Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt lis 27, 2020 7:46 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Następna strona
 Świadkowie Jehowy 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadkowie Jehowy
Mamy mnóstwo literatury i materiałów w necie dotyczących wiary. Jeśli ktoś ma wątpliwości (a myślący wciąż je mają) to nie jest zamknięty na wiedzę. Literatura katolików posiada imprimatur czy zgodę władz kościelnych. Jest raczej bezpieczna. Jeśli jednak poczytamy dane statystyczne, to wynika z nich, że tylko 21% Polaków posługuje się sprawnie językiem, 40 % to analfabeci funkcjonalni a kolejne 30% czyta tylko najprostsze materiały drukowane. Doskonale wiedzą o tym ŚJ: manipulują i trafiają na podatny grunt, zasiewają wątpliwości. Może najlepszym wyjściem dla większości jest niepodejmowanie z nimi rozmów? Czy muszą nas właśnie oni ewangelizować i czy motywem ich postępowania jest pomoc nam w zbawieniu? Szczerze wątpię.
Zatruty pokarm musi być podany w ładnym opakowaniu...

N sie 07, 2011 8:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pola zgadzam się z tobą, ale
Pola napisał(a):
Jeśli jednak poczytamy dane statystyczne, to wynika z nich, że tylko 21% Polaków posługuje się sprawnie językiem, 40 % to analfabeci funkcjonalni a kolejne 30% czyta tylko najprostsze materiały drukowane.
Czy myślisz, że tak powinno pozostać? A jeszcze tym bardziej jeżeli chodzi o wiarę?
Pola napisał(a):
Może najlepszym wyjściem dla większości jest niepodejmowanie z nimi rozmów?

Ale tu się nie zgodzę. Będąc konsekwentnym, patrząc na poprzednią cytowaną wypowiedź powinniśmy zrezygnować z nauki czytania i pisania?

Wt sie 09, 2011 5:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
protestujący napisał(a):
Ale tu się nie zgodzę. Będąc konsekwentnym, patrząc na poprzednią cytowaną wypowiedź powinniśmy zrezygnować z nauki czytania i pisania?

Tylko z nauki czytania ze zrozumieniem ewentualnie... ;-) bo o to zdaje się chodziło Poli. Raczej aż tak wielu typowych, że się tak wyrażę, analfabetów nie mamy jeszcze... ;-) . Też spotkałam się kiedyś z takimi danymi, że jakiś tam pokaźny procent ludzi nie rozumie wiadomości telewizyjnych. Choć nie wiem na ile takie badania wiarygodne bo jak słucham niektórych polityków to zastanawiam się czy oni sami siebie rozumieją....

p.s. Osobiście byłabym zainteresowana ilu tych nierozumiejących jest wśród osób z wykształceniem wyższym... ale to tak na marginesie marginesu.

Wt sie 09, 2011 6:05 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dane, które przedstawiłam to wyniki PISA i OECD. To stan faktyczny dotyczący dorosłych. Uczyć to możemy gomnzjalistów, z których tylko 20% myśli analitycznie. Obowiązek szkolny mamy do 18 lat, potem jak to chce.
Niestety im mniejsza wiedza, tym mniejsza wiedza o własnej niewiedzy. Ponad 70% ludzi uważa, że nie ma problemów z myśleniem ze zrozumieniem. To fantastyczna grupa dająca sobą manipulować: są przekonani bowiem, że nikt ich nie zmanipuluje. Potrafią bowiem bez problemu odróżnić prawdę od kłamstwa. Wpuszczenie do nich ŚJ to pomysł obfite łowy. :)

Wt sie 09, 2011 7:20 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tomasz24 napisał(a):
Witajcie!
Właśnie z mojego domu wyszli ŚJ. Długo z nimi rozmawiałem. Nie udało mi się niczego dowieść. Mało tego! Na argumenty, które miałem przygotowane nie odpowiadali do końca, wykręcali się. Czy macie jakąś stronkę, albo rzeczowe argumenty, które na 100% da się pokazać (najlepiej w biblii, albo ich publikacjach) i udowodnić, że się mylą?

ciężka sprawa, ponieważ u nich sprawa ma się w ten sposób, że stosowane są niezłe sztuczki psycho-manipulacji, kompletnie nie mąjące nic wspólnego z ewangeliczną prostotą przekazywania Prawd Biblijnych, nie wspomnę już o tym, że wśród takich świadków jehowy - ewangelizatorów mogą być ludzie pozniewalani, albo nawet opętani (bo jak wiadomo takie rzeczy się zdarzają i przytrafiają się różnych osobom, też i niewierzącym, czyt. www.egzorcyzmy.katolik.pl ), niemniej jednak warto jest prowadzić dyskusję i na prostych rzeczach obrazować, bo w Biblii to oni czasami nie doczytują niektórych rzeczy, albo nie chcą.
Zależy co ciebie kto pytał, bo Pismo Święte to jest temat rzeka, co gorsza szatan zna też doskonale Słowo Boże i doskonale umie wszystko przekręcać - przykład: wystawianie Pana Jezusa na próbę przez szatana na pustyni.

Pt sie 12, 2011 7:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Wystarczy pomodlić się z nimi o Ducha Świętego aby rozmowa nie była jałowym przerzucaniem się a była studium biblii. Uciekną bo nie wierzą w Ducha Świętego.
.

Tutaj strzeliłeś kulą w płot.
Wierzą w ducha świętego. Tylko nie wierzą w to, że Duch święty jest osobą.

N sie 14, 2011 10:58 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Z każdym człowiekiem można rozmawiać niezależnie,czy to będzie katolik,ewagelik,czy prawosławny.Rozmowa nie daje gwarancji,iż nie skończy się kłótnią.Do rozmowy potrzebna jest obiektywna wiedza i szczerość interpretacji,zgodnie z prawidłami warsztatu naukowego historyka.Z całym szacunkiem dla rozmaitych denominacji ale:uczciwa argumentacja,poparta rozległą wiedzą doprowadzi do refleksji zarówno katolika,jak i ewangelika(np.Świadka),uczciwej argumentacji nie oprze się fałsz,nawet najbardziej kamuflowany,ale trzeba mieć wiedzę,trzeba zapytać Boga w modlitwie,jakich użyć argumentów?Cytat z pierwszego rozdziału Listu do Galacjan jest takim mieczem obosiecznym Słowa Bożego,który oddziela prawdę od fałszu.Jeśli Świadek twierdzi,że Duch Boży nie działa już w czasach poapostolskich,to co na to odpowie człowiek roztropny?Przeczyta słowa Apostoła Pawła i stwierdzi,że Apostołowie nie glosili nauki,podług której działalność Ducha ustanie w czasach poapostolskich i powie Świdkowi,iż glosi Ewangelię inną niż głosili Apostolowie w tak istotnej kwestii i tym samym,być może świadomie naraża się na przekleństwo Apostoła Pawła.Jednakowóż ten"miecz Słowa Bożego"działa w obie strony:Świadek powie,że Apostołowie nie głosili Ewangelii,podług której należy modlić się do zmarłych świętych Pańskich i że jest to Ewangelia inna w tak istotnej sprawie niż głosili Apostołowie i z automatu podpada pod ostrzeżenie i przekleństwo Apostoła Pawła.Najlepiej,gdyby katolicy i ewangelicy wrócili do stanu zachowań w wierze z czasów Apostolskich,wówczas nie kłóciliby się,ale na to nie pozwolą ich"pasterze".

Pn sie 15, 2011 5:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
clementius napisał(a):
Z każdym człowiekiem można rozmawiać niezależnie,czy to będzie katolik,ewagelik,czy prawosławny.Rozmowa nie daje gwarancji,iż nie skończy się kłótnią.Do rozmowy potrzebna jest obiektywna wiedza i szczerość interpretacji,zgodnie z prawidłami warsztatu naukowego historyka.Z całym szacunkiem dla rozmaitych denominacji ale:uczciwa argumentacja,poparta rozległą wiedzą doprowadzi do refleksji zarówno katolika,jak i ewangelika(np.Świadka),uczciwej argumentacji nie oprze się fałsz,nawet najbardziej kamuflowany,ale trzeba mieć wiedzę,trzeba zapytać Boga w modlitwie,jakich użyć argumentów?
...

To o czym ty piszesz, to z punktu widzenia katolika wsparcie przez Ducha Świętego, Duch Święty pomaga prowadzić dialog w duchu pokojowym, ale jak ktoś jest omotany przez złego, to ciężko będzie mu cokolwiek powiedzieć, nawet jakby się argumentowało naprawdę mocnymi dowodami. Niestety są ludzie, którzy nawet cuda potrafią sobie jakoś wytłumaczyć, po prostu nie wierzą. Ale mimo wszystko warto jest wychodzić z takiego założenia, że dialog należy podjąć, a jakie tego będą owoce ciężko powiedzieć, nawet za długie lata jakaś rozmowa może przynieść dopiero owoce i czyjeś nawrócenie, bo sobie ktoś coś przypomni kiedyś :)

Pn sie 15, 2011 8:55 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Odkopałem stary temat, ponieważ za tydzień odwiedzą mnie ŚJ.
Będzie to 4-ta ich wizyta i o ile przy trzeciej czułem się dość "mocno" to teraz obawiam się o wynik spotkania. Rzeczywiście nigdy nie były to te same 2 osoby ale nr 1 jest za każdym razem.

Cz lut 16, 2012 12:37 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Aquarius napisał(a):
Będzie to 4-ta ich wizyta i o ile przy trzeciej czułem się dość "mocno" to teraz obawiam się o wynik spotkania. Rzeczywiście nigdy nie były to te same 2 osoby ale nr 1 jest za każdym razem.

To co brzmi przekonywująco, mnie musi być prawdą. Po za tym postaw warunek, zawsze ci sami. Są wyćwiczeniu w sztuczkach , a przy falowych atakach w końcu każdy może się "pogiąć."
Słyszałem jak jeden z biblistów pozbył się natrętów. Zaproponował im dyskusje na tekstach orginalnych aramejskim i greckim, żądając naukowych interpretacji. Uciekli z domu więcej nie przyszli.

Mam wrażenie, że traktujesz ich zbyt serio. Żadna dyskusja do niczego nie doprowadzi. Oni nie ryzykują nic, ty bardzo wiele.

Cz lut 16, 2012 12:55 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Osoba nr 1 była Katolikiem o wiele bardziej zaangażowanym ode mnie w życie Kościoła, ryzykuje powrót na jego łono w starciu z moją rodziną.

Cz lut 16, 2012 1:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Aquarius napisał(a):

Nie za bardzo rozumiem . jaki cel tych spotkań skoro ty chcesz z nimi walczyć.
Nie ma obowiązku ich przyjmować.

A na marginesie . Otwórz im Biblię i pokaż im, że się mylą.

Cz lut 16, 2012 2:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tomasz24 napisał(a):
Witajcie!
Właśnie z mojego domu wyszli ŚJ. Długo z nimi rozmawiałem. Nie udało mi się niczego dowieść. Mało tego! Na argumenty, które miałem przygotowane nie odpowiadali do końca, wykręcali się. Czy macie jakąś stronkę, albo rzeczowe argumenty, które na 100% da się pokazać (najlepiej w biblii, albo ich publikacjach) i udowodnić, że się mylą?

Tomaszu. Ze ŚJ nie ma dyskusji. Nie jesteś w stanie im udowodnić, że opowiadają bzdury. Ci, co chodzą po domach są dobrze poinstruowani jak rozmawiać, aby każdy dowód obalić. Mnie juś od z górą 15 lat nie odwiedzają. Mam wśród nich (raczej miałam, bo już nas nie odwiedza) znajomego. Kiedyś chciałam mu udowodnić, że Trójca Święta istnieje (gdzieś z 20 lat temu), bo obiecał, że jeśli mu to udowodnię, wróci do KK. Tak bardzo chciałam mu udowodnić, że sama zorientowałam się (jeszcze przed studiami), że plotę herezje :D . Po kilku latach wrócił ze znajomą. Byłam wtedy na trzecim, może czwartym roku studiów. Był to dzień Wielkiego Czwartku, samo południe. Zajęta byłam przygotowaniami do Wielkanocy, a wieczorem wybierałam się do kościoła. Powiedziałam, że na kawę mogą wejść, ale nie będę z nimi rozmawiać na temat wiary i dodałam, że w skutek naszych poprzednich dyskusji poszłam na teologię (nie było to do końca prawdą, ale to mi akurat przyszło do głowy). Znajomego zamurowało i od tamtej pory mam spokój. Skreślili mnie chyba ze swojej listy potencjalnych do zwerbowania w swoje szeregi. :lol:

Cz lut 16, 2012 2:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ja napisał(a):

A na marginesie . Otwórz im Biblię i pokaż im, że się mylą.
Dyskusja z nimi, to strata czasu. Niczego nie jesteś w stanie im pokazać, są tak zmanipulowani, że samodzielnie nie myślą.

Cz lut 16, 2012 2:33 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Czyli lepiej odwołać umówione spotkanie póki jeszcze czas?

Cz lut 16, 2012 2:41 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 44  Następna strona