Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr paź 28, 2020 5:01 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 492 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 33  Następna strona
 Eucharystia - wydzielony 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eucharystia - wydzielony
Gregor napisał(a):
Ale ok. dla mnie nie ma problemu. Źródłem była hostia - opłatek z mąki pszennej - dzieło ludzkich rąk. Część tego opłatka doznała przemiany w badany materiał co do którego wyraziłem swoje zdanie.
Źródło nie ma wpływu na moje zdanie odnośnie tego cudu.

No wlasnie. Nie za bardzo rozumiem dlaczego pytales.
A ze nie ma wplywu to normalne - 2000 lat temu tez wielu nie reagowalo na "slepi widza, .... "

So gru 15, 2018 6:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Gregor, przestań chować głowę w piasek i odpowiedz na ten post.

So gru 15, 2018 6:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Faktem jest to, że ciało Chrystusa zostało przemienione w czasie Zmartwychwstania. Tekst, że "ciało, w którym umarł Pan Jezus przestało istnieć" to jest Twój wymysł.

A co to oznacza, że zostało przemienione?
Oznacza właśnie to, że ziemskie ciało przestało istnieć gdyż zostało zastąpione nowym uwielbionym/nieśmiertelnym ciałem.
Tak więc ziemskiego ciała Pan Jezus już nie posiada - ono nie istnieje od czasu przemiany.
Gregorze, skłamałeś, że w Biblii zapisano, iż "ciało, w którym umarł Pan Jezus przestało istnieć".

Napisałem, że Biblia przedstawia fakty, a nie że "w Biblii napisano" - odsyłam do mojego tekstu.
Tak więc nie skłamałem i albo nie doczytałeś, albo celowo przekręcasz moją wypowiedź.

So gru 15, 2018 6:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
No wlasnie. Nie za bardzo rozumiem dlaczego pytales.
A ze nie ma wplywu to normalne - 2000 lat temu tez wielu nie reagowalo na "slepi widza, ....

Skoro Ty wierzysz w ten cud to ok.
Ja przedstawiłem swoje zdanie, skoro wrzuciłeś ten temat pod dyskusję.
Nie zamierzam tu nikogo przekonywać do swoich racji.

So gru 15, 2018 6:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Faktem jest to, że ciało Chrystusa zostało przemienione w czasie Zmartwychwstania. Tekst, że "ciało, w którym umarł Pan Jezus przestało istnieć" to jest Twój wymysł.

A co to oznacza, że zostało przemienione?
Oznacza właśnie to, że ziemskie ciało przestało istnieć gdyż zostało zastąpione nowym uwielbionym/nieśmiertelnym ciałem.

Jeżeli coś zostaje zastąpione, to nie ma mowy o przemienieniu i vice versa.

Cytuj:
Tak więc ziemskiego ciała Pan Jezus już nie posiada - ono nie istnieje od czasu przemiany.

To Twoja nauka, a nie przekazana przez Apostołów. Głosisz własną Ewangelię, a nie tą, którą mamy od nich. No, ale mogę się mylić, więc... Wskaż lub zacytuj fragment Biblii, w którym coś takiego zapisano.

Cytuj:
Gregorze, skłamałeś, że w Biblii zapisano, iż "ciało, w którym umarł Pan Jezus przestało istnieć".

Napisałem, że Biblia przedstawia fakty, a nie że "w Biblii napisano" - odsyłam do mojego tekstu.

Fakt, to jest wydarzenie, które miało miejsce. Twierdząc, że "Biblia przedstawia fakt" stwierdzasz, iż opis takiego zdarzenia się w niej znajduje.

So gru 15, 2018 6:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem

Nie zmienia to faktu, że pierwsze - ziemskie ciało Pana Jezusa przestało istnieć.
Cytuj:
To Twoja nauka, a nie przekazana przez Apostołów. Głosisz własną Ewangelię, a nie tą, którą mamy od nich. No, ale mogę się mylić, więc... Wskaż lub zacytuj fragment Biblii, w którym coś takiego zapisano.

Powtarzasz te same teksty przy różnych okazjach. To już staje się nudne.
Widać, że nie rozumiesz tego co napisałem odnośnie cudu, bo nie umiesz się odnieśc do całości mojej wypowiedzi, a czepiasz się jednego punktu - no bo czegoś trzeba się czepić. :dokitu:
Fakt, to jest wydarzenie, które miało miejsce. Twierdząc, że "Biblia przedstawia fakt" stwierdzasz, iż opis takiego zdarzenia się w niej znajduje.

Dokładnie tak.
Ziemskie, martwe ciało Pana Jezusa zostało pochowane w grobie, a po trzech dniach Pan Jezus zmartwychwstał w nieśmiertelnym ciele. Ziemskie ciało przestało istnieć - po trzech dniach go nie było.
Takie fakty przedstawia Biblia.

Przedstawiłem swoje zdanie odnośnie cudu eucharystycznego i tyle w temacie.

So gru 15, 2018 6:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Ja przedstawiłem swoje zdanie, skoro wrzuciłeś ten temat pod dyskusję.
Nie zamierzam tu nikogo przekonywać do swoich racji.

Dzieki. Ja te nie. Dla mnie najbardziej interesujaca jest postawa naukowcow.
Jak ja bym postapil? Chyba tak samo jak oni

So gru 15, 2018 7:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):

Nie zmienia to faktu, że pierwsze - ziemskie ciało Pana Jezusa przestało istnieć.

To nauka głoszona przez Ciebie i świadków Jehowy. Apostołowie niczego takiego nie nauczali. Przemiana, wbrew Twoim wymysłom, nie jest zastąpieniem.

Cytuj:
Cytuj:

Powtarzasz te same teksty przy różnych okazjach. To już staje się nudne.

Zacznij głosić to, co nauczali Apostołowie, a nie będę musiał powtarzać, że głosisz własne pomysły. Sam sobie jesteś winien, że ciągle muszę Ci to przypominać.

Cytuj:

Dokładnie tak.

To teraz wskaż albo zacytuj fragment Pisma Świętego, w którym zapisano naukę, iż "ciało, w którym umarł Pan Jezus przestało istnieć".

So gru 15, 2018 7:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Dla mnie najbardziej interesujaca jest postawa naukowcow. Jak ja bym postapil? Chyba tak samo jak oni

Może nie oceniaj się aż tak surowo. Nigdy do końca nie wiemy jak byśmy się zachowali. Jest takie powiedzenie: tyle o sobie wiemy ile nas sprawdzono.

Nie ulega jednak wątpliwości, że Biblia uczy o tym, że im więcej mamy wspólnego z tym światem tym trudniej jest żyć w zgodzie z własnymi przekonaniami bo: status społeczny, pozycja materialna, szacunek otoczenia , tzw. dobra opinia itp. To zwyczajnie zniewala.

Człowiek jest istotą społeczną i chce być doceniany przez innych, ale Jezus wyznaczył inne standardy dla tych, którzy chcą być jego uczniami, dla tych których odrodził duchowo i którzy przez nowe narodzenie nie są z tego świata.
Tacy ludzie mają dalej wybór, ale też mają świadomość, że istnieje coś o wiele cenniejszego niż akceptacja ze strony świata - akceptacja ze strony Jezusa i Boga Ojca.
Opowiedzenie się za prawdą nie zawsze jest łatwe, ale wszystko jest możliwe dla wierzącego, a nawet jeśli upadnie, to Pan ma moc podtrzymać go. ;)

So gru 15, 2018 7:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Dla mnie najbardziej interesujaca jest postawa naukowcow. Jak ja bym postapil? Chyba tak samo jak oni

Może nie oceniaj się aż tak surowo. Nigdy do końca nie wiemy jak byśmy się zachowali. Jest takie powiedzenie: tyle o sobie wiemy ile nas sprawdzono.

Na pewno. Ale przypominam sobie sytuacje w ktorych faktow nie przyjmowalem do wiadomosci bo .. no wiecie, rozumiecie. Chyba kazdy z nas.

So gru 15, 2018 7:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To nauka głoszona przez Ciebie i świadków Jehowy. Apostołowie niczego takiego nie nauczali. Przemiana, wbrew Twoim wymysłom, nie jest zastąpieniem.

To Twoje zdanie z którym się nie zgadzam.
Zacznij głosić to, co nauczali Apostołowie, a nie będę musiał powtarzać, że głosisz własne pomysły. Sam sobie jesteś winien, że ciągle muszę Ci to przypominać.

Problem polega na tym, że nie jesteś w stanie zaakceptować odmiennego punktu widzenia.
To teraz wskaż albo zacytuj fragment Pisma Świętego, w którym zapisano naukę, iż "ciało, w którym umarł Pan Jezus przestało istnieć".

Przeczytaj sobie we wszystkich ewangeliach opis śmierci, pogrzebu i zmartwychwstania pana Jezusa i przeanalizuj fakty, bo tu chodzi o fakty, a nie o naukę.

Tyle z mojej strony - kończę ten temat.

So gru 15, 2018 7:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):

To Twoje zdanie z którym się nie zgadzam.

To, że się nie zgadzasz, nie zmienia niczego w fakcie, który opisałem. Za to świadczy o tym, iż ślepo trzymasz się wymyślonej przez siebie tezy, która nie ma żadnego związku z rzeczywistością...

Aha... Jak będziesz następnym razem przygotowywał sobie obiad do sprawdź, czy surowy kurczak znika w czasie pieczenia i zostaje zastąpiony upieczonym. :)

Cytuj:

Problem polega na tym, że nie jesteś w stanie zaakceptować odmiennego punktu widzenia.

Rozmawiamy o faktach, a nie punktach widzenia. Faktem jest to, iż Ty głosisz, że "ciało, w którym umarł Pan Jezus przestało istnieć", a Apostołowie i pozostali chrześcijanie nigdy czegoś takiego nie nauczali.

Cytuj:

Przeczytaj sobie we wszystkich ewangeliach opis śmierci, pogrzebu i zmartwychwstania pana Jezusa i przeanalizuj fakty, bo tu chodzi o fakty, a nie o naukę.

Czytałem i słuchałem tych opisów wiele razy. Wbrew Twoim tezom nie ma w nich nauki, iż "ciało, w którym umarł Pan Jezus przestało istnieć". To Twój wymysł.

Cytuj:

Jak zwykle kiedy się okazuje, że przeczysz faktom. :D

So gru 15, 2018 7:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To, że się nie zgadzasz, nie zmienia niczego w fakcie, który opisałem. Za to świadczy o tym, iż ślepo trzymasz się wymyślonej przez siebie tezy, która nie ma żadnego związku z rzeczywistością...

Takie mam zdanie i tyle. A to że Ty się z nim nie zgadzasz, to nie moja sprawa.
Aha... Jak będziesz następnym razem przygotowywał sobie obiad do sprawdź, czy surowy kurczak znika w czasie pieczenia i zostaje zastąpiony upieczonym.

Po upieczeniu surowy kurczak nie istnieje. :mrgreen:
Rozmawiamy o faktach, a nie punktach widzenia. Faktem jest to, iż Ty głosisz, że "ciało, w którym umarł Pan Jezus przestało istnieć", a Apostołowie i pozostali chrześcijanie nigdy czegoś takiego nie nauczali.

Bo to był oczywisty fakt, którego nikt nie negował i został opisany w ewangeliach.
Cytuj:

Jak zwykle kiedy się okazuje, że przeczysz faktom.

Jak zwykle wtedy kiedy nie masz nic konstruktywnego do przedstawienia.
Pokój z Tobą.

So gru 15, 2018 8:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):

Takie mam zdanie i tyle.

Proszę bardzo. Możesz sobie twierdzić nawet to, że Chrystus był kosmitą, ale nie przedstawiaj go jako faktu.

Cytuj:
Aha... Jak będziesz następnym razem przygotowywał sobie obiad do sprawdź, czy surowy kurczak znika w czasie pieczenia i zostaje zastąpiony upieczonym.

Po upieczeniu surowy kurczak nie istnieje. :mrgreen:

Zmienia się stan kurczaka, czyli ulega przemianie, ale ciało, które miał przed upieczeniem istnieje dalej.

Cytuj:

Bo to był oczywisty fakt, którego nikt nie negował i został opisany w ewangeliach.

Oczywiste jest to, iż usiłujesz przedstawić swój wymysł jako nauczanie Apostołów. W Ewangeliach niczego takiego nie ma.

So gru 15, 2018 9:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Oczywiste jest to, iż usiłujesz przedstawić swój wymysł jako nauczanie Apostołów. W Ewangeliach niczego takiego nie ma.

Przedstawiam fakty, które trzeba umieć odczytać.
Skoro ty tego nie widzisz, to twierdzisz, że tego nie ma, ale to mniej więcej tak jakbyś twierdził, że bakterie nie istnieją bo ich nie widzisz. Tylko to nie jest problem bakterii.

ps.
kurczak po upieczeniu to już inny kurczak, bo zaszło w nim dużo reakcji chemicznych, które zmieniły strukturę kurczaka. Dlatego surowy kurczak nie istnieje i nigdy go już nie zobaczysz. :mrgreen:
I tego faktu nie zmienisz - chyba że chcesz sam siebie oszukiwać.

So gru 15, 2018 11:46 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 492 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 33  Następna strona