Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt paź 23, 2018 3:52 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Dlaczego samobójstwo jest niedopuszczalne? 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego samobójstwo jest niedopuszczalne?
Maciek napisał(a):
8)
Achtung!
Panowie urzędnicy, proszę rozważyć wprowadzenie nakazu mycia zębów przynajmniej dwa razy dziennie (na pewno przed snem). To jest dobre myć zęby.
Proponuję też ograniczyć prędkość jazdy do 20 km/godz. (W razie wypadku znacznie wzrasta szansa przeżycia-wiadomo jak życie jest cenne).

Chyba PeterW masz człowieka za istotę niezdolną do myślenia.
A obyczaje, a zachowania w społeczeństwie? Myślisz że coś takiego nie rozwija się u ludzi? Myślisz że najlepsze dla dorosłego człowieka to prowadzenie go za rękę?

Jak dorośniesz, to zrozumiesz. Niestety, ale jak ludziom (owszem, nie wszystkim) nie powiesz co mają robić lub nie robić, to będzie jeden wielki chaos. Wracając do przepisów ruchu drogowego jak ustalisz kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu? Nie ma znaków, zasada "prawej ręki" nie obowiązuje, a samochody jeżdżą z dużo większą prędkością niż 20 km/h. Acha i wszystkim się do tego bardzo spieszy. No więc jak? Kto ma pierwszeństwo i kto zawinił w przypadku kolizji?

Wt wrz 25, 2018 1:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Maciek. Tak ubrałeś swoją wypowiedź e moim kierunku, że aż nie chce mi się odnosić do konkretnych słów.
Ty potrzebujesz zaznać obojętności. Każdy z nas miewa takie stany w obliczu czegoś, że jest mu wszytko jedno i mówimy:"Niech się dzieje co chce". Jest to stan, kiedy zdajemy się nie na własne siły, które zawodzą a na siły Pana Boga.
Twój stan dotyczy pragnienia władzy. Chcesz wykrzyczeć światu:"Dajcie mi władzę, bo jak nie, to zrobię sobie "kuku". Potrzeba Ci tej obojętności.

Wt wrz 25, 2018 2:16 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Was to nie frustruję, że np. jedziesz ulicą, a tu nakaz postoju i traktowanie jak niewolnika i sprawdzanie czy jesteś pod wpływem alkoholu (masz poniżająco dmuchać w jakieś gówno i jak się wyświetli coś tam (albo nie wyświetli) to możesz jechać, albo jesteś karany mimo że nawet pod wpływem alkoholu możesz jechać poprawnie. Co to jest żebym nie mógł się napić alkoholu i jechać samochodem?( nie no, pewnie większości potulnych baranów nie frustruje :/). Co to jest, że jadę rowerem ulicą, a policjant( albo jakiś dzikus kierowca) każe zjechać na chodnik. Co to jest, że idę modlić się w kościele, a tu dziecko szaleje jakby było na placu zabaw i mama nawet nie zwróci uwagi (jak gdyby to było normalne, że dziecko może ganiać i hałasować w kościele)

PeterW ma rację, jak dorośniesz to zrozumiesz.
Wolność absolutna nie istnieje. Ludzie są różni i każdy ma inne potrzeby, pragnienia, charakter itp. Każdy interpretuje wolność po swojemu i w sumie tych wszystkich, indywidualnych "wolności" nie da się pogodzić. Do tego dochodzą jeszcze ludzie chorzy np. psychicznie dla których wolnością może być prawo do zabicia kogoś, do wykolejenia pociągu, torturowania zwierząt itp.
Wolność absolutna prowadzi do kompletnego chaosu i rozpadu społeczeństwa. W historii takie rzeczy się zdarzały.
Żeby takie sytuacje wyeliminować stworzono prawo i dobre obyczaje. To gwarantuje jakieś tam znośne życie dla wszystkich, a nie tylko dla garstki uprzywilejowanych.
Jeżeli Ty jeździsz po alkoholu to prawdopodobnie udaje Ci się dlatego, że zdecydowana większość kierowców jest trzeźwa i Ciebie nie rozwali.
Jakbyś wg Twojej wspaniałej teorii wszystkim dał prawo do jeżdżenia po alkoholu, to wszyscy razem byście się wytłukli błyskawicznie. Jeżeli nawet Ty potrafisz to robić w miarę rozsądnie, to kto ci zagwarantuje, że inni będą zachowywać się tak samo? To są zupełnie utopijne marzenia. Nawet przy obecnych ograniczeniach ilość wypadków po alkoholu zwłaszcza wśród ludzi bardzo młodych jest gigantyczna, statystyki nie kłamią. Do tego dochodzą jeszcze ludzie mało sprawni, chorzy którzy biorą leki często wzmacniające działanie alkoholu. Można sobie bujać w obłokach, ale w praktyce Twoja absurdalna wersja wolności może doprowadzić tylko do chaosu.
Jeżeli Ty chcesz mieć wolność to musisz dać także wolność innym. A ci inni mają prawo np. do bezpieczeństwa na drogach.
A tak na marginesie...
Jeżeli Ty się rozwalisz albo przez Ciebie ktoś inny zostanie kaleką, to my wszyscy będziemy musieli finansować wasze leczenie, rehabilitacje itp. To prawdopodobnie by Ci się podobało, bo przecież masz prawo do bezpłatnego leczenia. Tylko że w życiu nic nie jest bezpłatne. Ktoś będzie musiał sfinansować Twoje infantylne poczucie wolności.

Wt wrz 25, 2018 5:23 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dzięki, Robert. Konkretny tekst.
Jedno dopowiedzenie.
"Jakbyś wg Twojej wspaniałej teorii wszystkim dał prawo do jeżdżenia po alkoholu, to wszyscy razem byście się wytłukli błyskawicznie.". Tak, ale co gorsza mogliby przy okazji wytłuc Ciebie, Robercie i mnie, zatem nie godzę się na to, by nieograniczona wolność chojraków po wódzie zagrażała Tobie, mnie, naszym bliskim i komukolwiek.
Nie uważam się za potulnego barana (Maciek tak próbuje kogoś znieważyć, kiepsko mu to idzie). Jednostki niebezpieczne (kierowcy po kielichu) należy karać, izolować, słowem: zmniejszać ryzyko dla innych.

Wt wrz 25, 2018 5:56 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Jak dorośniesz, to zrozumiesz. Niestety, ale jak ludziom (owszem, nie wszystkim) nie powiesz co mają robić lub nie robić, to będzie jeden wielki chaos. Wracając do przepisów ruchu drogowego jak ustalisz kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu? Nie ma znaków, zasada "prawej ręki" nie obowiązuje, a samochody jeżdżą z dużo większą prędkością niż 20 km/h. Acha i wszystkim się do tego bardzo spieszy. No więc jak? Kto ma pierwszeństwo i kto zawinił w przypadku kolizji?

PeterW, nie napisałem że jest przeciwko znakom, przepisom drogowym. Tylko w ramach zdrowego rozsądku niech będą. Przepisy mają ułatwiać szybką i bezpieczną jazdę, ale mają mieć na uwadze, to że człowiek posiada świadomość (którą dobrze jest pogłębiać). Auto nie tylko służy do przemieszczania się (służy do szybkiego przemieszczania się).

Na przykład schody ruchome w często uczęszczanych miejscach. Czy musi być przepis, że po prawej stronie stoi się( bo się nie spieszy, bo się nie ma siły wchodzić, bo coś) a lewą stroną schodów jest ruch, wchodzi się( spieszący, lubiący chodzić itditp)? Oczywiście czasami ktoś zburzy ten porządek naturalny, ale wraca do normy.
Jeżeli chcesz żeby ludzie jeździli bezpieczniej, to między innymi np. wystarczy znieść nakaz zapinania pasów, nakaz ubezpieczenia( można się będzie ubezpieczyć od tego że ktoś w Ciebie wjedzie), zmniejszyć ilość znaków drogowych, bo nadmiar odciąga od tego co przed szybą i za szybą).

coś pięknego: https://www.youtube.com/watch?v=nvUeo5sagkA

jotajota napisał(a):
Maciek. Tak ubrałeś swoją wypowiedź e moim kierunku, że aż nie chce mi się odnosić do konkretnych słów.
Ty potrzebujesz zaznać obojętności. Każdy z nas miewa takie stany w obliczu czegoś, że jest mu wszytko jedno i mówimy:"Niech się dzieje co chce". Jest to stan, kiedy zdajemy się nie na własne siły, które zawodzą a na siły Pana Boga.
Twój stan dotyczy pragnienia władzy. Chcesz wykrzyczeć światu:"Dajcie mi władzę, bo jak nie, to zrobię sobie "kuku". Potrzeba Ci tej obojętności.

Niech się dzieje co chce mówiąc w tym świecie zdajesz się na ducha tego świata, czyli złego, Jotajota. :/
A Tobie chyba chodzi o to, że mam zobojętnieć tak: Panie Boże, nie daję rady sam, Duchu Święty proszę prowadź, oddaję się Tobie całkowicie( nawet jak upokorzenie, cierpienie będzie nie do zniesienia), proszę Cię, niech Twoja wola będzie, a nie moja, Ufam Ci Panie Jezu Chryste. Jotajota, ale czy to znaczy, że mam się wyrzec Wolnej Woli?

A co do władzy, to wydaje mi się że pomyliłeś rządzę z pragnieniem. Władzy nie pożądam. Pragnę wolności (ale nie dla samej wolności. Z Miłości i dla Miłości), pragnę być niewolnikiem Pana Jezusa Chrystusa.

Robert55 napisał(a):
PeterW ma rację, jak dorośniesz to zrozumiesz.
Wolność absolutna nie istnieje. Ludzie są różni i każdy ma inne potrzeby, pragnienia, charakter itp. Każdy interpretuje wolność po swojemu i w sumie tych wszystkich, indywidualnych "wolności" nie da się pogodzić. Do tego dochodzą jeszcze ludzie chorzy np. psychicznie dla których wolnością może być prawo do zabicia kogoś, do wykolejenia pociągu, torturowania zwierząt itp.
Wolność absolutna prowadzi do kompletnego chaosu i rozpadu społeczeństwa. W historii takie rzeczy się zdarzały.
Żeby takie sytuacje wyeliminować stworzono prawo i dobre obyczaje. To gwarantuje jakieś tam znośne życie dla wszystkich, a nie tylko dla garstki uprzywilejowanych.
Jeżeli Ty jeździsz po alkoholu to prawdopodobnie udaje Ci się dlatego, że zdecydowana większość kierowców jest trzeźwa i Ciebie nie rozwali.
Jakbyś wg Twojej wspaniałej teorii wszystkim dał prawo do jeżdżenia po alkoholu, to wszyscy razem byście się wytłukli błyskawicznie. Jeżeli nawet Ty potrafisz to robić w miarę rozsądnie, to kto ci zagwarantuje, że inni będą zachowywać się tak samo? To są zupełnie utopijne marzenia. Nawet przy obecnych ograniczeniach ilość wypadków po alkoholu zwłaszcza wśród ludzi bardzo młodych jest gigantyczna, statystyki nie kłamią. Do tego dochodzą jeszcze ludzie mało sprawni, chorzy którzy biorą leki często wzmacniające działanie alkoholu. Można sobie bujać w obłokach, ale w praktyce Twoja absurdalna wersja wolności może doprowadzić tylko do chaosu.
Jeżeli Ty chcesz mieć wolność to musisz dać także wolność innym. A ci inni mają prawo np. do bezpieczeństwa na drogach.
A tak na marginesie...
Jeżeli Ty się rozwalisz albo przez Ciebie ktoś inny zostanie kaleką, to my wszyscy będziemy musieli finansować wasze leczenie, rehabilitacje itp. To prawdopodobnie by Ci się podobało, bo przecież masz prawo do bezpłatnego leczenia. Tylko że w życiu nic nie jest bezpłatne. Ktoś będzie musiał sfinansować Twoje infantylne poczucie wolności.

Panie Robercie, oczywiście że wolność istnieje( ale i bez miłości nie ma wolności, czyli i bez sprawiedliwości, umiarkowania, męstwa). A to że ktoś uznaje anarchię, samowolę, swawolę, niewolę, niepracowanie twórczo( bo nie ma cierpienia) za wolność, to oczywiście zgody na to nie ma.
Prawo mamy od Pana Boga, obyczaje wynikają z kultury( u nas z umiłowania Prawdy, Dobra, Piękna). Prawo stanowione władca może( na swojej posesji też mogę ustalić prawo, w swojej rodzinie też mogę ustalić prawo) i oczywiście gdy mądry władca, to stanowi to prawo w oparciu, a przynajmniej niesprzeczne z tym co Pan Jezus Chrystus. Dla człowieka ma to być prawo( czyli człowiek dążący do prawości ma mieć możliwość życia ( i mieć możliwość solidaryzowania z drugim człowiekiem, a jak ktoś chce gnić, to też jego sprawa. ).
Takie moje zdanie Panie Robercie

I żeby jasność była, bo mam przynajmniej wrażenie takie, że jeżeli napisłem, że dobrym jest zniesienie jakiegoś zakazu, to niektórzy zarzucają mi, że automatycznie jestem za tym co było wcześniej zakazane, że pochwalam. No nie jest tak. :/
Co do mojej jazdy po pijaku, korzystania z "darmowej"służby zdrowia, chaosu, utopii, nie odnoszę się z argumentami. Ale jest Pan w błędzie.

Terremoto napisał(a):
Dzięki, Robert. Konkretny tekst.
Jedno dopowiedzenie.
"Jakbyś wg Twojej wspaniałej teorii wszystkim dał prawo do jeżdżenia po alkoholu, to wszyscy razem byście się wytłukli błyskawicznie.". Tak, ale co gorsza mogliby przy okazji wytłuc Ciebie, Robercie i mnie, zatem nie godzę się na to, by nieograniczona wolność chojraków po wódzie zagrażała Tobie, mnie, naszym bliskim i komukolwiek.
Nie uważam się za potulnego barana (Maciek tak próbuje kogoś znieważyć, kiepsko mu to idzie). Jednostki niebezpieczne (kierowcy po kielichu) należy karać, izolować, słowem: zmniejszać ryzyko dla innych.

"Jednostki niebezpieczne (kierowcy po kielichu) należy karać, izolować, słowem: zmniejszać ryzyko dla innych."
Terremoto, nawet jeżeli "kierowca po kielichu" lepiej zachowuje się na jezdni od niejednego trzeźwego? Twoim tokiem myślenia wprowadzony został zakaz rozmawiania przez telefon bez specjalnego osprzętu podczas jazdy, nakaz zapinania pasów. Dla dobra nasz wszystkich (cium cium cium :*)

( nie wkurzajcie się na mnie :-( )
To udanego dnia, hej :)

Ostatnio edytowano Pt wrz 28, 2018 10:06 am przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

Kolory czerwone są zastrzeżone dla moderacji, niebieskie do cytowania Biblii

Pt wrz 28, 2018 9:51 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Teoretyzujesz Maćku, co tu mieszać do tego wolność, miłość, Boga itp.
Znałem człowieka, który zginął pod samym domem bo nie zapiął pasów. Drzwi się na zakręcie otworzyły i wypadł.
Znam też drugiego, który miał ciężki wypadek i żyje dzięki zapiętym pasom.
To jest trochę tak jak z paleniem papierosów. Każdy palacz twierdzi że mu nie szkodzi, że ktoś inny dużo palił i miał 90 lat itp.
Tylko dlaczego ja musiałem być w ostatnich czasach na pięciu pogrzebach ludzi palących? Bardzo proste pytanie, znasz odpowiedź?
To jest po prostu teoria i praktyka.

Pt wrz 28, 2018 10:45 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Jak to mieszać?
Czyli co? Wychodzi Pan z Kościoła to żegna się Pan z Panem Bogiem, Miłość to tylko w walentynki?
Możemy się w nieskończoność przepychać na przykłady ( ile jest wypadków, w których widać spalone ciało przypięte pasami? Może gdyby nie było przypięte, to udałoby się wypełzać z auta?)
Poza tym, oczywiście zniesienie nakazu zapinania pasów nie jest równoznaczne z tym by propagować jazdę bez pasów. Jakim prawem ktoś ma mnie zmuszać do zapinania pasów we własnym aucie? To jest chore. Ale Panu to nie stanowi, jeszcze będzie Pan wmawiał, że to jest dobre. :-(

"Ostatnio edytowano Pt wrz 28, 2018 10:06 am przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

Kolory czerwone są zastrzeżone dla moderacji, niebieskie do cytowania Biblii" ok, przepraszam

Pt wrz 28, 2018 11:18 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Maciek napisał(a):
Terremoto, nawet jeżeli "kierowca po kielichu" lepiej zachowuje się na jezdni od niejednego trzeźwego? Twoim tokiem myślenia wprowadzony został zakaz rozmawiania przez telefon bez specjalnego osprzętu podczas jazdy, nakaz zapinania pasów. Dla dobra nasz wszystkich [...]

Ano, widzisz, bardzo się cieszę, że zostaly wprowadzone te zakazy. Nie wierzę, że większe szanse na wyjście z życiem z opresji są wtedy, gdy zapięcie pasów jest rzeczą dowolną i korzystanie z komórki w ręku - też pozostawia sie wyborowi.
Tak, uważam, ze to dla dobra nas wszystkich. {Podobnie jest z tym gosciem po alkoholu, ktory jedzie moze chwilę, mozę dluuugo dobrze, ale jednak sznase na to, ze alkohol odbierze mu sprawnosc, sa ogromne).
Wiesz, czego nie rozumiem? Dlaczego Cię tak boli, uwiera i chyba upokarza to, że masz zapiąć pasy. Dlaczego nie umiesz być ponad. Skąd ta rana: ojej, krępują mnie, wielkiego wolnego. Ja sama myślę, że są znacznie ważniejsze obszary (nie tylko) wewnętrznej wolności niż te pasy. I że nie warto trwonić cennej energii życiowej na walkę z przepisami co do korzystania z komórki.

Owszem, auto Twoje, ale daruj - droga publiczna już Twoja nie jest. Więc siedź sobie w swoim garażu w swoim autku z odpiętymi pasami. Nawet po swoim ogródku jeźdź sobie z odpiętymi. Droga użytku publicznego Twoja własna, jak powiedziano, nie jest, więc skoro chcesz z niej korzystać, przyjmij reguły. W Polsce obowiązuje ruch prawostronny (nie krzyczysz jeszcze: jakim prawem?), obowiązuje zapięcie pasów itede. Pomyśl w tym kierunku.

Pt wrz 28, 2018 12:20 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Jak to mieszać?
Czyli co? Wychodzi Pan z Kościoła to żegna się Pan z Panem Bogiem, Miłość to tylko w walentynki?

Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem. Co ma u licha Bóg do wykroczeń drogowych???
W kościele dowiaduję się, że nie należy zabijać. Wychodząc z kościoła mam to zrealizować w praktyce. Nie mogę rozmyślać o Bogu, walentynkach, miłości tylko o drodze. Mam nikogo nie zabić i starać się, żeby mnie też nikt nie zabił. Mam działać czysto praktycznie/technicznie, a nie filozofować.
W ogóle jestem nieco zdumiony tą całą, gigantycznie rozbudowaną otoczką etyczno-moralno-religijną, zwykłego wykroczenia drogowego.
W każdym państwie obowiązuje prawo stworzone przez władzę wybraną przez społeczeństwo. Jeżeli komuś się to prawo nie podoba to może się starać je zmienić np. przy najbliższych wyborach, wybierając inną władzę o innych poglądach. Ale dopóki tego nie zrobi musi stosować prawo obecnie obowiązujące.
A w ogóle to odnoszę wrażenie, że problem jest bez porównania prostszy.
Czytałem kiedyś, że wg. statystyk w każdym społeczeństwie jest 5-10 % ludzi, którzy zawsze są na NIE. Zawsze są wszystkiemu przeciwni, taka właściwość psychiki. Psychologia zna takie zjawiska.

Pt wrz 28, 2018 4:52 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Cześć Terremoto
[ciach..

Maciek napisał(a):
Kolory czerwone są zastrzeżone dla moderacji, niebieskie do cytowania Biblii" ok, przepraszam

PW]

Pn paź 01, 2018 3:52 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
"10. Obowiązuje czarny kolor czcionki. Użytkownicy wyodrębniający barwnie cytaty biblijne formatują tekst wybierając ciemnoniebieski kolor czcionki. Innych kolorów w tekstach polemicznych w zasadzie nie stosujemy.

11. Kolor czerwony i zielony zastrzeżone są zwyczajowo do użytku administracji i moderacji."

Ja nie mogę jaki demokrata. :lol:
Kurde PeterW pomarańczowy to nie jest kolor czerwony. ( Przepraszam za odrobinę czerwonego w żółtym, ale pomarańczowego nie da się bez czerwieni (chyba), eh :/.Czy to też jako czerwony się liczy? :-o )

Pn paź 01, 2018 6:57 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Maciek napisał(a):
"10. Obowiązuje czarny kolor czcionki. Użytkownicy wyodrębniający barwnie cytaty biblijne formatują tekst wybierając ciemnoniebieski kolor czcionki. Innych kolorów w tekstach polemicznych w zasadzie nie stosujemy.

11. Kolor czerwony i zielony zastrzeżone są zwyczajowo do użytku administracji i moderacji."

Ja nie mogę jaki demokrata. :lol:
Kurde PeterW pomarańczowy to nie jest kolor czerwony. ( Przepraszam za odrobinę czerwonego w żółtym, ale pomarańczowego nie da się bez czerwieni (chyba), eh :/.Czy to też jako czerwony się liczy? :-o )

Wytłuściłem Ci fragment regulaminu, który sam zacytowałeś... Dostosuj się do niego i daruj sobie kolorowanki. U Ciebie na monitorze żółtopomarańczowy, a u mnie zaś czerwonopomarańczowy wychodzi. Nie mam przyrządów do oceniania właściwego stopnia czerwieni - innymi słowy STOP PSTROKACIŹNIE!!!

Pn paź 01, 2018 8:40 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Jeszcze raz cześć Terremoto.

Ano, widzisz, bardzo się cieszę, że zostaly wprowadzone te zakazy.
Terremoto, bidulo, ale świadczy to o chorobie.
Nie wierzę, że większe szanse na wyjście z życiem z opresji są wtedy, gdy zapięcie pasów jest rzeczą dowolną i korzystanie z komórki w ręku - też pozostawia sie wyborowi.
Może i być niebezpieczne, ale bidulo, to nie jest Twoja sprawa. Po prostu mój samochód to robię w nim co chcę i nikomu nic do tego( chyba że łamię prawo naturalne, albo gorszę, czy coś. Ale jeżeli Ciebie gorszy moja jazda bez pasów, albo rozmawianie podczas jazdy przez telefon, to nie jest normalne.
Tak, uważam, ze to dla dobra nas wszystkich.
Oj Bidulko, smucisz. :-(
Dla dobra wszystkich to jest prawo naturalne. A nie jakiś niegodny(niegodziwy?) człowieka narzucony nakaz, zakaz typu zakaz rozmawiania przez telefon podczas jazdy. Deklarując się katolikiem (czyli między innymi wierzysz, że człowiek na obraz i podobieństwo Boga) głosisz takie coś?! Przynajmniej według mnie, ale obrażasz Pana Boga twierdząc, że człowiek nie jest w stanie podjąć bez narzucenia nakazu, zakazu pewnych decyzji. Po to Pan Jezus Chrystus wyswobodził nas z niewoli, by teraz takim głupimi nakazami i zakazami zajmował się człowiek? Nie od tego są nakazy i zakazy by uciskać.
{Podobnie jest z tym gosciem po alkoholu, ktory jedzie moze chwilę, mozę dluuugo dobrze, ale jednak sznase na to, ze alkohol odbierze mu sprawnosc, sa ogromne).
Masz rację, alkohol w większych ilościach praktycznie uniemożliwia jazdę. Ale i w mniejszych ilościach nie ma aż tak dużego wpływu. Zresztą to nie jest aż tak istotne.Nie rozmawiamy tu o słuszności niejeżdżenia pod wpływem alkoholu, ale o niesłuszności takiego zakazu.
Terremoto, wydaje mi się, że Twoje myślenie prowadzi do absurdów typu: zabronienie jazdy w długich włosach (włosy mogą zasłonić widok i co? I wypadek. :/ Także obowiązkowo powinno być spinanie długich włosów przed wejściem do auta...No co, może nie?
Wiesz, czego nie rozumiem? Dlaczego Cię tak boli, uwiera i chyba upokarza to, że masz zapiąć pasy. Dlaczego nie umiesz być ponad.
Może dlatego nie rozumiesz, bo choroba już jest tak zaawansowana, że już cieszysz się z niewoli. Przecież człowiek został wyposażony przez Pana Boga w Rozum, w Wolną Wolę. I to niezależnie od wszystkiego. Nie uważasz że dużo z tego wynika?
Owszem, auto Twoje, ale daruj - droga publiczna już Twoja nie jest.
Widzisz jakim niewolnikiem się stajesz? Co znaczy droga publiczna nie jest moja, czy Twoja? Tak? To czyja? Właśnie dlatego że publiczna, to jest i Twoja i moja, Terremoto. Więc siedź sobie w swoim garażu w swoim autku z odpiętymi pasami. Nawet po swoim ogródku jeźdź sobie z odpiętymi.
Tak, a jesteś tego pewna że można? Drzewa na swojej posesji nie można ściąć bez pozwolenia jaśnie pana urzędnika... Przecież można w drzewo puknąć, ha i co? :/ I wylecieć przez szybę.:/ A jeżeli wyminąć będziesz chciała, to co ? To można wypaść. pf

Dzień dobry

Szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem. Co ma u licha Bóg do wykroczeń drogowych???

Czy drugi człowiek może zmuszać drugiego człowieka z racji dopuszczenia przez Pana Boga do władzy, czyli do ustanawiania prawa, nawet do takich absurdalnych zachowań jak to, że chcąc przejechać samochodem po publicznej(czyli nas wszystkich :lol: ) drodze, to MUSZĘ (bo jak nie to kara) np. zapiąć pasy? Czy po to Pan Bóg dopuszcza do władzy, by rządzący powodował ucisk? Czy raczej po to by rządzący właśnie poprzez Prawo( i Sprawiedliwość), które ma możliwość ustanawiania strzegł Wolność, Własność (prywatność) i ogólnie umożliwiał człowiekowi rozwój świadomości, pielęgnował Wolną Wolę, umożliwiał żyć w Prawdzie, w Miłości, pokoju, ładzie, harmonii z Bliźnimi? Taki nakaz zapinania pasów, zakaz rozmawiania przez telefon jak chcę, jest burzeniem cywilizacji opartej na Prawdzie, Dobru, Pięknie. Takiego typu nakazy sprzyjają zdziczeniu człowieka i zdradzają ciągoty rządzącego do powrotu do niewolnictwa.
W kościele dowiaduję się, że nie należy zabijać. Nie tylko w Kościele może się Pan tego dowiedzieć. Może Pan też zapytać niejednego ateistę i tego samego dowie się Pan. Wystarczy zwrócić uwagę na sumienie. Wychodząc z kościoła mam to zrealizować w praktyce. Nie mogę rozmyślać o Bogu, walentynkach, miłości tylko o drodze. Mam nikogo nie zabić i starać się, żeby mnie też nikt nie zabił. Mam działać czysto praktycznie/technicznie, a nie filozofować.
Jakiekolwiek działanie bez myślenia o Panu Bogu w tym działaniu jest bezsensowne.
W ogóle jestem nieco zdumiony tą całą, gigantycznie rozbudowaną otoczką etyczno-moralno-religijną, zwykłego wykroczenia drogowego.
W każdym państwie obowiązuje prawo stworzone przez władzę wybraną przez społeczeństwo. Jeżeli komuś się to prawo nie podoba to może się starać je zmienić np. przy najbliższych wyborach, wybierając inną władzę o innych poglądach. Ale dopóki tego nie zrobi musi stosować prawo obecnie obowiązujące.

Tylko, czy każde prawo ustanowione przez władzę jest wiążące. Przecież prawo stanowione nie może być sprzeczne z Prawem Naturalnym. A jeżeli sprzeczne, to czy zwalnia mnie z przestrzegania tego prawa?
A w ogóle to odnoszę wrażenie, że problem jest bez porównania prostszy.
Czytałem kiedyś, że wg. statystyk w każdym społeczeństwie jest 5-10 % ludzi, którzy zawsze są na NIE. Zawsze są wszystkiemu przeciwni, taka właściwość psychiki. Psychologia zna takie zjawiska.

Udanego dnia, zawsze z Panem Bogiem!

Dzień dobry PeterW

Peter, a czy można rozumieć ten regulamin tak:

Obowiązuje, czyli każdy kto zaczyna pisać ma zaznaczony czarny kolor czcionki. Nie wynika z tego nakaz pisania tylko czarnym kolorem.
Jeżeli chcę zacytować Biblię, to zaznaczam cytat ciemnoniebieskim (czyli jasnoniebieski mogę stosować do pisania wszystkiego oprócz tekstów Biblii.)
Co prawda zaznaczone jest( i jest to istotne bardzo) by nie stosować jednak innych kolorów jak te wyszczególnione, ale jest to raczej prośba( coś jak prawie niepisana zasada), a nie nakaz. To prawda, mój błąd, złamałem to (celowo tego nie zrobiłem). Więc jakby nie było, trochę brutalne to ucięcie, PeterW. (boli wiesz?) :|
Jeżeli już takim tyranem chcesz być, to czy nie lepiej regulamin tak napisać?
-pisanie tylko czarnym
-cytaty z Biblii wyjątek stanowią i tylko niebieskim( wszystkie odcienie- bez dyskusji)
- pozostałe kolory tylko do popatrzenia, (albo stosowane przez administratora, moderatora)
Złamanie regulaminu:
Pierwszy raz ostrzeżenie (mięknę)
Drugi raz- cięcie (żadnego ale)
Trzeci raz- ban ( :lol: )

Ogólnie PeterW masz rację( ale nie myśl sobie że dlatego, że stop pstrokaciźnie, czy że masz jakiś dziwny monitor przez który nie widać żółtego w pomarańczowym tylko samą czerwień (he he co to za jakiś monitor :lol: )). Po prostu złamałem niepisaną zasadę. Przepraszam i postaram się żeby to się nie powtórzyło.

Dziękuję za: https://www.katolik.pl/smutek--ktory-si ... 16,cz.html

Cz paź 04, 2018 12:03 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Maćku, przeczytałam.
Protekcjonalny ton uważam za co najmniej mało stosowny.
Niezależnie do Twoich diagnoz (gdzie kompetencje?) co do mojej domniemanej choroby i normalności (Ty stanowisz normy? no nie) żyję w społeczeństwie, które dla dobra innych osob niż samowolny kierowca ustaliło pewne zasady (nie ma nic o włosach przesłaniających widok, ślady racjonalności jednak zachowajmy) - i pozostaję przy swoich poglądach.
Myślę, że nie stwarzam tym zagrożeń w ruchu drogowym. Uważam, że osoby które nie przestrzegaja tych narzuconych przez prawo zasad - stanowią potencjalne zagrożenie.
Twój samochód, ale inni na drodze.
Boga te przepisy nie obrażają. Ty wierzysz w jakąś samokontrolę kierowców, rozumną wolną wolę itd. To by było ładne, owszem, ale niestety nie działa, jest utopią, co pokazują konkretne wypadki drogowe. Ludzie nie korzystają z rozumu i wolnej woli w sposób odpowiedzialny. Trudno, trzeba na to reagować choćby prawnie.
I to tyle. Nie zamierzam Cię przekonywać, moje zdanie znasz, Twojego nie podzielam, na tym poprzestanę.

Cz paź 04, 2018 12:59 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Maciek - tak by się formalnościom stało zadość:
1 sprawa - uwagi do moderacji piszemy w odpowiednim wątku
2 sprawa - ostateczne zdanie w sprawach porządkowych (co i jak pisać) mają moderatorzy i Admin, jak się nie zgadzasz: istnieje tryb odwoławczy do Admina (patrz Regulamin)

Przeprosiny przyjęte :-)

Cz paź 04, 2018 1:42 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona