Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt wrz 25, 2020 7:45 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 492 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 33  Następna strona
 Eucharystia - wydzielony 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eucharystia - wydzielony
robaczek2 napisał(a):
Nie ludz sie. To nie Ty wymysliles.
Ja bym powiedzial, ze za sprawa wiary w innych interpretatorow ktorych sporo wykladow i artykulow ostatnio czytalem. Maja wspolny mianownik: to JA mam racje a KRK sie myli. Po prostu pycha. Wracaj na sciezke ktora postepowali sw Justyn, sw Jan Zlotousty, sw Ireneusz, sw JP II, sw. Edyta Stein, sw. Maksymilian Kolbe.

Zdecydowanie wolę iść drogą, którą jest Jezus, tak jak ją rozumiem i rozeznaję.
Poza tym jesteś w błędzie. Ja o sobie napisałem prawdę. Jeśli mi nie wierzysz, to twoja sprawa.
Skoro Ty chcesz opierać swoją wiarę na swoich interpretatorach i takich wzorcach, to proszę bardzo.
Tylko może napisz jaki wpływ mieli ci ludzie na Twoje życie duchowe. Jak ich naśladujesz i co się zmieniło/zmienia w Twoim życiu z tego powodu?
Każdy z nas idzie własną drogą.

So gru 29, 2018 5:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):
Serio?
To znaczy, że Jezus nie umiał biegać? ("Wszystkie opisy życia Pana Jezusa to potwierdzają" - nie mamy żadnego fragmentu mówiącego o tym że biegał.

Barney no proszę Cię....
Gdyby nawet Pan Jezus biegał z prędkością dźwięku, to nie zmienia to faktu, że jako człowiek mógłby być tylko w jednym miejscu w danym czasie. :mrgreen:
Nie o to chodzi (i dobrze o tym wiesz). Skoro brak opisu jednej cechy jest dla Ciebie "dowodem" że nie występowała, to czemu nie innej cechy?
Cytuj:
Barney napisał(a):
Odróżniasz nie korzystanie z atrybutu boskiej natury od nie posiadania go?
Jezus na co dzień nie wykorzystywał bardzo wielu możliwości, co nie znaczy że ich nie miał (i czasem - jako znak - nie wykorzystywał, patrz rozmnożenie chleba a odmowa uczynienia chleba z kamieni podczas kuszenia, albo przyjmowanie pieniędzy od ludzi mimo że potrafił je też otrzymać w sposób cudowny, pływanie łódką mimo możliwości chodzenia po wodzie itd).

I ja tego nie neguję, lecz wskazałem na fakt, że pewne atrybuty ( nie wszystkie) pozostawił w niebie (wszechobecność, wszechwiedza, chwała), o czym wg mnie świadczy zwrot, że "wyparł się samego siebie" i "nie upierał się aby być równym Bogu".
Niczego podobnego ten fragment nie implikuje.
Cytuj:
Brak tych atrybutów pozwoliły Jezusowi przyjąć postać sługi, który jak sam Jezus powiedział czyni tylko to Ojciec mu ukazuje.
Nic podobnego, zwłaszcza że niejednokrotnie z nich korzystał.

Cytuj:
robaczek2 napisał(a):
Troche sie dziwie, ze Twoja prawda nie pozwala na zauwazenie podobienstwa na ktore zwrocilem uwage: "w ten sam sposob w zewnetrznym przejawie widzimy w Eucharystii oplatek ale rzeczywistosc zostala okreslona wraznie: to jest Cialo Moje."

Przez pół życia wierzyłem tak jak Ty lecz prawda, którą poznałem i inne zrozumienie tych słów pozwoliły mi zobaczyć coś zupełnie innego. Ale to już moje osobiste doświadczenie duchowe.
No proszę. I gdzie się podziała "sola scriptura"? ;)
Cytuj:
A wszystko to za sprawą wiary w prosty przekaz Dobrej Nowiny i czytania Pisma bez filtra kościelnej interpretacji.
Wbrew temu, co czytamy w Piśmie?
Nadto: czytanie "bez kościelnej interpretacji" jest wyraźnie w Piśmie odradzane (II List Piotra).
Cytuj:
Bóg jest wierny swojemu słowu i patrzy na serce, więc jeśli ktoś szczerze szuka prawdy ten ją znajdzie, bo Bóg nagradza tych, którzy Go szukają.
Bóg nagradza tych, którzy Go szukają tak jak On chce, a nie unieważniając Słowa Jego Syna z Wieczernika, dlatego że uważają że "mają inne zrozumienie" (lepsze niż autor natchniony)

So gru 29, 2018 5:07 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Co z tego, że już pisałeś o tym jeżeli nie dociera do ciebie, że bez pewnych atrybutów boskich istota duchowa nie może być w pełni Bogiem...dociera to do ciebie czy nie ??
Myślę, że za mało znasz Boga, aby wypowiadać takie zdanie. W ten sposób budujesz sobie obraz Boga wg własnej koncepcji, bo tak Ci się wydaje
Oczywiście wolno ci tak myśleć, jednak jeśli w Biblii jest napisane, że Bóg w swojej naturze jest niezmienny(patrz - „Zaiste Ja, Pan, nie zmieniam się.” Mal. 3, 6 BW), to problemem jest nie moja mała wiedza o Bogu gdyż z Biblii jasno wynika, że Bóg(Słowo) nigdy nie przestał być w pełni tym, kim od zawsze JEST, ale twoje ograniczone postrzeganie Boga...
Ps...i nie wciskaj mi ignorowania wypowiedzi Chrystusa jeżeli nie przyjmujesz mojego rozumienia tychże, bo w ten sposób perfidnie kłamiesz...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Gdybyś nie podważał tego iż Chrystus Jezus/Słowo Boga był w jednej Osobie w pełni Synem Bożym/Bogiem i Synem Człowieczym/Człowiekiem, to nie pisał byś, że Slowo Boże/Chrystus Jezus nie posiadał „pewnych cech” boskich !! !!
Na to wskazują same wypowiedzi Pana Jezusa no i fakt, że był również w pełni człowiekiem, więc jako człowiek nie był wszechobecny.
Fakt, że przyznajesz iż rozumujesz wypowiedzi Chrystusa według ducha antytrynitariuszy świadczyć wyraźnie, że odpływasz od nauczania apostolskiego, że Bóg od zawsze jest JEDEN i ten sam w trzech Osobach...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Właściwe rozumienie Filip.2.6 i Jan.13.28 nie zmienia niepodważalnego faktu, że Słowo Boże/Chrystus Jezus chodząc po ziemi w ludzkim ciele był w pełni Bogiem...fragmenty które przytaczasz mówią po prostu o nie korzystaniu przez wcielonego Boga - Słowo z Jego boskich atrybutów ze względu na misję jakiej się podjął, a nie o nie posiadaniu przez Niego tego, co jest Jego istotą...
Fragmenty te mówią coś więcej. Mówią o powodzie niekorzystania z pewnych atrybutów. Tym powodem było wyparcie się siebie, czyli o pozostawieniu ich w niebie ze względu na przyjęcie vs Ojciec pozycji uniżenia jako sługi.
Ja tak to rozumiem.
Wybacz Gregor ale pojmowanie Boga(czyli istotę duchową niezmienną w swej naturze, której ani czas ani i przestrzeń nie ograniczają gdyż objąć/ogarnąć Jej nie mogą) jako byt, który nie może być w pełni Bogiem wtedy gdy „pozostawił swoje atrybuty w niebie” i uniżył się do postaci człowieka, jest pojmowaniem Boga tak ograniczonym, że aż trywialnym... :dokitu:

So gru 29, 2018 8:23 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Widać powoli się Gregor odsłania. Już powoli przestaje być chrześcijaninem. W końcu bliżej mu do wspólnot negujących Boga w trzech osobach. Taki los tych którzy lepiej wiedza niż Kościół jak odczytywać Pismo

So gru 29, 2018 8:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Nie o to chodzi (i dobrze o tym wiesz). Skoro brak opisu jednej cechy jest dla Ciebie "dowodem" że nie występowała, to czemu nie innej cechy?

Jako człowiek Pan Jezus nałożył dobrowolnie na siebie pewne ograniczenia i to jest dla mnie oczywiste.
Barney napisał(a):
I ja tego nie neguję, lecz wskazałem na fakt, że pewne atrybuty ( nie wszystkie) pozostawił w niebie (wszechobecność, wszechwiedza, chwała), o czym wg mnie świadczy zwrot, że "wyparł się samego siebie" i "nie upierał się aby być równym Bogu".
Barney:Niczego podobnego ten fragment nie implikuje.

Dla mnie jednak tak.
Barney napisał(a):
Przez pół życia wierzyłem tak jak Ty lecz prawda, którą poznałem i inne zrozumienie tych słów pozwoliły mi zobaczyć coś zupełnie innego. Ale to już moje osobiste doświadczenie duchowe.
No proszę. I gdzie się podziała "sola scriptura"?

Właśnie wtedy się zaczęła. ;)
Barney napisał(a):
A wszystko to za sprawą wiary w prosty przekaz Dobrej Nowiny i czytania Pisma bez filtra kościelnej interpretacji.
Barney: Wbrew temu, co czytamy w Piśmie?
Nadto: czytanie "bez kościelnej interpretacji" jest wyraźnie w Piśmie odradzane (II List Piotra).

Wbrew interpretacji kościelnej, a w II Piotra nie czytam tego tak jak to usiłujesz sugerować.
Barney napisał(a):
Bóg nagradza tych, którzy Go szukają tak jak On chce, a nie unieważniając Słowa Jego Syna z Wieczernika, dlatego że uważają że "mają inne zrozumienie" (lepsze niż autor natchniony)

Tobie kazano wierzyć w takie rozumienie, ale niestety istnieje też inne rozumienie słów Pana Jezusa i musisz z tym żyć.
sahcim napisał(a):
Fakt, że przyznajesz iż rozumujesz wypowiedzi Chrystusa według ducha antytrynitariuszy świadczyć wyraźnie, że odpływasz od nauczania apostolskiego, że Bóg od zawsze jest JEDEN i ten sam w trzech Osobach...

To nie ma nic do rzeczy.
sahcim napisał(a):
Wybacz Gregor ale pojmowanie Boga(czyli istotę duchową niezmienną w swej naturze, której ani czas ani i przestrzeń nie ograniczają gdyż objąć/ogarnąć Jej nie mogą) jako byt, który nie może być w pełni Bogiem wtedy gdy „pozostawił swoje atrybuty w niebie” i uniżył się do postaci człowieka, jest pojmowaniem Boga tak ograniczonym, że aż trywialnym...

Na tym właśnie polega tajemnica boskości, że wyzbywając się pewnych atrybutów Pan Jezus nie przezwał być w swej duchowej istocie Bogiem.
A wiesz dlaczego? Bo jest Bogiem.

So gru 29, 2018 9:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Widać powoli się Gregor odsłania. Już powoli przestaje być chrześcijaninem. W końcu bliżej mu do wspólnot negujących Boga w trzech osobach. Taki los tych którzy lepiej wiedza niż Kościół jak odczytywać Pismo

To że sahcim wrzucił tekst o Trójcy i to bez związku nie znaczy, że napisał prawdę na mój temat.
Raczej świadczy to o tym, że niektórzy nie czytają ze zrozumieniem Jockey.

Nie będę tu przed Wami składał wyznania wiary, ale wszelkie takie teksty to zwykłe pomówienia.

So gru 29, 2018 9:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Zdecydowanie wolę iść drogą, którą jest Jezus, tak jak ją rozumiem i rozeznaję. ... Każdy z nas idzie własną drogą.

Nie sadzisz, ze "zdecydowanie" nalezy isc sluszna droga a nie taka, ktora kazdy po swojemu "rozumiem i rozeznaję"?

So gru 29, 2018 9:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Nie sadzisz, ze "zdecydowanie" nalezy isc sluszna droga a nie taka, ktora kazdy po swojemu "rozumiem i rozeznaję"?

Jedno drugiego nie wyklucza. Poza tym każdy za samego siebie zda sprawę przed Bogiem, więc obyś był pewny swego gdy przed Nim staniesz twarzą w twarz.

N gru 30, 2018 12:15 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Fakt, żeprzyznajesz iż rozumujesz wypowiedzi Chrystusa według ducha antytrynitariuszy świadczyć wyraźnie, że odpływasz od nauczania apostolskiego, że Bóg od zawsze jest JEDEN i ten sam w trzech Osobach...
To nie ma nic do rzeczy.
Jaaasne...dla Gregora nie ma nic to rzeczy, że teraz swoimi wypowiedziami zaprzecza iż narodzony z Dziewicy Maryi Chystus Pan przebywając na ziemi był w pełni Synem Bożym/Bogiem i Człowiekiem pomimo iż wcześniej tak własnie uważał... :D
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Wybacz Gregor ale pojmowanie Boga(czyli istotę duchową niezmienną w swej naturze, której ani czas ani i przestrzeń nie ograniczają gdyż objąć/ogarnąć Jej nie mogą) jako byt, który nie może być w pełni Bogiem wtedy gdy „pozostawił swoje atrybuty w niebie” i uniżył się do postaci człowieka, jest pojmowaniem Boga tak ograniczonym, że aż trywialnym...
Na tym właśnie polega tajemnica boskości, że wyzbywając się pewnych atrybutów Pan Jezus nie przezwał być w swej duchowej istocie Bogiem.
A wiesz dlaczego? Bo jest Bogiem.
No chwileczkę...to się zdecyduj czy narodzony z Maryi w ludzkim ciele Jezus Chrystus był w pełni Bogiem JHWH czy był innym, tzn pozbawionym atrybutów JHWH bogiem, bo to jest różnica...?

N gru 30, 2018 2:22 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):
Cytuj:
Przez pół życia wierzyłem tak jak Ty lecz prawda, którą poznałem i inne zrozumienie tych słów pozwoliły mi zobaczyć coś zupełnie innego. Ale to już moje osobiste doświadczenie duchowe
.
No proszę. I gdzie się podziała "sola scriptura"?

Właśnie wtedy się zaczęła. ;)

Ciekawa teza. Z tego co pamiętam, to sola scriptura oznacza, iż jedynym autorytetem jest Pismo Święte, więc jak w Biblii zapisano "a" to protestant głosi "a". Ty zaś, mimo tego, że w Biblii stoi "a", upierasz się, że tam jest "b", "c" czy cokolwiek innego, ale nie to, co zapisano.
To gdzie ta sola scriptura?

N gru 30, 2018 3:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nigdzie. Gregor zastąpił ją "ja tak to rozumiem" czyli zasadą "sola Gregor". Jak czyni zresztą większość tych którzy teoretycznie deklarują "sola scriptura" a nie wyznają nawet katolickiego "prima scriptura" tylko czczą i wyznają siebie.

N gru 30, 2018 4:47 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
No chwileczkę...to się zdecyduj czy narodzony z Maryi w ludzkim ciele Jezus Chrystus był w pełni Bogiem JHWH czy był innym, tzn pozbawionym atrybutów JHWH bogiem, bo to jest różnica...?

Dla mnie nie ma, gdyż o tych ograniczeniach mówił sam Jezus.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ciekawa teza. Z tego co pamiętam, to sola scriptura oznacza, iż jedynym autorytetem jest Pismo Święte, więc jak w Biblii zapisano "a" to protestant głosi "a". Ty zaś, mimo tego, że w Biblii stoi "a", upierasz się, że tam jest "b", "c" czy cokolwiek innego, ale nie to, co zapisano.

Tam gdzie Ty jej nie dostrzegasz.
Barney napisał(a):
Nigdzie. Gregor zastąpił ją "ja tak to rozumiem" czyli zasadą "sola Gregor". Jak czyni zresztą większość tych którzy teoretycznie deklarują "sola scriptura" a nie wyznają nawet katolickiego "prima scriptura" tylko czczą i wyznają siebie.

Lepiej mieć własne zdanie niż być klonem cudzych przekonań i cudzych interpretacji Pisma.
Niech wam wystarczy, że wyznajecie 'sola katechizm'.

Skoro, jak widać, wyczerpały się wam argumenty i dyskusja schodzi na poziom ad personam, to nie widzę sensu jej kontynuowania.

Pomyślności w Nowym Roku. :mrgreen:

Pn gru 31, 2018 1:21 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
Lepiej mieć własne zdanie niż być klonem cudzych przekonań i cudzych interpretacji Pisma.
Niech wam wystarczy, że wyznajecie 'sola katechizm'.
Ciekawe, że zawsze jak pokaże się "twarde" biblijne dowody i to, że teoretyczny "sola scripturowiec" jest sprzeczny z Pismem, to leci taki tekst ;)
Inna rzecz, że świadczy on o tym, że Gregor nie taktuje poważnie teologii czy biblistyki: żaden poważny matematyk nie powiedziałby, że "lepiej mieć własne zdanie że np. 2+2=5 niż być klonem cudzych przekonań, zawartych w podręczniku na podstawie badań setek tysięcy matematyków" ;)

Cytuj:
Skoro, jak widać, wyczerpały się wam argumenty i dyskusja schodzi na poziom ad personam, to nie widzę sensu jej kontynuowania.
Jedyne co nas wyczerpało, to powtarzanie tekstów biblijnych, z których znaczenia usiłujesz się wywinąć ;)

Pn gru 31, 2018 1:41 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Dla mnie nie ma, gdyż o tych ograniczeniach mówił sam Jezus.
A czy wg ciebie Pan Jezus mówił o tych ograniczeniach w kontekście natury ludzkiej(fizyczne ciało i krew) czy nieograniczonej ani czasem ani przestrzenią natury boskiej(duchowe ciało i krew) ?

Pn gru 31, 2018 1:50 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):

Tam gdzie Ty jej nie dostrzegasz.

Oświeć mnie wobec tego gdzie jest sola scriptura w momencie, gdy głosisz na dany temat inaczej, niż jest to zapisane w Biblii. W jaki sposób Pismo Święte jest Twoim jedynym autorytetem w sytuacji, gdy tam, gdzie mówi "a", Ty mówisz "b", "c" czy cokolwiek innego, ale nie to, co zapisano?

Pn gru 31, 2018 9:47 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 492 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 33  Następna strona