków będzie w niebie polegała na spontanicznym, radosnym, niepowtarzalnym, niedającym się wyobrazić ani znudzić realnym obrazowaniu i wyrażaniu miłości między Chrystusem i Kościołem!"

Chyba o szczegóły i tłumaczenie musisz zwrócić się do autora tekstu, ale jeśli przyjdzie Ci się sakramentalnie żenić parę razy, zadbaj byście Wszyscy (Ty i Twoje żony) dostali się do Nieba. :idea: :buja:

Pn paź 08, 2018 1:56 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Zrozumieć katolicyzm
Henoch i Eliasz jako jedyni przed Odkupieniem Chrystusa zostali wzięci do Nieba i to z ciałami. Czy w związku z tym w Przemienieniu na Górze Tabor brali udział Mojżesz bez swojego ciała i Eliasz ze swoim ciałem? A może Mojżesza i Eliasza tam w ogóle nie było, a całą sytuację powinniśmy traktować symbolicznie? Zatem co widzieli uczniowie i jak to się stało, że Ewangeliści o tym wydarzeniu w ogóle wiedzieli i napisali skoro Jezus nakazał uczniom, aby nikomu o tym nie mówili?

Cz paź 11, 2018 10:05 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14