Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr gru 12, 2018 7:48 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 Nowelizacja Katechizmu - absolutny zakaz kary śmierci 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nowelizacja Katechizmu - absolutny zakaz kary śmierci
Yarpen Zirgin proponuje wyłączenie rozumu w katolicyźmie na rzecz posłuszeństwa ostatniemu papieżowi.

Pn sie 06, 2018 4:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Błąd. Nie można odwołać nauczania potwierdzonego dogmatycznie. Nauczanie zwyczajne może zostać zmienione.

Jak to nie można odwołać? Na naszych oczach odwołuje się w praktyce 6 przykazanie, okraszone słowami Św Pawła "kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej "

Nie odpowiadam za Twoje urojenia wynikające z lektury doniesień prasowych przypisujących papieżowi wypowiedzi lub nauki, których w rzeczywistości nie napisał albo nie wypowiedział.

Pn sie 06, 2018 5:02 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A jednak Stolica Apostolska nie sprostowała wielu fałszywych informacji. To co było standardem w czasie gdy Papieżem był Jan Paweł II lub Benedykt XVI.
Wciąż oficjalnie nie wiemy jakie jest stanowisko Papieża w sprawach komunii dla rozwiedzionych w powtórnych związkach. Takich niejasności jest więcej. Moje zastrzeżenie jest brak reakcji Stolicy Apostolskiej na takie zakłamywanie. Chyba ze nie do końca jest tak jak media mówią i nie do końca tak jak mówią gorący zwolennicy Franciszka.
Ja jako katolik czasami zastanawiam się co jest prawda w nauczaniu papieża. I dlaczego powstaje taki chaos informacyjny. I dlaczego papież nie zajmuje stanowiska.

Ostatnio słyszałem ze papież chce decentralizacji Kościoła i żeby ważne kwestie były podejmowane nie przez Stolice Apostolska a przez Episkopaty.

Pn sie 06, 2018 5:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Ostatnio słyszałem ze papież chce decentralizacji Kościoła i żeby ważne kwestie były podejmowane nie przez Stolice Apostolska a przez Episkopaty.

Nie tylko Ty to słyszałeś... innymi słowy brak jedności.

Pn sie 06, 2018 5:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Warto dodać ze mowa o "decentralizacji" w czasie kiedy wychodzą na jak takie rzeczy jak np. w USA KARDYNAŁ McCornick przez 30 lat "sypiał" z seminarzystami i oczywiście biskupi i znajomi NIC o tym nie wiedzieli. To tylko jeden przykład a są inne (niestety).

Idealny czas na "decentralizacje". My nie żyjemy w czasie "jedynie" tego typu napastowania na tle seksualnym. Zyjemy w czasie napastowanie na tle moralnym. Moja zona raz (nie tylko raz!) poszła do innej parafii (ona klęczy do komunii) to ja ksiądz NA SIŁĘ postawił (złapał za ręce!) i powiedział: U nas w parafii się nie klęczy do komunii. Ciekawe dlaczego księża są tacy delikatni jak do Kościoła przychodzą panny "z gołą dupą" tzn. w "spodniach" yoga? Boją się, że nie wrócą?

Więc komu tu człowiek ma ufać, kto ma być tym pasterzem? Wytworzyła się w Kościele taka klika, że praktycznie ludzie którzy faktycznie chcą służyć... JEZUSOWI nie mają dostępu do "funkcji", albo muszą się ukrywać przez lata i modlić się o to że nie wylądują w łóżku ze swoim przełożonym.

Osobiście Kościół na dzisiaj to miejsce gdzie ja jedynie przyjmuje sakramenty. Reszta to już wole ani nie słuchać (kazanie) i nie patrzeć (gole tyłki w kościele).

Jak to było w Seksmisji "Wy tu niezły bur...macie". Dzisiaj to wręcz dosłownie.

Około 90% młodych ludzi w Irlandi opowiedziało się za aborcja. Brawo, brawo!

A teraz będzie Spotkanie Rodzin w Irlandi na których zaproszono... GEJÓW. Nie wiem czy wiecie, ale na początku to w biuletynie tego spotkania były ukazane pary homoseksualne... https://www.irishtimes.com/news/social- ... -1.3372908

Widać trzeba dostosować definicje rodziny, czasy się zmieniają.

Warto poczytać... Oczywiście ten biskup jest nadal biskupem i nikt go nie ruszy, a wierni na niego płacą ciężką kasę.

:|

Pn sie 06, 2018 5:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Leszcz napisał(a):
Warto dodać ze mowa o "decentralizacji" w czasie kiedy wychodzą na jak takie rzeczy jak np. w USA KARDYNAŁ McCornick przez 30 lat "sypiał" z seminarzystami i oczywiście biskupi i znajomi NIC o tym nie wiedzieli. To tylko jeden przykład a są inne (niestety).

Idealny czas na "decentralizacje". My nie żyjemy w czasie "jedynie" tego typu napastowania na tle seksualnym. Zyjemy w czasie napastowanie na tle moralnym. Moja zona raz (nie tylko raz!) poszła do innej parafii (ona klęczy do komunii) to ja ksiądz NA SIŁĘ postawił (złapał za ręce!) i powiedział: U nas w parafii się nie klęczy do komunii. Ciekawe dlaczego księża są tacy delikatni jak do Kościoła przychodzą panny "z gołą dupą" tzn. w "spodniach" yoga? Boją się, że nie wrócą?

Więc komu tu człowiek ma ufać, kto ma być tym pasterzem? Wytworzyła się w Kościele taka klika, że praktycznie ludzie którzy faktycznie chcą służyć... JEZUSOWI nie mają dostępu do "funkcji", albo muszą się ukrywać przez lata i modlić się o to że nie wylądują w łóżku ze swoim przełożonym.

Osobiście Kościół na dzisiaj to miejsce gdzie ja jedynie przyjmuje sakramenty. Reszta to już wole ani nie słuchać (kazanie) i nie patrzeć (gole tyłki w kościele).

Jak to było w Seksmisji "Wy tu niezły bur...macie". Dzisiaj to wręcz dosłownie.

Około 90% młodych ludzi w Irlandi opowiedziało się za aborcja. Brawo, brawo!

A teraz będzie Spotkanie Rodzin w Irlandi na których zaproszono... GEJÓW. Nie wiem czy wiecie, ale na początku to w biuletynie tego spotkania były ukazane pary homoseksualne... https://www.irishtimes.com/news/social- ... -1.3372908

Widać trzeba dostosować definicje rodziny, czasy się zmieniają.

Warto poczytać... Oczywiście ten biskup jest nadal biskupem i nikt go nie ruszy, a wierni na niego płacą ciężką kasę.

:|

Fakty sa takie jakie mówisz, ale nie powinieneś łykać za dużo takich "newsów" jak ze stony ChurchMilitant czy polskiego PCh24, bo większość wieści tam to negatywy, które lasują mózg (bo ileż umysł może wytrzymać jak słyszy że jest źle i to a tamto), o latawicy na wsi też się mówi więcej niż o 10 się szanujących, no ale co to da poza demotywacją i zamartwianiem się? Nie lepiej zużyć tą energię zamiast na śledzenie newsów na zamienienie parę uprzejmych słów ze styraną pracą sprzątaczką?

Na to co zrobi papież albo karydnałowie, to my żuczki nie mamy absolutnie żadnego wpływu, jedyne co, to kto ma dzieci to może je wychować na katolików, żyjąc z nimi po katolicku, bo młodzi ludzie przejmują kulturę w domu i z najbliższego otoczenia.
Kazania nawet najlepsze, dorosłego już człowieka nie zmienią, bo po 30 ludzie zmieniaja poglądy najwyżej po traumie a nie po słowach.

Pn sie 06, 2018 6:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Fakty sa takie jakie mówisz, ale nie powinieneś łykać za dużo takich "newsów" jak ze stony ChurchMilitant czy polskiego PCh24, bo większość wieści tam to negatywy, które lasują mózg (bo ileż umysł może wytrzymać jak słyszy że jest źle i to a tamto),

Nie muszę tam chodzić, wystarczy ze sobie poczytam Tweety od Głowy Kościoła bezpośrednio.

Pn sie 06, 2018 8:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kobiety nie są wiarygodnym głosem w debacie o karze śmierci, bo mają dzwiną słabosć do zwyrodnialców, nawet raz leciała audycja w Radiu Maryja wygłoszona przez lekarkę, która mówiła o tym zjawisku.
Seryjny morderca młodych kobiet Ted Bundy, jak już został zapuszkowany i odbywał się proces nawet się ożenił.

Śr sie 08, 2018 10:41 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
To może ktoś jakieś cytaty z Nowego/Starego Testamentu zapoda na okoliczność zmiany stosunku wobec kary śmierci?
To będziemy w domku - a tak - spekulacje.

Cz sie 09, 2018 4:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Profesof Bartyzel mocno przetyrał modernizm Franciszka odnośnie katechizmowego zakazu kary śmierci:
https://www.m.pch24.pl/kara-smierci-a-c ... 049,i.html

Pt sie 10, 2018 10:43 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Pantop napisał(a):
To może ktoś jakieś cytaty z Nowego/Starego Testamentu zapoda na okoliczność zmiany stosunku wobec kary śmierci?

Proszę:

"Teraz Jezus nie tylko obalił prawo odwetu, ale doprowadził do jego całkowitego odwrócenia prosząc, aby nie odpowiadać przemocą na przemoc i przeciwstawiać miłość nienawiści. W bardziej bezpośredni sposób temat kary śmierci przebija w historii cudzołożnicy i w zachowaniu się Jezusa wobec niej. Poprzez swoje milczenie w jasny sposób pokazuje, że nie zgadza się z tymi, którzy chcą ukamienować kobietę. Głęboki jest motyw: kto jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem. W ten sposób Jezus w radykalny sposób pokonuje problem słuszności kary śmierci, stwierdzając, że miałby prawo ją wymierzyć tylko ten człowiek, czy takie społeczeństwo, które byłoby bez grzechu, bez winy, nie ponosiłoby odpowiedzialności za to, że osoba, której chce taką karę wymierzyć, stała się przestępcą.

http://niedziela.pl/artykul/1967/nd/Kar ... powody-jej

Pt sie 10, 2018 11:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Kobiety nie są wiarygodnym głosem w debacie o karze śmierci, bo mają dzwiną słabosć do zwyrodnialców

To jak i inne sytucje pokazuje że chyba jednak należy zmienić moją płeć w profilu obok i wypowiadać się z pozycji mężczyzny, ponieważ moje odczucia, sposób postrzegania i poglądy są inne niż zazwyczaj kobiece. Tym samym pozwoli to na uniknięcie poczucia się szczególnie niekomfortowo.

Pt sie 10, 2018 12:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Kobiety nie są wiarygodnym głosem w debacie o karze śmierci, bo mają dzwiną słabosć do zwyrodnialców, nawet raz leciała audycja w Radiu Maryja wygłoszona przez lekarkę, która mówiła o tym zjawisku.

Kobiety częściej żałują sukinsynów:
https://vocaroo.com/i/s02ozvyKtQxT

https://vocaroo.com/i/s0vvR57zrx9X

http://www.radiomaryja.pl/multimedia/po ... wajace-na/

Pt sie 10, 2018 1:11 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
equuleuss napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Kobiety nie są wiarygodnym głosem w debacie o karze śmierci, bo mają dzwiną słabosć do zwyrodnialców

To jak i inne sytucje pokazuje że chyba jednak należy zmienić moją płeć w profilu obok i wypowiadać się z pozycji mężczyzny, ponieważ moje odczucia, sposób postrzegania i poglądy są inne niż zazwyczaj kobiece. Tym samym pozwoli to na uniknięcie poczucia się szczególnie niekomfortowo.

Ciekawa rzecz. Znajomy psycholog mi mówił, że to działa w dwie strony: tj. choć kobiety są uważane za łagodniejsze i rzeczywiście mniej chętnie używają agresji, to jednak jednocześnie mają mniejsze hamulce.

Tj. gdy kobieta już się wkurzy, to nie ma zmiłuj i nie ma przebacz. Będzie nienawidzić długo i namiętnie i łatwiej przekroczy granice.

Jeśli chodzi o zwyrodnialców... no to (hipoteza, ale chyba nie od czapy)... kobiety można by zgrubsza podzielić na dwie grupy: tą, która będzie mówić o miłości i miłosierdziu oraz tą, która będzie postulować "oczyszczenie świata" i pozabijanie wszystkich przestępców.

So sie 11, 2018 12:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Może tą pogłębiona ideę Miłosierdzia nieprzypadkowo Pan Jezus zakomunikował kobiecie, Św Faustynie Kowalskiej?

So sie 11, 2018 3:39 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona