Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lut 18, 2019 7:23 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Grzechy grzechom nierówne 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grzechy grzechom nierówne
matbas napisał(a):
Nigdzie nie napisałem, że są takie grzechy. Ale skoro twierdzisz że ich nie ma to czym są grzechy przeciw Duchowi Świętemu?

Kolejne braki w wiedzy.
Te grzechy to nic innego jak uparte trwanie w zlu ktore nie zostana odpuszczone z powodu braku nawrocenia a samego ich popelnienia

Pn sty 07, 2019 2:47 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ateiści mogą być zbawieni na tej zasadzie że po śmierci mają uznać że to w kościele katolickim jest zbawienie i jeśli przyjmą to bez oporu i z radością to wystarczy. Ale gorzej ma już taki ateista z wyboru czyli z buntu no bo jak to Ci gorsi księża mieli rację. Ja np. jeśli w porę nie zacznę modlić się za grzeszników to też mogę przez pretensje powiedzieć Bogu nie. I to wystarczy te minimum czyli modlitwa bo ktoś inny zrobi te minimum w innym grzechu gdzie powiedzmy mnie to bardzo razi i gorszy. Ktoś kto nie cierpi papieża Franciszka wystarczy że się raz pomodli i nie życzy mu źle. Dopiero na tym może działać łaska. Wtedy takie zachowanie gwarantuje szczerość wszystkich intencji i zapobiega oszustwu bo ateista jest naprawdę ateistą czyli takim co nigdy nie słyszał o Bogu i z radością się dowiedział a nie jest zaplanowanym zbuntowanym pysznym ateistą a ktoś kto nie umie wybaczać bo go gorszą grzechy robi to minimum w swojej największej słabości. I nie ma takiej sytuacji, że ktoś mocny w czymś narzuca słabym to jemu przychodzi bez trudu a każdy ma dobrą wolę i jedność i podstaw w najważniejszych dla Boga sprawach jest zachowana. A nie tak że np. ktoś będzie sobie popierał aborcję ale kary śmierci już nie chce. Ma tu przyjąć naukę kościoła.

Pn sty 07, 2019 2:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lubczyk napisał(a):
Ateiści mogą być zbawieni na tej zasadzie że po śmierci mają uznać że to w kościele katolickim jest zbawienie i jeśli przyjmą to bez oporu i z radością to wystarczy.

Niepo smiercinie mozna juz niczego uznac.glosisz herezje.

Pn sty 07, 2019 2:52 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
W chwili śmierci. Na tej zasadzie co działa Koronka do Miłosierdzia Bożego i ostatnia łaska.

Pn sty 07, 2019 3:03 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Co z ludźmi urodzonymi przez Chrystusem albo na obszarach gdzie nie ma nauczania Kościoła? To chyba inna sytuacja niż bycie ateistą np. w Polsce.

@sachol nigdzie nie napisałem, że są grzechy które nie zostaną odpuszczone.zadalem tylko pytanie.

Pn sty 07, 2019 3:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
matbas napisał(a):
Co z ludźmi urodzonymi przez Chrystusem albo na obszarach gdzie nie ma nauczania Kościoła? To chyba inna sytuacja niż bycie ateistą np. w Polsce.

@sachol nigdzie nie napisałem, że są grzechy które nie zostaną odpuszczone.zadalem tylko pytanie.

Po co wkólko zadajesz pytania?
Ja rozumiem ze mozna bylo pewnych rzeczy nie wiedziec w czasach gdy internet nie istnial ale dzis?
Szukaj odpowiedzi najpierw sam

Pn sty 07, 2019 3:29 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
matbas napisał(a):
Co z ludźmi urodzonymi przez Chrystusem

Trafiali do szeolu, jeśli dobrze się orientuję.
matbas napisał(a):
albo na obszarach gdzie nie ma nauczania Kościoła?

Jeśli dobrze kojarzę, to katolicyzm wierzy w zbawienie na podstawie decyzji i uczynków.
sachol napisał(a):
Ja rozumiem ze mozna bylo pewnych rzeczy nie wiedziec w czasach gdy internet nie istnial ale dzis?

W Internecie też bywa sporo błędów.

Pn sty 07, 2019 3:51 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeszcze raz przeczytałam ten tekst i wychodzi mi że grzechem ciężkim jest świadome trwanie w złu cokolwiek to znaczy, już nie interpretując.

Pn sty 07, 2019 3:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lubczyk napisał(a):
Jeszcze raz przeczytałam ten tekst i wychodzi mi że grzechem ciężkim jest świadome trwanie w złu cokolwiek to znaczy, już nie interpretując.

Cięzki moze być też jednorazowy czyn po którym pobiegniemy do spowiedzi

Pn sty 07, 2019 4:00 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Nie znalazłem jakieś jasnej odpowiedzi na to pytanie.
Jedynie słowa Papieża, że to możliwe, o jeszcze takie że lepiej być ateista niż złym chrześcijaninem. Ale wiadomo jak to w internecie i nie wiadomo czy to prawda.

Pn sty 07, 2019 4:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
matbas napisał(a):
Nie znalazłem jakieś jasnej odpowiedzi na to pytanie.
Jedynie słowa Papieża, że to możliwe, o jeszcze takie że lepiej być ateista niż złym chrześcijaninem. Ale wiadomo jak to w internecie i nie wiadomo czy to prawda.

Ateista moze byc zbawiony jesli nigdy nie slyszal o Bogu i nie mial mizliwosci go poznać. Odrzucanie Boga lub ignoracja "brak poszukiwania prawdy" zamykaja droge do zbawienia bo same w sobir sa grzechem

Pn sty 07, 2019 4:25 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
To jaki jest sens słów Papieża, że lepiej być ateistą niż złym chrześcijaninem, skoro ateista jak powiedziałaś traci szansę na zbawienie?

Pn sty 07, 2019 4:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cierpliwości, tych spraw od razu nie idzie pojąć. Tu papież nie namawia do bycia ateistą to retoryka. Jest to porównanie pośrednie. Że lepiej być ateistą który Boga nie zna, aniżeli teistą wybrzydzającym w tym o czym Bóg przestrzega. Bo przestrogi nie są do negocjacji. One same w sobie są dobre. Więc przyjmowane bezkrytycznie na wiarę. Jeśli ktoś tego nie pojmuje, to sobie biedę szykuje. Bo źle będzie się zachowywał. Tak należy przyjąć to. A oznacza to w słowach papieża, że ten grymaszący ma jeszcze gorzej od tego co Boga nie zna. Gorzej od tego co nie zna tych upomnień. Tak wygląda proste rozumpwanie tego typu sformułowań.

Pn sty 07, 2019 5:42 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lubczyk napisał(a):
W tekscie jest mowa o tym że grzechem jest w czymś trwanie co zabija jedność i miłość czyli np.ktoś się zatnie że będzie wysyłał innych do piekła ale po śmierci ma zmienić zdanie na takie jak kościół miał. Albo posłucha albo się obrazi i wtedy dopiero robi się niebezpiecznie.

Nie tylko trwanie śwadomie w czymś jest grzechem ciężkim, ale także to co wymieniasz czyli niezaplanowany skok w bok. Nawet jeśli przesadziłaś z alkoholem i pozwoliłaś sobie na chwileczkę zapomnienia. Jednak stało się, grzech cieżki. Trzeba wyspowiadać się, żałować, starać się aby następnym razem nie doszło do takiej sytuacji.

Grzech ciężki to grzech ciężki, każdy grzech ciężki ma tę sama ciężką materię - zrywa przymierze z Bogiem, przerywa trwanie w łasce uświęcającej a także jest wyrokiem potępiającym jeśli nie zostanie wyznany na spowiedzi i pozostanie nie odżałowany. Żal to jest także to że zdajemy sobie sprawę z tego co zrobiliśmy, żałujemy także dlatego że zraniliśmy Boga, raniąc siebie i innych. To także uświadomienie sobie zła jakim był ten czyn.

matbas napisał(a):
To dlaczego w innym temacie, odnoszą się krytycznie do decyzji Biskupa, który zezwolił na katolicki pogrzeb lekarza odpowiedzialnego za aborcję wielu dzieci?

Odnoszą się krytycznie ponieważ pogrzeb ma mieć charakter uroczysty i publiczny, a nie ma za bardzo publicznego aktu który by był widoczny jako świadomość popełnionego zła, nawrócenie, żal za grzechy.

Pn sty 07, 2019 6:19 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
equuleuss, to akurat nie moje grzechy ten skok w bok bo mąż był pierwszym i będzie ostatnim, taki mam plan zresztą jest dobrym człowiekiem. A pijaństwo raz jeden się zdarzyło i to że nie pamiętałam co robiłam tak mnie przestraszyło że już się nie powtórzyło. Owszem inne grzechy mam a ostanio właśnie mam pokusy ateizmu.
Po prostu ja nie rozumiem Boga który jest Miłosierny i cierpi od grzeszników ale idzie do nich. To jest dla mnie nie do przyjęcia bo powinien trzymać się z daleka skoro grzesznik go rani. Nie pojmę tego niestety i chętnie bym dała sobie spokój z wiarą bo nie rozumiem co obecny papież mówi. Zresztą prawie cała moja rodzina go nie rozumie i boją się imigrantów, tych wszystkich nowości papieża Franciszka o Bogu itp. Są wychowani na tradycyjnej religii. Problem w tym że w moim przypadku pójście w ateizm to już potępienie. A ja rozumiem tylko Boga który przebaczy dopiero na końcu jak wszyscy przestaną cierpieć w tym On najbardziej. Skoro kościół przedstawia innego Boga to ja mam się martwić gdy Bóg jest szczęśliwy i iść na potępienie? No nie. Skoro lubi grzeszników niech z nimi przebywa. Doszłam do wniosku że wystarczy nikogo nie potępiać i samemu też żyć normalnie bez buntu i nadgorliwości. Stąd trafił do mnie tekst że po co się buntować skoro kościół naucza o Miłosierdziu to wie co robi. Niech otwiera bramy i wpuszcza każdego kogo papież chce. Więc jeśli ktoś słucha kościoła i papieża i nie trwa w buncie to co mi do tego. Ja tam jakoś gorliwa być nie zamierzam w takim kościele jak teraz ale też nikomu nie bronię do niego wejść. To nie mój prywatny kościoł i nie będę o taki ani walczyć ani za niego ginąć. Może to zabrzmiało wyniośle ale też leczę się powoli z heroizmu i nie wymagam go od nikogo.

Aha, sama mam się za grzesznika i też nie chcę aby Bóg do mnie przychodził żeby nie było że mam się za świętą. Po prostu Święty jest tylko Ojciec Syn I Duch św. Maryja oraz męczennicy tj. co przecierpieli czy to ginąc czy żyjąc. Tylko że skoro przesadzając obrażając się i uciekając mogę popaść w ateizm i potępić się to już tak robić nie zamierzam i trwać na swoją zgubę w złu czego życzę także innym grzesznikom z okazji Nowego Roku.

Ostatnio edytowano Pn sty 07, 2019 8:42 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

Scalono 2 posty

Pn sty 07, 2019 8:16 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona