Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lut 18, 2019 7:23 pm

Swieto Milosierdzia Bozego - ulozenie sobie zycia. 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Swieto Milosierdzia Bozego - ulozenie sobie zycia.
Czy w Swieto Milosierdzia Bozego, mozna prosic Boga o ulozenie sobie zycia czy jest to tylko swieto, ktore odpuszcza winy i kary oraz nawraca a nie daje innych lask? Wiem ze pytanie moze zbyt dziwne ale ciagle slysze podczas tego sw. o odpuszczaniu grzechow i nawracaniu a nie o spelnianiu innych proźb.

Pozdrawiam

Wt sty 29, 2019 7:56 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Swieto Milosierdzia Bozego - ulozenie sobie zycia.
Po prostu przestań myśleć magicznie. Poza tym - Miłosierdzie Boże, odpuszczenie win i kary, dla chrześcijanina powinno być najważniejsze, bo rozchodzi się o Wieczność każdego z nas.

Wt sty 29, 2019 9:35 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Ja tam myslalem ze spelnienie marzen prowadzi czlowieka bezposrednio do nieba a nie likwidowanie grzechow i nic wiecej, wazniejsze od czystego sumienia jest czynienie milosierdzia bo bez tego ciezko sie pozbyc grzechu.

Wt sty 29, 2019 9:43 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Marzenia ro ślepa uliczka w życiu człowieka, to jak sen. Dopiero, jeśli człowiek dołącza do nich planowanie sposobów realizacji (przez siebie) nabierają cech prawdziwych motywacji i napędu zyciowego. Bóg oczekuje od nas działania wedle tych talentów, które posiadamy a nie ich zakopania. Dary Ducha Świętego pozwalają tym talentom zaistnieć w coraz doskonalszym stopniu.
Jeśli ktoś chce swą wolność scedować na Boga i zamienić na niewolnictwo, Bóg nie ma nic nie roboty. Trafił na niedorajdę, ktora chce tak żyć by nic nie robić i nie ponosić za nic odpowiedzialności. Wymyśli więc sobie takiego Boga protezę i na niego projektuje swe niedołęstwo. Może to być w jakimś stopniu usprawiedliwione, gdy dotyczy zaburzeń. Chory jednak to nie zdrowy i powinien swe ograniczenia rozumieć.
I najważniejsze, łaska Boża jest nam potrzebna do zbawienia a nie powodzenia życiowego wg scenariusza marzyciela a drogą do zbawienia jest życie ziemskie. Mamy sami pokazać, czy zależy nam na przyjaźni z Bogiem. To wymaga zaangażowania. Nie polega to jednak na tym, że nakazujemy Bogu żyć za nas, bo to oczekiwanie na zniewolenie, za którym ciągnie się jego siostra - nie ponoszę za to odpowiedzialności, bo to sprawka Boga, że mnie takim stworzył.

To, że wszystko odwracasz, bo chcesz być zniewolnony to już tylko twoja sprawa. Chcesz żyć życiem pasożyta. W takim świetle, nie nadajesz się też do małżeństwa, w którymn swoją siłą należy podzielić się ze współmałżonkiem i czerpać od niego, gdy zajdzie taka potrzeba. Wspieranie się to działanie na równych prawach. Mądrej kobiety nie znajdziesz, bo ona nie wejdzie w relacje żywiciela i pasożyta. A jeśli znajdziesz podobną sobie i dwie magie się połączą, wyjdzie z tego niedostosowanie społeczne i konieczność utrzymywania takich niewydolnie społecznie rodzin. Zamiast do pracy, czy próbować rozwiązywać problemy, pójdziesz do kościoła i zażądasz pomocy od Boga. Jesteś tak pochlonięty sobą, że nie widzisz innych tematów na forum. To cię nie interesuje. Sprawy innych ludzi są ci obce. Wołasz jak dziecko - popatrzcie na mnie jaki jestem biedny!. Jak można kochać Boga, który obiecał pomoc a śpi! Innym pomaga. Zapominasz, że łaska Boza buduje na ludzkiej naturze, wspiera ludzkie działanie a nie żyje zamiast kogoś. Można ją odbrać tylko w locie swego działania.

Nakreśliłam grubą kreską obraz osoby, która nie wie po co żyje i nie pogodziła się ze swymi ograniczeniami. Każdy człowiek je ma i powinien wciąż je pokonywać. Czasem nie nadaje się do małżeństwa, ale i wówczas to jego zadanie życiowe, by się z tym pogodzić. To zintegrowanie siebie może stać się początkiem życia w prawdzie i doprowadzić go do stanu, gdy poczuje wiatr w skrzydłach i zrozumie, że teraz jest gotów, by zapewnić drugiej osobie wsparcie. Zacznie jej szukać.
To praca własna i nikt cię nie nakręci na inne widzenie siebie i Boga.

Miłosiedzie otwiera się dwona kluczami - gotowością syna i otwarciem Ojca. Należy to rozumieć w świetle przypowieści o Ojcu i synu marnotrawnym. Ojciec pozwala na najgłupsze pomysły i czeka aż syn dojrzeje.

Wt sty 29, 2019 11:13 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
f.kos napisał(a):
Czy w Swieto Milosierdzia Bozego, mozna prosic Boga o ulozenie sobie zycia czy jest to tylko swieto, ktore odpuszcza winy i kary oraz nawraca a nie daje innych lask? Wiem ze pytanie moze zbyt dziwne ale ciagle slysze podczas tego sw. o odpuszczaniu grzechow i nawracaniu a nie o spelnianiu innych proźb.

Pozdrawiam

Uważaj na pułapkę patrzenia na relację z Bogiem pod kątem magiczno życzeniowym. "Bądź wola Twoja". Modlitwę błagalną można stosować zawsze, ale nie zapominaj o modlitwie dziękczynnej.

Wt sty 29, 2019 1:44 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
f.kos napisał(a):
Ja tam myslalem ze spelnienie marzen prowadzi czlowieka bezposrednio do nieba a nie likwidowanie grzechow i nic wiecej, wazniejsze od czystego sumienia jest czynienie milosierdzia bo bez tego ciezko sie pozbyc grzechu.

Spełnianie marzeń nie jest bramą do Nieba, czasami wręcz może od tego odciągać.
Żeby dostać się do Nieba, masz być święty i tyle. A czynienie miłosierdzia jest powiązane z czystością sumienia, więc tego nie oddzielaj.
Żeby pozbyć się grzechu, musisz ufać Bogu, a nie spełnić marzenia.

Śr sty 30, 2019 4:18 pm