Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So gru 15, 2018 11:47 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Następna strona
 Mężczyźni z Marsa a kobiety z Wenus, czyli o urokach płci 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Mężczyźni z Marsa a kobiety z Wenus, czyli o urokach płc
Ja mam z testem kłopot, bo z jednej strony od lat przypuszczam że jestem melancholikiem (ktoś mówił że z jednej strony melancholik to jest zły temperament, przynajmniej w porównaniu do sangwinika, a z drugiej,że jest niezmienialny) a z drugiej w tym krótkim 3-pytaniowym teście nie jestem pewien jak bym się zachował.

Pt gru 15, 2017 8:04 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Nie ma złych temperamentów.

Pt gru 15, 2017 8:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie twierdzę że są, tylko kiedyś coś takiego nie wiem czy na serio słyszałem.

Pt gru 15, 2017 8:09 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Tworzy zgodny duet z cholerykiem. Jeden działa zanim pomyśli, drugi go powstrzymuje, bo widzi sprawy, które należy jeszcze dopracować, przemyśleć.

Pt gru 15, 2017 8:12 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
1. Jeśli policja za mną jedzie na sygnale to oznacza, że chcą abym przyśpieszył, bo robi się korek. (Czy coś w ten deseń)hihihi
2.Nie wziąłbym telefonu na rekolekcje –później się oddzwoni.
3. Skoro szef mnie wzywa tzn., że gdzieś popełniłem błąd.
Flegmatyzm jest u mnie akurat pewny nawet miałem taki bardzo znaczący pseudonim(przezwisko) -żółw.
Natomiast socjonicznie jestem albotym albotym typem.

Pt gru 15, 2017 8:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Energiczny Choleryk
– to urodzony szef: władczy, nie może usiedzieć w miejscu, musi działać, ale jest porywczy, niewyrozumiały i niecierpliwy. Podporządkowuje sobie innych, łatwo się denerwuje. Mówi z siłą, dobitnie, dynamicznie. Symbol: ogień.
Perfekcyjny Melancholik

– to idealista: uczuciowy, wrażliwy, dokładny, poważny. Jego wzloty są najwyższe, a dołki najniższe. Ma głębokie wnętrze. Niestety skłonny do depresji, nadmiernie wymagający, narzekający. Mówi z głębokości serca i myśli. Symbol: ziemia.

Towarzyski Sangwinik
– to dusza towarzystwa: wesoły, pogodny, towarzyski, gadatliwy. Ale przy tym niezorganizowany i zapominalski. Jest charyzmatyczny i łatwo przekonuje innych używając swego czaru. Mówi szybko, żywo, śmieje się. Symbol: powietrze.

Spokojny Flegmatyk
– to ambasador pokoju: jest powolny, zrównoważony, najbardziej elastyczny. Unika konfliktów za wszelką cenę. Nie spieszy się, obserwuje otoczenie. Niestety odkłada sprawy na później, tworzy bałagan. Mówi powoli, delikatnie, łagodnie. Symbol: woda.

Ciekawe że do tych typów można odnieść znaki zodiaku:
melancholik-ryby, flegmatyk-byk, choleryk-lew a może skorpion?
Zanim zostanę wyklęty że wierzę w astrologię, powiem, że znaki zodiaku nie mają powiązania z taką astrologią jak badanie planet w minucie urodzenia. To są typy osobowościowe, i co ciekawe zgadzają się bardziej niż by to wynikało z przypadku.
I nie trzeba się odwoływać do okultyzmu: znak zodiaku zależy od daty urodzenia a ta od daty kiedy stadium rozwojowe gastruli było w którymś miesiącu kalendarzowym. Może znaki zodiaku osób z Australii są zgoła innymi osobowościami, ale w Polsce mamy podobieństwo: ci którzy poczęli się w lecie czy wiośnie czy w zimie, mają pewne podobieństwa, i to nie żadna astrologia.

Ostatnio edytowano Pt gru 15, 2017 8:40 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie dwóch postów

Pt gru 15, 2017 8:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ostrożnie z enneagramem
Ze str: http://www.adonai.op.opoka.org.pl/upload/ALL0x12cd689fgc/JEZUSCHRYSTUSDAWCAWODYZYCIA.rtf
Cytat z dokumentu

JEZUS CHRYSTUS DAWCĄ WODY ŻYCIA
- Chrześcijańska refleksja na temat New Age
Papieska Rada Kultury - Papieska Rada Do Spraw Dialogu Międzyreligijnego
JEZUS CHRYSTUS DAWCĄ WODY ŻYCIA Chrześcijańska refleksja na temat New Age

Cytuj:
Trafna chrześcijańska ocena myśli i praktyk New Age nie może przeoczyć, że — jak gnostycyzm drugiego i trzeciego wieku — stanowią one coś na kształt kompendium pozycji, które Kościół zidentyfikował jako heterogeniczne. Jan Paweł II ostrzega wyraźnie przed „odradzaniem się starych poglądów gnostycznych w postaci tak zwanego New Age. Nie można się łudzić, że prowadzi on do odnowy religii. Jest to tylko nowa metoda uprawiania gnozy, to znaczy takiej postawy ducha, która w imię głębokiego poznania Boga ostatecznie odrzuca Jego Słowo, zastępując je tym, co jest wymysłem samego człowieka. Gnoza nigdy nie wycofała się z terenu chrześcijaństwa, zawsze z nim jakoś współistniała, także pod postacią pewnych kierunków filozoficznych. Nade wszystko jednak pod postacią pewnych ukrytych praktyk parareligijnych, które bardzo głęboko zrywają z tym, co jest istotowo chrześcijańskie, nie mówiąc tego w sposób jasny”[6]. Przykładem tego może być enneagram, narzędzie służące do analizy charakteru, które, gdy jest używane jako środek do osiągnięcia duchowego wzros-tu, wprowadza dwuznaczność w doktrynę i życie wiarą chrześcijańską.

(...)

Enneagram: (z języka greckiego ennéa = dziewięć + gramma = znak) nazwa odnosi się do wykresu złożonego z koła posiadającego na swym obwodzie dziewięć punktów, które są połączone wewnątrz koła trójkątem i sześciokątem. Początkowo był on używany w przepowiadaniu przyszłości, ale stał się znany jako symbol systemu typologii osobowości składającej się z dziewięciu standardowych typów charakteru. Swą popularność uzyskał po publikacji książki Helen Palmer The Enneagram[97]. Autorka ta uznaje się za dłużniczkę rosyjskiego ezoterycznego myśliciela i uzdrowiciela G.I. Gurdijewa, chilijskiego psychologa Claudio Naranjo oraz autora Oscara Ichazo, założyciela Arica. Początki enneagramu pozostają okryte tajemnicą, niektórzy jednak utrzymują, że wywodzi się on z mistycyzmu Sufi.

Dostępny także na:
http://www.vatican.va/roman_curia/pontifical_councils/interelg/documents/rc_pc_interelg_doc_20030203_new-age_en.html

Pt gru 15, 2017 11:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A ja myślałem że enneagram to czysta psychologia, klasyfikacja charakteru do jednej z 9 kategorii, o ile znaki zodiaku mogą być zagrożeniem, to dziwne że enneagram.

Pt gru 15, 2017 11:51 pm
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Zanim zostanę wyklęty że wierzę w astrologię, powiem, że znaki zodiaku nie mają powiązania z taką astrologią jak badanie planet w minucie urodzenia. To są typy osobowościowe, i co ciekawe zgadzają się bardziej niż by to wynikało z przypadku.
I nie trzeba się odwoływać do okultyzmu: znak zodiaku zależy od daty urodzenia a ta od daty kiedy stadium rozwojowe gastruli było w którymś miesiącu kalendarzowym. Może znaki zodiaku osób z Australii są zgoła innymi osobowościami, ale w Polsce mamy podobieństwo: ci którzy poczęli się w lecie czy wiośnie czy w zimie, mają pewne podobieństwa, i to nie żadna astrologia.

No bez przesady. Miałeś kiedyś brata bliźniaka? Ja mam. Gwarantuję Ci, że mamy ten sam znak zodiaku a zupełnie się różnimy. Tyle na temat rozwoju gastruli.

So gru 16, 2017 7:10 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
A teraz pięć języków miłości Chapmana. Adam Szustak OP. też je przytacza w tym materiale filmowym https://www.youtube.com/watch?v=yVpl-ed8THM radzę jednak przeczytać to co za chwilę napiszę dlatego że mój opis będzie bardziej szczegółowy. Wedle teorii języków posiadamy zbiornik na zaspokojenie naszych emocjonalnych potrzeb, aby odczuć miłość powinien być on stale wypełniony, gdy ten zbiornik jest wypełniony odczuwamy szczęście a nasz świat nabiera kolorów.

1 Pierwszym językiem miłości są wyrażenia afirmatywne –„Na dobrym komplemencie przeżyje dwa miesiące.”Używając budujących słów jesteśmy w stanie wyrazić uczucie do drugiej osoby.
Salomon: „Życie i śmierć są w mocy języka” i „Smutek przygnębia serce człowieka, rozwesela je dobre słowo”. Słowa uznania najlepiej wyrazić krótko i dobitnie:
„upiekłaś dziś pyszne ciasto”, „cenie sobie Ciebie za …”etc.
Słowa ośmielające mogą wpłynąć na drugą osobę i zachęcić do podjęcia działania w dziedzinie gdzie twój ukochany/na czuje się nie pewnie a jednak posiada określony talent, (aby była jasność ta druga osoba powinna tego chcieć).

Ja: według badań pochwały mają istotny wpływ na poczucie pewności siebie u dziecka.
2 Dobry czas- „Każda przeżyta chwila ma swoje znaczenie, bo bez niej nie bylibyśmy tym, czym jesteśmy.” (Aldona Różanek)
Jest to wspólnie poświęcanie uwagi drugiej osobie to w tym języku dzielimy się myślami, uczuciami, pragnieniami w sprzyjających niezakłóconych warunkach(poczucie wspólnoty). Okazywanie miłości poprzez dobry czas oznacza życzliwe słuchanie tego, co masz do powiedzenia.Relacje pomiędzy dwoma osobami wymagają życzliwego słuchania ze zrozumieniem tego, co ma nam do przekazania druga osoba.
Rodzaje mówienia w zależności od cech osobowych :

Introwertycy (Chapman piszę o ludziach typu „morze martwe”) –ludzie przyjmujące wszelkie doświadczenia do wewnątrz takie osoby posiadają olbrzymi rezerwuar, w którym przechowują wszelkiego rodzaju informacje, wcale nie potrzebują potrzeby mówienia o tym. Jeśli zapytasz taką osobę, „Co się stało.Dlaczego nic nie mówisz?” On/ona odpowie „Nic się nie stało, dlaczego uważasz, że coś jest nie tak?”(To ja).

Ekstrawertycy(Chapman piszę o ludziach typu „szemrzący strumień”) -„co wchłoną oczy i uszy musi zostać przekazane dalej poprzez mowę nierzadko między jedną a drugą fazą mija 60 sekund”(całodobowi). Jeśli nie ma kogoś, aby móc porozmawiać to dzwonią do swoich przyjaciół/bliskich mówiąc „Czy wiesz, co dzisiaj widziałem”. Nie posiadają takiego rezerwuaru.

Takie osoby często zadają sobie będąc w małżeństwie z swoim przeciwieństwem pytanie:

Introwertycy: „ ja już wszystko o niej wiem jakaż to ona/ on nudna”
Ekstrawertycy: „ ja nic o nim /niej nie wiem”

Ja: wedle badań nad „wielką piątką” kobiety są bardziej ekstrawertywne i posiadają większe poczucie lęku.

3 Obdarowywanie – jest symbolem pamięci o kimś bliskim. Wizualny symbol miłości m.in. obrączka jest takim symbolem każdy ma do niej inny stosunek osoba, która posiada ten rodzaj miłości nigdy nie zdejmie obrączki.

4 Drobne przysługi:
Chęć robienia tego, co nasz małżonek chciałby abyśmy zrobili; wyrażamy miłość takimi osobą wyręczając ich w czymś.
------
To, co robimy dla drugiej osoby przed ślubem nie musi się przekładać na to, co robimy po ślubie. Krytyka bliskiej osoby często wiąże się z najważniejszą dla nas potrzebą.

5 Dotyk – ma znaczenie, jako dotyk konkretnego miejsca na ciele(człowiek posiada tzw. sfery erogenne), może być to także dotyk wsparcia np. uchwycenie partnerki za kolano w dyskusji przeciw oponentowi itd. Masaż pleców może być silnym komunikatem miłości. „Jeżeli ojczystym językiem miłości twojej partnerki jest dotyk nic nie będzie ważniejsze od objęcia jej, gdy płacze.”

„Jak rozpoznać swój język:
1 można przyjrzeć się własnemu związkowi i zadać pytanie
, „O co najczęściej go/ją proszę?”
2, W jaki sposób wyrażam swoją miłość?
3, Która rzecz robi twój mąż/żona (albo rzecz, której nie robi) rani cie najbardziej(przeciwieństwem tego jest twój język)”

Albo… zrobić test… http://www.5lovelanguages.com/profile/. Mój wynik testu:
QT=10
WA=8
PT=8
AOS=2
RG=2

Gdybyście chcieli się podzielić było by ciekawie.
Zastanawia mnie czy najbardziej pragniemy i doceniamy ten rodzaj miłości, którego najmniej doświadczyliśmy w dzieciństwie?

Cz gru 21, 2017 4:47 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cafe Nervosa FD
Mam wrażenie, że część z Was wychodzi z trochę kiepskiego założenia. To nie jest tak, że im więcej osób nas uznaje za atrakcyjnych, tym mamy większe szanse na udany związek. Często jest odwrotnie. Tak naprawdę do udanego związku potrzeba JEDNEJ osoby. Ta osoba musi uznać ogół Waszych cech za dostatecznie interesujący by dać Wam szansę - a od tego momentu to już trzeba się skupić i wypracować wzajemną relację. I mieć odrobinkę szczęścia;)

Ja bardzo lubię przyjaźnić się z mężczyznami. Przez te przyjaźnie nauczyłam się kilku ważnych rzeczy:
1) ludzie, w tym mężczyźni, zwykle mają swoją ulubioną część wyglądu, która jest dla nich szczególnie istotna. Najczęściej buzię, pupę, nogi albo biust. To powoduje, że właściwie każda z nas ma sporą grupę mężczyzn, którym się będzie podobać, o ile reszta jest zadbana. (kobiety też zwykle mają swoje "typy"). Tak to jakoś natura urządziła, że kobiety najczęściej się dzielą na takie dość niskie z bujnym biustem lub szerokim biodrami i takie smukłe z dłuuuuugimi nogami. Typy mieszane są rzadkie, dlatego top modelkom najczęściej trzeba dorabiać biusty. Z tego co o sobie piszesz equuleuss, to jesteś typem numer dwa. Długie nogi ewolucyjnie podobają się dlatego, że dziewczęta młode, w okresie dojrzewania, zazwyczaj mają proporcjonalnie dłuższe nogi niż dorosłe kobiety. W wieku dorosłym jest to efekt testosteronu, który, poza tym wszystkim warunkuje u kobiety wysoki temperament seksualny. Taki typ urody miał szalone wzięcie w średniowieczu, latach 20. i... teraz właśnie! A męski look potrafi być super atrakcyjny - George Sand, Marlene Dietrich, Tilda, Wallis...
2) Jest mnóstwo facetów, którzy mają wiele zalet, ale zbyt niskie umiejętności społeczne żeby aktywnie poderwać dziewczynę. Szczególnie to dotyczy tych z lekkimi tendencjami w stronę spektrum Aspergera. Często mają super zadbane domy, dużo zarabiają, są poukładani, inteligentni, mają poczucie humoru, wiedzą, że jak każdy człowiek potrzebują bliskości, ale ogarnięcie tematów społecznych i damsko męskich jest dla nich trudne. Typowy przypadek nerda-informatyka. Do tego, potrzebują stosunkowo mało emocjonalnych partnerek, zrównoważonych i spokojnych. I jasnych prostych komunikatów. Do takiego trzeba podejść prosto i jasno - najpierw znaleźć wspólny temat, porozmawiać, przełamać pierwsze lody, a potem działać jasno i bez przykrywek. Ustalić czy związek delikwent bierze pod uwagę, czego by ewentualnie oczekiwał od partnera i zakomunikować jasno, że jest to kompatybilne z naszym wyobrażeniem (oczywiście, tylko jeśli to prawda). Gwarantuję, że taki gość powie jasno i kawę na ławę jak to widzi. Nie będzie zwodził i udawał, bo nie umie. Może mieć kłopot z wyrażaniem uczuć.
3) prawie KAŻDY potrzebuje bliskości i prawie KAŻDY boi się odrzucenia.

Cz sty 18, 2018 7:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Rikissa napisał(a):
Tak to jakoś natura urządziła, że kobiety najczęściej się dzielą na takie dość niskie z bujnym biustem lub szerokim biodrami i takie smukłe z dłuuuuugimi nogami.

Kaczuszki i bociany.

Cz sty 18, 2018 8:34 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Kaczuszki i bociany.

Nigdy tego nie usłyszałam :D Jestem archetypową kaczuszką :P

Cz sty 18, 2018 8:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Rikissa napisał(a):
Tak to jakoś natura urządziła, że kobiety najczęściej się dzielą na takie dość niskie z bujnym biustem lub szerokim biodrami i takie smukłe z dłuuuuugimi nogami.

Kaczuszki i bociany.

Nie, nie, wcale tak się nie dzielą. Ani jeden podział nie jest dobry, ani drugi. Kobiecych kształtów całe multum i podobnie jest z ptaszkami. :D

Pt sty 19, 2018 2:10 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Ja mam z testem kłopot, bo z jednej strony od lat przypuszczam że jestem melancholikiem (ktoś mówił że z jednej strony melancholik to jest zły temperament, przynajmniej w porównaniu do sangwinika, a z drugiej,że jest niezmienialny) a z drugiej w tym krótkim 3-pytaniowym teście nie jestem pewien jak bym się zachował.

Nie ma złych i dobrych temperamentów, mało jest także "czystych",że się tak wyrażę. :-D Większość z nas to typy mieszane i za to Chwała Panu. :cmok1:

Pt sty 19, 2018 11:06 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 294 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 20  Następna strona