Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N wrz 20, 2020 7:43 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna strona
 Świadkowie Jehowy 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadkowie Jehowy
W 2034r. nastąpi kolejny i jak zawsze skuteczny Armagedon.

Pn maja 21, 2012 11:41 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
merss napisał(a):

To sprawdzony termin? Dośc odległy jak na ŚJ, obawiam się, że nie dożyję...

Pt maja 25, 2012 1:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Aquarius napisał(a):
merss napisał(a):

To sprawdzony termin?
Czyżbyś sugerował, że któryś był niesprawdzony? :D

N maja 27, 2012 6:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
protestujący napisał(a):
Czyżbyś sugerował, że któryś był niesprawdzony?

No tak. :D Wszystkie już sprawdziliśmy. :lol:

N maja 27, 2012 10:00 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Świadkowie osiągnęliby większy sukces,gdyby nie wprowadzali tez spekulacyjnych, rozumianych przez Nich jako prawda objawiona.Do 1945r.dopuszczali transfuzję krwi,potem nie,do 1968 nie dopuszczali transplantacji,obecnie dopuszczali przeszczepów,obecnie dopuszczają(a przecież organ dawcy nie jest zupełnie wyjałowiony i zawiera krew dawcy wbrew ich twierdzeniom).Zatem łatwo wykazać brak konsekwencji w ich argumentacji,a co zatem idzie brak sumienności.Twierdzą,że są współczesnym ludem wybranym,a nie potrafią obalić twierdzenia iż pod względem"walorów moralnych"nie są w niczym lepsi ani gorsi od innych denominacji protestanckich,dlatego niekonsekwencją i brakiem sumiennej argumentacji zrażają sobie potencjalnych,zdroworozsądkowo myślących kandydatów na członków ich organizacji.

N paź 28, 2012 2:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
clementius napisał(a):
Świadkowie osiągnęliby większy sukces,gdyby nie wprowadzali tez spekulacyjnych, rozumianych przez Nich jako prawda objawiona.Do 1945r.dopuszczali transfuzję krwi,potem nie,do 1968 nie dopuszczali transplantacji,obecnie dopuszczali przeszczepów,obecnie dopuszczają(a przecież organ dawcy nie jest zupełnie wyjałowiony i zawiera krew dawcy wbrew ich twierdzeniom).Zatem łatwo wykazać brak konsekwencji w ich argumentacji,a co zatem idzie brak sumienności.Twierdzą,że są współczesnym ludem wybranym,a nie potrafią obalić twierdzenia iż pod względem"walorów moralnych"nie są w niczym lepsi ani gorsi od innych denominacji protestanckich,dlatego niekonsekwencją i brakiem sumiennej argumentacji zrażają sobie potencjalnych,zdroworozsądkowo myślących kandydatów na członków ich organizacji.

Przecież tu nie chodzi o sukces tylko o życie.
Jeśli ktoś nie chce żyć żadna siła go do tego nie zmusi.
Za czasów Noego przeżyło chyba 8 osób .To nie był żaden sukces .
Bogu nie zależy na ilości tylko na jakości.

Więc po co ŚJ "sukces"? Mówią co maja powiedzieć i dalej w drogę .
"kto ma uszy niech słucha " a kto nie ma ... trudno

Cz mar 14, 2013 10:28 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
strasznie długi ten wątek i mogłam przegapić...
Na stronie oficjalnej ŚJ, w odpowiedziach na różne pytania, tłumaczą, że najważniejsze jest postępowanie wg Biblii i naśladowanie Jezusa i co za tym idzie, pierwszych chrześcijan.
Teraz wracając do kwestii jedzenia mięsa (wg mnie tyczy się wszystkich Chrześcijan)
1. wg różnych publikacji i badaczy Pisma Świętego:
- pierwsi Chrześcijanie nie jedli mięsa
- szarańcza, którą żywił się Jan Chrzciciel to były pospolite zioła, roślinki mnogo występujące na łąkach czy co tam było ;)
- ryba w języku aramejskim brzmiała podobnie do nazwy jakiejś potrawy wegetariańskiej
2. dobry i miłosierny Jezus zabiłby zwierzę dla jedzenia chociaż można życ bez mięsa??
3. w Biblii przy stworzeniu świata Bóg powiedział, że daje nam rośliny abyśmy się nimi żywili, a zwierzęta nam pod panowanie (a to chyba nie znaczy zabijanie dla pożywienia???)

To tak tyle.... i co z tym jedzeniem mięsa????
Z Panem Bogiem

Cz maja 23, 2013 8:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sara84 napisał(a):
Z Panem Bogiem

Biblia jasno o tym mówi.
(1) Po czym Bóg pobłogosławił Noego i jego synów, mówiąc do nich: Bądźcie płodni i mnóżcie się, abyście zaludnili ziemię. (2) Wszelkie zaś zwierzę na ziemi i wszelkie ptactwo powietrzne niechaj się was boi i lęka. Wszystko, co się porusza na ziemi i wszystkie ryby morskie zostały oddane wam we władanie.(3) Wszystko, co się porusza i żyje, jest przeznaczone dla was na pokarm, tak jak rośliny zielone, daję wam wszystko. (4) Nie wolno wam tylko jeść mięsa z krwią życia. (5) Upomnę się o waszą krew przez wzgląd na wasze życie - upomnę się o nią u każdego zwierzęcia. Upomnę się też u człowieka o życie człowieka i u każdego - o życie brata. (6) [Jeśli] kto przeleje krew ludzką, przez ludzi ma być przelana krew jego, bo człowiek został stworzony na obraz Boga. (7) Wy zaś bądźcie płodni i mnóżcie się; zaludniajcie ziemię i miejcie nad nią władzę.

(Ks. Rodzaju 9:1-7, Biblia Tysiąclecia)

Cz maja 23, 2013 11:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ja napisał(a):
Sara84 napisał(a):
Z Panem Bogiem

Biblia jasno o tym mówi.
no tak...w podanym przez ciebie cytacie Biblia mówi:
Wszystko, co się porusza na ziemi i wszystkie ryby morskie zostały oddane wam we władanie.(3)Wszystko, co się porusza i żyje, jest przeznaczone dla was na pokarm. (podkreśłem specjalnie słowo >>wszystko co żyje<< (posiada tchnienie życia-duszę) żeby nie było wątpliwości...

natomiast wytłumacz co wg. ciebie oznaczają te słowa:
(4) Nie wolno wam tylko jeść mięsa z krwią życia. ...?

Pt maja 24, 2013 12:16 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
ja napisał(a):
Sara84 napisał(a):
Z Panem Bogiem

Biblia jasno o tym mówi.
no tak...w podanym przez ciebie cytacie Biblia mówi:
Wszystko, co się porusza na ziemi i wszystkie ryby morskie zostały oddane wam we władanie.(3)Wszystko, co się porusza i żyje, jest przeznaczone dla was na pokarm. (podkreśłem specjalnie słowo >>wszystko co żyje<< (posiada tchnienie życia-duszę) żeby nie było wątpliwości...

Nie "posiada" tchnienie tylko jest życiem ,duszą.
(7) Stworzył tedy Pan Bóg człowieka z prochu ziemi, i natchnął w oblicze jego dech żywota. I stał się człowiek duszą żywiącą.
BG

Cytuj:
natomiast wytłumacz co wg. ciebie oznaczają te słowa:
(4) Nie wolno wam tylko jeść mięsa z krwią życia. ...?

Biblia mówi tutaj równiez precyzyjnie.
(15) Wszakże zależnie od twej chęci, stosownie do błogosławieństwa, jakiego Pan, Bóg twój, ci udzieli, [bv]możesz uprawiać ubój i jeść mięso w obrębie twych murów.[/b] Może je spożywać czysty i nieczysty, jak się je gazelę i jelenia. (16) Tylko od krwi będziesz się wstrzymywał, wylejesz ją jak wodę na ziemię.

(23) Ale się wystrzegaj spożywania krwi, bo we krwi jest życie, i nie będziesz spożywał życia razem z ciałem. (24) Nie będziesz jej spożywał, ale jak wodę na ziemię ją wylejesz

Miozna było jeść mięso bez krwi.Zwierze trzeba wykrwawić.

Pt maja 24, 2013 7:44 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Sara84 napisał(a):
Na stronie oficjalnej ŚJ, w odpowiedziach na różne pytania, tłumaczą, że najważniejsze jest postępowanie wg Biblii i naśladowanie Jezusa i co za tym idzie, pierwszych chrześcijan.
Teraz wracając do kwestii jedzenia mięsa (wg mnie tyczy się wszystkich Chrześcijan)
- szarańcza, którą żywił się Jan Chrzciciel to były pospolite zioła, roślinki mnogo występujące na łąkach czy co tam było ;)
- ryba w języku aramejskim brzmiała podobnie do nazwy jakiejś potrawy wegetariańskiej
2. dobry i miłosierny Jezus zabiłby zwierzę dla jedzenia chociaż można życ bez mięsa??
3. w Biblii przy stworzeniu świata Bóg powiedział, że daje nam rośliny abyśmy się nimi żywili, a zwierzęta nam pod panowanie (a to chyba nie znaczy zabijanie dla pożywienia???)

Z Panem Bogiem

Ale potem po potopie zezwolił na jedzenie mięsa .
Tyle że wykrwawione.
(3) Wszystko, co się porusza i żyje, jest przeznaczone dla was na pokarm, tak jak rośliny zielone, daję wam wszystko. (4) Nie wolno wam tylko jeść mięsa z krwią życia.

Wt sty 07, 2014 11:28 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ja napisał(a):
Sara84 napisał(a):

Z Panem Bogiem

Ale potem po potopie zezwolił na jedzenie mięsa .
Tyle że wykrwawione.
(3) Wszystko, co się porusza i żyje, jest przeznaczone dla was na pokarm, tak jak rośliny zielone, daję wam wszystko. (4) Nie wolno wam tylko jeść mięsa z krwią życia.

Potem zaś poszedł jeszcze dalej i w czasie Soboru Jerozolimskiego zakaz spożywania krwi ograniczył jedynie do sytuacji, kiedy w pobliżu jest jakiś Izraelita, który może poczuć się tym zgorszony.

Wt sty 07, 2014 11:30 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Potem zaś poszedł jeszcze dalej i w czasie Soboru Jerozolimskiego zakaz spożywania krwi ograniczył jedynie do sytuacji, kiedy w pobliżu jest jakiś Izraelita, który może poczuć się tym zgorszony.

No własnie że nie.
Nie ma tam mowy o żydach tylko o chrześcijanach.
Żydzi mieli to w swoim prawie i im nawet nie trzeba by tego mówić

Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. (29) Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!
(25) Co zaś do pogan, którzy uwierzyli, posłaliśmy im na piśmie polecenie, aby powstrzymali się od pokarmów ofiarowanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu.

Ten nakaz dotyczył chrześcijan.

Wt sty 07, 2014 3:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przeczytaj cały 15 rozdział Dziejów. Św. Jakub wyjaśnił dlaczego proponuje takie ograniczenie.

Wt sty 07, 2014 3:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Przeczytaj cały 15 rozdział Dziejów. Św. Jakub wyjaśnił dlaczego proponuje takie ograniczenie.

czytałem .
Nie ma tam mowy o tym że te ograniczenia dotyczą tylko w wypadku gdy w pobliżu przebywa Izraelita jak to napisałeś

Wt sty 07, 2014 4:19 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna strona