Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lip 27, 2021 9:28 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 452 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 31  Następna strona
 Jedność Chrześcijan 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jedność Chrześcijan
Gregor, jeśli Pan Bóg chciał naprawdę zbawić wszystkich to musiał posłać Dobrą Nowinę w wersji dostosowanej do tych najmniej błyskotliwych bo pozostali sobie poradzą, czyli coś co zrozumieją także dzieci i niepełnosprawni umysłowo, a wątpię żeby czytali całą Biblię sami bo i tak by nie zrozumieli, dlatego posłał Syna i każdy kto w Niego uwierzy będzie zbawiony, sam mówiłeś. Bo jak szef chce zatrudnić jak najwięcej pracowników to wiadomo, że obniży kryteria. Wystarczy wierzyć jak wierzą dzieci i niepełnosprawni bo są o czystym sercu nie trzeba nic więcej do zbawienia. Natomiast do wybraństwa lub ewentualnie do tego aby być w orszaku Baranka to już może trzeba bardziej się postarać dlatego w Apokalipsie jest 144 tys. jako jedna grupa zbawionych i następnie cały tłum ludzi jako druga grupa. Dlatego zbawieniem się tak bardzo nie przejmuję, wystarczy wierzyć w Jezusa i dodatkowo być w Kościele żeby się nie pogubić i czerpać skądś łaski do rozwoju duchowego (bo można właśnie tutaj otrzymać to czego brakuje z cnót oczywiście będąc w stałej współpracy z Kościołem i rozwijać się aby osiągnąć świętość lub podobieństwo do Boga) oraz samemu łaski wysługiwać dla Kościoła swoimi talentami.

Pt cze 04, 2021 5:54 am
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chyba, że Bóg dał inne kryteria dla maluczkich i inne dla tych bardziej przez niego obdarowanych po to żeby właśnie się starać i rozwijać samemu talenty bo będzie się z tego rozliczanym, wówczas ani Ty ani ja nie mamy racji, że wystarczy tylko wierzyć w Jezusa. Wtedy należałoby szczerze Boga prosić o jak najbardziej widoczną prawdę o sobie na co mnie stać i to po prostu zrobić bez oglądania się na innych, którzy mają inne kryteria do zbawienia.
Wtedy jedność małe tu ma znaczenie w sensie drogi do Boga bo jeden jest zdolny do męczeństwa a drugi tylko do zwykłego życia ale trzeba faktycznie odkryć swoje zdolności a jedność będzie polegała tylko na łączności w Kościele bo każdy już ma inną drogę do Boga i nie można tego porównać.

Pt cze 04, 2021 6:06 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Ok., tylko ja nie o takim pośrednictwie pisałem w kontekście Jezusa.

Wiem. Nie potrafisz sie oprzec aby nie wtracic swojego komentarza do oczywistych i znanych wszystkim stwierdzen typu: "Tylko w nim mam usprawiedliwienie, odpuszczenie grzechów. Tylko w nim są ukryte wszelkie skarby mądrości i poznania. Tylko On jest pełnią wszystkiego i mogę z tej pełni czerpać."

Pt cze 04, 2021 1:49 pm
Odpowiedz z cytatem
lubczyk napisał(a):
Chyba, że Bóg dał inne kryteria dla maluczkich i inne dla tych bardziej przez niego obdarowanych po to żeby właśnie się starać i rozwijać samemu talenty bo będzie się z tego rozliczanym, wówczas ani Ty ani ja nie mamy racji, że wystarczy tylko wierzyć w Jezusa. Wtedy należałoby szczerze Boga prosić o jak najbardziej widoczną prawdę o sobie na co mnie stać i to po prostu zrobić bez oglądania się na innych, którzy mają inne kryteria do zbawienia.
Wtedy jedność małe tu ma znaczenie w sensie drogi do Boga bo jeden jest zdolny do męczeństwa a drugi tylko do zwykłego życia ale trzeba faktycznie odkryć swoje zdolności a jedność będzie polegała tylko na łączności w Kościele bo każdy już ma inną drogę do Boga i nie można tego porównać.
Jest tylko jedno kryterium, kto wierzy w Niego, ten zbawiony będzie. I z tej prostoty zbawiony został tzw "dobry łotr"
W kwestii maluczkich, to pośród 12 wszyscy byli z nizin nawet celnik (choć dla niektórych to już jakaś fucha). Ap. Paweł też był jedynie na posyłki u faryzeuszy.
Z tego co czytam u Gregor'a widzę że mówi o zbawieniu ludzi za ich doczesnego życia: Kto da się ochrzcić w Imię Pana Naszego ten zbawiony będzie. (To też obowiązuje w Krk)I w pełni się z Nim zgadzam.
Kościoły mogą się zjednoczyć bez Boga. Mogą pójść na kompromisy, dla tzw wspólnego dobra. Podobnie jak dzisiaj państwa przy pandemii. Ale co z tego?
Nie da się obejść kamienia węgielnego, nawet jak ktoś mówi że buduje na skale lub że jest zbudowany.
Załóżmy, ze to dotyczy mnie i mówię: jestem zbudowany (jako katolik) na skale i na Piotrze. Z drugiej jednak strony mówię: nie słuchaj nauk Pana bo wykładnie masz u mnie. Dla jednych jest to to samo, lecz dla niektórych to wyniosłe słowa które kalają mówiącego.
Jako człowiek nie mogący pojąć i sprawdzić kto ma rację prosiłem zwyczajnie od zera. Np. bez słuchania Antyka :)
Pozdrawiam i wytrwałości życzę.

Pt cze 04, 2021 7:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Dużo antyk1 napisał, a sprowadza się to do tego: "właśnie przeczytałem Biblię (w tłumaczeniu oczywiście, bo nie znam ani języków biblijnych, ani kultury tamtego miejsca i czasu, ani sposobu formułowania myśli przez ówczesnych Zydów) i co mi tam będa mówić Ci, którzy słuchali bezpośrednio apostołów i ich uczniów - ja tak uważam i koniec".

Głupie i żałosne.

Pt cze 04, 2021 9:39 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
lubczyk napisał(a):
Gregor, jeśli Pan Bóg chciał naprawdę zbawić wszystkich to musiał posłać Dobrą Nowinę w wersji dostosowanej do tych najmniej błyskotliwych bo pozostali sobie poradzą, czyli coś co zrozumieją także dzieci i niepełnosprawni umysłowo, a wątpię żeby czytali całą Biblię sami bo i tak by nie zrozumieli, dlatego posłał Syna i każdy kto w Niego uwierzy będzie zbawiony, sam mówiłeś.

Oczywiście. Ewangelia została posłana 2000 lat temu. Mijają wieki, zmieniają się okoliczności, a Dobra Nowina się nie zmienia - wciąż mówi o zbawieniu jako darze na podstawie wiary w Jezusa jako osobistego zbawiciela.
I tego się trzymajmy.
lubczyk napisał(a):
Chyba, że Bóg dał inne kryteria dla maluczkich i inne dla tych bardziej przez niego obdarowanych po to żeby właśnie się starać i rozwijać samemu talenty bo będzie się z tego rozliczanym, wówczas ani Ty ani ja nie mamy racji, że wystarczy tylko wierzyć w Jezusa.

Zbawienie jest takie samo dla wszystkich. Co innego rozliczenie z owoców jakie wydaliśmy w wyniku przyjęcia zbawienia. Ono jest fundamentem dla owocnego życia dla Boga na co zwracał uwagę Ap. Paweł [Ef.2.10]:Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili.
Taka jest kolej rzeczy.

robaczek2 napisał(a):
Nie potrafisz sie oprzec aby nie wtracic swojego komentarza do oczywistych i znanych wszystkim stwierdzen typu: "Tylko w nim mam usprawiedliwienie, odpuszczenie grzechów. Tylko w nim są ukryte wszelkie skarby mądrości i poznania. Tylko On jest pełnią wszystkiego i mogę z tej pełni czerpać."

O jakim komentarzu mówisz?

So cze 05, 2021 12:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
O jakim komentarzu mówisz?
Palce same skacza po klawiaturze aby dodac “bez posrednikow”. Patrzcie jaki ja jestem lepszy- nie potrzebuje swietych, Maryi ani papieza (jak Szustak)

So cze 05, 2021 12:55 am
Odpowiedz z cytatem
Jak w Adamie wszyscy zgrzeszyli, tak w Jezusie wszyscy dostąpili odpuszczenia grzechów. Mamy to głosić. Dla świętych wszystko jest święte, nawet człowiek który tego nie uznaje. To dla nich- jak kiedyś dla nas- umarł Pan nasz, Jezus Chrystus.
(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł.
(List do Rzymian 5:8)

So cze 05, 2021 6:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To prawda (pierwszy raz chyba zgadzam się z antyk1 - może dlatego, ze tym razem tylko zacytował). TO jest właśnie Jedyne Pośrednictwo Jezusa. Jest Jeynym Pośrednikiem Zbawienia. Nie modlitw, nie głoszeń, nawet nie przekazywania Ewangelii.

So cze 05, 2021 10:11 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Palce same skacza po klawiaturze aby dodac “bez posrednikow”. Patrzcie jaki ja jestem lepszy- nie potrzebuje swietych, Maryi ani papieza (jak Szustak)

Mój komentarz i praktyka w tej kwestii wynika z nauczania Nowego Testamentu (pana Jezusa i listów apostolskich). Skoro Ty opierasz się na innym nauczaniu i potrzebni Ci są inni pośrednicy to możesz też o tym pisać - mi to nie przeszkadza.

N cze 06, 2021 1:19 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
robaczek2 napisał(a):

Mój komentarz i praktyka w tej kwestii wynika z nauczania Nowego Testamentu (pana Jezusa i listów apostolskich).

Moj tez.

N cze 06, 2021 1:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Mój komentarz i praktyka w tej kwestii wynika z nauczania Nowego Testamentu (pana Jezusa i listów apostolskich).

Niesty, ale Pan Jezus niczego nie napisał, a zapiski apostołów przepadły. Jedyne co mamy to tekst Kościoła. Ale przecież Ty Kościołowi nie wierzysz.

N cze 06, 2021 3:03 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Antyk, piszesz, że jesteś człowiekiem nie mogącym pojąć kto ma rację i będziesz prosić od zera, domyślam się że Boga. I rzeczywiście to najprostsze rozwiązanie - prosić o oświecenie i prowadzenie, ale trudniejsze jest to że możesz nie mieć od razu natchnienia i co więcej długo możesz nie mieć pewności. A Bóg Jezus nie objawi się nam na zawołanie i na to też trzeba być przygotowanym. Wtedy zostaje albo życie spokojne w jakiejś tam wierze i nadziei albo podejmujesz ryzyko wiary i swoje natchnienia traktujesz jak prawdziwe a dalej już konsekwentnie idziesz do końca. Wiara ma to do siebie że jest związana z ryzykiem i stratą bo co do zasady nie ma 100 pewności i nawet św. Paweł mówił że jeśli nie było Zmartwychwstania to... a więc w bardzo małym procencie brał i taką ewentualność. Bez ryzyka nie ma wiary. Kto chce być pewien nigdy nie uwierzy. Ja nie podejmuję tego ryzyka świadomie bo mam za mało wiary i nie starczy mi do końca. Mówię o takiej wierze bezkompromisowej kiedy ogłasza się że to Jezus jest Panem tego świata i jest się w konflikcie z całą światową dyktaturą. Niestety wiara protestantów też nie jest radykalna tylko raczej dziecinna więc czym tu ryzykować jak się nic nie traci. Nie wiem skąd to wywyższanie u protestantów ponad katolików.
Gregor, myślę że w Kościele jest skarbnica cennych łask do wzrastania i rozwoju, np. Maryja daje łaski łagodności i pokory. Rezygnując z pośredników pozbawiasz się niektórych łask, przypisanych do konkretnych świętych a mogących pomóc w dalszej wierze w przypadku trudności, ale to już Twoja strata.

Pn cze 07, 2021 5:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lubczyk napisał(a):
Gregor, myślę że w Kościele jest skarbnica cennych łask do wzrastania i rozwoju, np. Maryja daje łaski łagodności i pokory. Rezygnując z pośredników pozbawiasz się niektórych łask, przypisanych do konkretnych świętych a mogących pomóc w dalszej wierze w przypadku trudności, ale to już Twoja strata.

lubczyk, za sprawą Jezusa i jego dzieła zbawienia już nie ma potrzeby stawiania pośredników między człowiekiem a Panem Bogiem. Wszystkie łaski pochodzą od Boga przez Jezusa i każdy może osobiście o nie prosić i bezpośrednio w imieniu Jezusa. Zasłona w świątyni jerozolimskiej rozdarła się i to symbolizowało otwarcie bezpośredniej drogi do Boga dla każdego.
To co tu piszesz to opowieść Twojego Kościoła, ale Biblia jasno wskazuje, że niezbędny, a zarazem wystarczający jest Jezus:
[Kol.2.3]: W którym są ukryte wszystkie skarby mądrości i poznania.

[Kol.2.10]:I macie pełnię w nim;

[Jana 1.16]:A z jego pełni myśmy wszyscy wzięli, i to łaskę za łaską.

[I Kor.1.5]:I żeście w nim ubogaceni zostali we wszystko, we wszelkie słowo i wszelkie poznanie,

Jak widzisz w Jezusie jest pełnia wszystkiego i z tej pełni możemy czerpać bezpośrednio. Skoro w Nim jest wszystko, to nikt - żaden człowiek, nie może Ci już nic zaproponować. Jeśli szukasz czegokolwiek poza Jezusem, to de facto sama rezygnujesz z dostępu do pełni, a tym samym zamykasz się na to co On przygotował dla Ciebie.
Ostatecznie całe nauczanie apostolskie dla Kościoła w Biblii jest nakierowane tylko na jedną osobę - na Jezusa Chrystusa - On jest jedyną i ostateczną odpowiedzią na wszystko w naszym życiu tu na ziemi i w wieczności.

Jeśli więc mam wybierać między Jezusem, a Marią, orszakiem świętych itd., to zdecydowanie wybieram tylko Jezusa - jemu zawdzięczam wszystko: teraźniejszość i wieczność.

szczerze polecam... :)

Wt cze 08, 2021 12:11 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Gregor - nie wydurniaj się. Zestawiłeś linijki z kilku ksiąg i kilku rozdziałów. Na tej zasadzie można udowadniać wszystko wszystkim. :roll:
Nie bądź prymitywny

Wt cze 08, 2021 12:34 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 452 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 31  Następna strona