Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt lis 19, 2019 5:01 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 492 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona
 Eucharystia - wydzielony 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Eucharystia - wydzielony
sahcim napisał(a):
Analogia kompletnie nietrafiona dlatego, że porównujesz Boga ze stworzeniem...

Tu chodzi o pokazanie pewnych mechanizmów działania w danych okolicznościach, a nie porównanie Boga z człowiekiem.
sahcim napisał(a):
Koleżko sympatyczny...jeżeli uważasz, że Wcielone Słowo pełniąc na ziemi służbę było tym samym Słowem(Bogiem), o którym mówi Pismo iż było u Boga i było Bogiem, to ponawiam pytanie na które mi jeszcze nie odpowiedziałeś: czy ów Głos, który słyszano jako głos z nieba, było tym samym Słowem Bożym(w pełni Bogiem), które wg słów Biblii słyszeli i oglądali Jego uczniowie, czy był to głos innego Boga(Słowo) ??

Uczniowie słyszeli głos Boga Ojca - i co z tego wynika?
Nie rozumiem tego pytania i do czego zmierzasz? Może sam mi powiedz, a ja się do tego ustosunkuję.
sahcim napisał(a):
Nie ważne jest jak Bóg trójjedyny przygotował ciało, które stało się drugą naturą Bożego Słowa, ważnym jest, że wg Pisma zostało utworzone(przygotowane) przez Trójjedynego, a zatem jeśli twierdzisz, że było grzeszne, to przypisujesz Bogu, że uczynił coś grzesznego(skażonego grzechem)...

Jest to niezmiernie ważne, bo wyjaśnia fakt, że Jezus mógł dzięki temu doświadczyć wszystkiego co ludzkie - z wyjątkiem popełnienia grzechu.
Jeśli to jest dla Ciebie nie ważne, to nie będziesz rozumiał sensu wcielenia w ludzkie ciało.
Yarpen Zirgin napisał(a):
Potrafisz zobaczyć, iż apostołowie pisali o przekształceniu/odmienieniu naszych ciał w chwalebne, a nie ich "zastąpieniu" chwalebnymi?

Ap. Paweł pisał i dokładnie wyjaśniał to mówiąc o różnicy między człowiekiem z prochu ziemi i z nieba [I Kor.15.47]: Pierwszy człowiek jest z prochu ziemi, ziemski; drugi człowiek jest z nieba.

[II Kor.5.2]:2. Dlatego też w tym doczesnym wzdychamy, pragnąc przyoblec się w domostwo nasze, które jest z nieba,
Przyoblec to znaczy przyjąć na siebie coś z zewnątrz.

Zostaniemy obdarowani nowymi doskonałymi ciałami, a na temat doskonałych darów Biblia mówi [Jak.1.17]:Wszelki datek dobry i wszelki dar doskonały zstępuje z góry od Ojca światłości; u niego nie ma żadnej odmiany ani nawet chwilowego zaćmienia.
Wszystko co doskonałe zstępuje z góry od Boga - również nowe ciała.
I ten fragment jeszcze bardziej potwierdza nauczanie Ap. Pawła o nowych ciałach z nieba.
Dla mnie słowa o przemienieniu itp. niczego nie zmieniają, bo trzeba je rozumieć w szerszym kontekście, o czy powyżej napisałem.

Cz sty 03, 2019 8:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Nie rozumiejac Przeistoczenia i odrzucajac Eucharystie, odrzucasz tym samym zrozumienie wielu innych szczegolow wiary i przez to w dalszych szczegolach wychodza ci jakies dziwne i niespojne tlumaczenia tych szczegolow.

Zanim odszedłem z KRK bardzo gruntownie zestawiałem m.in. naukę o eucharystii z Biblią. Niestety nauka ta jest sprzeczna z prawdą biblijną i de facto zaprzecza ofierze krzyża, a co za tym idzie dziełu zbawienia.
Nie będę jednak dalej rozwijał tematu.
Ty masz swoje zdanie, a ja swoje i niech tak zostanie. ;)

Cz sty 03, 2019 9:14 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
I Gregor ucieka bo oczywiście nie poda dokładnych tekstów biblijnych które zaprzeczają eucharystii bo ich normalnie nie ma.
Apologeci obecni juz dawno rozjechali jego poglądy jako niezgodne z biblia. Juz tutaj widzieliśmy ze biblia ma dla Gregora znaczenie tylko wtedy gdy zagadka się z jego teologia. A jak się nie zgadza to tym gorzej dla Biblii.

Cz sty 03, 2019 9:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
odrzucajac Eucharystie, odrzucasz tym samym zrozumienie wielu innych szczegolow wiary i przez to w dalszych szczegolach wychodza ci jakies dziwne i niespojne tlumaczenia tych szczegolow.

Mialbym zastrzezenia do tego "dziwne i niespojne". Powiedzmy, ze jakis wynalazca akceptuje Eucharystie tak jak jest rozumiana w KRK. Ale wtedy automatycznie powstaje problem kaplana, ktory mowi "wzial w Swoje swiete ... " Pociagnelo by to lawine bo jezeli kaplan to skad wzial wladze o ktorej pisze Pawel: "mi bowiem wypadło jeszcze bardziej chlubić się z władzy jaką nam dał Pan ku zbudowaniu, a nie ku zagładzie waszej", i dalej co wchodzi w zakres tej wladzy, jak jest przekazywana itd.

Cz sty 03, 2019 9:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Potrafisz zobaczyć, iż apostołowie pisali o przekształceniu/odmienieniu naszych ciał w chwalebne, a nie ich "zastąpieniu" chwalebnymi?

Ap. Paweł pisał(...)

Ja Ciebie nie pytam o to, co pisał św. Paweł, bo to doskonale wiem. Pytanie brzmi:

Cz sty 03, 2019 10:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
sam2 napisał(a):
odrzucajac Eucharystie, odrzucasz tym samym zrozumienie wielu innych szczegolow wiary i przez to w dalszych szczegolach wychodza ci jakies dziwne i niespojne tlumaczenia tych szczegolow.

Mialbym zastrzezenia do tego "dziwne i niespojne". Powiedzmy, ze jakis wynalazca akceptuje Eucharystie tak jak jest rozumiana w KRK. Ale wtedy automatycznie powstaje problem kaplana, ktory mowi "wzial w Swoje swiete ... " Pociagnelo by to lawine bo jezeli kaplan to skad wzial wladze o ktorej pisze Pawel: "mi bowiem wypadło jeszcze bardziej chlubić się z władzy jaką nam dał Pan ku zbudowaniu, a nie ku zagładzie waszej", i dalej co wchodzi w zakres tej wladzy, jak jest przekazywana itd.

Akceptacja to raczej nie to samo co rozumienie, ale to bardzo dobry przyklad z tym cytatem, bo choc Pawla Jezus nie powolal przed swoja smiercia na krzyzu, to powolal go pozniej, ale to powolanie potwierdzili Apostolowie, czyli pierwsi Biskupi.
To jest chyba glownym przeslaniem wladzy Kosciola do zatwierdzania powolan. Czyli w sumie to co Kosciol kontynuje caly czas, a Protestanci sie z tego wylamali i potwierdzaja sami siebie i samym sobie.
Jesli chodzi o Papieza to nawet pomijajac nastepstwo Piotra, to Papiez jest wybierany przez Biskupow, czyli nie jest to uzurpacja wladzy w Kosciele, tylko wybor innych Biskupow ktory takze zapobiega anarchii w Kosciele i dowolnej interpretacji Pism.
U Protestantow tego nie ma i stad tyle odlamow, ktore nie sa niczym innym jak skutkiem anarchii wsrod nich.

Cz sty 03, 2019 11:17 pm
Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Powiedzmy, ze jakis wynalazca akceptuje Eucharystie tak jak jest rozumiana w KRK. Ale wtedy automatycznie powstaje problem kaplana, ktory mowi "wzial w Swoje swiete ... " Pociagnelo by to lawine bo jezeli kaplan to skad wzial wladze o ktorej pisze Pawel: "mi bowiem wypadło jeszcze bardziej chlubić się z władzy jaką nam dał Pan ku zbudowaniu, a nie ku zagładzie waszej", i dalej co wchodzi w zakres tej wladzy, jak jest przekazywana itd.

Jak to skąd wziął tą władzę ? otrzymał ją w sakramencie święceń.Władza ta związana jest z sukcesją apostolską i jest przekazywana przez sakrament święceń.Natomiast w jej zakres wchodzi udzielanie sakramentów.

Cz sty 03, 2019 11:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
to powolanie potwierdzili Apostolowie, czyli pierwsi Biskupi.

Mnie tylko chodzi o to, ze wszyscy staraja sie o jaka taka spojnosc swoich doktryn.
Gdyby Eucharystia to kaplanstwo.
Gdyby kaplanstwo to "potwierdzili Apostolowie"
itd.
Stad fragment o powszechnym kaplanstwie i "Wszystkim zaś objawia się Duch dla wspólnego dobra" i juz kazdy jest zbawiony, nowonarodzony itd.

Cz sty 03, 2019 11:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Pytanie brzmi:Potrafisz zobaczyć, iż apostołowie pisali o przekształceniu/odmienieniu naszych ciał w chwalebne, a nie ich "zastąpieniu" chwalebnymi?

Widzę, że słowo "przemienieni" - po grecku 'allagēsommeta' - oznacza również "zmienieni".
I dlatego czytam, że Ap. Paweł pisał o zmianie czyli zastąpieniu ciał ziemskich przez niebiańskie - chwalebne.

Cz sty 03, 2019 11:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Analogia kompletnie nietrafiona dlatego, że porównujesz Boga ze stworzeniem...
Tu chodzi o pokazanie pewnych mechanizmów działania w danych okolicznościach, a nie porównanie Boga z człowiekiem.
Jeżeli nie chodzi ci o porównywanie Boga z człowiekiem, to dlaczego w swojej analogii „mechanizmów działania” pokazujesz owe mechanizmy u ograniczonego i zmiennego w swej naturze człowieka jako analogiczne dla nieograniczonego i niezmiennego Boga...czyżbyś uważał, że atrybuty natury Boga da się odkryć(pokazać) stosując analogię do czegoś co nawet nie jest atrybutem ludzkiej natury ale czymś zewnętrznym w stosunku do niego...?
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Koleżko sympatyczny...jeżeli uważasz, że Wcielone Słowo pełniąc na ziemi służbę było tym samym Słowem(Bogiem), o którym mówi Pismo iż było u Boga i było Bogiem, to ponawiam pytanie na które mi jeszcze nie odpowiedziałeś: czy ów Głos, który słyszano jako głos z nieba, było tym samym Słowem Bożym(w pełni Bogiem), które wg słów Biblii słyszeli i oglądali Jego uczniowie, czy był to głos innego Boga(Słowo) ??
Uczniowie słyszeli głos Boga Ojca - i co z tego wynika?
Czy głosem Boga(Ojca) jest Słowo, o którym natchniony Duchem Świętym Jan napisał, że Na świecie było Słowo, a świat stał się przez Nie ?
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Nie ważne jest jak Bóg trójjedyny przygotował ciało, które stało się drugą naturą Bożego Słowa, ważnym jest, że wg Pisma zostało utworzone(przygotowane) przez Trójjedynego, a zatem jeśli twierdzisz, że było grzeszne, to przypisujesz Bogu, że uczynił coś grzesznego(skażonego grzechem)...

Jest to niezmiernie ważne, bo wyjaśnia fakt, że Jezus mógł dzięki temu doświadczyć wszystkiego co ludzkie - z wyjątkiem popełnienia grzechu.
Napisalem iż nie jest ważne jak Bóg utworzył ciało dla Swojego i Maryi Syna, bo nikt na świecie nie jest w stanie wyjaśnić ci detali „technicznych” tworzenia przez Boga tegoż ciała. Najistotniejszą rzeczą jaka ciebie powinna interesować jest zapisana w Piśmie z którego wiemy, że TO BÓG UTWORZYŁ JE Z CIAŁA(w łonie) MARYI, a zatem przypisując ciału Syna Bożego naturę grzeszną przypisujesz TWÓRCY tegoż ciała utworzenie czegoś grzesznego...czy to w końcu dotrze do ciebie czy jeszcze trzeba bardziej dla ciebie pogrubić słowa o tym kto jest twórcą ciała Syna zrodzonego z Maryi...?
Cytuj:
Jeśli to jest dla Ciebie nie ważne, to nie będziesz rozumiał sensu wcielenia w ludzkie ciało.
A skąd taki wniosek, że nie będę rozumiał sensu Wcielenia jeżeli to ja przyjmuję naukę Kościoła apostolskiego, że Chrystus z własnej woli(powtórzę drukowanymi) Z WłASNEJ WOLI przyjął na Siebie - swoją cielesną naturę - SKUTKI grzechu pierworodnego czyli wszelkiego typu zło/nieporządek panujące/panoszący się na świecie, tzn poza Nim, [color=#800000][b]ty natomiast wbrew nauce apostolskiej twierdzisz, że to w cielesnej naturze Chrystusa panował/panoszył się ów nieporządek i skłonności do złego przez które cierpiał aż do śmierci...

Cz sty 03, 2019 11:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
I Gregor ucieka bo oczywiście nie poda dokładnych tekstów biblijnych które zaprzeczają eucharystii bo ich normalnie nie ma.
Apologeci obecni juz dawno rozjechali jego poglądy jako niezgodne z biblia. Juz tutaj widzieliśmy ze biblia ma dla Gregora znaczenie tylko wtedy gdy zagadka się z jego teologia. A jak się nie zgadza to tym gorzej dla Biblii.

Na temat eucharystii wypowiadałem się już dokładnie, podając podstawy zarówno ze ST i NT więc nie będę się powtarzał.
W to w co wierzycie to Wasza sprawa i niech tak zostanie.
W przeciwieństwie do Was nie zamierzam tu nikogo prostować.
A na mój temat może sobie uważać co chcesz - masz bujna wyobraźnię. :mrgreen:

Pt sty 04, 2019 12:07 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
sam2 napisał(a):
to powolanie potwierdzili Apostolowie, czyli pierwsi Biskupi.

Mnie tylko chodzi o to, ze wszyscy staraja sie o jaka taka spojnosc swoich doktryn.
Gdyby Eucharystia to kaplanstwo.
Gdyby kaplanstwo to "potwierdzili Apostolowie"
itd.
Stad fragment o powszechnym kaplanstwie i "Wszystkim zaś objawia się Duch dla wspólnego dobra" i juz kazdy jest zbawiony, nowonarodzony itd.

Ci nowonarodzeni nawet nie potrafia sobie wyobrazic co odrzucili odchodzac od Kosciola, bo wlasnie to ich nowonarodzenie mialo sluzyc Kosciolowi, a odchodzac sprzeniewierzyli to co dostali.

Pt sty 04, 2019 12:24 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Jeżeli nie chodzi ci o porównywanie Boga z człowiekiem, to dlaczego w swojej analogii „mechanizmów działania” pokazujesz owe mechanizmy u ograniczonego i zmiennego w swej naturze człowieka jako analogiczne dla nieograniczonego i niezmiennego Boga...

Zastosowałem tą samą technikę co Pan Jezus, który aby wyjaśniać i przybliżać ludziom np. Królestwo Boże posługiwał się opisami, które były zrozumiałe dla słuchaczy i znali je z własnego życia. Porównywał Królestwo Boże do ziarna gorczycy, do króla, gospodarza, do kwasu rozczynionego w mące.
sahcim napisał(a):
Czy głosem Boga(Ojca) jest Słowo, o którym natchniony Duchem Świętym Jan napisał, że Na świecie było Słowo, a świat stał się przez Nie ?

No wiesz, Bóg Ojciec nie jest niemową i to on mówił osobiście. Duch Św. również ma zdolność mówienia.
Pytam grzecznie, ale po raz ostatni: w jakim celu zadajesz te pytania?

sahcim napisał(a):
ty natomiast wbrew nauce apostolskiej twierdzisz, że to w cielesnej naturze Chrystusa panował/panoszył się ów nieporządek i skłonności do złego przez które cierpiał aż do śmierci...

Wskaż mój post, w którym tak twierdziłem.
Zaczynasz fałszować moje wypowiedzi. Nieładnie. :no:

Biblia mówi, że wszyscy ludzie zgrzeszyli bez wyjątku. Więc ciało Pana Jezusa zostało wzięte od grzesznego człowieka - Marii więc miało w sobie skażenie grzechem oraz jego konsekwencje: ból, zmęczenie, strach, uczucie głodu i pragnienia i ostatecznie było śmiertelne tak jak Twoje czy moje.
Jednak ze względu na swą duchową świętą naturę Jezus panował nad ciałem i umysłem i grzechu nie popełnił.
Czy to tak trudno zrozumieć?
Pisaliśmy już kiedyś o tym dużo, więc nie widzę powodu aby odgrzewać ponownie ten temat.
Różnimy się zdaniami i niech tak zostanie.

Pt sty 04, 2019 12:39 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Więc ciało Pana Jezusa zostało wzięte od grzesznego człowieka - Marii więc miało w sobie skażenie grzechem oraz jego konsekwencje: ból, zmęczenie, strach, uczucie głodu i pragnienia i ostatecznie było śmiertelne tak jak Twoje czy moje.
Rozumiem, że według Ciebie umieramy, bo grzeszymy? ;)
I gdyby ktoś nie zgrzeszył, to by nie umarł?[/quote]

Pt sty 04, 2019 12:49 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Gregor napisał(a):
Więc ciało Pana Jezusa zostało wzięte od grzesznego człowieka - Marii więc miało w sobie skażenie grzechem oraz jego konsekwencje: ból, zmęczenie, strach, uczucie głodu i pragnienia i ostatecznie było śmiertelne tak jak Twoje czy moje.
Rozumiem, że według Ciebie umieramy, bo grzeszymy? ;)
I gdyby ktoś nie zgrzeszył, to by nie umarł?
[/quote]
Umieramy bo nasze ciała mają w sobie przekazywany z pokolenia w pokolenie grzech z Edenu i jego konsekwencję - śmierć. Rzym.5.12

Pt sty 04, 2019 1:07 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 492 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna strona