Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt paź 23, 2018 3:49 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Dlaczego samobójstwo jest niedopuszczalne? 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Dlaczego samobójstwo jest niedopuszczalne?
Maciek napisał(a):
Może i być niebezpieczne, ale bidulo, to nie jest Twoja sprawa. Po prostu mój samochód to robię w nim co chcę i nikomu nic do tego

Tylko że nadal stanowisz pewne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Ja wiem, że gadanie przez telefon nie sprawi, że codziennie będziesz przyczyną wypadku, ale za którymś razem może coś się stać, a dlaczego ktoś, kto może być czyimś jedynym dzieckiem, ukochanym wnukiem, kochającym mężem, wpisz co chcesz, ma cierpieć dlatego, że ktoś gadał przez telefon?
Maciek napisał(a):
Ale jeżeli Ciebie gorszy moja jazda bez pasów, albo rozmawianie podczas jazdy przez telefon, to nie jest normalne.

No zależy jak na to spojrzeć, moim zdaniem warto nawet w drobniejszych sprawach wyrabiać w sobie dobre nawyki i dawać przykład.
Maciek napisał(a):
Tak, uważam, ze to dla dobra nas wszystkich.
Oj Bidulko, smucisz. :-(
Dla dobra wszystkich to jest prawo naturalne. A nie jakiś niegodny(niegodziwy?) człowieka narzucony nakaz, zakaz typu zakaz rozmawiania przez telefon podczas jazdy. Deklarując się katolikiem (czyli między innymi wierzysz, że człowiek na obraz i podobieństwo Boga) głosisz takie coś?!

Nie rozumiem, co jest uwłaczającego w tym, że jednocześnie jest katolikiem i uważa, że pewne nakazy co do bezpieczeństwa w trasie są ochroną życia i zdrowia wszystkich.
Maciek napisał(a):
Nie od tego są nakazy i zakazy by uciskać.

Jeżeli nakaz zapinania pasów i powinność nieużywania telefonu przez czas jazdy to uciskanie, to... Moim zdaniem przesadzasz.
Maciek napisał(a):
Terremoto, wydaje mi się, że Twoje myślenie prowadzi do absurdów typu: zabronienie jazdy w długich włosach (włosy mogą zasłonić widok i co? I wypadek. :/ Także obowiązkowo powinno być spinanie długich włosów przed wejściem do auta...No co, może nie?

Odróżniajmy rozważną ochronę przed wypadkami od paranoi.
Maciek napisał(a):
Przecież człowiek został wyposażony przez Pana Boga w Rozum, w Wolną Wolę. I to niezależnie od wszystkiego. Nie uważasz że dużo z tego wynika?

A jednak dał mu też Dekalog, czy to oznacza, że Bóg jednak chce ograniczyć naszą wolną wolę? 8O :roll:
Maciek napisał(a):
Taki nakaz zapinania pasów, zakaz rozmawiania przez telefon jak chcę, jest burzeniem cywilizacji opartej na Prawdzie, Dobru, Pięknie.

Nie widzę, żeby prawda cierpiała w wyniku tych ustaleń. Dobro też chyba ma się dobrze, może nawet odrobinkę lepiej, bo czyjeś życie jest chronione. O piękno też się chyba nie trzeba martwić, bo życie ma w sobie coś z piękna i to życie jest chronione.
Maciek napisał(a):
Takiego typu nakazy sprzyjają zdziczeniu człowieka

Że co? :roll:

Cz paź 04, 2018 4:56 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Terremoto napisał(a):
Maćku, przeczytałam.
Protekcjonalny ton uważam za co najmniej mało stosowny.
Niezależnie do Twoich diagnoz (gdzie kompetencje?) co do mojej domniemanej choroby i normalności (Ty stanowisz normy? no nie) żyję w społeczeństwie, które dla dobra innych osob niż samowolny kierowca ustaliło pewne zasady (nie ma nic o włosach przesłaniających widok, ślady racjonalności jednak zachowajmy) - i pozostaję przy swoich poglądach.
Myślę, że nie stwarzam tym zagrożeń w ruchu drogowym. Uważam, że osoby które nie przestrzegaja tych narzuconych przez prawo zasad - stanowią potencjalne zagrożenie.
Twój samochód, ale inni na drodze.
Boga te przepisy nie obrażają. Ty wierzysz w jakąś samokontrolę kierowców, rozumną wolną wolę itd. To by było ładne, owszem, ale niestety nie działa, jest utopią, co pokazują konkretne wypadki drogowe. Ludzie nie korzystają z rozumu i wolnej woli w sposób odpowiedzialny. Trudno, trzeba na to reagować choćby prawnie.
I to tyle. Nie zamierzam Cię przekonywać, moje zdanie znasz, Twojego nie podzielam, na tym poprzestanę.

Wszystkiego dobrego.

PeterW napisał(a):
Przeprosiny przyjęte :-)

Dziękuję

Viridiana napisał(a):
Tylko że nadal stanowisz pewne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Ja wiem, że gadanie przez telefon nie sprawi, że codziennie będziesz przyczyną wypadku, ale za którymś razem może coś się stać, a dlaczego ktoś, kto może być czyimś jedynym dzieckiem, ukochanym wnukiem, kochającym mężem, wpisz co chcesz, ma cierpieć dlatego, że ktoś gadał przez telefon?

Cześć Viridiana

Już samym faktem wjechania na ulicę powoduje się pewne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Jeżeli zależy na zmniejszeniu ilości wypadków, to albo zjeżdżasz z ulicy (zagrożenie spadło do zera), albo np. znosi się nakaz zapinania pasów.
Dla przykładu: jazda na rolkach.
Ktoś kto nie czuje się pewnie a będzie chciał spróbować pojechać tyłem, to bez kasku się nie odważy, zakładając kask sprawi, że zaryzykuje jechanie tyłem ( ma poczucie bezpieczeństwa dzięki kaskowi). Analogicznie z pasami. Bez zapiętych pasów człowiek podświadomie skłonny jest mniej ryzykować podczas jazdy, zapinając pasy tworzy się poczucie bezpieczeństwa( i np. jedzie szybciej, a jadąc szybciej taki ciamajda zaczyna stanowić zagrożenie. Ktoś kto potrafi dobrze jeździć szybko nie stanowi aż takiego zagrożenia.).
Gadanie przez telefon podczas jazdy. Nikt o zdrowych zmysłach nie zaczyna rozmawiać przez telefon podczas jazdy zanim nie upewni się czy jest w stanie rozmawiać. Zakaz jest tu zbędny. Nie czujesz się jak dziecko mając taki zakaz narzucony?
Cytuj:
No zależy jak na to spojrzeć, moim zdaniem warto nawet w drobniejszych sprawach wyrabiać w sobie dobre nawyki i dawać przykład.

Zgadzam się. Tylko co ma do tego rozmowa przez telefon podczas prowadzenia? Niektórzy potrafią jedną ręką kierować, a w drugiej trzymać telefon (i rozmawiać). Jak ktoś nie potrafi, albo jest ciamajdą, to niech nie próbuje tak robić. Proste.
Cytuj:
Nie rozumiem, co jest uwłaczającego w tym, że jednocześnie jest katolikiem i uważa, że pewne nakazy co do bezpieczeństwa w trasie są ochroną życia i zdrowia wszystkich.

Nie rozumiesz bo jesteś kobietą. :* A kobieta przesadnie ceni bezpieczeństwo i warunki cieplarniane. :lol: Dałaś sobie wmówić że zapinanie pasów jest dobre dla wszystkich i głosisz takie głupoty. :? Weź się ogarnij Dziewczyno:/ To znaczy bądź dalej dziewczyną :-D ( i tak pewnie nie chcesz być dziewczyną :-| no co, nie chodzisz w spodniach? :/) i oczywiście ceń sobie przesadnie bezpieczeństwo i warunki cieplarniane( bo to dobre dla dziewczyny :*), ale nie wmawiaj że to jest dobre dla faceta.
Jeszcze raz, co ma nakaz zapinania pasów do ochrony życia i zdrowia i to jeszcze wszystkich?
Cytuj:
Jeżeli nakaz zapinania pasów i powinność nieużywania telefonu przez czas jazdy to uciskanie, to... Moim zdaniem przesadzasz.

Jeden z wielu przykładów.
A przymus posyłania własnego dziecka do szkoły ( zaraz będzie że dziecko nie jest własnością rodziców... :lol: . A przymus wyrobienia dowodu osobistego, a przymus prawa jazdy, a przymus ubezpieczenia się...
Trochę się tego nawarstwia, wiesz?

Cytuj:
Odróżniajmy rozważną ochronę przed wypadkami od paranoi.

Chyba do siebie to kierujesz i do Terremoto?

Cytuj:
A jednak dał mu też Dekalog, czy to oznacza, że Bóg jednak chce ograniczyć naszą wolną wolę? 8O :roll:

Dekalog oczywiście sprzyja Wolnej Woli, sprzyja Wolności. (grzech zniewala)
Cytuj:
Nie widzę, żeby prawda cierpiała w wyniku tych ustaleń. Dobro też chyba ma się dobrze, może nawet odrobinkę lepiej, bo czyjeś życie jest chronione. O piękno też się chyba nie trzeba martwić, bo życie ma w sobie coś z piękna i to życie jest chronione.

Bez Wolności i Odpowiedzialności nie ma życia. Virdiana, czytałaś "Nowy wspaniały świat" Aldousa Huxleya?

N paź 14, 2018 9:53 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Maciek napisał(a):
Cześć Viridiana

Witam :)
Maciek napisał(a):
Już samym faktem wjechania na ulicę powoduje się pewne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu.

Ale niestety nie da się normalnie żyć nie wychodząc w ogóle z domu. :-D
Maciek napisał(a):
Bez zapiętych pasów człowiek podświadomie skłonny jest mniej ryzykować podczas jazdy, zapinając pasy tworzy się poczucie bezpieczeństwa( i np. jedzie szybciej, a jadąc szybciej taki ciamajda zaczyna stanowić zagrożenie. Ktoś kto potrafi dobrze jeździć szybko nie stanowi aż takiego zagrożenia.).

No właśnie to zależy od osoby.
Maciek napisał(a):
Gadanie przez telefon podczas jazdy. Nikt o zdrowych zmysłach nie zaczyna rozmawiać przez telefon podczas jazdy zanim nie upewni się czy jest w stanie rozmawiać.

Tylko pytanie, czy wszyscy są przy zdrowych zmysłach. :wink: Szczerze to tak bardziej osobiście, to jeszcze, jeżeli ktoś jest odpowiedzialnym, rozsądnym człowiekiem i nie zamierza gadać przez telefon w aucie kiedy nie jest to konieczne, to jeszcze nic do tego nie mam. Ale pasy to już chyba warto zapiąć.
Maciek napisał(a):
Nie czujesz się jak dziecko mając taki zakaz narzucony?

W sumie z punktu widzenia prawa to nie jestem pełnoletnia.
Maciek napisał(a):
Zgadzam się. Tylko co ma do tego rozmowa przez telefon podczas prowadzenia? Niektórzy potrafią jedną ręką kierować, a w drugiej trzymać telefon (i rozmawiać). Jak ktoś nie potrafi, albo jest ciamajdą, to niech nie próbuje tak robić. Proste.

Ok. To, co ewentualnie bym tu dorzuciła, to to, żeby jeżeli to nie jest raczej konieczne, to w miarę możliwości unikać tego. Żeby dawać dobry przykład. Tak, wiem, jestem panikarą. :-D
Maciek napisał(a):
Nie rozumiesz bo jesteś kobietą. :* A kobieta przesadnie ceni bezpieczeństwo i warunki cieplarniane. :lol:

Być może to wynika z tego, że kobieta ma wrażliwszą skórę.
Maciek napisał(a):
( i tak pewnie nie chcesz być dziewczyną :-| no co, nie chodzisz w spodniach? :/)

W spodniach chodzę. W spódniczce też. Biżuterię i pomalowane paznokcie też mam. :-D Nie jest mi okrutnie źle w roli kobiety, chociaż czasami w głowie zdarza mi się stwierdzać, że faceci mają łatwiej.
Maciek napisał(a):
Jeszcze raz, co ma nakaz zapinania pasów do ochrony życia i zdrowia i to jeszcze wszystkich?

W czym tak na co dzień te pasy przeszkadzają? Ja wiem że mam większą potrzebę bezpieczeństwa, ale naprawdę nie rozumiem, jakież to okropne wady te pasy mają? :-)
Maciek napisał(a):
Jeden z wielu przykładów.
A przymus posyłania własnego dziecka do szkoły ( zaraz będzie że dziecko nie jest własnością rodziców... :lol: . A przymus wyrobienia dowodu osobistego, a przymus prawa jazdy, a przymus ubezpieczenia się...
Trochę się tego nawarstwia, wiesz?

Obowiązek szkolny wynika z tego, że rodzice nie będą całe życie tego dziecka chronić i dziecko powinno się przygotować do tego poprzez m. in. wykształcenie. Dowód osobisty identyfikuje, chociaż być może nie każdemu jest naprawdę potrzebny, nie wiem. Prawa jazdy nikt nie musi wyrabiać. Nie znam się natomiast za bardzo na ubezpieczeniach.
Maciek napisał(a):
Dekalog oczywiście sprzyja Wolnej Woli, sprzyja Wolności. (grzech zniewala)

Słuszna uwaga. Punkt dla ciebie.
Maciek napisał(a):
Bez Wolności i Odpowiedzialności nie ma życia. Virdiana, czytałaś "Nowy wspaniały świat" Aldousa Huxleya?

Nie czytałam. Natomiast nadal nie uważam, żeby pasy bezpieczeństwa odbierały mi życie czy coś. :-)

Wt paź 16, 2018 6:30 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4