Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz gru 13, 2018 10:42 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
 Świadome śnienie/sny 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadome śnienie/sny - Jakie jest Wasze zdanie?
Konsekwencje są takie, że ktoś kto wywołuje u siebie LD, w końcu nie będzie pewny czy przypadkiem real nie jest snem. I będzie żył w iluzji.

Śr lip 13, 2016 8:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Hades napisał(a):
Katolicka definicja grzechu eliminuje LD jako grzech.

To ciekawe co właśnie napisałeś. W takim razie albo odrzucasz katolicką definicję grzechu albo eliminujesz LD jako grzech. Które z powyższych?
Hades napisał(a):
Podobnie jest z LD - nie wiemy co to za proces do końca , czy jak to działa - jakie są konsekwencje wywoływania ich sztucznie wielokrotnie u jakiegoś śmiertelnika - po co się tym paprać?
Widzisz gdzie zmierzam czy mam ciągnąć dalej?

1) Nie wszystko czego nie warto robić jest grzechem.

2) Miałbyś rację gdyby istniały jakieś podstawy do uznania LD za niebezpieczne. Na razie jedyne konkrety które przeciwnicy świadomego snu wymienili w tym wątku podał Barney i były to wypowiedzi zmyślonego profesora skopiowane z jakiegoś forum :-P
Andy72 napisał(a):
Konsekwencje są takie, że ktoś kto wywołuje u siebie LD, w końcu nie będzie pewny czy przypadkiem real nie jest snem. I będzie żył w iluzji.

Wiesz to z jakiegoś źródła, czy tak Ci się po prostu wydaje?

Śr lip 13, 2016 8:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gdybyś mnie czytał ze zrozumieniem, to już byś dawno wiedział że osobiście eliminuje LD jako grzech.
W sumie to zwyczajny sen - z ekstra bodźcem. Jaki grzech.?

Cytuj:
Nie wszystko czego nie warto robić jest grzechem.

Hmm ciekawe...

Cytuj:
Miałbyś rację gdyby istniały jakieś podstawy do uznania LD za niebezpieczne

Nadmierne stosowanie czegokolwiek zawsze ma negatywne skutki. Czego tu dowodzić.

Śr lip 13, 2016 9:05 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Hades napisał(a):
Gdybyś mnie czytał ze zrozumieniem, to już byś dawno wiedział że osobiście eliminuje LD jako grzech.

Pod warunkiem że spontaniczny. Ale kto trenuje w realu by mieć LD to już podpada pod grzech, choć może nie grzech, ale mi się nie podoba. :P

Śr lip 13, 2016 9:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Hades napisał(a):

Czytam ze zrozumieniem, lecz trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem. Pisząc LD miałem na myśli celowe dążenie do LD. Czy uznajesz je za grzech?
Hades napisał(a):
Nadmierne stosowanie czegokolwiek zawsze ma negatywne skutki. Czego tu dowodzić.

A kto tu mówi o nadmiernym?

Śr lip 13, 2016 9:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
http://www.traditia.fora.pl/pytania,59/swiadome-snienie-a-stanowisko-kosciola,5929.html
Świadome sny są przejawem praktyk okultystycznych. Otwierają osobę na wpływy szatana i sprawiają, że odchodzi ona od Kościoła i od wiary w Boga. Dodatkowe zagrożenie wypływa z możliwości pełnej kontroli marzenia sennego. Człowiek taki może uznać, że sam dla siebie jest Bogiem. Stanowisko to jest popularne pośród "katolików" aktywnie działających w Internecie na forach i popularne jest w środowisku oneironautów - "katolików" Poniższa wypowiedź powinna rozwiać pewne wątpliwości. Być może jest panu znana.

Opisuje też kliniczny przypadek Anny B. uczennicy Poznańskiego LO, która znalazła w internecie opisy wywoływania świadomych snów i nieodpowiedzialnie zaczęła na sobie eksperymentować stosując tzw metodę "testów rzeczywistości" i "Mild" oraz używając tzw dźwięków do synchronizacji fal mózgowych. Młoda zdolna dziewczyna, która osiągała znakomite wyniki w nauce stopniowo zaczęła dostawać coraz gorsze stopnie, stała sie rozkojarzona i coraz bardziej drażliwa. Co jak się okazało było wynikiem przerywania snu. Stopniowo, zaczął pogarszać się jej kontakt z rzeczywistością i zaczęły pojawiać się kolejne symptomy. Kiedy trafiła na oddział z poważnymi zaburzeniami wskazującego na uszkodzenie mózgu miała za sobą bez mała 1,5 roku takiego intensywnego "treningu" i oczywiście wiele świadomych snów.

Śr lip 13, 2016 9:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
@Andy72
To co zacytowałeś (nie stosując cudzysłowów) jest prywatną opinią jakiejś kobiety. To tak jakbym ja zacytował Ci np. Advaitę i uznał to za argument :wink:
Cytuj:
Opisuje też kliniczny przypadek Anny B. ...

Skoro tak, to proszę, podaj namiary na ten opis klinicznego przypadku. Wolę oceniać źródła niż opinie nieznajomych mi osób.

Śr lip 13, 2016 10:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mąż głupi miewa czcze i zwodnicze nadzieje,
a marzenia senne uskrzydlają bezrozumnych.
Podobny do chwytającego cień i goniącego wiatr
jest ten, kto się opiera na marzeniach sennych.
Marzenia senne podobne są do obrazów w zwierciadle,
naprzeciw oblicza — odbicie oblicza.
Co można oczyścić rzeczą nieczystą?
Z kłamstwa jakaż może wyjść prawda?
Wróżbiarstwo, przepowiednie z lotu ptaków i marzenia senne są bez wartości (...)

Cz lip 28, 2016 10:09 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Nie uważam ,żeby świadome śnienie podlegało całkowitej kontroli woli-tym samym nie są spełnione warunki popełniania grzechu. Człowiek wie, że śni, ale jest w dużym stopniu pozbawiony krytycyzmu, częściowo bezwolny.
Grzechem jest dla mnie CELOWE staranie się wejść w ten stan, po to, żeby "używać" na całego bez konsekwencji ;-)

Cz sie 11, 2016 5:36 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Nie rozumiem jak można chcieć tego?

Andy72, no można, jak sen jest przyjemny. Miałeś kiedyś miłe świadome śnienie? Nie ma w nim nic obrzydliwego, no, chyba , że treści, ale to jak z każdym snem.

Cz sie 11, 2016 5:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To lepszy przyjemny zwykły sen, gdy nas zaskakuje i gdy mamy poczucie że to prawda. Zwykłe sny mają wyższość nad świadomymi snami.

Cz sie 11, 2016 7:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kwestia gustu. Większość osób uważa inaczej. Wydaje mi się, że estetykę z moralnością. Bardzo częste zjawisko.

Pt sie 12, 2016 4:33 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):

Tak się czasami zdarza, czytałem o tym. Dlatego LD nie zaleca się osobom ze schizofrenią.

So sie 13, 2016 7:53 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Post Czy świadomy sen to okultyzm?
Nie wiem czy temat kiedys sie pojawil, nie wiem takze czy pisze go w dobrym dziale, ale jestem ciekaw doswiadczenia świadomego snu. Zwrocilem na to uwage przez mojego brata, zaciekawilo mnie to. Jestem jednak wierzacym i praktykujacym katolikiem dlatego probowalem zbadac czy jest to okultyzm... Na stronie www.egzorcysta.org patrzac na mozliwosci dzialania zlego ducha w naszym zyciu nie pojawilo sie nic na temat swiadomego snienia. Jednak znalazly sie tam projekcje astralne, nie ma niestety nigdzie napisane ze swiadomy sen jest projekcja astralna (bylo cos o czyms takim jak wyjscie duszy z ciala).Przegladajac rozne strony chrzescijanskie znalazlem wiele opini np. Jakoby swiadomy sen o ile w nim nie grzeszymy nie jest zly, swiadomy sen jest zly bo ma powiazania z orienautyka (praktykami okultystycznymi jednak jakimi nie ma wypisane), prowadzi do zaburzen pysychiki, jest zdrowy dla naszego ciala i pomocny w walce z koszmarami, prowadzi do uznania siebie za boga poniewaz tworzymy swiat taki jaki chcemy uznajac ten za nieidealny A Bog przeciez "widzial ze wszystko co stworzyl bylo dobre", jednak na to poprzednie inni pisali ze skoro stworzyl swiat idealny to swiadomy sen takze stworzyl (moim zdaniem mogl stworzyc ale nie musial on dzialac na korzysc czlowieka) i wiele innych. Nie bylo jednak zadnego tematu tylko i wylacznie o swiadomym snie, stad takie pytanie bo czesto osoby na forach mieszaly wyjscie duszy z ciala ze swiadomym snieniem. Jeszcze dopisze ze niektorzy twierdzili ze sluzy do kontaktowania sie ze zmarlymi, jednak w odpowiedzi od "chrzescijan" w tym "katolikow" (w cudzyslowie poniewaz sam nie wiem czy to nie sa praktyki okultystyczne) otrzymywali ze nie rozmawia sie ze zmarlymi tylko slyszymy i widzimy to o czym pomyslimy, wiec jesli pomyslalbym o Jezusie to nie bylby prawdziwy tylko stworzony przez moj umysl. Nie wiem co o tym wszystkim myslec. Mowia ze ciekawosc jest pierwszym stopniem do piekla dlatego nie chce zbladzic. Czekam na odpowiedz. Pozdraiwam

P.S jesli chodzi o zapamietywanie snow (moze ktos uzna to za zasmiecanie sobie swojego mozgu) jak wyglada to ze strony Kosciola Katolickiego.

Pt sty 13, 2017 11:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przeczytaj sobie od początku temat.

Sen służy odpoczęciu, świadomy sen zwykle jest męczący.
A to już przeciw wskazanie by do niego dążyć.
Poza tym w pełnej świadomości na jawie, lepiej poznajemy rzeczywistość.

Okultyzmem jest wywoływanie i wykorzystywanie świadomych snów, do celów innych osób, bądź w ogóle do nieznanych celów.
Jeśli sam sobie wywołujesz świadomy sen, to grasz na czymś co nie jest do końca wiarygodne, może mylić.

Kościół jeszcze w takich przypadkach przestrzega przed otwieraniem się na nieznane moce.
Przestrzegając by nie otwierać się na okultyzm, jako na nieznane moce.
W Kościele jedyną znaną mocą do otwarcia się na nią jest Bóg.
Otwierając się na inne moce, gardzisz mocą Boga.

N sty 15, 2017 9:21 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona