Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz lut 21, 2019 4:47 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Jak pomóc sataniście? 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak pomóc sataniście?
Jeśli chcesz poznać czlowieka, dużo z nim rozmawiaj. Postaraj się to 'chyba' zamienić w pewność, bez jednak nachalności ale dyskretnie. Przyjaciel to ktoś taki, kto pozwala drugiej osobie wejść w swój wewnętrzny świat. Postaraj się, by tak wyglądał twój związek z mężczyzną. To recepta na dobry wybór partnera życiowego. Każdy problem będziecie potrafili razem rozwiązywać. Żona to nie opiekunka i naprawiacz męża.
Pozostań z nami na forum, by się uczyć swej religii. To naprawdę może się przydać w życiu. Nie lękaj się pytać, dzielić się z innymi swymi wątpliwościami.

Pn gru 31, 2018 1:05 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Kajsijalilly napisał(a):
Tkwi w tym około 5,6 lat, bo wtedy jego tata zachorował na cukrzycę. :-( Z tym, że właśnie uznaje się satanistą samowolnym, ale chyba nie modli się do złego ani w żaden sposób go nie czci.

Nie jestem pewna, czy to nie jest tyle, żeby już stwierdzić, że to trochę więcej niż etap. Bo w pewien sposób to poglądy zdążyły już do niego przylgnąć. Rozmawiajcie, dyskutujcie, obserwuj, czy i jak dojrzewa, jeżeli nie będzie widać nadziei na jakąś poprawę, można myśleć o rozstaniu. Też w sumie chyba nie masz pełnej świadomości, jak jego satanizm wygląda, więc dobrze, żebyś tego się dowiedziała.

Pn gru 31, 2018 8:41 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Faktycznie dosyć długo w tym satanizmie już tkwi. Jednak zastanawiam się czy nie próbuje odmienić swojej wiary, bo jednak jeździ na te oazy. Ostatnio kiedy miał do wyboru lekcje gitary i oazę to wybrał modlitwę na oazie. Prawdziwemu sataniście chyba by nie zależało i wręcz unikałby za wszelką cenę tego typu spotkań.

Pn gru 31, 2018 10:49 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
To podstawowy błąd popełniany w relacjach między ludźmi. Nie należy kombinować co to może znaczyć, ale rozmawiać o tej sprawie. Na forum też mamy użytkownika, który posługuje się cytatami biblijnymi, więc ich poszukuje. Zajmuje się sprawami teologicznymi wiecej niż biskup. Tyle, że traktuje je jako worek argumentacji przeciwko katolikom wedle założenia z którym wszedł na to forum, by ośmieszać katolików. Czyni to tak nieudolnie, że praktycznie służy to ośmieszaniu jego właśnie oraz ateizmu pod który chce się podczepić. Sataniści chodzą na msze, by zdobyć konsekrowaną hostię, ale wykorzystują ja niegodnie.

Nie wyciągaj więc wniosków o wyższości oazy nad lekcjami gitary. Jego podpytaj o co tak naprawdę chodziło. Dlaczego nie przelożył sobie tej lekcji gitary (o ile bylo to możliwe)? Pomozesz mu poprzez zadawanie pytań i zmuszając go do myślenia o swych sprzecznościach, jeśli to niedojrzałość.

Wt sty 01, 2019 3:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Beobachter napisał(a):
Najgroźniejszy satanizm jaki spotkałem wcale nie był teistyczny, okultystyczny, jakieś Thelemy, "biblie" Sz. itd (co nie znaczy że to nie są też niebezpieczne zagrożenia duchowe), ale zimny ateistyczny, antyteistyczny "satanizm" skierowany głównie jako antychrześcijaństwo gdzie Lucek to tylko figura retoryczna do atakowania chrześcijaństwa i kościoła.

Znam jeszcze "lepszy" model satanisty. :twisted: Tobie może też jest znany.
Kajsijalilly napisał(a):
Jednak zastanawiam się czy nie próbuje odmienić swojej wiary, bo jednak jeździ na te oazy.

Ciekawe co on tam robi.
Ja osobiście unikałabym chłopaka- pretendenta do rozszczepu osobowości. Znając siebie, pewnie powiedziałabym mu wprost, że mi to trąci jakąś schizą. I nie bawiłabym się w rozczulanie nad nieokreślonym chłopaczkiem gdy w grę wchodziłoby moje dobro. W jakimkolwiek znaczeniu.

Wt sty 01, 2019 10:02 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Jak ja Ciebie kocham za te jasności. Kobiety zamiast myśleć o wybraniu sobie mądrego faceta, użalają się i próbują naprawić niedorajdę/niedojrzałego/pływala stawowego. Należy go zostawić innej kobiecie a już naprawionemu się bliżej przyjrzeć.
Ale za moich czasów takich niedodziałanych jeszcze nie było.

Wt sty 01, 2019 10:18 pm
Odpowiedz z cytatem
,,Kobity,,!
To pisze dziewiętnastolatka,o... osiemnastolatku.(jeśli mamy do czynienia z prawdą)
Jakiej dojrzałości od nich chcecie,albo o jakim rozszczepieniu mówicie.
To nie żaden satanista,tylko młody chłopak który plecie głupoty.
Kłopot sprawia wszystkim jak widzę samo słowo ,,satanizm,,.
Już wszyscy stoją pod ścianą i się trzęsą.
On jest pełnoletni,ale to nie znaczy że ,,pełnomądry,,
Na mądrość jeszcze ma chwilę-potrzebuje szansy,albo ze sto.
A gdyby to było Wasze dziecko?
Gdybyście o takich sprawach nie wiedziały?
A ludzie mają rozmaite odpały.
Jak będą mieli po siedemdziesiąt jak Wy,to też będą ,,takie bystrzachy,, łehehe :D

Wt sty 01, 2019 10:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Weź przestań, już piętnasto- szesnastoletnie dzieciaki używają określenia dziecko emo i zauważają, że coś jest nie tak.
falcon wędrowny napisał(a):
Jakiej dojrzałości od nich chcecie,albo o jakim rozszczepieniu mówicie.

A ja oczekuję jakiejś dojrzałości? Po prostu piszę, że ma szansę na niezły odpał psychiczny na przyszłość.
To nie żaden satanista,tylko młody chłopak który plecie głupoty.

Skąd wiesz co on plecie? Rozmawiałeś z nim?
Kłopot sprawia wszystkim jak widzę samo słowo ,,satanizm,,.

Chyba Tobie. :P Ja mogę całego posta wypełnić tym słowem.
Już wszyscy stoją pod ścianą i się trzęsą.

:? Może Ty. Ciekawe jakbyś się zachował będąc w podobnej sytuacji. Jako chłopak satanistki oczywiście.
A gdyby to było Wasze dziecko?
Gdybyście o takich sprawach nie wiedziały?

Zazwyczaj się zauważa, że z dzieckiem coś jest nie tak. Chyba, że nie zawsze się zauważa dziecko.
Jak będą mieli po siedemdziesiąt jak Wy,to też będą ,,takie bystrzachy,, łehehe

Ale żeś mnie odmłodził.łehehehe :lol:

Wt sty 01, 2019 11:55 pm
Odpowiedz z cytatem
Kurza twarz,aleś rozparcelowała tego posta!!
To ja może tylko tak...i znikam.

Cytuj:
Ale żeś mnie odmłodził.łehehehe

Chciałem być uprzejmy,cieszę się że się wstrzeliłem...w...PRZEDZIAŁ :D
To jakimż to sposobem Wy Babciu w ogóle jeszcze poradzicie pisać??

Śr sty 02, 2019 12:20 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Myślę że joannabw trafiła w sedno. I niezależnie od tego czy i na ile w tym głupoty mowa nie tylko o osiemnastolatku, ale o aż osiemnastolatku, niie dziecku - u którego można tolerować że chce łączyć ogień z wodą - więc powinien być na tyle jednak ogarnięty by załapać że nie da się tak beztrosko określać jako satanista i jeździć na oazy. Jak mu pomóc? Może na początek przestać traktować jak dzieciaka który może sobie coś tam wymyślać ale wszyscy wiemy że w istocie jest inaczej - bo w takich warunkach nie ma on żadnej szansy na jakiś postęp w dojrzałości. Jeśli zaczniesz traktować poważnie to co mówi jest duża szansa że i on zacznie traktować swoje słowa poważnie - jeśli do tej pory tego nie robi - i choć przestanie gadać bzdury - jeśli w istocie ten satanizm wydumany. A traktować poważnie to co mówi to chyba na początek powiedzieć wprost że randkowanie z satanista odpada z zasady.

Śr sty 02, 2019 12:39 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Palnac przez leb delikwenta zeby przestal plesc farmazony i zaprzestal posiadania rozdwojenia jazni.

Śr sty 02, 2019 1:00 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Czyli co, podobno 5 lat zwraca się do szatana i cukrzyca przeszła bez leczenia?
Powiedz mu wprost, że gdyby szatan uleczal choroby, to by się wielu satanistów znalazło.. a praktycznie ich nie widać.
W ogóle w jaki sposób można myśleć, że szatan mógłby w czymś pomóc, skoro wszędzie gdzie jest coś o nim wspomniane jest przedstawiony jako istota której głównym celem jest zniszczenie człowieka.
Nie rzucaj go z dnia na dzień ale daj mu do zrozumienia, że nie chcesz być z osobą która głosi takie brednie.
Ludzie nie z takich rzeczy się nawracali, ale akceptować tego nie powinnaś.
A czy jego najbliżsi o tym wiedzą? Próbował ktoś inny z nim o tym rozmawiać?

@sacholoze i by mu się przydało, ale gdyby ta medota dzialala to wystarczyło by każdego palnać w łeb i świat byłby piękny :D

Cz sty 10, 2019 3:10 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
matbas napisał(a):
Czyli co, podobno 5 lat zwraca się do szatana i cukrzyca przeszła bez leczenia?
Powiedz mu wprost, że gdyby szatan uleczal choroby, to by się wielu satanistów znalazło.. a praktycznie ich nie widać.
W ogóle w jaki sposób można myśleć, że szatan mógłby w czymś pomóc, skoro wszędzie gdzie jest coś o nim wspomniane jest przedstawiony jako istota której głównym celem jest zniszczenie człowieka.
Nie rzucaj go z dnia na dzień ale daj mu do zrozumienia, że nie chcesz być z osobą która głosi takie brednie.
Ludzie nie z takich rzeczy się nawracali, ale akceptować tego nie powinnaś.
A czy jego najbliżsi o tym wiedzą? Próbował ktoś inny z nim o tym rozmawiać?

@sacholoze i by mu się przydało, ale gdyby ta medota dzialala to wystarczyło by każdego palnać w łeb i świat byłby piękny :D

Napewni autorka ma prawo go zostawic a nawet obowiazek jako katoliczka jelsi nie porzuci gadania glupot

Cz sty 10, 2019 9:30 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
No pewnie, nawet gdyby głupot nie gadał ma takie prawo dopóki nie mają ślubu kościelnego. Natomiast w tym wypadku ma nie tylko prawo ale i powód.

Cz sty 10, 2019 2:26 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2