Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz gru 13, 2018 10:51 pm

Finanse i rachunkowość a Bóg 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Finanse i rachunkowość a Bóg
Cześć. Studiuję finanse i rachunkowość - nie z pasji, tylko, żeby zapewnić sobie jako taką przyszłość. I nurtuje mnie taka rzecz. Mi ten kierunek powiem szczerze kojarzy się z finansami, biznesem, korporacjami, pieniądzem. Czy Bóg chce, żebym zajmował się takimi ziemskimi sprawami? Lekarz leczy ludzi, nauczyciel uczy, strażak ratuje - i te zawody wydają mi się pożyteczne i takie pełne Boga, bo jest w nich mnóstwo poświęcenia, oddania, pomocy drugiemu. A ile Boga jest w księgowości? Albo w informatyce? Powiem wam, że trochę mnie dołuje ten mój kierunek właśnie z tego powodu - brak w nim czegoś co by dawało korzyść duchową. A przynajmniej ja tego nie dostrzegam.

Pn wrz 03, 2018 11:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Finanse i rachunkowość a Bóg
Studiowanie kierunków oznacza chęć robienia czegoś lepiej precyzyjniej. Finansami i tak się każdy z nas zajmuje, mniej lub bardziej udolnie. Bóg też chce, byśmy robili to co robimy solidniej. Inna sprawa czy rozliczenia finansowe muszą być podstawą do życia, taką są. Bo bez finansów już wielu z nas nie potrafi żyć. Tymczasem nie było finansów, a było życie. Bóg nie tworzył finansów. Finanse twrzą ludzie. To do ludzi należą finanse nie do Boga. Jeśli tą formą rozliczeń ludzie sprawią, że dla wszystkich ludzi. Życie na tym świecie stanie się przynajmniej znośniejsze. To będzie to dołożenie do dobra które tworzy Bóg. Zakładając że finanse są formą dobra, nawet dominującą wśród dóbr. Lecz tu mała dygresja, nie mogą one stać się wszystkim dla wszystkich. Bo to miejsce jest zarezerwowane na szczęście dla Boga. Inaczej w rozliczeniach pieniężnych tkwi pokusa, jak w wielu innych ułatwiaczach życia. Tu opanowanie finansów powinno pomóc w nie uleganiu pokusie zawładnięcia innym człowiekiem. A taka groźba w tym przypadku jest realna.
Z takimi to dylematami zapewne zmagasz się idąc w tym kierunku.

Wt wrz 04, 2018 9:12 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Trzymaj się 7 przykazania.
A kradzież to wyciaganie pieniędzy z systemu czy kieszni, bez pracy, nie dając w zamian nic, ani towaru ani usług. A praca to nie spekulacjia, nie spryt, wysiłek i technika by rozpruć sejf, czy napisać skrypt okradający, ale za Kościołem Katolickim: uzdatnianie energomaterii do użytku dla innych ludzi.

Wt wrz 04, 2018 10:44 am
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Bóg też nie tworzy mebli, tylko ludzie, a jednak Jezus przez wiele lat pracował jako cieśla. Dlaczego? Czy jest więc szansa, że Bóg ma dla mnie plan w tych finansach?

Wt wrz 04, 2018 1:07 pm