Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So gru 15, 2018 7:33 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Czy Bóg może nie chcieć uzdrowienia duszy człowieka? 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Czy Bóg może nie chcieć uzdrowienia duszy człowieka?
Tak sobie pomyślałem, że może czasami Bóg nie chce aby człowiek był uświecony tylko woli aby dalej pozostał grzesznikiem... Czytałem kiedyś coś w internecie, nie pamietam co, że ktos pisał że cos mu sie nie udało w życiu odnosnie swojego uzdrowienia duszy i ktoś napisał, że może Bóg tak chciał żeby ta osoba dalej pozostała grzesznikiem i nie stawała sie lepszym człowiekiem, możliwe jest cos takiego by Bóg tego pragnął?

Może w moim przypadku tak jest, Bóg nie chce żebym sie ożenił, żebym stał sie lepszym człowiekiem, żebym chodził do komunii sw. itp.? Może lepiej dla kogoś żeby do konca życia został grzesznikiem niż np. stał sie swietym i potem poszedł do piekła, wiem że to troche absurdalne co pisze ale gdzies kiedys tak czytałem?

Czasami podobno podczas egzorcyzmów Bóg nie uwalnia od razu od władzy szatana tylko dopiero po jakims czasie to robi albo wogule tak jak było to w filmie opartym na faktach na temat egzorcyzmów Emily Rose czy jakos tak.

Co o tym myślicie, czy bycie grzesznikiem do konca życia i prowadzenie nedznego życia może bardziej sie przyczynić do zbawienia niż wypłyniecie na głęboą wode i stawanie sie świetym człowiekiem?

Pozdrawiam

Pt paź 12, 2018 5:01 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy Bóg może nie chcieć uzdrowienia duszy człowieka?
f.kos napisał(a):
Co o tym myślicie, czy bycie grzesznikiem do konca życia i prowadzenie nedznego życia może bardziej sie przyczynić do zbawienia niż wypłyniecie na głęboą wode i stawanie sie świetym człowiekiem?

Cóż ty za kombinacje alpejskie odprawiasz? Bóg chce, aby każdy z nas był zbawiony, a ty staraj się dążyć do bycia jak najlepszym chrześcijaninem.

Pt paź 12, 2018 7:52 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Viridiana napisał(a):
f.kos napisał(a):

Cóż ty za kombinacje alpejskie odprawiasz? Bóg chce, aby każdy z nas był zbawiony, a ty staraj się dążyć do bycia jak najlepszym chrześcijaninem.

No ale może własnie dla niektórych najlepsza droga do zbawienia jest nie uzdrowienie duszy bo jak ja uzdrowi to rzuci sie na głeboka wode i nie przejdzie próby...

Pt paź 12, 2018 8:17 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
f.kos napisał(a):
No ale może własnie dla niektórych najlepsza droga do zbawienia jest nie uzdrowienie duszy bo jak ja uzdrowi to rzuci sie na głeboka wode i nie przejdzie próby...

Jakiej próby? I może tak właściwie ustalmy, co się konkretnie kryje pod tym tajemniczym terminem "uzdrowienie duszy".

Pt paź 12, 2018 9:45 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
To znaczy, nie grzeszyć być lepszym człowiekiem, czynić miłosierdzie i zwiekszać swoja wartosc tak żeby osiagnac zbawienie.

Każdy człowiek ma próbe która musi przejsc żeby osiagnac swietość.

Pt paź 12, 2018 9:59 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Cóż to za herezje uskuteczniasz??? Lepiej żeby człowiek nie stawał się świętszy????

Pt paź 12, 2018 10:07 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Grzesznikiem jest się do śmierci. Skutkiem grzechu pierworodnego. Jak możesz wątpić w to, że Bóg-Ojciec chce, aby wszystkie jego dzieci powróciły do Niego. Może opisz ten przypadek, w którym Bóg nie chce pomóc temu komuś.

Pt paź 12, 2018 11:49 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
zb1024 napisał(a):
Grzesznikiem jest się do śmierci. Skutkiem grzechu pierworodnego. Jak możesz wątpić w to, że Bóg-Ojciec chce, aby wszystkie jego dzieci powróciły do Niego. Może opisz ten przypadek, w którym Bóg nie chce pomóc temu komuś.

Nie rozumiecie mnie, Bog chce zbawienia człowieka, problem w tym, że gdzies kiedys wyczytałem że Bóg czasami woli żyby ktoś został grzesznikiem bo jak stanie sie czystego serca to np. z radosci bedzie robił cos co przyczyni sie do jego potepienia, np. bedzie sie przeciwstawiał sie złu, któremu nie da rady i wtedy sie załamie i imrze w grzechu. Możliwe takie cos jest?

So paź 13, 2018 2:24 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Pan Bóg nie daje łaski temu, kto mógłby ją źle "wykorzystać". Jeśli o to Ci chodzi. Kończę książkę Alicji Lenczewskiej, Jezus mówi do niej, że każdego człowieka zabiera do siebie, kiedy ten duchowo "dojrzeje" do pewnego poziomu. Nie wiem jak to się dzieje, że człowiek idzie do piekła. Czy jeśli ktoś ginie śmiercią gwałtowną, to jest to dla niego odpowiedni moment na przejście do tamtego życia? Myślę, że grzesznicy dostają dużo czasu na poprawę. Dostają przez całe życie nauki, ludzi, sytuacje i mimo to pod koniec życia dalej się wypierają Boga, to w końcu śmierć przychodzi. I niestety wtedy jest już za późno.
Należy zauważyć, że Jezus mówi czy to do św. Faustyny, czy A. Lenczewskiej, że muszą jeszcze trochę zostać na ziemi, chociaż one pragną wcześniej spotkać się ze swoim Oblubieńcem, ponieważ mają "misję" do wypełnienia na ziemi. Aby wola boża spełniła się do końca. A np. św. Hiacynta, Mama pyta ją czy chce iść już do Nieba, czy jeszcze rok cierpieć, aby uratować więcej grzeszników.
Co do Twojego zapytania. Bóg nie "chce uzdrowienia" (wg Ciebie) pewnej duszy na pewno dla Jej większego dobra, niż by ją "uzdrowił".
Pan Bóg naprowadza każdą duszę na Swoje ścieżki ze skutecznością w zależności od naszej pokory, poddania się Jego woli, pragnienia słuchania Go.

So paź 13, 2018 3:18 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Czyli może być tak, że Bóg chce żeby ktos do konca życia nie przystepował do komuni, żył nedznie bez sensu i nadziei bo jak zacznie sie starac to upadnie i pójdzie do piekła bo nie podołał wymaganiom?

So paź 13, 2018 7:00 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To o co pytasz jest samo usprawiedliwieniem się. Dobry Chrześcijanin nie dopuszcza takiej postawy do siebie. Będzie raczej oskarżał siebie o nieudolność, bo tak łatwiej się wyzbywać swych nieudolnych zachowań. Wiem że napiszesz mi, że tylko pytasz, że z ciekawości. Niestety nic co każdy z nas pisze nie jest czarno białe. Typu nie wiem to pytam. Natomiast co ważniejsze to te inne barwy. Stanowią o ukrytych problemach danej osoby. Które w czerni i bieli są nie widoczne. Dlatego weź sobie do serca mój wpis jeśli chcesz na prawdę mieć lepiej w życiu. Choć jest to jeszcze za trudne teraz dla ciebie. Ale właśnie na przekór tym trudnościom, możesz wyzbyć się tego o czym tu na forum piszesz, a co ciebie trapi. To jest najprzejżystrzy obraz tego za czym powinieneś iść. Wiem że jednak możesz tak nie dać rady. Że będzież skręcał w kierunki samousprawiedliwień. No ale masz wyzwanie, pokonasz go. Poczujesz radość której teraz tylko pragniesz nieskutecznie.
To co piszesz że Bóg może nie chcieć uzdrowienia duszy człowieka to bujda. Bóg chce zbawienia duszy każdego człowieka. Oczywiście metody jakimi do tego dochodzi, mogą być odczytywane przez daną osobę tak. Jakby wyglądało na to, że Bóg nie chce uzdrowić duszy tego człowieka. Lecz sam powinieneś wiedzieć że. Nie wszystko co na coś wygląda, po pewnym czasie jest tym na co wcześniej wyglądało. Takie są niuanse naszych własnych osądów, co do tego czym co jest. Jeśli to weźmiesz pod uwagę, to uzyskasz wiele wyjaśnień o sobie, które teraz ciebie trapią.

So paź 13, 2018 8:55 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
f.kos napisał(a):
Czyli może być tak, że Bóg chce żeby ktos do konca życia nie przystepował do komuni, żył nedznie bez sensu i nadziei bo jak zacznie sie starac to upadnie i pójdzie do piekła bo nie podołał wymaganiom?

Nie. Poprę witoldma i stwierdzam, iż stwierdzenie, że "Bóg nie chce, żebym się poprawiał, walczył z grzechem, etc." to po prostu oznaka lenistwa.

So paź 13, 2018 3:07 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
f.kos napisał(a):

Ja mówię o tym, że Pan Bóg daje człowiekowi takie sytuacje, takich ludzi, tak go naprowadza na swoją ścieżkę, żeby ów człowiek został zbawiony. Bóg nie chce naszego potępienia! Chce nas wszystkich zbawić. Pokazuje nam naszą nieudolność. Jeśli upadasz, to tylko po to żebyś wiedział o swojej nędzy. I szukał ratunku w Bogu. Czyż mało mamy znaków wokół siebie? Nie wiem jak nasz Ojciec to robi. Ale robi wszystko, żeby Jego dzieci wróciły do Niego. Według Niego Jego droga jest najwłaściwsza, która według nas może być pokrętna. I tutaj wchodzi w grę zaufanie. Bezgraniczne, dziecięce, pełne zaufanie. Ale człowiek musi podejmować decyzje, ma wolną wolę. Po to są nam dani święci, Maryja nasza Matka, mistrzyni w wypełnianiu woli bożej, mamy kapłanów, którzy mają nas prowadzić. Jeśli widzimy, że ksiądz nie za bardzo do nas przemawia, módlmy się za niego.

Jeżeli przestaniesz się starać, bojąc się, że upadniesz i pójdziesz do piekła, to jest to Twój wybór. Myślisz sobie "Po co mi komunia św., przecież na następny dzień zgrzeszę i co dalej, pewnie Bóg mi nie pomaga, bo upadam". Trzeba jednak trochę wysiłku. Nikt nie powiedział, że życie będzie asfaltową drogą na której zawiozą Cię eleganckim pojazdem prosto do Nieba. Bóg daje nam wskazówki: Pismo Św., święci, Święta Rodzina. Modlić się też możemy: "Boże pokaż mi Swoją wolę, chcę ją pełnić", i to w uniżeniu.

So paź 13, 2018 9:44 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Viridiana napisał(a):
f.kos napisał(a):

Bóg przed stworzeniem świata (czyli od zawsze) wiedział już, że pojawi się taki Judasz, zdradzi Jezusa, a potem się powiesi. Dalej twierdzisz, że Bóg chce aby każdy został zbawiony?

Cz lis 22, 2018 6:33 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Dociekliwy napisał(a):
Bóg przed stworzeniem świata (czyli od zawsze) wiedział już, że pojawi się taki Judasz, zdradzi Jezusa, a potem się powiesi. Dalej twierdzisz, że Bóg chce aby każdy został zbawiony?

A co ma jedno do drugiego?

Cz lis 22, 2018 6:39 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona