Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt wrz 25, 2020 9:58 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 492 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 33  Następna strona
 Eucharystia - wydzielony 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eucharystia - wydzielony
Yarpen Zirgin napisał(a):
Gregor:To nie zmienia faktu, że pewne atrybuty boskości pozostawił w niebie.
Yarpen: Które? I wskaż przy okazji fragment Pisma Świętego, gdzie jest o tym mowa.

Masz to napisane kilka postów powyżej na stronie poprzedniej.

N gru 23, 2018 7:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Gregor:To nie zmienia faktu, że pewne atrybuty boskości pozostawił w niebie.
Yarpen: Które? I wskaż przy okazji fragment Pisma Świętego, gdzie jest o tym mowa.

Masz to napisane kilka postów powyżej na stronie poprzedniej.

Wymieniłeś dwa. W kwestii wszechobecności nie wskazałeś fragmentu, który by potwierdzał tę tezę. W kwestii wszechwiedzy polecam Ci ten tekst.

N gru 23, 2018 8:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
To nie zmienia faktu, że pewne atrybuty boskości pozostawił w niebie.
Pomijajac idiotyzm(niebiblijność) takiego rozumowania... :lol: fakt iż sam stwierdziłeś wcześniej(zresztą zgodnie z apostolskim nauczaniem), że „Maria porodziła dziecko, które w pełni było człowiekiem/Synem Człowieczym i w pełni Synem Bożym/Bogiem” pozostaje niepodważalnym faktem, że zaprzeczasz sam sobie... :P
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Gregorze...jak nie rozumiesz wypowiedzi ap Pawła we właściwym duchu, to poproś żeby ci ktoś wyjasnił, a nie wciskaj w jego usta swoich wymysłów(żeby nie powiedzieć dosadniej, herezji), bo rozważanie uniżenia się II Osoby Boskiej do poziomu człowieka(po to aby ludzie mogli doświadczyć miłości Boga/Boga z nami) w takich kategoriach jakie forsujesz jest z gruntu heretyckie...

A skąd przekonanie, że Ty rozumiesz we właściwym duchu?
Między innymi stąd, że pisząc o dwóch naturach II Osoby Trójcy nie zaprzeczam jedną swoją wypowiedzią drugiej tak jak ty... :P
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Zatem jeśli twierdzisz, że nie ma czegoś takiego jak „boskie ciało” gdyż Bóg jest duchem, to możesz wyjaśnić czego II Osobie Boskiej która przyszła na świat w ludzkim ciele brakowało w Jego boskiej/duchowej naturze wg ciebie, że postrzegasz Go jako nie w pełni Osobę Boga...?
Tylko w sensie wyparcia się niektórych atrybutów, o których wspomniałem.
I jeszcze raz powtórzę, bo pomijasz ten fakt, że w tym sensie, oraz w fakcie że był sługą, Pan Jezus mógł powiedzieć, że Ojciec większy jest niż On.
A co takiego zmienił w boskiej(duchowej) naturze fakt przyjęcia przez II Osobę Boską postawy sługi Jahwe, że ktoś taki jak Gregor nie widzi w tejże Osobie owej Pełni, która charakteryzuje Trzy Osoby Boskie...?

N gru 23, 2018 8:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Pomijajac idiotyzm(niebiblijność) takiego rozumowania... :lol: fakt iż sam stwierdziłeś wcześniej(zresztą zgodnie z apostolskim nauczaniem), że „Maria porodziła dziecko, które w pełni było człowiekiem/Synem Człowieczym i w pełni Synem Bożym/Bogiem” pozostaje niepodważalnym faktem, że zaprzeczasz sam sobie... :P

Niestety to Ty ignorujesz fragmenty Pisma, które Ci nie pasują - i to jest niebiblijne.
sahcim napisał(a):
A co takiego zmienił w boskiej(duchowej) naturze fakt przyjęcia przez II Osobę Boską postawy sługi Jahwe, że ktoś taki jak Gregor nie widzi w tejże Osobie owej Pełni, która charakteryzuje Trzy Osoby Boskie...?

Wskazywałem na boskie atrybuty, których Pan Jezus się wyzbył( wyparł się samego siebie) stając się człowiekiem i sługą.
I nie mam nic więcej do dodania w tym temacie.
Wymieniłeś dwa. W kwestii wszechobecności nie wskazałeś fragmentu, który by potwierdzał tę tezę.

Wszystkie opisy życia Pana Jezusa to potwierdzają. Jako człowiek mógł być tylko w jednym miejscu i czasie - to oczywiste.
W kwestii wszechwiedzy polecam Ci ten tekst.

Nie neguję wszechwiedzy Jezusa zanim przyszedł na świat oraz po zmartwychwstaniu, ale wskazuję na to co również jest napisane w podsumowaniu tego tekstu:
Wyparcie się swojej wszechwiedzy tego mogło być związane z tym, że Jezus będąc w postaci Bożej nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem. (Fil 2,6).
I na to zwracałem uwagę.

To wszystko z mojej strony

N gru 23, 2018 11:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Niestety to Ty ignorujesz fragmenty Pisma, które Ci nie pasują - i to jest niebiblijne.
Czyli gdy pisałeś, że Maria porodziła dziecko, które w pełni było człowiekiem/Synem Człowieczym i w pełni Synem Bożym/Bogiem., to ignorowałeś czy nie znałeś fragmentów Pisma, które teraz przytaczasz jako argumenty przeciwko temu, co twierdzisz w cytowanej przeze mnie twojej wypowiedzi...?
Gregor napisał(a):
Wskazywałem na boskie atrybuty, których Pan Jezus się wyzbył( wyparł się samego siebie) stając się człowiekiem i sługą.
Czyli co...zaprzeczasz teraz temu, że(cyt):
Maria porodziła dziecko, które w pełni było człowiekiem/Synem Człowieczym i w pełni Synem Bożym/Bogiem...??
Cytuj:
I nie mam nic więcej do dodania w tym temacie.
Czyli znowu ucieczka, bo wykazałem ci zaprzeczanie samemu sobie...

Pn gru 24, 2018 12:29 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Na tym polega fenomen wcielenia : jak odwieczne Słowo/Stwórca (istota duchowa) przyszedł na świat przez łono kobiety i urodził się w sferze materialnej jako Jezus - człowiek?
Maria porodziła dziecko, które w pełni było człowiekiem/Synem Człowieczym i
w pełni Synem Bożym/Bogiem.

W tym pytaniu, które zadałem jest też odpowiedź dot. tej zasadniczej sprawy, o którą Ci chodzi.
To tak tytułem domknięcia tematu.

Pn gru 24, 2018 12:48 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
„Maria porodziła dziecko, które w pełni było człowiekiem/Synem Człowieczym i w pełni Synem Bożym/Bogiem...??

Nie ma potrzeby zaprzeczać, bo wszystko się zgadza.
Chodzi tylko o to, że Syn Boży wyparł się samego siebie i pozbył się pewnych atrybutów, gdy stał się człowiekiem.
sahcim napisał(a):
Czyli znowu ucieczka, bo wykazałem ci zaprzeczanie samemu sobie...

Zwyczajnie nie łączysz tych dwóch rzeczy: boskości i rezygnacji aby być równym Bogu [Filip.2.6]

Pn gru 24, 2018 12:57 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
„Maria porodziła dziecko, które w pełni było człowiekiem/Synem Człowieczym i w pełni Synem Bożym/Bogiem...??
Nie ma potrzeby zaprzeczać, bo wszystko się zgadza.
Chodzi tylko o to, że Syn Boży wyparł się samego siebie i pozbył się pewnych atrybutów, gdy stał się człowiekiem.
Czyli co...teraz wg ciebie fenomen Wcielenia nie był żadnym fenomenem i Maria porodziła dziecko, które było tylko w pełni było człowiekiem/Synem Człowieczym ale nie było w pełni Synem Bożym/Bogiem...odpowiesz ??
Gregor napisał(a):
Zwyczajnie nie łączysz tych dwóch rzeczy: boskości i rezygnacji aby być równym Bogu [Filip.2.6]
Gdyby tak było, to tak jak ty(i współcześni Chrystusowi Żydzi oraz inni antytrynitariusze) podważał bym temu, że był On w pełni Synem Bożym/Bogiem...

Pn gru 24, 2018 1:08 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
....

Alez Gregor. To swietnie ze zacytowales Filip.2.6 ale je czytam:
"stawszy się podobnym do ludzi" a nie "stal sie czlowiekiem" jak Ty napisales
oraz
"w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka"
co tylko swiadczy o niedoskonalosci naszych zmyslow. Apostolowie i inni wspolczesni widzieli tylko czlowieka bo rzeczywistosc byla i jest zakryta przed zwyklymi smiertelnikami.

W ten sam sposob w zewnetrznym przejawie widzimy w Eucharystii oplatek ale rzeczywistosc zostala okreslona wraznie: to jest Cialo Moje.

Swietnie ze zacytowales. Wracaj.

Cz gru 27, 2018 6:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Czyli co...teraz wg ciebie fenomen Wcielenia nie był żadnym fenomenem i Maria porodziła dziecko, które było tylko w pełni było człowiekiem/Synem Człowieczym ale nie było w pełni Synem Bożym/Bogiem...odpowiesz ??

Co do istoty duchowej był w pełni Bogiem, ale bez pewnych atrybutów, które pozostawił w niebie i o tym już pisałem i wskazywałem.
sahcim napisał(a):
Gdyby tak było, to tak jak ty(i współcześni Chrystusowi Żydzi oraz inni antytrynitariusze) podważał bym temu, że był On w pełni Synem Bożym/Bogiem...

Tego nie podważam, ale w kontekście życia ziemskiego Pana Jezusa jako sługi Ojca, odsyłam do rozważenia [Filip.2.6], [Jan.13.28].
robaczek2 napisał(a):
Alez Gregor. To swietnie ze zacytowales Filip.2.6 ale je czytam:
"stawszy się podobnym do ludzi" a nie "stal sie czlowiekiem" jak Ty napisales
oraz
"w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka"
co tylko swiadczy o niedoskonalosci naszych zmyslow. Apostolowie i inni wspolczesni widzieli tylko czlowieka bo rzeczywistosc byla i jest zakryta przed zwyklymi smiertelnikami.

Wszystko się zgadza. Ci, którzy nie wiedzieli skąd pochodzi widzieli w Nim tylko człowieka.
Ale w tym fragmencie jest też napisane, że 6. Który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu.7 Lecz wyparł się samego siebie(...),
Rozważ na co ten fragment wskazuje.
robaczek2 napisał(a):
Swietnie ze zacytowales. Wracaj.

Żyję już inną prawdą, więc nie skorzystam z zaproszenia.

Pt gru 28, 2018 2:22 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
W kwestii wszechobecności nie wskazałeś fragmentu, który by potwierdzał tę tezę.

Wszystkie opisy życia Pana Jezusa to potwierdzają. Jako człowiek mógł być tylko w jednym miejscu i czasie - to oczywiste.
Serio?
To znaczy, że Jezus nie umiał biegać? ("Wszystkie opisy życia Pana Jezusa to potwierdzają" - nie mamy żadnego fragmentu mówiącego o tym że biegał.
Cytuj:
W kwestii wszechwiedzy polecam Ci ten tekst.

Nie neguję wszechwiedzy Jezusa zanim przyszedł na świat oraz po zmartwychwstaniu, ale wskazuję na to co również jest napisane w podsumowaniu tego tekstu:
Wyparcie się swojej wszechwiedzy tego mogło być związane z tym, że Jezus będąc w postaci Bożej nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem. (Fil 2,6).
Odróżniasz nie korzystanie z atrybutu boskiej natury od nie posiadania go?
Jezus na co dzień nie wykorzystywał bardzo wielu możliwości, co nie znaczy że ich nie miał (i czasem - jako znak - nie wykorzystywał, patrz rozmnożenie chleba a odmowa uczynienia chleba z kamieni podczas kuszenia, albo przyjmowanie pieniędzy od ludzi mimo że potrafił je też otrzymać w sposób cudowny, pływanie łódką mimo możliwości chodzenia po wodzie itd).

Dalej: po zmartwychwstaniu Jezus również był człowiekiem. I jest nim do dziś.

Pt gru 28, 2018 3:18 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Żyję już inną prawdą, więc nie skorzystam z zaproszenia.

Troche sie dziwie, ze Twoja prawda nie pozwala na zauwazenie podobienstwa na ktore zwrocilem uwage: "w ten sam sposob w zewnetrznym przejawie widzimy w Eucharystii oplatek ale rzeczywistosc zostala okreslona wraznie: to jest Cialo Moje."

Pt gru 28, 2018 5:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Co do istoty duchowej był w pełni Bogiem, ale bez pewnych atrybutów, które pozostawił w niebie i o tym już pisałem i wskazywałem.
Co z tego, że już pisałeś o tym jeżeli nie dociera do ciebie, że bez pewnych atrybutów boskich istota duchowa nie może być w pełni Bogiem...dociera to do ciebie czy nie ??
Gregor napisał(a):
Tego nie podważam
Gdybyś nie podważał tego iż Chrystus Jezus/Słowo Boga był w jednej Osobie w pełni Synem Bożym/Bogiem i Synem Człowieczym/Człowiekiem, to nie pisał byś, że Slowo Boże/Chrystus Jezus nie posiadał „pewnych cech” boskich !! !!
Cytuj:
w kontekście życia ziemskiego Pana Jezusa jako sługi Ojca, odsyłam do rozważenia [Filip.2.6], [Jan.13.28].
Właściwe rozumienie Filip.2.6 i Jan.13.28 nie zmienia niepodważalnego faktu, że Słowo Boże/Chrystus Jezus chodząc po ziemi w ludzkim ciele był w pełni Bogiem...fragmenty które przytaczasz mówią po prostu o nie korzystaniu przez wcielonego Boga - Słowo z Jego boskich atrybutów ze względu na misję jakiej się podjął, a nie o nie posiadaniu przez Niego tego, co jest Jego istotą...

Pt gru 28, 2018 8:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Serio?
To znaczy, że Jezus nie umiał biegać? ("Wszystkie opisy życia Pana Jezusa to potwierdzają" - nie mamy żadnego fragmentu mówiącego o tym że biegał.

Barney no proszę Cię....
Gdyby nawet Pan Jezus biegał z prędkością dźwięku, to nie zmienia to faktu, że jako człowiek mógłby być tylko w jednym miejscu w danym czasie. :mrgreen:
Barney napisał(a):
Odróżniasz nie korzystanie z atrybutu boskiej natury od nie posiadania go?
Jezus na co dzień nie wykorzystywał bardzo wielu możliwości, co nie znaczy że ich nie miał (i czasem - jako znak - nie wykorzystywał, patrz rozmnożenie chleba a odmowa uczynienia chleba z kamieni podczas kuszenia, albo przyjmowanie pieniędzy od ludzi mimo że potrafił je też otrzymać w sposób cudowny, pływanie łódką mimo możliwości chodzenia po wodzie itd).

I ja tego nie neguję, lecz wskazałem na fakt, że pewne atrybuty ( nie wszystkie) pozostawił w niebie (wszechobecność, wszechwiedza, chwała), o czym wg mnie świadczy zwrot, że "wyparł się samego siebie" i "nie upierał się aby być równym Bogu". Brak tych atrybutów pozwoliły Jezusowi przyjąć postać sługi, który jak sam Jezus powiedział czyni tylko to Ojciec mu ukazuje.
Barney napisał(a):
Dalej: po zmartwychwstaniu Jezus również był człowiekiem. I jest nim do dziś.

Tak i amen.
robaczek2 napisał(a):
Troche sie dziwie, ze Twoja prawda nie pozwala na zauwazenie podobienstwa na ktore zwrocilem uwage: "w ten sam sposob w zewnetrznym przejawie widzimy w Eucharystii oplatek ale rzeczywistosc zostala okreslona wraznie: to jest Cialo Moje."

Przez pół życia wierzyłem tak jak Ty lecz prawda, którą poznałem i inne zrozumienie tych słów pozwoliły mi zobaczyć coś zupełnie innego. Ale to już moje osobiste doświadczenie duchowe.
A wszystko to za sprawą wiary w prosty przekaz Dobrej Nowiny i czytania Pisma bez filtra kościelnej interpretacji.
Bóg jest wierny swojemu słowu i patrzy na serce, więc jeśli ktoś szczerze szuka prawdy ten ją znajdzie, bo Bóg nagradza tych, którzy Go szukają.
Jeśli ktoś zadowala się tym co mu podadzą na tacy jako gotowca i nie szuka, to ma to co ma i wierzy w to co mu dadzą, aby wierzył.
sahcim napisał(a):
Co z tego, że już pisałeś o tym jeżeli nie dociera do ciebie, że bez pewnych atrybutów boskich istota duchowa nie może być w pełni Bogiem...dociera to do ciebie czy nie ??

Myślę, że za mało znasz Boga, aby wypowiadać takie zdanie. W ten sposób budujesz sobie obraz Boga wg własnej koncepcji, bo tak Ci się wydaje, zarazem ignorując nawet osobiste wypowiedzi Pana Jezusa.
sahcim napisał(a):
Gdybyś nie podważał tego iż Chrystus Jezus/Słowo Boga był w jednej Osobie w pełni Synem Bożym/Bogiem i Synem Człowieczym/Człowiekiem, to nie pisał byś, że Slowo Boże/Chrystus Jezus nie posiadał „pewnych cech” boskich !! !!

Na to wskazują same wypowiedzi Pana Jezusa no i fakt, że był również w pełni człowiekiem, więc jako człowiek nie był wszechobecny.
sahcim napisał(a):
Właściwe rozumienie Filip.2.6 i Jan.13.28 nie zmienia niepodważalnego faktu, że Słowo Boże/Chrystus Jezus chodząc po ziemi w ludzkim ciele był w pełni Bogiem...fragmenty które przytaczasz mówią po prostu o nie korzystaniu przez wcielonego Boga - Słowo z Jego boskich atrybutów ze względu na misję jakiej się podjął, a nie o nie posiadaniu przez Niego tego, co jest Jego istotą...

Fragmenty te mówią coś więcej. Mówią o powodzie niekorzystania z pewnych atrybutów. Tym powodem było wyparcie się siebie, czyli o pozostawieniu ich w niebie ze względu na przyjęcie vs Ojciec pozycji uniżenia jako sługi.
Ja tak to rozumiem.

So gru 29, 2018 3:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
A wszystko to za sprawą wiary w prosty przekaz Dobrej Nowiny i czytania Pisma bez filtra kościelnej interpretacji.

Nie ludz sie. To nie Ty wymysliles.
Ja bym powiedzial, ze za sprawa wiary w innych interpretatorow ktorych sporo wykladow i artykulow ostatnio czytalem. Maja wspolny mianownik: to JA mam racje a KRK sie myli. Po prostu pycha. Wracaj na sciezke ktora postepowali sw Justyn, sw Jan Zlotousty, sw Ireneusz, sw JP II, sw. Edyta Stein, sw. Maksymilian Kolbe.

So gru 29, 2018 3:42 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 492 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 33  Następna strona