Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So lis 28, 2020 7:44 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna strona
 Świadkowie Jehowy 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Świadkowie Jehowy
ja napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Przeczytaj cały 15 rozdział Dziejów. Św. Jakub wyjaśnił dlaczego proponuje takie ograniczenie.

czytałem .
Nie ma tam mowy o tym że te ograniczenia dotyczą tylko w wypadku gdy w pobliżu przebywa Izraelita jak to napisałeś

Oczywiście, że jest. W słowach:

Dz 15,19-21
19. Dlatego ja sądzę, że nie należy nakładać ciężarów na pogan, nawracających się do Boga,
20. lecz napisać im, aby się wstrzymali od pokarmów ofiarowanych bożkom, od nierządu, od tego, co uduszone, i od krwi.
21. Z dawien dawna bowiem w każdym mieście są ludzie, którzy co szabat czytają Mojżesza i wykładają go w synagogach.

Wt sty 07, 2014 4:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ja napisał(a):
Przeczytaj cały 15 rozdział Dziejów. Św. Jakub wyjaśnił dlaczego proponuje takie ograniczenie.

czytałem .
Nie ma tam mowy o tym że te ograniczenia dotyczą tylko w wypadku gdy w pobliżu przebywa Izraelita jak to napisałeś

Oczywiście, że jest. W słowach:

Dz 15,19-21
19. Dlatego ja sądzę, że nie należy nakładać ciężarów na pogan, nawracających się do Boga,
20. lecz napisać im, aby się wstrzymali od pokarmów ofiarowanych bożkom, od nierządu, od tego, co uduszone, i od krwi.
21. Z dawien dawna bowiem w każdym mieście są ludzie, którzy co szabat czytają Mojżesza i wykładają go w synagogach.

Ale czego to dowodzi?
Są tacy ludzie ale nakaz dotyczył chrześcijan.
Chyba nie chcesz mi powiedzieć że jak w pobliżu jest żyd i widzi co robimy to nie wolno spożywać krwi i uprawiać nierządu a jak już tego nie widzi żyd to chrześcijanin może to robić?

To by była rewelacja .

Wt sty 07, 2014 5:01 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Nawróceni zydzi na chrześcijaństwo nadal nie spożywali krwi i duszonego mięsa. Ale poganie nawróceni na chrześcijaństwo spożywali. Budziło to zgorszenie u chrześcijan , którzy wcześniej byli Żydami. Dlatego Apostoł Jakub wpadł na pomysł aby polecić chrześcijanom pogańskiego pochodzenia,
Dz 15,19-21:Dlatego ja sądzę, że nie należy nakładać ciężarów na POGAN, nawracających się do Boga.....Z dawien dawna bowiem w każdym mieście są ludzie, którzy co szabat czytają Mojżesza". Tu mowa już o tych co mogli być zgorszeni
" A pismo to wysłano do chrześcijan pochodzenia POGAŃSKIEGO w Antiochii, Syrii i Cylicji - bo właśnie w tych miastach byli chrześcijanie pochodzenia żydowskiego i pogańskiego. Dlatego zalecono zrezygnować ze spożywania krwi, aby uniknąć konfliktów, a nie poto że tak nakazał Bóg.

1Kor 10,27 :Jeżeli zaprosi was ktoś z niewierzących a wy zgodzicie się przyjść, jedzcie wszystko, co wam podadzą, nie pytając o nic - dla spokoju sumienia. "
Jednak gdyby to gorszyło brata twojego nie spożywaj tego miesa zatem ja w towarzystwie SJ nie spożywam np. kaszanki której i tak zresztą nie lubię.

Wt sty 07, 2014 6:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ciachciacz - dział dla chrześcijan. Nastepnym razem ostrzeżenie

Wt sty 07, 2014 7:11 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
1Kor 10,27 :Jeżeli zaprosi was ktoś z niewierzących a wy zgodzicie się przyjść, jedzcie wszystko, co wam podadzą, nie pytając o nic - dla spokoju sumienia. "
Jednak gdyby to gorszyło brata twojego nie spożywaj tego mięsa zatem ja w towarzystwie SJ nie spożywam np. kaszanki której i tak zresztą nie lubię.
nie ma mowy o nierządzie.
biblia zatem nie może zaprzeczać sama sobie. a cytatów mógłbym mnożyć.

Wt sty 07, 2014 7:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem

Wt sty 07, 2014 7:27 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
faktycznie ciężko cię przekonać- ja pisze o tym co dozwolone- nie pozwolono na nierząd a na sporzywanie pokarmów.
cyt jeszcze raz- czy dostrzegasz w tym fragmencie pozwolenie na nierząd
Rz 14,14 ... też 20, wprawdzie każda żecz jest czysta...stała by się jednak zla jesli by człowiek spozywając dawał przez to zgorszenie"
kor 8,1O itd.

Wt sty 07, 2014 7:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem

Wt sty 07, 2014 8:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem

Odpowiedź na usuniety post

Wt sty 07, 2014 9:19 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
"Ja" zauważ iż wśród kanibali nie było chrześcijan więc do nich na pewno to nie napisano.
A jesli się upierasz to popatrz na kontekst w dz apostolskich rozdział 21. gdzie mowa o zakazie spożywania krwi skierowanej do pogan ale i o zachowaniu Pawła kilka wersetów wcześniej.
O tobie jednak słyszeli ..ze nauczasz odstępstwa od Mojżesza, mówisz iż nie mają obrzezywać..." itd. chodzi o stare prawo.
...Zrób więć co mówimy....poddaj się oczyszczeniu...a wtedy wszyscy przekonają się iż że w tym czego się dowiedzieli o tobie, nie ma źdźbła prawdy..że ty przestrzegasz prawa na równi z nimi.
co zaś do POGAN..." I dalej już znasz ......nakaz by nie spożywać krwi i o nieczystości której to zapewne dopuszczali się poganie więc jej również zakazano.

Zatem jak czytamy, by nie zgorszyć żydów Paweł polecił poganom co nastepuje a sam poddał sie oczyszczeniu.
Wyraźnie widać po co to wszystko. Jesli byśmy mieli nie spożywać krwi to również przede wszystkim powinniśmy zastosować się do tego co uczynił Paweł.
A jednak takich praktyk u Świadków Jehowy nie dostrzegam. pozdrawiam

Wt sty 07, 2014 10:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ciachciacz – dział dla chrześcijan.

Wt sty 07, 2014 11:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Odpowiedź na usuniety post.

Śr sty 08, 2014 1:59 am
Zobacz profil WWW
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
anjato09 napisał(a):
Witajcie!
Właśnie z mojego domu wyszli ŚJ. Długo z nimi rozmawiałem. Nie udało mi się niczego dowieść. Mało tego! Na argumenty, które miałem przygotowane nie odpowiadali do końca, wykręcali się. Czy macie jakąś stronkę, albo rzeczowe argumenty, które na 100% da się pokazać (najlepiej w biblii, albo ich publikacjach) i udowodnić, że się mylą?

Najlepsza sposobem na ich nawrócenie jest modlitwa.
Co do strony to wystarczy wpisać w internet np. błędy w naukach śj.

"Unikaj zaś głupich i niedouczonych rozmów, wiedząc, że rodzą kłótnie" - 2 Tm 2:23

N mar 06, 2016 11:35 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przypadkiem natknąłem się na kolejny - może bardziej sugestywny niż po prostu przytaczanie cytatów z pism Świadków Jehowy - dowód, że jednak Świadkowie Jehowy mówili o końcu świata w 1914 roku (a nie,jak to dziś usiłują przedstawić, że w 1914 roku "Jezus zaczął panować jako król niebiańskiego rządu Bożego" ;)
Obrazek

Śr gru 04, 2019 1:40 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kiedyś miałem do czynienia ze świadkami Jehowy. To są chrześcijanie, bo wierzą w jednego Boga i w Jego Syna Jezusa Chrystusa, którego również nazywają bogiem, tylko że z małej litery. Zresztą Szatana też nazywają bogiem z małej litery.

Nie ma co ich wykreślać z chrześcijaństwa na siłę. Fakt, że nie zaliczają siebie do tzw. "nominalnego chrześcijaństwa" nie wyklucza tego, ze są chrześcijanami. To jest po prostu wyznanie protestanckie, tylko bardzo skrajne, bo są zdecydowanie dalej od Kościoła Powszechnego niż luteranie, kalwiniści czy protestanckie kościoły narodowe.

ŚJ tak samo wprowadzają w błąd ludzi jak inne wyznania chrześcijańskie z wyjątkiem Kościoła łacińskiego. Jednak większość wyznań chrześcijańskich spełnia pewne podstawowe wymogi Kościoła łacińskiego, dzięki którym Kościół Powszechny jest skłonny uznać te wyznania za chrześcijańskie, choć pogubione. Jednym z takich wymogów jest np. obowiązek dogmatu o Trójcy Świętej. Jeżeli jakiś związek wyznaniowy nie uznaje Trójcy, to w świetle Kościoła Powszechnego nie jest on uznany za chrześcijański. Nie wiem czy to jest słuszne. Nie zastanawiałem się nad tym.

Myślę, że nie ma sensu robić jakiejś takiej nagonki na świadków Jehowy tylko dlatego, że oni uważają się za chrześcijan, a my ich nie, bo oni dokładnie tak samo mącą w głowach katolikom jak inni protestanci. No może są bardziej skuteczni.

Śr gru 11, 2019 12:13 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 658 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44  Następna strona