Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt sie 21, 2018 9:15 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 816 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 55  Następna strona
 Pytania o grzech 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pytania o grzech
merss napisał(a):
Czy odpowiedzi na innych forach były niemerytoryczne? Nie udzielono Ci odpowiedzi? Zastanawiam się po prostu dlaczego to my mamy być tymi, którzy rozwiążą Twe dylematy duchowe.

Ponieważ to forum, gdzie dostaje sensowne odpowiedzi, a na innych forum niektórzy moga byc mniej rozgarnięci w sprawach wiary.

Cz sty 04, 2018 9:46 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Krystian napisał(a):
merss napisał(a):
Czy odpowiedzi na innych forach były niemerytoryczne? Nie udzielono Ci odpowiedzi? Zastanawiam się po prostu dlaczego to my mamy być tymi, którzy rozwiążą Twe dylematy duchowe.

Ponieważ to forum, gdzie dostaje sensowne odpowiedzi, a na innych forum niektórzy moga byc mniej rozgarnięci w sprawach wiary.

ksiadz jest najbardizej rozgarneity w sprawach wiary

Cz sty 04, 2018 10:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Krystian nie szuka rozwiązania swych problemów na co wskazuje fakt że obstaje przy swoim zdaniu a następnie znowu niby pyta. Roztrząsanie swoich dylematów, grzechów, spowiedzi, wątpliwości daje skrupulantom jakąś formę przyjemności - choć jednocześnie to utrapienie. I to bywa duże.Res ipsa loquitur - gdyby wałkowanie w kółko jednego było jednoznacznie nieprzyjemne to Krystian bardziej byłby uległy zaleceniom spowiednika. Bo nie wierzę że żaden ksiądz nie dostrzegł jego stanu.

Cz sty 04, 2018 10:03 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Powinien być to jeden ksiądz. On bowiem zna penitenta i jego przeszle pytania. Tworzy się mu obraz a nie zbiór wyrywkowych odpowiedzi. Muszę Ci Krystianie powiedzieć, że mieliśmy na forum wspaniałego księdza Mariana. Gdyby to na niego trafiło, pozamykałby Ci szybko kolejne wątki i odesłał do konfesjonału. Nie możemy orzekać w sprawach grzechów oraz tego co ksiądz powinien a czego mu nie wolno.

Cz sty 04, 2018 10:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Trzeba by było raczej umawiać się na indywidualne spowiedzi, takie bez zasłony, i przypominać spowiednikowi o swoim problemie po to, by spowiednik mógł zapamiętać penitenta z powtarzającą się trudnością i adekwatnie na nią reagować. Tutaj na forum mamy w miarę stałe nicki i rozpoznajemy siebie nawzajem; w konfesjonale z zasłoną przy masowych spowiedziach trudno o taką "poufałość".

Cz sty 04, 2018 10:17 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
W tym przypadku doradza się jednego spowiednika i do tego energicznego, który będzie prowadził penitenta w posłuszeństwie.

Cz sty 04, 2018 10:19 pm
Odpowiedz z cytatem
Z tego co tu nawypisywal wynika ze nie wierzy ksiedzu u ktorego sie spoowiada i traktuje forum jak konfesjonal by forumowicze dali mu rozgrzeszenie. Istne parodie.
Zamiast tu pisac o swoich dylematach waznosci spowiedzi, wszystko co tu napisales powiedz kaplanowi podczas spowiedzi.

Cz sty 04, 2018 10:20 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ze względu na wiek nakładają się dwie możliwe przyczyny i to ksiądz powinien postawić diagnozę o którą z przyczyn, czy dwie na raz, chodzi.

Cz sty 04, 2018 10:23 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
I dlatego moim zdaniem nie należy odpowiadać na mnożone w nieskończoność pytania Krystiana - po to, by nie podsycać jego przyjemności i udręki skrupulata; by nie widział na tym forum okazji do swoich nieszczęsnych, niezdrowych drążeń; by nie próbował szantaży i pogróżek (jak mi nie odpowiecie, to pogorszycie itp.); by nie szukał na forum namiastki konfesjonału; by forowicze nie podtrzymywali jego praktyk; by przeprowadził się stąd i z pozostałych forów (nie tylko dwóch na Katoliku) do realu i zdał się na jednego spowiednika i jego opinie.

Cz sty 04, 2018 11:32 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Martwi mnie sprawa sprawa że przez nieświadomość i zadośćuczynienie a w sumie jego brak moje spowiedzi były nieważne. Ale mam nadzieje ze znając mnie oraz to ze mam 13 lat nikt poza Peterem nie odpisał mi na tamta wiadomość z tego powodu ze brak tam nieświadomości zawinionej.

Pt sty 05, 2018 12:26 am
Odpowiedz z cytatem
Krystian napisał(a):
Martwi mnie sprawa sprawa że przez nieświadomość i zadośćuczynienie a w sumie jego brak moje spowiedzi były nieważne. Ale mam nadzieje ze znając mnie oraz to ze mam 13 lat nikt poza Peterem nie odpisał mi na tamta wiadomość z tego powodu ze brak tam nieświadomości zawinionej.

I bedzie cie ciagle martwic jak nie to to co innego, jesli zamiast zapytac kaplana przy spowiedzi i go posluchac, bedziesz sie rozwodzil o tym na forum.
Pytales o jedno i teraz masz problem z dwoma, a za chwile po kazdej kolejnej odpowiedzi bedziesz mial dodatkowe problemy.
Zamiast marnowac czas na forum, staraj sie rozumiec kazania, czytaj Pisma i zrob sobie powtorke z katechizmu, bys lepiej poznal wiare i Boga, to tez lepiej zrozumiesz co i kiedy jest grzechem. Musisz nadrobic zaleglosci z lekcji religii, bo glownie to jest przyczyna twoich niepewnosci.
Jesli nie wiesz jak zaczac taka nauke to takze popros o to kaplana by cie pokierowal. Mozesz dolaczyc do lekcji religii z jakimkolwiek mlodszym rocznikiem, byle bys staral sie sluchac, rozumiec i systematycznie uczeszczac.
Forum to nie konfesjonal, ani miejsce do robienia rachunku sumienia, robi sie to przed Bogiem a spowiedz w konfesjonale a nie przed forumowiczami.

Mysle ze takie tematy powinny byc natychmiast zamykane, by w koncu tacy ludzie zaczeli pytac kaplana w konfesjonale, zamiast grzeznac w swoich wyobrazniach o grzechu i wierze.

Pt sty 05, 2018 12:57 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Miałem obowiązek wiedzieć o zadośćuczynieniu ale mialem chyba prawo nie wiedzieć o tym ze jego brak czyni spowiedź nieważna... Chociaż nie zawsze.

Pt sty 05, 2018 8:29 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Spytałem się to Ducha Sw i Pana Boga. Jedyne co "uslyszalem" to skrupuły. W dodatku odpowiedz Petera mnie uspokoiła. Jesli Pan Bóg, ani Duch Sw. mi nie powiedzieli, ze cos nie gra.. to zostawiam dla spokoju mojego i waszego.

Pt sty 05, 2018 8:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jeżeli piszesz "Pan Bóg i Duch Święty", to jest coś nie tak z Twoją wiarą.

Pt sty 05, 2018 8:37 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Wiem jak to brzmi.
Pan Bóg rozumiem jako Pan Jezus, Bóg Ojciec.
Duch Swiety jako Duch Swiety.
Wiem, że jest jeden Bóg, który działa w trzech postaciach. Nie musisz mi tego tłumaczyć.

Pt sty 05, 2018 8:59 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 816 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 55  Następna strona