Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr sie 15, 2018 2:30 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Dlaczego wierzycie w Boga? 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Dlaczego wierzycie w Boga?
Wierzę w Boga, ponieważ wierzę w "Ostateczną Sprawiedliwość." Chodzi o to, że nie wyobrażam sobie sytuacji, w której umiera małe niewinne dziecko i na tym kończy się jego życie. Można wspomnieć tego o żołnierzach (i nie tylko) zamordowanych w Katyniu. Trudno mi jest sobie wyobrazić, że ich śmierć była dla nich końcem wszystkiego, a winni nie zostaną nigdy w żaden sposób ukarani. Uważam, że kiedyś wszystkie uczynki będą przed wszystkimi ujawnione, a Sąd Ostateczny będzie sądem publicznym. Nie chcę wierzyć w to, że ktoś umarł bez sensu i to już koniec.

A Wy dlaczego wierzycie w Boga?

Wt sie 07, 2018 5:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego wierzycie w Boga?
Dociekliwy napisał(a):
Można wspomnieć tego o żołnierzach (i nie tylko) zamordowanych w Katyniu. Trudno mi jest sobie wyobrazić, że ich śmierć była dla nich końcem wszystkiego, a winni nie zostaną nigdy w żaden sposób ukarani. Uważam, że kiedyś wszystkie uczynki będą przed wszystkimi ujawnione, a Sąd Ostateczny będzie sądem publicznym. Nie chcę wierzyć w to, że ktoś umarł bez sensu i to już koniec.

Ekhem... Czytałeś nauczanie na temat Sądu Ostatecznego, które jest w KKK?

Wt sie 07, 2018 5:43 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Dociekliwy napisał(a):
Uważam, że kiedyś wszystkie uczynki będą przed wszystkimi ujawnione, a Sąd Ostateczny będzie sądem publicznym. Nie chcę wierzyć w to, że ktoś umarł bez sensu i to już koniec.

A Wy dlaczego wierzycie w Boga?

Czytałeś coś św. Tereski od Dzieciątka Jezus? Doktor Kościoła. Zmarła mając 24 lata.
Jej słowa w jednym z listów o swojej śmierci: „Ja nie umieram, ja wstępuję w życie”

Wt sie 07, 2018 6:07 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Dociekliwy napisał(a):
Można wspomnieć tego o żołnierzach (i nie tylko) zamordowanych w Katyniu. Trudno mi jest sobie wyobrazić, że ich śmierć była dla nich końcem wszystkiego, a winni nie zostaną nigdy w żaden sposób ukarani. Uważam, że kiedyś wszystkie uczynki będą przed wszystkimi ujawnione, a Sąd Ostateczny będzie sądem publicznym. Nie chcę wierzyć w to, że ktoś umarł bez sensu i to już koniec.

Tak, ale nie wiem co to ma do rzeczy.

Swoją drogą w jednym miejscu jest tam napisane tak:
KKK 1059 "Święty Kościół rzymski mocno wierzy i stanowczo utrzymuje, że w dniu Sądu wszyscy ludzie staną przed trybunałem Chrystusa w swoich ciałach i zdadzą sprawę ze swoich czynów" (Sobór Lyoński II: DS 859; por. Sobór Trydencki: DS 1549).

Po czym jest napisane:
KKK 1038 Zmartwychwstanie wszystkich zmarłych, "sprawiedliwych i niesprawiedliwych" (Dz 24, 15), poprzedzi Sąd Ostateczny.

Czyli najpierw piszą, że w dniu Sądu wszyscy ludzie staną przed Chrystusem w swoich ciałach (czyli już po zmartwychwstaniu), a potem twierdzą, że zmartwychwstanie poprzedzi Sąd Ostateczny, czyli że najpierw będzie sąd a potem zmartwychwstanie. To kto będzie sądzony przed zmartwychwstaniem?

Powinno być napisane, że Sąd Ostateczny poprzedzi zmartwychwstanie (najpierw powstanie z martwych, a potem sąd). Tymczasem jest napisane odwrotnie. I weź to zrozum.

Wt sie 07, 2018 6:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dociekliwy napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Dociekliwy napisał(a):

Tak, ale nie wiem co to ma do rzeczy.

Chyba nie zauważyłeś, że właśnie takie jest nauczanie na temat Sądu Ostatecznego, iż ujawni wszystkie czyny każdego człowieka.

Wt sie 07, 2018 6:15 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
No i dlatego wierzę w Boga. Gdyby nie było Boga to by nie było sądu, a co za tym idzie ostatecznej sprawiedliwości.

Wt sie 07, 2018 6:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ale wiesz, że nawet największy zbrodniarz może zostać zbawiony?

Wt sie 07, 2018 6:24 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Nie sądzę, że taki Stalin czy Hitler zostaną zbawieni. Oni już po sądzie szczegółowym (ich dusze) wylądowały w Piekle. Sąd Ostateczny nie zmieni wyroków sądów szczegółowych. Po tym co wyrabiali ci dwaj kolesie na Ziemi ich zbawienie przez Boga byłoby wysoce niesprawiedliwe. Jeżeli oni zostaliby zbawieni, to zbawieni zostaliby wszyscy ludzie. Tutaj człowiek stara się jak może żeby być dobry, a taki jeden z drugim kazali wymordować tysiące jak nie miliony ludzi i wejdą sobie do Nieba? Nie sądzę.

Wt sie 07, 2018 6:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dociekliwy napisał(a):
Nie sądzę, że taki Stalin czy Hitler zostaną zbawieni. Oni już po sądzie szczegółowym (ich dusze) wylądowały w Piekle.

Skąd wiesz? Miałeś objawienie od Boga na temat tego, jaki jest ich los po śmierci?

Cytuj:
Sąd Ostateczny nie zmieni wyroków sądów szczegółowych.

Owszem, ale nie zmienia to faktu, że nawet największy grzesznik może się nawrócić w ostatnich chwilach życia i zostać zbawiony.

Cytuj:
Po tym co wyrabiali ci dwaj kolesie na Ziemi ich zbawienie przez Boga byłoby wysoce niesprawiedliwe.

Wg Twoje ludzkiej i, jak widzę, wypełnionej pragnieniem zemsty mentalności.

Cytuj:
Jeżeli oni zostaliby zbawieni, to zbawieni zostaliby wszyscy ludzie. Tutaj człowiek stara się jak może żeby być dobry, a taki jeden z drugim kazali wymordować tysiące jak nie miliony ludzi i wejdą sobie do Nieba? Nie sądzę.

Nie sądź, abyś nie był sądzony takim sądem, jakim Ty osądziłeś innych. Bóg chce zbawienia wszystkich ludzi, a nie tylko wybranych. Ja tam bym się cieszył, gdyby Stalin i Hitler zostali zbawieni, bo to by znaczyło, że się nawrócili i zrozumieli swoje błędy.

Wt sie 07, 2018 6:44 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Dociekliwy napisał(a):
Nie sądzę, że taki Stalin czy Hitler zostaną zbawieni. Oni już po sądzie szczegółowym (ich dusze) wylądowały w Piekle. Sąd Ostateczny nie zmieni wyroków sądów szczegółowych. Po tym co wyrabiali ci dwaj kolesie na Ziemi ich zbawienie przez Boga byłoby wysoce niesprawiedliwe. Jeżeli oni zostaliby zbawieni, to zbawieni zostaliby wszyscy ludzie. Tutaj człowiek stara się jak może żeby być dobry, a taki jeden z drugim kazali wymordować tysiące jak nie miliony ludzi i wejdą sobie do Nieba? Nie sądzę.

Wszystko zależy od nich. Nie wiemy co zrobili w momencie śmierci. Kościół nigdy nie ogłaszał kto został potępiony bo najnormalniej tego nie wiemy. Kościół ogłasza druga stronę. Kto został zbawiony.
Co do sądzenia innych to Yarpen ci napisał prawidłowo. Zostaw to Bogu. On wie najlepiej co się dzieje w sercu człowieka. Myśląc twoimi kategoriami to nikt nie mógłby być zbawiony pomimo ofiary Jezusa.

Wt sie 07, 2018 8:19 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Człowiek normalny o zdrowej psychice nie ma skłonności morderczych. Jeżeli takie skłonności ma i je realizuje (Hitler, Stalin) to być może jest on psychicznie chory.
Pytanie brzmi: czy można człowieka chorego (szaleńca) skazywać na potępienie, za to że był chory?
Może jego choroba była sumą błędów genetycznych wielu pokoleń wstecz.

Śr sie 08, 2018 9:37 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Robert55 napisał(a):
Człowiek normalny o zdrowej psychice nie ma skłonności morderczych. Jeżeli takie skłonności ma i je realizuje (Hitler, Stalin) to być może jest on psychicznie chory.
Pytanie brzmi: czy można człowieka chorego (szaleńca) skazywać na potępienie, za to że był chory?
Może jego choroba była sumą błędów genetycznych wielu pokoleń wstecz.

A teraz pokaż gdzie Kościół mówi o potępieniu Hitlera i Stalina. To ze Dociekliwy tak uważa to nie jest równoznaczne z tym ze Kościół tak uważa.

Cz sie 09, 2018 6:56 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
A teraz pokaż Drogi Kolego gdzie ja to napisałem???
To że Dociekliwy tak twierdzi może sugerować, że i inni podobni też tak uważają. Rzuciłem takie pytanie w przestrzeń bo miałem nadzieję, że może jeszcze ktoś ma jakiś pogląd na ten temat.
A to że zostałem źle zrozumiany to jest normalne. Mnóstwo nieporozumień małżeńskich też polega na tym, że obie strony odwrotnie interpretują to samo :-D

Cz sie 09, 2018 2:03 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
A kto skazuje poza tobą i Dociekliwym?

Cz sie 09, 2018 7:20 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Ja nikogo nie skazuję tylko Ty mnie źle zrozumiałeś. Wybaczam :)
A poza Dociekliwym kilka razy takie teorie słyszałem.

Cz sie 09, 2018 8:36 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona