Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz sie 06, 2020 10:07 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 492 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 33  Następna strona
 Eucharystia - wydzielony 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eucharystia - wydzielony
Gregor napisał(a):
sam2 napisał(a):
A rozmawiales personalnie sam na sam z Gregorem by go nawrociec, czy tylko na forum?

Przynajmniej sam2 masz jakiś trzeźwy pogląd na poziom wypowiedzi ludzi z Twojej 'parafii'.
Poza tym to forum nie służy do nawracania kogokolwiek.
Moje nawrócenie wiązało się z odejściem z KRK, więc wracając z powrotem musiałbym sam siebie nazwać heretykiem.

Natomiast to co wygadują pod moim adresem Twoi współwyznawcy doskonale wpasowuje się w słowa Pana Jezusa, który uprzedzał swoich uczniów [Mt.5.11]:Błogosławieni jesteście, gdy wam złorzeczyć i prześladować was będą i kłamliwie mówić na was wszelkie zło ze względu na mnie!

I tak im więcej gadają tym większego błogosławieństwa doświadczam. :mrgreen:

Choć z drugiej strony zaczynam się zastanawiać nad sensem bycia na tym forum w takich okolicznościach, bo o sensownej dyskusji z poszanowaniem odmiennych poglądów chyba można zapomnieć.

Zastanow sie nad zrozumieniem Eucharystii i przeistoczenia, to jak to zrozumiesz to zrozumiesz wszystko inne.
Spowiedz to dazenie do zjednoczenia z Chrystusem, oczyszczenie sie, a Komunia Sw. to dopelnienie tego zjednoczenia.
Sprobuj choc raz to bedziesz mial sposobnosc zrozumiec glebie tego zjednoczenia.

Śr sty 02, 2019 12:02 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pięknie. Jeden dzieli, drugi sekunduje dzieleniu. A potem gada o zjednoczeniu. Dobraliście się.
Gregorowi Yarpen udowodnił, że wypowiada się sprzecznie z Biblią, Sam przyszedł więc z pomocą, wzniecając spór nie na temat. I jeszcze pewnie myśli że postępuje jak trzeba...
Cytuj:
Choć z drugiej strony zaczynam się zastanawiać nad sensem bycia na tym forum w takich okolicznościach, bo o sensownej dyskusji z poszanowaniem odmiennych poglądów chyba można zapomnieć.
Rzeczywiście, póki nie zaufasz Biblii i nie przestaniesz manipulować, Twoja obecność tutaj może wprowadzać co najwyżej destrukcję.

Śr sty 02, 2019 12:07 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Zastanow sie nad zrozumieniem Eucharystii i przeistoczenia, to jak to zrozumiesz to zrozumiesz wszystko inne.

Zrobiłem to wiele lat temu, co m.in. doprowadziło do odejścia z KRK.
Społeczność z żywym Jezusem Chrystusem, który obdarowuje życiem wiecznym nie ma nic wspólnego z "Jezusem eucharystycznym" - to inny Jezus.

Oczywiście szuję Twoją wiarę.

I chyba tyle z mojej strony w tej dyskusji.
Możecie sobie jeszcze gadać o mnie ile chcecie.

Ostatnio edytowano Śr sty 02, 2019 12:12 am przez Gregor, łącznie edytowano 1 raz

Śr sty 02, 2019 12:11 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Pięknie. Jeden dzieli, drugi sekunduje dzieleniu. Dobraliście się.
Gregorowi Yarpen udowodnił, że wypowiada się sprzecznie z Biblią, Sam przyszedł więc z pomocą, wzniecając spór nie na temat.

No tak powinienem przytakiwac i brac udzial w niszczeniu czyjejs wiary.
Ty pewnie nie rozumiesz ze wiara nie musi byc podparta 100% rozumieniem, bo gdyby miala byc podparta 100% rozumieniem to nikt by nie byl tak naprawde wierzacym.
No chyba ze ty masz ta 100% pewnosc ze wszystko rozumiesz jak nalezy.

Śr sty 02, 2019 12:12 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sam2 napisał(a):

Zrobiłem to wiele lat temu, co m.in. doprowadziło do odejścia z KRK.
Społeczność z żywym Jezusem Chrystusem, który obdarowuje życiem wiecznym nie ma nic wspólnego z "Jezusem eucharystycznym" - to inny Jezus.

Oczywiście szuję Twoją wiarę.

I chyba tyle z mojej strony w tej dyskusji.
Możecie sobie jeszcze gadać o mnie ile chcecie.

Tu sie wlasnie mylisz, bo wlasnie Jezus eucharystyczny jak Go nazwales, to ten Jezus ktorego on sam nam Obiecal dla nas tu na ziemi.

Mogl bys opisac szczegoly okolicznosci ktore sklonily cie do odejscia od KRK?
Ja tez ponad 25 lat temu odszedlem, ale wrocilem z placzem jak male dziecko.

Śr sty 02, 2019 12:17 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Barney napisał(a):
Gregorowi Yarpen udowodnił, że wypowiada się sprzecznie z Biblią, Sam przyszedł więc z pomocą, wzniecając spór nie na temat.

Ty pewnie nie rozumiesz ze wiara nie musi byc podparta 100% rozumieniem, bo gdyby miala byc podparta 100% rozumieniem to nikt by nie byl tak naprawde wierzacym.

A hasło HEREZJA co coś tobie mówi?

Śr sty 02, 2019 12:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Tu sie wlasnie mylisz, bo wlasnie Jezus eucharystyczny jak Go nazwales, to ten Jezus ktorego on sam nam Obiecal dla nas tu na ziemi.

Tylko wg interpretacji sprzecznej z Biblią. Wystarczy przeczytać tylko list do Hebrajczyków, aby to zrozumieć i zobaczyć.
sam2 napisał(a):
Ja tez ponad 25 lat temu odszedlem.

Jak widzę wróciłeś. To forum i ci ludzie to nie miejsce i właściwe audytorium abym opowiadał świadectwo nawrócenia.
Powiem Ci tylko krótko: uwierzenie w przekaz Dobrej Nowiny zmienia w życiu wszystko, gdyż Ewangelia jak pisze ap. Paweł jest mocą bożą ku zbawieniu każdego kto wierzy, a tu chodzi o zbawienie i życie wieczne. Uwierzyłem i doświadczyłem tej mocy gdy przeczytałem ją w Biblii.
Po tym fakcie odejście było już tylko kwestią czasu.

Śr sty 02, 2019 12:32 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Dobrze, dajmy Samowi podyskutować z Gregorem.
Ja dalszego sensu nie widzę, ponieważ Gregor manipuluje, zaś świadectwa Biblii nie uznaje - wbrew deklaracjom - za ostateczne.
Powodzenia, Sam2.

Śr sty 02, 2019 12:33 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
sam2 napisał(a):
Barney napisał(a):

A hasło HEREZJA co coś tobie mówi?

Zauwaz fakt ze on to pisze w dyskusji, a nie jakichs swoich nauczaniach.
Poza tym sami go zmuszaliscie do pisania tego co uwazacie za herezje, wiec to nie jego nauczanie, tylko wasze wyciskanie z niego herezji na forum, czyli nie on glosi herezje, tylko wy zmuszacie go do pisania tych herezji, a pozniej w rzekomym prostowaniu tych przez was wymuszonych pisaniach herezji niszczycie jego wiare, pod pretekstem prostowania napisanych tu herezji.
Gdybyscie nie wyciskali z niego tych wypowiedzi, zadna herezja nie byla by tu napisana i nikt nie musial by jej prostowac.
Innymi slowy sami kreujecie pisanie herezji ktore chcecie naprostowywac rzekomo dbajac o prawidlowe nauczanie. sami sob ie zadajecie robote ktorej innaczej by nie bylo.

Śr sty 02, 2019 12:36 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Ja dalszego sensu nie widzę, ponieważ Gregor manipuluje, zaś świadectwa Biblii nie uznaje - wbrew deklaracjom - za ostateczne.
Powodzenia, Sam2.

Jak na razie to Ci pokazałem, że sam zmanipulowałeś II Piotr 1.20 i przekręciłeś jego treść.
Tak więc Barney przekręca prawdę Pisma, a reszta udaje, że nie widzi.
Bawcie się dalej w tej piaskownicy.

Śr sty 02, 2019 12:38 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Powodzenia, Sam2.

A widzisz jakikolwiek inny sens wiary poza prostowaniem wymuszanych przez samego siebie herezji?

Śr sty 02, 2019 12:39 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pokazałeś jedynie, że nie wiesz, co w Nowym Testamencie oznacza "proroctwo".
Ale o to mniejsza. Baw się z Sam-em.

Śr sty 02, 2019 12:40 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sam2 napisał(a):

Tylko wg interpretacji sprzecznej z Biblią. Wystarczy przeczytać tylko list do Hebrajczyków, aby to zrozumieć i zobaczyć.
sam2 napisał(a):
Ja tez ponad 25 lat temu odszedlem.

Jak widzę wróciłeś. To forum i ci ludzie to nie miejsce i właściwe audytorium abym opowiadał świadectwo nawrócenia.
Powiem Ci tylko krótko: uwierzenie w przekaz Dobrej Nowiny zmienia w życiu wszystko, gdyż Ewangelia jak pisze ap. Paweł jest mocą bożą ku zbawieniu każdego kto wierzy, a tu chodzi o zbawienie i życie wieczne. Uwierzyłem i doświadczyłem tej mocy gdy przeczytałem ją w Biblii.
Po tym fakcie odejście było już tylko kwestią czasu.

Widzisz, jesli wlasciwie zrozumiales Dobra Nowine, to powinienes tez zrozumiec ze nie wszyscy ja rozumieja, nawet niektorzy kaplani, zwlaszcza ci dla ktorych Kaplanstwo nie bylo powolaniem tylko biznesem.
Ja tez kiedys przez takich odszedlem, ale zrozumialem tez ze to co oni robia nie powinno miec wplywu na to ze odchodze od Kosciola, bo przynaleznosc do Kosciola to moja decyzja wiary, a nie decyzja wspoldzialania w prywatnych czyichs dzialaniach.
Niech sobie taki kaplan grzeszy, to nie moj problem tylko jego wobec Boga, a ja pozostane w Kosciele mimo ze mi sie ten czy tamten kaplan nie podoba z jakichkolwiek wzgledow, bo nie jestem w Kosciele dla kaplanow tylko dla Boga.

jak chcesz to mozemy kontynuowac na PW.

Śr sty 02, 2019 12:47 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Pokazałeś jedynie, że nie wiesz, co w Nowym Testamencie oznacza "proroctwo".
Ale o to mniejsza. Baw się z Sam-em.

Wkrotce sam sie dowiesz co znaczy proroctwo, jak nie dostaniesz w terminie nawet nihil obstat na nowa ksiazke.

Śr sty 02, 2019 12:52 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Poza tym sami go zmuszaliscie do pisania tego co uwazacie za herezje, wiec to nie jego nauczanie, tylko wasze wyciskanie z niego herezji na forum, czyli nie on glosi herezje, tylko wy zmuszacie go do pisania tych herezji, a pozniej w rzekomym prostowaniu tych przez was wymuszonych pisaniach herezji niszczycie jego wiare, pod pretekstem prostowania napisanych tu herezji.

sam2 to co robią Ci panowie nie ma żadnego wpływu na moją wiarę.
Jest ona silna i dobrze ugruntowana, bo oparta na Biblii i zawartych w niej Bożych obietnicach.

Problem jest w tym, że to co piszę jest tutaj przysłowiową solą w oku, bo jest ktoś kto przedstawia alternatywę dla katolickiej interpretacji Pisma, wiary,usprawiedliwienia i zbawienia, zwłaszcza że byłem kiedyś katolikiem.

Ludzie, którzy być może czytają te wpisy w końcu mają jakiś wybór, bo mogą przeczytać, że istnieje inne chrześcijaństwo o innym punkcie widzenia, niosące prawdziwą nadzieję i pewność co do przyszłości/wieczności, ale oni tego faktu nie mogą znieść.

Stąd taka nagonka - nie pierwsza z resztą. - ale to pikuś. :mrgreen:

ps.
Odszedłem z KRK nie przez ludzi tylko ze względu na rozpoczęcie żywej relacji z Jezusem Chrystusem, który mnie usprawiedliwił i obdarzył życiem wiecznym. Jeśli Go spotykasz to idziesz za Nim nie oglądając się w wstecz.
Może kiedyś pogadamy na priv. w stosownym czasie.

Śr sty 02, 2019 1:00 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 492 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 33  Następna strona