Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt paź 23, 2018 3:53 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Czy jak nienawidze Boga to moge wziąść ślub? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy jak nienawidze Boga to moge wziąść ślub?
f.kos napisał(a):
Jedyne co mi tłumaczycie to to ze sie myle i sie obrazilem na Boga bo nie dostalem tego co chcialem a nikt nie odpowiada dlaczego poprawne jest to że jedni maja latwiej w zyciu a inni zdecydowanie trudniej .

Ok. Opowiedz o swoich obowiązkach, jak się musisz troszczyć o zapewnienie swojego bytu i jak ludzie rzucają Ci kłody pod nogi.

Opowiedz, jakich chciałbyś doznać przeżyć a nie jest Ci dane, ok?

N wrz 23, 2018 11:45 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Sprawiedliwie nie znaczy równo.
Sprawiedliwie nie znaczy: używając takich narzędzi, jakie za "logiczne" uważa f.kos.
Sprawiedliwość Boża nie musi pasować ani do Twoich, ani do moich wyobrażeń.
Bog jest nieskończenie inny od Twoich oczekiwań i albo to przyjmiesz, na wiarę, albo nie znajdziesz spokoju.
Bóg jest inny niż chcesz, więc nienawidzisz? Za niespełnianie oczekiwań?

https://www.przewodnik-katolicki.pl/Arc ... aczy-rowno

Twoje wagi o głębi myślenia i jego płytkości mogłyby być obraźliwe, gdyby nie były wynikiem kolejnego marnego schematu: myślę inaczej niż chcesz, więc osądzasz negatywnie.

N wrz 23, 2018 11:54 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
jotajota napisał(a):
f.kos napisał(a):
Jedyne co mi tłumaczycie to to ze sie myle i sie obrazilem na Boga bo nie dostalem tego co chcialem a nikt nie odpowiada dlaczego poprawne jest to że jedni maja latwiej w zyciu a inni zdecydowanie trudniej .

Ok. Opowiedz o swoich obowiązkach, jak się musisz troszczyć o zapewnienie swojego bytu i jak ludzie rzucają Ci kłody pod nogi.

Opowiedz, jakich chciałbyś doznać przeżyć a nie jest Ci dane, ok?

Moze poprostu by wystarczalo zebym w dziecinstwie nie zachorowal na nerwice natrectw, wtedy mialbym żone, dzieci i bylbym szczesliwy a przedewszystkim mialbym perspektywy na zbawienie a tak to jestem przegranym czlowiekiem i szanse na zbawienie mam nikle bo nie umiem zyc zgodnie z wola Boza bez spelnienia swoich marzeń. Malzenstwo jest po to zebyc miec motywacje do zbawienia a ja dosc ze tej motywacji nie mam to jeszcze cierpie tak ze szkoda gadac.

Pn wrz 24, 2018 12:02 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
f.kos napisał(a):
Moze poprostu by wystarczalo zebym w dziecinstwie nie zachorowal na nerwice natrectw, wtedy mialbym żone, dzieci i bylbym szczesliwy a przedewszystkim mialbym perspektywy na zbawienie a tak to jestem przegranym czlowiekiem i szanse na zbawienie mam nikle bo nie umiem zyc zgodnie z wola Boza bez spelnienia swoich marzeń. Malzenstwo jest po to zebyc miec motywacje do zbawienia a ja dosc ze tej motywacji nie mam to jeszcze cierpie tak ze szkoda gadac.

A więc nie masz wiele obciążeń tylko niespełnione marzenia, tak?
Jeśli nie weźmiesz obciążeń na siebie, małymi kroczkami, to nie spełnisz swoich marzeń. Nie jesteś przegrany, bo Pan Bóg daje małe krzyże tym, którzy niewiele mogą unieść. Jak będziesz sobie podnosił porzeczkę, to dostaniesz większe krzyże i zobaczysz, że to wcale nie taki miód. :) Ale dźwigać trzeba.

Pn wrz 24, 2018 1:03 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
jotajota napisał(a):
f.kos napisał(a):

A więc nie masz wiele obciążeń tylko niespełnione marzenia, tak?
Jeśli nie weźmiesz obciążeń na siebie, małymi kroczkami, to nie spełnisz swoich marzeń. Nie jesteś przegrany, bo Pan Bóg daje małe krzyże tym, którzy niewiele mogą unieść. Jak będziesz sobie podnosił porzeczkę, to dostaniesz większe krzyże i zobaczysz, że to wcale nie taki miód. :) Ale dźwigać trzeba.

Poza niespelnionymi marzeniami jest tez choroba ale to niespelnione marzenia najbardzrdziej bola.

Pn wrz 24, 2018 5:52 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Niespełnione marzenia każdy ma. Bo każdy sobie wyobraża swoje życie jakoś tam, a potem przychodzi twarda rzeczywistość i TRZEBA się dostosować do nieco innego niż wyobrażenia Świata. Nie jesteś pępkiem świata. Świat się nie zmieni bo tego oczekujesz, tylko Ty się musisz jakoś dostosować. Żeby nie było łatwo, musisz w tym uwzględnić i ograniczenia fizyczne i moralne. A Ty nie chcesz tego przyjąć do świadomości.
Ty po prostu chcesz być Bogiem - ma być tak jak sobie to zaplanowałeś i ten Prawdziwy Bóg ma to spełnić, dokładnie tak a nie inaczej. Sorry, no bonus.
Bóg chce Twojego szczęścia, ale niekoniecznie osiągniętego w taki sposób jaki sobie wymyśliłeś. Jest wiele dróg do osiągnięcia szczęścia i akurat taka jaką sobie ubzdurałeś nie jest tą właściwą (tą dla Ciebie)- załapiesz to w końcu? Proś Boga o wskazanie drogi, a nie żądaj od Niego by spełniał Twoje zachcianki.

Pn wrz 24, 2018 8:04 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Skad wiesz, ze droga ktora sobie wybralem nie jest zgodna po mysli Boga, Bog czesto ma zgodne zamiary z ludzkimi tylko ludzie sobie te zamiary komplikuja, nie staraja sie i potem jest porazka.

Pn wrz 24, 2018 9:56 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Skąd wiadomo? Z Twojego buntu przeciwko Bogu, którego sobie stworzyłeś.

Pn wrz 24, 2018 9:57 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
f.kos napisał(a):
mareta napisał(a):
f.kos napisał(a):
Przed smiercia trzeba załowac za grzechy, jak ja mam żałowac za grzechy skoro nie wierze w Boga, żałowac za grzechy mozna tylko w imie Boga jak sie w niego nie wierzy to

Raz piszesz,że nienawidzisz Boga ( czyli przyjmujesz,że On jest), innym razem,że w Niego nie wierzysz, a przedtawiasz sie jako "katolik w pełnej łączności"...W końcu jak z Tobą jest?

Wiem, że Bóg istnieje ale go nienawidze rozumiesz?

Rozumiem, dzięki.
Dlaczego Boga nienawidzisz?
Za to że Cię kocha i umarł za Ciebie na krzyżu, tak?

f.kos napisał(a):
Moze poprostu by wystarczalo zebym w dziecinstwie nie zachorowal na nerwice natrectw, wtedy mialbym żone, dzieci i bylbym szczesliwy a przedewszystkim mialbym perspektywy na zbawienie a tak to jestem przegranym czlowiekiem i

Nerwicę natręctw się leczy,tak jak i wszystkie inne choroby, wiesz?
Wielu mężczyzn mających żony i dzieci narzeka, że są nieszcześliwi i na odwrót wielu samotnych to ludzie spełnieni i szczęśliwi. Nawet na tym forum są narzekający, nieszcześliwi żonkosie. Czy Twoja nerwica nie służy Ci przypadkiem za zasłonę, tudzież wymówkę?

Pn wrz 24, 2018 7:13 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Nerwica natrectw jest moim przeklenstwem, tyle sie przez nia nacierpialem ze szkoda gadac, nie jestem na nia tak zwyczajnie chory tylko mam skrajna nerwice natrectw takze ta choroba mi utrudnia zycie znacznie.

Pn wrz 24, 2018 8:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Choroby się leczy, a nie płacze na forum ile to ma się z ich powodu problemów.

Pn wrz 24, 2018 8:31 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Nie placze tylko opisuje swoj problem, po to jest to forum co nie? A tak wogule zastanow sie co Ty bys robil jakbys przez znaczna czesc swojego zycia żył w skrajnym stanie wyczerpania psychicznego... Najlepiej to byc na forum, zgrywac cwaniaka, krytykowac i pouczac innych co kto źle robi. Jakie to mile i wygodne móc byc madrzejszym i lepszym od tego kto jest pokrzywdzony i czasami nieumiejetnie szuka pomocy.

Co do szczesliwych ludzi samotnych to oni nie sa szczesliwi tylko głupi bo czlowiek samotny nie moze byc szczesliwy!

Pn wrz 24, 2018 8:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
f.kos napisał(a):
Nie placze tylko opisuje swoj problem, po to jest to forum co nie? A tak wogule zastanow sie co Ty bys robil jakbys przez znaczna czesc swojego zycia żył w skrajnym stanie wyczerpania psychicznego...

Poszedł do psychiatry po środki uspokajające i skierowanie na terapię.

Cytuj:
Co do szczesliwych ludzi samotnych to oni nie sa szczesliwi tylko głupi bo czlowiek samotny nie moze byc szczesliwy!

Jedna sprawa: To, że Ty nie potrafisz być szczęśliwy jak jesteś samotny, nie oznacza jeszcze, że inni są tacy sami.

Pn wrz 24, 2018 8:41 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Ja widzę to po prostu tak: masz żal wobec Boga, że tobie w tym przydziale życiowym przypadła choroba, i stąd powoli wytwarza się nienawiść do Boga oraz refleksje o Jego sprawiedliwości bądź niesprawiedliwości.
Fakt 1. Yarpen Zirgin ma rację - choroba wymaga przede wszystkim leczenia.
Fakt 2. Nie masz wyrobionej w sobie świadomości, czym jest sprawiedliwość.
Fakt 3. Nie rozumiesz, że twoja choroba nie wynika z winy i woli Boga.
Fakt 4. Patrzysz przez pryzmat osoby cierpiącej.
Fakt 5. Nie poznałeś zbyt dobrze Boga.

Cz wrz 27, 2018 4:42 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5