Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lip 14, 2020 4:20 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 492 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 33  Następna strona
 Eucharystia - wydzielony 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eucharystia - wydzielony
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Jak głosisz własną Ewangelię to czego oczekujesz? Że będę udawał, iż nauczasz tego, co Apostołowie? Zapomnij.

Niczego od Ciebie nie oczekuję.

To może zacznij oczekiwać od siebie: "Będę głosił to, co nauczali Apostołowie, a nie swoje pomysły."

So gru 22, 2018 11:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
To może zacznij oczekiwać od siebie: "Będę głosił to, co nauczali Apostołowie, a nie swoje pomysły."

No to pomódl się o to. Będzie z tego lepszy pożytek niż z gadania.
Poza tym głoszę to, co odczytuję z Biblii, a nie to co chce sobie Yarpen, bo np. nie rozumie lub jest to rózne od tego co wpoił mu jego kościół.

So gru 22, 2018 11:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):

No to pomódl się o to. Będzie z tego lepszy pożytek niż z gadania.

No cóż, skoro jedynie Bóg cię może do tego przekonać, to będę to robił.

Cytuj:
Poza tym głoszę to, co odczytuję z Biblii,

Gdybyś głosił to, co jest Biblii, to nauczałbyś o tym, że Chrystus zmartwychwstał w ciele, w którym zmarł na krzyżu, a które zostało przemienione w ciało chwalebne, a nie, jak sobie wymyśliłeś, że ciało Chrystusa, w którym się narodził i umarł, zostało zniszczone, a w jego miejsce otrzymał nowe.

N gru 23, 2018 12:22 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Gregor
Głosisz to co zmanipulujesz z Biblii. Tworzysz swoje pokręcone teorie które nie maja nic wspólnego z Biblia, co juz wielokrotnie ci udowodniono.

N gru 23, 2018 12:25 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Jeśli zatem nie przyjmujesz za godne wiary nauczanie Kościoła powszechnego, że przez cały czas przebywania na ziemi w ciele przyjętym z Dziewicy Maryi Chrystus był w pełni Bogiem i Człowiekiem w jednej osobie, to tym samym wnioskuję do Moderacji o rozważenie zablokowania ci możliwości wypowiadania się w dziale dla Chrześcijan...
Czyżbyś nie rozumiał tego fragmentu [Fil.2.6-7] :?:
No ja nie wiem kto tutaj nie rozumie tego fragmentu skoro wcześniej napisałeś, że fragment o tym iż w Chrystusie mieszka Pełnia, Bóstwo na sposób ciała, nie dotyczy tego ciała w którym Chrystus chodził po ziemi, a o którym to Chrystusie piszesz teraz, że „był Bogiem, który objawił się w ciele człowieka”... :D Zdecyduj/okreś się Gregorze czy wierzysz, że Jezus przez cały czas ziemskiej wędrówki w ludzkim ciele był w pełni Bogiem czy nie...?
Cytuj:
Już kiedyś o tym rozmawialiśmy. Jezus był Bogiem, który objawił się w ciele człowieka. Żeby jednak to się stało, to musiał wyprzeć się np. swej boskiej chwały jaką miał zanim przyszedł na ziemię - sam o tym mówił [Jan 17.5]:A teraz Ty mnie uwielbij, Ojcze, u siebie samego tą chwałą, którą miałem u ciebie, zanim świat powstał.
To może się zdecyduj/określ jednoznacznie czy Jezus w czasie swojego objawienia w ludzkim ciele cały czas był w pełni Bogiem i Człowiekiem w jednej osobie czy w rodzącym się z Maryi Jezusie nie było w pełni natury Boskiej...?
Cytuj:
Jezus był jednością z Ojcem, ale ciało miał człowiecze, a nie boskie bo Bóg jest duchem.
A co to jest ciało boskie...wyjaśnisz?

N gru 23, 2018 1:08 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
No ja nie wiem kto tutaj nie rozumie tego fragmentu skoro wcześniej napisałeś, że fragment o tym iż w Chrystusie mieszka Pełnia, Bóstwo na sposób ciała, nie dotyczy tego ciała w którym Chrystus chodził po ziemi, a o którym to Chrystusie piszesz teraz, że „był Bogiem, który objawił się w ciele człowieka”

Pełnia boskości dotycząca również ciała odnosi się do zmartwychwstałego Chrystusa - o tym pisał Ap. Paweł [Kol.1.17-19, 2.9].
sahcim napisał(a):
To może się zdecyduj/określ jednoznacznie czy Jezus w czasie swojego objawienia w ludzkim ciele cały czas był w pełni Bogiem i Człowiekiem w jednej osobie czy w rodzącym się z Maryi Jezusie nie było w pełni natury Boskiej...?

Co masz na myśli używając terminu "w pełni Bogiem"? Czy jesteś w stanie opisać w pełni kim jest Bóg?
sahcim napisał(a):
A co to jest ciało boskie...wyjaśnisz?

Miałem na myśli, że pierwsze ciało Pana Jezusa było ludzkim ciałem - było to ciało z prochu ziemi, tak jak Twoje i moje. I w tym znaczeniu uważam, że można mówić o ograniczeniu jakie na siebie nałożył nieograniczony Bóg - Syn Boży.

N gru 23, 2018 1:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gdybyś głosił to, co jest Biblii, to nauczałbyś o tym, że Chrystus zmartwychwstał w ciele, w którym zmarł na krzyżu, a które zostało przemienione w ciało chwalebne, a nie, jak sobie wymyśliłeś, że ciało Chrystusa, w którym się narodził i umarł, zostało zniszczone, a w jego miejsce otrzymał nowe.

A to już jest Twoje gdybanie.
No cóż, skoro jedynie Bóg cię może do tego przekonać, to będę to robił.

Z góry dziękuję Yarpen - odwzajemnię się tym samym.
Jockey napisał(a):
Gregor
Głosisz to co zmanipulujesz z Biblii. Tworzysz swoje pokręcone teorie które nie maja nic wspólnego z Biblia, co juz wielokrotnie ci udowodniono.

Tak, tak. Wy "udowadniacie" wszystkim niekatolikom to samo - nic nowego.
Jeśli ktoś ma odwagę mówić, że odczytuje Pismo inaczej niż Wasza kościelna wykładnia, to manipuluje, przekręca, kłamie, głosi herezje itd.

Pozostawiam więc Ci do rozważenia na święta poniższy cytat z Schopenhauera:
Bardzo mało ludzi umie myśleć, ale jakiś pogląd chce mieć każdy. I cóż pozostaje innego, jak przejąć gotowy pogląd od innych, zamiast wypracować go samemu?

spokojnych świąt życzę.

N gru 23, 2018 2:42 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Pełnia boskości dotycząca również ciała odnosi się do zmartwychwstałego Chrystusa - o tym pisał Ap. Paweł [Kol.1.17-19, 2.9].
Jeżeli twierdzisz, że pełnia boskości(boskiej natury) odnosi się tylko do zmartwychstałego Chrystusa, to tym samym sugerujesz, że Jezus przed zmartwychstaniem nie był w pełni Bogiem objawiającym się w ciele człowieka, a tym samym zaprzeczasz nauczaniu Kościoła powszechnego o jedności w bóstwie osób Trójcy...
Gregor napisał(a):
Co masz na myśli używając terminu "w pełni Bogiem"?
Mam na myśli, że był osobą równą W BÓSTWIE Ojcu i Duchowi, a więc nie udawaj, że nie rozumiesz co znaczy „w pełni Bogiem” tylko odpowiedz...
Cytuj:
Czy jesteś w stanie opisać w pełni kim jest Bóg?
Jest Trójcą Osób równych sobie w swojej boskiej naturze...
Gregor napisał(a):
[Miałem na myśli, że pierwsze ciało Pana Jezusa było ludzkim ciałem - było to ciało z prochu ziemi, tak jak Twoje i moje. I w tym znaczeniu uważam, że można mówić o ograniczeniu jakie na siebie nałożył nieograniczony Bóg - Syn Boży.
Chłopie przestań kręcić tylko skoro już stwierdziłeś, że Jezus zrodzony z Maryi nie był w pełni Bogiem(JHWH) równym Ojcu i Duchowi, bo wg ciebie nie miał boskiego ciała, to wyjaśnij co to jest boskie ciało, i która z boskich Osób je posiadała...

N gru 23, 2018 2:48 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Jeżeli twierdzisz, że pełnia boskości(boskiej natury) odnosi się tylko do zmartwychstałego Chrystusa, to tym samym sugerujesz, że Jezus przed zmartwychstaniem nie był w pełni Bogiem objawiającym się w ciele człowieka, a tym samym zaprzeczasz nauczaniu Kościoła powszechnego o jedności w bóstwie osób Trójcy...

Przytoczyłem Ci wypowiedź Ap. Pawła, a nie swoją. Więc odnieś się do niej.
sahcim napisał(a):
Mam na myśli, że był osobą równą W BÓSTWIE Ojcu i Duchowi, a więc nie udawaj, że nie rozumiesz co znaczy „w pełni Bogiem” tylko odpowiedz...

sahcim napisał(a):
Jest Trójcą Osób równych sobie w swojej boskiej naturze...

No to podam Ci dwie cechy boskiej natury, których Jezus nie posiadał przed zmartwychwstaniem:
1. wszechobecność - Jezus był ograniczony w czasie i przestrzeni.
2. wszechwiedza - [Mk.13.32]:Ale o tym dniu i godzinie nikt nie wie: ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec.
Dlatego Jezus powiedział, że Ojciec większy jest niż On. - rozumiesz?
sahcim napisał(a):
Chłopie przestań kręcić tylko skoro już stwierdziłeś, że Jezus zrodzony z Maryi nie był w pełni Bogiem(JHWH) równym Ojcu i Duchowi, bo wg ciebie nie miał boskiego ciała, to wyjaśnij co to jest boskie ciało, i która z boskich Osób je posiadała...

No właśnie o to chodzi, że nie ma czegoś takiego jak boskie ciało, więc ciało ludzkie było ograniczeniem boskości Jezusa do czasu zmartwychwstania. Pozostałe ograniczenia podałem powyżej.

N gru 23, 2018 3:34 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
nie ma czegoś takiego jak boskie ciało

Gregor jest madrzejszy od Autora: "to jest cialo moje" albo "moje cialo za zycie swiata"

N gru 23, 2018 9:50 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Przytoczyłem Ci wypowiedź Ap. Pawła, a nie swoją. Więc odnieś się do niej.
Gregorze...jak nie rozumiesz wypowiedzi ap Pawła we właściwym duchu, to poproś żeby ci ktoś wyjasnił, a nie wciskaj w jego usta swoich wymysłów(żeby nie powiedzieć dosadniej, herezji), bo rozważanie uniżenia się II Osoby Boskiej do poziomu człowieka(po to aby ludzie mogli doświadczyć miłości Boga/Boga z nami) w takich kategoriach jakie forsujesz jest z gruntu heretyckie...
Gregor napisał(a):
No to podam Ci dwie cechy boskiej natury, których Jezus nie posiadał przed zmartwychwstaniem:
No to ja w odpowiedzi podam ci twoją wypowiedź z innego wątku, która przeczy tej herezji, którą tutaj promujesz:
Maria porodziła dziecko, które w pełni było człowiekiem/Synem Człowieczym i w pełni Synem Bożym/Bogiem.
Gregor napisał(a):
No właśnie o to chodzi, że nie ma czegoś takiego jak boskie ciało
Zatem jeśli twierdzisz, że nie ma czegoś takiego jak „boskie ciało” gdyż Bóg jest duchem, to możesz wyjaśnić czego II Osobie Boskiej która przyszła na świat w ludzkim ciele brakowało w Jego boskiej/duchowej naturze wg ciebie, że postrzegasz Go jako nie w pełni Osobę Boga...?

N gru 23, 2018 2:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Gregor napisał(a):
No to ja w odpowiedzi podam ci twoją wypowiedź z innego wątku, która przeczy tej herezji, którą tutaj promujesz:
Maria porodziła dziecko, które w pełni było człowiekiem/Synem Człowieczym i w pełni Synem Bożym/Bogiem.

Dobre.
Caly czas sie zastanawiam jak to mozliwe, ze logicznie (jak by nie bylo) myslacy ludzie potrafia tak dac sie oszukiwac.
Mowia - tylko Biblia
Czytaja - to jest Cialo Moje.
Modla sie - nie bedziesz mial Bogow cudzych przede mna.
.....................................................................................
I sami dla siebie sa bozkami - sluchajac lub czytajac (przekonujace co prawda) wywody wszelkiej masci wynalazcow.

N gru 23, 2018 5:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie za bardzo jestem obeznany z wypowiedziami Ojcow Kosciola, biblistow i swietych ale chyba kazdy z nas stara sie kwestie Eucharystii jakos racjonalizowac. Moze dla mnie sposobem w jaki widze spozywanie Ciala i Krwi Jezusa jest to ze Cialo jest esencja bycia, jest tym co istnieje. I co jedynie istnieje w nawiazaniu do "jestem ktory jestem". No a krew to zycie.
Stad przyjmuje ZYWEGO (krew) BOGA PRAWDZIWEGO (chleb).

N gru 23, 2018 6:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):

To nie zmienia faktu, że pewne atrybuty boskości pozostawił w niebie.
Cytuj:
Gregorze...jak nie rozumiesz wypowiedzi ap Pawła we właściwym duchu, to poproś żeby ci ktoś wyjasnił, a nie wciskaj w jego usta swoich wymysłów(żeby nie powiedzieć dosadniej, herezji), bo rozważanie uniżenia się II Osoby Boskiej do poziomu człowieka(po to aby ludzie mogli doświadczyć miłości Boga/Boga z nami) w takich kategoriach jakie forsujesz jest z gruntu heretyckie...

A skąd przekonanie, że Ty rozumiesz we właściwym duchu?
Mogę np. to samo powiedzieć o Tobie.
Cytuj:
Zatem jeśli twierdzisz, że nie ma czegoś takiego jak „boskie ciało” gdyż Bóg jest duchem, to możesz wyjaśnić czego II Osobie Boskiej która przyszła na świat w ludzkim ciele brakowało w Jego boskiej/duchowej naturze wg ciebie, że postrzegasz Go jako nie w pełni Osobę Boga...?

Tylko w sensie wyparcia się niektórych atrybutów, o których wspomniałem.
I jeszcze raz powtórzę, bo pomijasz ten fakt, że w tym sensie, oraz w fakcie że był sługą, Pan Jezus mógł powiedzieć, że Ojciec większy jest niż On.
robaczek2 napisał(a):
Gregor napisał(a):
nie ma czegoś takiego jak boskie ciało

Gregor jest madrzejszy od Autora: "to jest cialo moje" albo "moje cialo za zycie swiata"

Nie mądrzejszy, tylko Gregor odczytuje słowa w kontekście, o którym robaczka2 nie poinformowano, ale podano mu inną interpretację i powiedziano, zanim jeszcze zaczął czytać Pismo, że jest właściwa i jedyna. Przez filtr tej interpretacji robaczek2 dziś czyta i wszystko mu pasuje.

Ostatnio edytowano N gru 23, 2018 7:48 pm przez Gregor, łącznie edytowano 1 raz

N gru 23, 2018 7:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):

To nie zmienia faktu, że pewne atrybuty boskości pozostawił w niebie.

Które? I wskaż przy okazji fragment Pisma Świętego, gdzie jest o tym mowa.

N gru 23, 2018 7:47 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 492 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 33  Następna strona