Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N paź 21, 2018 11:58 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Dowiedziałem sie, że w niebie bedzie małżeństwo. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Dowiedziałem sie, że w niebie bedzie małżeństwo.
Tam jest mowa o miłości, a nie małzeństwie.

So wrz 29, 2018 7:06 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Yarpen Zirgin napisał(a):
Tam jest mowa o miłości, a nie małzeństwie.

No ale z tego wynika że ta milośc malzenska bedzie tak jakby nadzwyczajna w stosunku do milosci pomiedzy duszami tak?

So wrz 29, 2018 7:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Przeczytaj dokładnie to, co tam zapiasno, dobrze?

So wrz 29, 2018 7:16 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Cytuj:
Zatem szczególność i jedyność miłości łączącej małżonków ujawni się w niebie w całym swoim, dla nas obecnie w ogóle niewyobrażalnym, pięknie. Zarazem – i o tym mówił Pan Jezus – zbawieni małżonkowie nie będą już realizowali funkcji prokreacyjnej, „będą jak aniołowie Boży”. Powiedzmy to inaczej: Również każda inna autentyczna miłość: między matką czy ojcem a dzieckiem, brata z siostrą oraz braci i sióstr między sobą, jak również bliskość łącząca przyjaciół doczeka się w niebie oczyszczenia i udoskonalenia. Jednak tylko miłość małżeńska będzie tam miłością oblubieńczą, tzn. zachowa swoją jedyność i niepowtarzalność, a swój oblubieńczy charakter odsłoni w całej, w tej chwili dla nas nieprzeczuwalnej pełni.

Tu chyba jest jasno napisane ze miłosc malzenska w porownaniu do milosci blizniego bedzie wyjatkowa!

So wrz 29, 2018 8:17 pm
Gaduła
Gaduła

Posluchaj, f.kos.
Jasno powiedziane jest tylko to, co wiemy od Pana Jezusa: ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało... MY, ludzie , nie wiemy w detalach, co bedzie w niebie. To polega na zaufaniu Panu Bogu. Tam są przygotowane wielkie rzeczy, i tyle. Wiemy tez, ze nie będzie się zawierało małżeństw. To jest w Biblii.
Reszta, w artykule, na ktory sie powołujesz, to przy całym szacunku do autora, sa interpretacje i domysly. Nie mówię, że bezwartościowe. Ale to nie jest nauczanie dogmatyczne, rozumiesz, może być inaczej. To jest myśl konkretnego ojca, osadzona w jakiejś tradycji, wywiedziona z jakichś materiałow, mysl teologiczna.... OK.
Nie wiemy, a Ty się upierasz przebić się przez ścianę niemożności i zgłębić do cna. No nie. To nie ma sensu. Chwycisz się jakiejs interpretacji i bedziesz się nią zywił... A jeśli będzie inaczej, to co? pretensje?

I na dodatek szukasz interpretacji wokół swojej obsesji małżeństwa. Nie ma sensu iść w tym kierunku gdybania. Potem napiszesz, że wyczytałeś, że któraś więź w niebie będzie szczególna, a Ty jej nie masz, nie zabierzesz do nieba, i to niesprawiedliwe. No daruj. Odpuść ten trop.

Dowolny artykuł nie jest gwarancją pełni wiedzy o wieczności. Jezus powiedział, że ludzie nie są w stanie pojąć, co tam będzie. Znajdź to sobie w Ewangelii.
Reszta to dopowiedzenia.
Pojąłeś?

So wrz 29, 2018 8:33 pm
Dyskutant
Dyskutant

Pojąłem. Tak wogule to pytanie troche nie na temat.
Cała interpretacja pisma sw. to sa domysły ludzi nie poparte jako zyciowa prawda uznana przez samego Boga? Skoro tak to po co Jezus dał nam pismo sw. skoro ludzie musza sobie sami je zinterpretować a jak wiadomo wiekszosc ludzi to idioci a w szczegulnosci ksieża i duchowni! Nie pisze tego tylko w kontescie mojego tematu ale tak wogule bo jak czasami słysze co w kosciolach i nie tylko mówia na temat pisma sw. to tak mnie to wkurza że szkoda gadać, totalny debilizm i głupota.

So wrz 29, 2018 8:47 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Taaa.. no jasne

Cytuj:
a jak wiadomo wiekszosc ludzi to idioci a w szczegulnosci ksieża i duchowni! Nie pisze tego tylko w kontescie mojego tematu ale tak wogule bo jak czasami słysze co w kosciolach i nie tylko mówia na temat pisma sw. to tak mnie to wkurza że szkoda gadać, totalny debilizm i głupota.

Biblista się znalazł.. Od siedmiu boleści. No dobra.. Zamykam.. Nie pisz już więcej o małżeństwie w niebie

So wrz 29, 2018 8:54 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4