Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 14, 2018 8:22 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Nie lubię ludzi 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: katolik bez łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Nie lubię ludzi
Wiem, że taką postawą grzeszę, ale co mam zrobić? Nie lubię ludzi, w szczególności tych niepraktykujących\niewierzących. Ich styl życia jest dla mnie odrażający. Przygodny seks (żeby to był jeszcze między dwoma ludźmi, ale niestety coraz popularniejszy staje się seks grupowy), pijaństwo, narkomania, kobiety udawające lesbijki, niewierność, aborcje. Oto owoce przeklętej rewolucji '68. Nie jest mi żal ludzi z Europy Zachodniej, którzy za kilka pokoleń zostaną wyparci przez muzułmanów. Dostaną to na co zasługują.

So gru 16, 2017 12:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nie lubię ludzi
To jak, nie lubisz ich, a Ci ich żal? ;)

So gru 16, 2017 2:23 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
booldog napisał(a):
Wiem, że taką postawą grzeszę, ale co mam zrobić? Nie lubię ludzi, w szczególności tych niepraktykujących\niewierzących.
Co masz zrobić ?
Po pierwsze, skoro już masz świadomość, że taka postawą grzeszysz, to powinieneś iść do spowiedzi gdyż(i tu po drugie) "Ludzką rzeczą jest upaść(zgrzeszyć), ale diabelską rzeczą jest trwać w upadku(w grzesznej postawie)"
Każdy z nas(i ty też) zasługuje na potępienie więc nie potępiaj innych żebyś sam nie stał się potępionym...

So gru 16, 2017 2:28 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
booldog napisał(a):
Wiem, że taką postawą grzeszę, ale co mam zrobić? Nie lubię ludzi, w szczególności tych niepraktykujących\niewierzących. Ich styl życia jest dla mnie odrażający. Przygodny seks (żeby to był jeszcze między dwoma ludźmi, ale niestety coraz popularniejszy staje się seks grupowy), pijaństwo, narkomania, kobiety udawające lesbijki, niewierność, aborcje. Oto owoce przeklętej rewolucji '68. Nie jest mi żal ludzi z Europy Zachodniej, którzy za kilka pokoleń zostaną wyparci przez muzułmanów. Dostaną to na co zasługują.

Mam czasem podobne odczucia do Twoich ,daleko mi do postawy nienawiść względem bliźnich jednak trzymam się od takich ludzi z daleka ,samo przebywanie w ich otoczeniu działa na mnie negatywnie .

So gru 16, 2017 2:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
booldog napisał(a):
Wiem, że taką postawą grzeszę, ale co mam zrobić?

Najprawdopodobniej nie lubisz siebie
Co robić? Pracować nad tym

booldog napisał(a):
Nie lubię ludzi, w szczególności tych niepraktykujących\niewierzących. Ich styl życia jest dla mnie odrażający

Nie przekonasz ich do praktykowania i wiary nadymaniem, się, ale okazywaniem miłości.
Potępiać należy grzeszny styl życia, ale nie ich samych.
Poszukaj w Piśmie św kim była Maria Magdalena wcześniej, oraz kim się stała.
Grzesznikami jesteśmy oboje: ja i Ty. Może gorszymi niż ci w tym grupowym.Pan Jezus to takich nas właśnie przyszedł.

So gru 16, 2017 2:35 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
mareta napisał(a):
Poszukaj w Piśmie św kim była Maria Magdalena wcześniej, oraz kim się stała.
W Piśmie Świętym akurat o tym, kim była wcześniej jest niewiele, poza tym że pochodziła z Magdali i była opętana przez siedem demonów :)

So gru 16, 2017 4:39 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Nie lubienie to jeszcze nie grzech, chyba, że za tym idą jakieś konkretne czyny, myśli...

So gru 16, 2017 5:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przyznanie się do nie lubienia ludzi to krok do pracy nad sobą. A pierwsze co to, to nie okazywanie tego tym ludziom, oraz nie oczernianie ich wobec innych.
Tak nie zachowują się dobrze i lubić ich zachowania nikt nie powinien. Inna sprawa mówić o tym.
W samym mówieniu czy okazywaniu tego, co się nam nie podoba jest grzech. Dlatego że mówić o tego typu rzeczach wolno, tylko gdy się na czas upomina takie osoby. Po czasie lecz gdy jest to upominanie z podaniem złej wcześniejszej postawy jako przestroga, jest też prawidłową reakcją.
Zdecydowanie nie dopuszczalne jest mówienie że ten jest taki, bądź taki. Zwłaszcza pod nieobecność zainteresowanego. Jeśli jest obecny może zaprzeczyć, bądź wytłumaczyć się. No i nikt nie jest taki czy taki, jak jeden z jego czynów, także tych niewłaściwych.
Czyny ludzkie mówią nam o możliwych reakcjach w podobnych sytuacjach tych osób. A że czynów człowiek w życiu dokonuje ogromna ilość. A są one także procesem uczenia się, czyli eliminacji tych nie właściwych. Było by nieodpowiedzialnością naszą mówienie o kimś, że jest taki jak jeden z jego czynów.
Ja wiem że wielu wręcz notorycznie popełnia czyny zabronione. Tu jednak trzeba być precyzyjny. N.p. jak zwykle zachowujesz się tak a tak. Wtedy znikają uogólnienia, które wprowadzają niepewność. Czy się ma na myśli upomnienie, czy tylko chodzi nam o przyłożenie danej osobie.
Bo na przyłożenia nawet te słuszne, będzie kontra, bo mamy wszyscy prawo do obrony imienia.
Tylko wtedy nie ma sensu się odzywać, tak by prowokować do kontry.
Jest to nasza grzeszna postawa.
Jeśli nie prowokujemy do kontry, bo upominamy otwarcie, a ta osoba kontruje, to wtedy ona dodatkowo grzeszy ową kontrą.
Nie powinna dać się ponieść emocjom.
Są to niuanse naszych zachowań w różnych sytuacjach. Jeśli zachowamy spokój to ich nie popełnimy. Lecz różnie bywa.

So gru 16, 2017 8:14 pm
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
booldog napisał(a):
pijaństwo, narkomania,

Ja nie piję i nie zażywam narkotyków, a po bliższym poznaniu pewnie też byś mnie znienawidził. 8)

booldog napisał(a):
kobiety udawające lesbijki.

Pierwsze słyszę, aby kobiety to udawały. Lesbijstwo to poważny problem, bardzo często efekt molestowania seksualnego w dzieciństwie. Przez mężczyzn.

booldog napisał(a):
Oto owoce przeklętej rewolucji '68.

Podziękuj Amerykanom za promowanie Marcusego. :lol:

booldog napisał(a):
Nie jest mi żal ludzi z Europy Zachodniej, którzy za kilka pokoleń zostaną wyparci przez muzułmanów. Dostaną to na co zasługują.

A mnie się wydaje, że to raczej muzułmanie przyjmą styl życia znienawidzonych przez Ciebie ludzi. ;)

So gru 16, 2017 9:48 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Ja też mam problem z negatywnymi uczuciami do ludzi, ale liczą się akty woli, bo nad emocjami nie jesteśmy do końca w stanie panować przez naszą upadłą naturę.

Pomaga mi świadomość, że ja sama nie jestem doskonała i chciałabym, by Bóg mnie nie skreślił. Więc i ja nikogo nie skreślam, choć oczywiście gdy widzę grzech to go zawsze potępiam, bo kiedy osoba wierząca milczy, grzeszy! Grzeszących należy upominać, inaczej zło się będzie szerzyć bezkarnie. Nie można potępiać ludzi, ale uświadamiać ich, jeśli czynią źle. Nie można też relatywizować "a bo Bóg taki miłosierny jest, na pewno wszystko wybaczy, więc hulaj dusza".

N gru 17, 2017 11:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
booldog napisał(a):
Nie lubię ludzi, w szczególności tych niepraktykujących\niewierzących.

Czy piszesz głównie o ludziach, których nie znasz? A jak to by było, gdybyś kogoś poznał w neutralnych okolicznościach i rozwinął tę znajomość np. na bazie wspólnego hobby, czy zainteresowań i ją kontynuował przez - załóżmy - 10 czy 15 lat? Ze względu na tę przestrzeń wspólną polubiłbyś taką osobę i byłbyś przekonany, że na pewno moralnie się prowadzi i jest bardzo porządnym człowiekiem. Potem nagle w innych okolicznościach dowiedziałbyś się, że ta osoba jest jakaś taka, jak wcześniej opisałeś. Czy nagle zapałałbyś do niej niechęcią, czy może jednak odczucia byłyby inne? Może jednak w takiej sytuacji bardziej przemawiałaby ochota zrozumienia tej osoby, wniknięcia w jej sytuację, historię życia, w efekcie spojrzenia na nią bardziej przychylnymi oczami, zastanowienia się, czy możesz na tę osobę tak oddziaływać, by to, co w niej potępiasz, pomóc jej zwalczyć (?)

Pn gru 18, 2017 2:19 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nienawidzić można złych uczynków czy złe pogląd y ludzi. Do ludzi trzeba mieć zrozumienie - Ty nigdy nie bladziles?

Prezentujesz postawę agresywną: ja jestem ok, ty nie.
Ja natomiast prezentuje postawę uległa: ja jestem be, ty jesteś ok. Nie lubię siebie za to że nie mam żony. I jestem zły na los że od dziecka mam tyle nieszczęść znacznie więcej niż przeciętny Polak.

Pn gru 18, 2017 12:12 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Też nie przepadam za ludźmi. Jestem introwertykiem. Po prostu taką mam naturę. A moja natura pogłębia się jeszcze bardziej, gdy widzę czyny wyprawiane przez grzeszników. Ale mam taką świadomość, że jeśli będę żył wg przykazań Bożych i przykazania miłości, to być może wejdę do Nieba - czegoś, w czym zaznam niewyobrażalnego szczęścia, nie będę miał na widoku grzeszników. Niektórych grzeszników już się nie da nawrócić, oni dokonują wyboru, ale można się za nich pomodlić I TRAKTOWAĆ JAK SIEBIE SAMEGO. Bo istotą chrześcijaństwa jest przecież miłość (jeśli się nie da, to co najwyżej neutralność).

Wt gru 19, 2017 3:51 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):

To źle robisz. Prościusieńko w niebo droga: kochać ludzi, kochać Boga. Kochaj sercem i czynami, będziesz w niebie z aniołkami”. Marianna Popiełuszko.

N gru 31, 2017 12:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lajkonik.2 napisał(a):
Barney napisał(a):
To nie Barney napisał !

N gru 31, 2017 4:35 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona