Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 06, 2020 11:34 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 341 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 23  Następna strona
 Pismo Święte o chrzcie 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Pismo Święte o chrzcie
Gregor napisał(a):
Biblijne podejście jest bardzo proste. Zbawienie jest darem otrzymywanym na podstawie wiary w Ewangelię - Dobrą Nowinę o zbawieniu w Jezusie Chrystusie.
No dobrze...na jakiej zatem podstawie otrzymują je dzieci, które przecież nie mają(wg ciebie) wiary...
Cytuj:
Biblia podaje przykłady tych , którzy dostąpili zbawienia bez chrztu wodnego: wszyscy święci ST, którzy po zmartwychwstaniu Jezusa zostali wyzwoleni z niewoli wiecznej śmierci, łotr na krzyżu, Korneliusz wraz z rodziną, który na podstawie wiary w zwiastowanie Piotra został zbawiony, zgodnie z zapowiedzią anioła [Dz.11.14]: A on powie ci słowa, przez które będziesz zbawiony, ty i cały dom twój.
Po swojej śmierci Jezus poszedł zwiastować Ewangelię duchom ludzi, którzy nie uwierzyli Noemu i zginęli w potopie. Wśród nich były też przecież dzieci. Wszyscy oni otrzymali szansę otrzymania zbawienia przez wiarę w Jezusa i jego zwiastowanie. To tylko pokazuje jak wielkie jest Boże miłosierdzie i jak wielka jest zbawcza moc Ewangelii.
Dlatego zbawienie dzieci nieochrzczonych czy nawet nienarodzonych jest naturalną konsekwencją łaski i usprawiedliwienia w Jezusie Chrystusie, które dokonuje się w tamtej duchowej rzeczywistości.
Skoro zatem, wg twojego rozumienia Biblii, do tego aby być zbawionym chrzest nie jest potrzebny, to dlaczego chrzest wg nauczania apostolskiego wymieniany jest jako jeden z warunków potrzebnych do zbawienia...?

N lip 16, 2017 6:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
No dobrze...na jakiej zatem podstawie otrzymują je dzieci, które przecież nie mają(wg ciebie) wiary...

A konkretnie o które dzieci Ci chodzi, bo tą kwestie już omawialiśmy?
sahcim napisał(a):
Skoro zatem, wg twojego rozumienia Biblii, do tego aby być zbawionym chrzest nie jest potrzebny, to dlaczego chrzest wg nauczania apostolskiego wymieniany jest jako jeden z warunków potrzebnych do zbawienia...?

Jakieś przykłady takiego nauczania?

N lip 16, 2017 10:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
A konkretnie o które dzieci Ci chodzi, bo tą kwestie już omawialiśmy?
Nie rób z siebie kogoś kim nie jesteś, Gregor...
Skoro zbawienie jest darem otrzymywanym na podstawie wiary w Ewangelię - Dobrą Nowinę o zbawieniu w Jezusie Chrystusie, a wg ciebie zarówno nienarodzone jak i narodzone dzieci nie posiadają wiary, to nie mogą zostać zbawione na podstawie tego czego nie posiadają, no nie...? a zatem na jakiej podstawie otrzymują zbawienie wg twojego rozumienia Biblii...wskażesz takie nauczanie ?
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):

Jakieś przykłady takiego nauczania?
Masz jakieś problemy z czytaniem Biblii ze zrozumieniem...? Przecież masz wyraźnie napisane:
"Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony." (Mk 16:16)
Jak zatem może być zbawiony ktoś, kto nie posiada wiary i nie może przyjąc chrztu...?

Pn lip 17, 2017 12:50 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Skoro zbawienie jest darem otrzymywanym na podstawie wiary w Ewangelię - Dobrą Nowinę o zbawieniu w Jezusie Chrystusie, a wg ciebie zarówno nienarodzone jak i narodzone dzieci nie posiadają wiary, to nie mogą zostać zbawione na podstawie tego czego nie posiadają, no nie...? a zatem na jakiej podstawie otrzymują zbawienie wg twojego rozumienia Biblii...wskażesz takie nauczanie ?

Widać to na podstawie nauczania Biblii o tym, że wolą Boga jest aby każdy został zbawiony i że Bóg nie ma upodobania w śmierci grzesznika oraz w nauczaniu o łasce Boga względem każdego człowieka oraz o tym, że bez świadomości grzechu on nie istnieje więc Bóg go człowiekowi nie poczytuje.

Skoro Jezus zwiastował Ewangelię tym, którzy zginęli w potopie, to również dzieci, które zginęły w potopie usłyszały Ewangelię z ust Jezusa. Jak widać ich wiek ziemski nie miał znaczenia dla ich świadomości duchowej. Ziemski wiek dziecka nie ma żadnego przełożenia na rzeczywistość duchową, bo tam czas nie ma znaczenia.
A nawet jeśli by tak nie było, to Bóg zbawia takie dzieci ze względu na swoją łaskę i wolę aby każde z nich dostąpiło zbawienia oraz ze względu na nieświadomość dzieci co do ich skażonej natury duchowej. Bóg zwyczajnie nie poczytuje im grzesznej natury. Takie dzieci są usprawiedliwione wg woli Boga i oczyszczone krwią Jezusa, która jedynie gładzi grzechy.
Pisałem o tym w poprzednich postach w tym wątku, więc odsyłam do nich.
sahcim napisał(a):
Masz jakieś problemy z czytaniem Biblii ze zrozumieniem...? Przecież masz wyraźnie napisane: "Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony." (Mk 16:16)
I Ty ten jeden werset nazywasz nauczaniem apostolskim?
Tego zdania nawet nie wypowiedział żaden apostoł tylko Jezus. Poza tym sens tego zdania jest zupełnie inny. Zwróć uwagę co w tym zdaniu warunkuje zbawienie i potępienie?
Tylko jedna rzecz: wiara. Chrzest to "dodatek" do wiary - konsekwencja: wiary, nawrócenia i zbawienia.
sahcim napisał(a):
Jak zatem może być zbawiony ktoś, kto nie posiada wiary i nie może przyjąc chrztu...?

A o kim mówisz? Jeśli znów o dzieciach to już wyjaśniałem - odsyłam również do wcześniejszych postów w tym wątku.

Pn lip 17, 2017 6:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Widać to na podstawie nauczania Biblii o tym, że wolą Boga jest aby każdy został zbawiony i że Bóg nie ma upodobania w śmierci grzesznika oraz w nauczaniu o łasce Boga względem każdego człowieka oraz o tym, że bez świadomości grzechu on nie istnieje więc Bóg go człowiekowi nie poczytuje.
Podałeś swoją interpretację, a nie nauczanie Biblii, a w dodatku interpretacja ta(to podkreślone przeze mnie) jest niezgodna z nauczaniem Biblii gdyż przychodzące na świat bez świadomości grzechu dzieci, rodzą się grzeszne(patrz Ps 51), tzn potrzebujące obmycia we Krwi Chrystusa(której widzialnym znakiem w Kościele jest chrzest wodny) gdyż bez tego obmycia ŻADEN grzesznik nie może stanąć przed obliczem Świętego Świętych...
Cytuj:
Skoro Jezus zwiastował Ewangelię tym, którzy zginęli w potopie, to również dzieci, które zginęły w potopie usłyszały Ewangelię z ust Jezusa. Jak widać ich wiek ziemski nie miał znaczenia dla ich świadomości duchowej. Ziemski wiek dziecka nie ma żadnego przełożenia na rzeczywistość duchową, bo tam czas nie ma znaczenia.
Aha czyli dla twojej interpretacji nie przeszkadzają ci teraz biblijne cytaty mówiące o zmarłych(czyli nieświadomych), którymi tak lubisz szarżować gdy rozmawiamy o świętych Pańskich...?
No ale pomińmy to i skupmy się na twojej interpretacji...a zatem twierdzisz tutaj, że ci, którzy zeszli z tego padołu bez przyjęcia Chrystusa za swojego Pana i obmycia Jego Krwią, mogą tego dostąpić po śmierci...? a jeszcze nie tak dawno w rozmowie ze mną uznałeś tą koncepcje za mój niebiblijny wymysł...hmm
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Masz jakieś problemy z czytaniem Biblii ze zrozumieniem...? Przecież masz wyraźnie napisane: "Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony." (Mk 16:16)
I Ty ten jeden werset nazywasz nauczaniem apostolskim?
Tego zdania nawet nie wypowiedział żaden apostoł tylko Jezus.
Czyżby ten cytat z nauczania apostolskiego(to cytat ze spisanego nauczania Ewangelii wg Apostoła Marka) przestał być dla ciebie apostolskim nauczaniem dlatego, że Apostoł przytacza w nim słowa swojego Nauczyciela...? Ty się dobrze czujesz Gregor...? ?
Cytuj:
Poza tym sens tego zdania jest zupełnie inny. Zwróć uwagę co w tym zdaniu warunkuje zbawienie i potępienie?
Tylko jedna rzecz: wiara. Chrzest to "dodatek" do wiary - konsekwencja: wiary, nawrócenia i zbawienia.
A co to ma do rzeczy skoro na żądanie o przykład takiego nauczania apostolskiego, w którym chrzest jest wymieniany jako jeden z warunków potrzebnych do zbawienia, otrzymałeś go ale nie wiedzieć czemu zanegowałeś go jako nie apostolskie nauczanie...?
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
A o kim mówisz? Jeśli znów o dzieciach to już wyjaśniałem
Twoje wyjaśnienia nie są poparte żadnym biblijnym cytatem, a więc nie są słowem Bożym ale ludzkim...

Ostatnio edytowano Pn lip 17, 2017 9:10 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

cytowanie

Pn lip 17, 2017 9:04 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Podałeś swoją interpretację, a nie nauczanie Biblii

Tak jak KRK podaje swoją interpretację. :mrgreen:
sahcim napisał(a):
,a w dodatku interpretacja ta(to podkreślone przeze mnie) jest niezgodna z nauczaniem Biblii gdyż przychodzące na świat bez świadomości grzechu dzieci, rodzą się grzeszne(patrz Ps 51), tzn potrzebujące obmycia we Krwi Chrystusa(której widzialnym znakiem w Kościele jest chrzest wodny) gdyż bez tego obmycia ŻADEN grzesznik nie może stanąć przed obliczem Świętego Świętych...

Dlatego Bóg oczyszcza nieświadome dzieci z grzechu przez krew Jezusa; woda nie jest tu do niczego potrzebna. Bóg wie, jak długo każde dziecko będzie żyło i w przypadku tych, które dożyją świadomości grzechu nie poczytuje im ich grzesznej natury aż do tego czasu - są błogosławione zgodnie z tym co podaje Biblia [Rzym.4.6-7]:6. Jak i Dawid nazywa błogosławionym człowieka, któremu Bóg udziela usprawiedliwienia, niezależnie od uczynków;
7. Błogosławieni, którym odpuszczone są nieprawości i których grzechy są zakryte;

To czyni Bóg vs dzieci.
Gdy przychodzi świadomość grzechu przychodzi też czas na zwiastowanie Ewangelii i czas na usprawiedliwienie na podstawie wiary.

Dzieci, które umrą nienarodzone lub umrą przed osiągnieciem świadomości grzechu Bóg usprawiedliwia na podstawie swojej łaski(mówił o tym Dawid) i oczyszcza krwią Jezusa. Na tym polega Boże miłosierdzie vs dzieci.
sahcim napisał(a):
No ale pomińmy to i skupmy się na twojej interpretacji...a zatem twierdzisz tutaj, że ci, którzy zeszli z tego padołu bez przyjęcia Chrystusa za swojego Pana i obmycia Jego Krwią, mogą tego dostąpić po śmierci...? a jeszcze nie tak dawno w rozmowie ze mną uznałeś tą koncepcje za mój niebiblijny wymysł...hmm

W tym kontekście miałem na myśli tylko nieświadome dzieci. Pozostali mają wybór: uwierzyć Ewangelii lub ja odrzucić. Na podstawie tego wyboru są zbawieni lub nie.
sahcim napisał(a):
Czyżby ten cytat z nauczania apostolskiego(to cytat ze spisanego nauczania Ewangelii wg Apostoła Marka) przestał być dla ciebie apostolskim nauczaniem dlatego, że Apostoł przytacza w nim słowa swojego Nauczyciela...? Ty się dobrze czujesz Gregor...? ?

Nauczanie apostolskie to nie jedno zdanie, z którego wyrywasz jedno słowo i podpierasz nim kościelną teologię.
Najlepiej pominąć kwestię wiary w kontekście zbawienia i potępienia oraz praktykę opisaną w Dz. Ap. i listach apostolskich, a skupić się na wyrwanym z tego zdania fakcie chrztu. Tak właśnie przekręca się Pismo dla ludzkiej nauki.
sahcim napisał(a):
A co to ma do rzeczy skoro na żądanie o przykład takiego nauczania apostolskiego, w którym chrzest jest wymieniany jako jeden z warunków potrzebnych do zbawienia, otrzymałeś go ale nie wiedzieć czemu zanegowałeś go jako nie apostolskie nauczanie...?

Ma to do siebie, że na podstawie pełnego nauczania Pisma widać, że chrzest nie jest warunkiem zbawienia. Bóg zbawiał wielu bez chrztu - już Ci to pokazałem na podstawie tekstów z Biblii: [Mt.25.52-53; Łk.23.40-43;Dz. 10.44-46; I Piotr 3.18-20]. Poza tym ochrzczeni byli ci, którzy najpierw uwierzyli [Dz. 10.47; Dz.16.30.34].
sahcim napisał(a):
Twoje wyjaśnienia nie są poparte żadnym biblijnym cytatem, a więc nie są słowem Bożym ale ludzkim...

Cytaty biblijne jak wyżej.
Ostatecznie to jest moje zrozumienie na podstawie całej Biblii, a Ty nie musisz się z tym zgadzać i możesz uważać tak jak Ci to Twój kościół przedstawił. Wolna wola.
Po co ciągnąć dalej ten temat? - wszystko już wyjaśnione.

Wt lip 18, 2017 6:48 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Nie Chrzest zbawia, ale prawdziwa wiara przyjęta sercem i wyznana ustami. Gdyby Chrzest z wody był konieczny do Zbawienia, to oznaczałoby niewystarczalność ofiary Jezusa. Jesteśmy Zbawieni wyłącznie Łaską w momencie kiedy Ją w pełni przyjmiemy.
Martwy człowiek (przed nawróceniem) nic nie może zrobić sam z siebie. Dopiero Bóg w swojej łaskawości może go wzbudzić do życia wiecznego.

„ Jest to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich, którzy wierzą. Bo nie ma tu różnicy: wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej, a dostępują usprawiedliwienia darmo, z Jego łaski, przez odkupienie które jest w Chrystusie Jezusie.”
„ Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił.”
„nie ze względu na sprawiedliwe uczynki, jakie spełniliśmy, lecz z miłosierdzia swego zbawił nas”
„także i Rebeka, która poczęła bliźnięta z jednego zbliżenia z ojcem naszym Izaakiem. Bo gdy one jeszcze się nie urodziły ani nic dobrego czy złego nie uczyniły - aby niewzruszone pozostało postanowienie Boże, powzięte na zasadzie wolnego wyboru, zależne nie od uczynków, ale od woli powołującego - powiedziano jej: starszy będzie służyć młodszemu, jak jest napisane: Jakuba umiłowałem, a Ezawa miałem w nienawiści.”
„Czyżby Bóg był niesprawiedliwy? żadną miarą! Przecież On mówi do Mojżesza: Ja wyświadczam łaskę, komu chcę, i miłosierdzie, nad kim się lituję.
„Kto słucha słowa mego i wierzy w Tego, który Mnie posłał, ma życie wieczne i nie idzie na sąd, lecz ze śmierci przeszedł do życia.”
„Albowiem tych, których od wieków poznał, tych też przeznaczył na to, by się stali na wzór obrazu Jego Syna, aby On był pierworodnym między wielu braćmi. Tych zaś, których przeznaczył, tych też powołał, a których powołał - tych też usprawiedliwił, a których usprawiedliwił - tych też obdarzył chwałą.”
„Wybranie więc nie zależy od tego, kto go chce lub o nie się ubiega, ale od Boga, który okazuje miłosierdzie.”

Wt lip 18, 2017 11:52 pm
Odpowiedz z cytatem
Wiesiek, ale co ta lista cytatow ma wspolnego z Chrztem?

Wt lip 18, 2017 11:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Podałeś swoją interpretację, a nie nauczanie Biblii

Tak jak KRK podaje swoją interpretację.
No proszę...Gregor w swojej pysze stawia siebie na równi z Kościołem rzymsko-katolickim
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
,a w dodatku interpretacja ta(to podkreślone przeze mnie) jest niezgodna z nauczaniem Biblii gdyż przychodzące na świat bez świadomości grzechu dzieci, rodzą się grzeszne(patrz Ps 51), tzn potrzebujące obmycia we Krwi Chrystusa(której widzialnym znakiem w Kościele jest chrzest wodny) gdyż bez tego obmycia ŻADEN grzesznik nie może stanąć przed obliczem Świętego Świętych...
Dlatego Bóg oczyszcza nieświadome dzieci z grzechu przez krew Jezusa; woda nie jest tu do niczego potrzebna.
I znowu Gregor wypisuje swoje dyrdymały zamiast trzymać się nauczania Pana Jezusa i Kościoła wyrażonego w Ew Jana 3:5
"Zaprawdę powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, niemoże wejść do królestwa Bożego
Cytuj:
Bóg wie, jak długo każde dziecko będzie żyło i w przypadku tych, które dożyją świadomości grzechu nie poczytuje im ich grzesznej natury
Nie wypowiadaj się w imieniu Boga, bo, po pierwsze, Nim nie jesteś, a po drugie dajesz się prowadzić nie temu duchowi co trzeba i piszesz bzdury niezgodne z prawdą Słowa, bo gdyby Bóg nie poczytywał grzesznej natury rodzącemu się dziecku, to Duch Święty nie natchnął by proroka Dawida aby ten napisał iż jako dziecko urodził się obciążony winą i grzesznikiem poczęła go matka...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):

W tym kontekście miałem na myśli tylko nieświadome dzieci.
Jak to miałeś na myśli TYLKO nieświadome dzieci skoro w swoich słowach(cyt):
"Skoro Jezus zwiastował Ewangelię tym, którzy zginęli w potopie, to również dzieci, które zginęły w potopie usłyszały Ewangelię z ust Jezusa."
nie oddzielasz dzieci od reszty, która poginęła w potopie wskazując iż wszyscy ci martwi otrzymali po swojej śmierci możliwość przyjęcia lub odrzucenia zbawienia...
Cytuj:
Nauczanie apostolskie to nie jedno zdanie, z którego wyrywasz jedno słowo i podpierasz nim kościelną teologię.
Oczywiście, że nauczanie apostolskie to nie tylko to jedno zdanie, którym udowodniłem ci, że chrzest jest JEDNYM z warunków do spełnienia aby otrzymać zbawienie, niemniej jeśli ktoś twierdzi, że to jedno zdanie ze słowem chrzest wskazującym na niego jako jeden z warunków otrzymania zbawienia nie jest nauczaniem apostolskim, to taki ktoś zaprzecza Prawdzie...
ps...co do reszty twojego wywodu, w którym wpierasz mi, że rzekomo pomijam wiarę jako warunek, to przypominam ci, że wskazując na ten cytat z chrztem dowodziłem, iż jest on JEDNYM z warunków zatem to co mi przypisujesz jest celowym mijaniem się z prawdą...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):

Ma to do siebie, że na podstawie pełnego nauczania Pisma widać, że chrzest nie jest warunkiem zbawienia.
Twoje manipulacje jakoby chrzest nie był jednym z warunków aby otrzymać zbawienie są bezczelne gdyż nawet w podanym przez ciebie fragmencie z Dz.10:44-46 masz w wersecie (47 i 48) wyraźny rozkaz/polecenie Piotra aby tych, którzy przyjęli Ducha Świetego ochrzcić wodą...

Śr lip 19, 2017 8:27 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
sapper napisał(a):
Wiesiek, ale co ta lista cytatow ma wspolnego z Chrztem?

Te wszystkie fragmenty świadczą o tym, że do Zbawienia potrzebne jest jedynie przyjęcie, przez wiarę niezasłużonego daru jakim jest zastępcza ofiara Jezusa. Tej łaski udziela Bóg, niezależnie od uczynków człowieka, tym, których wybrał jeszcze przed założeniem świata.
Chrzest z wody to bardzo ważny, widoczny znak nawrócenia i nie można go lekceważyć, ale nie jest warunkiem Zbawienia.

Śr lip 19, 2017 11:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
No proszę...Gregor w swojej pysze stawia siebie na równi z Kościołem rzymsko-katolickim

Przed Bogiem wszyscy są równi, bo on nie ma względu na osobę i na różne kościoły też. :mrgreen:
Bóg nie stosuje podwójnych standardów co do zbawienia: jednych zbawia bez chrztu, a innym stawia dodatkowy warunek chrztu. To nie ma nic wspólnego z Bożą sprawiedliwością.
Co do pozostałych twoich wypowiedzi to odsyłam do powyższego postu Wieśka. Zwięźle przedstawił biblijny pogląd na zbawienie.

A tak przy okazji sahcim, to czy Adam i Ewa zostali zbawieni?

Cz lip 20, 2017 12:04 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):

Przed Bogiem wszyscy są równi, bo on nie ma względu na osobę i na różne kościoły też.
Nie znam takiego boga, który nie ma względu na różne kościoły...Bóg którego znam ma wzgląd tylko na jeden Kościół...
Cytuj:
Bóg nie stosuje podwójnych standardów co do zbawienia: jednych zbawia bez chrztu, a innym stawia dodatkowy warunek chrztu.
No własnie...Bóg tego nie czyni, dlatego Kościół Chrystusowy rownież nie naucza, że chrzest nie jest potrzebny do tego aby być zbawionym, ponieważ Bóg przez swoje Słowo wyraźnie powiedział do słuchających Go: "Zaprawdę powiadam ci, jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, niemoże wejść do królestwa Bożego” Stąd też i Apostoł Piotr słuchajac i wypełniając słowa swojego Mistrza kazał ochrzcić wodą nawracających się pogan po tym jak Duch Święty zstąpił na nich wcześniej...
Cytuj:
A tak przy okazji sahcim, to czy Adam i Ewa zostali zbawieni?
Kościól Chrystusa wierzy, że Adam i Ewa wraz ze sprawiedliwymi Starego Testamentu przyjęli Ewangelię, którą głosił im Chrystus po zstąpieniu do krainy zmarlych i narodzili się z wody i Ducha Świetego...

Cz lip 20, 2017 8:38 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wiesiek napisał(a):
Chrzest z wody to bardzo ważny, widoczny znak nawrócenia i nie można go lekceważyć, ale nie jest warunkiem Zbawienia.
Gdyby chrzest nie był potrzebny do zbawienia jako jeden z warunków, to nie byłby wymieniany w nauczaniu Kościoła Chrystusowego...

Cz lip 20, 2017 8:42 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Wiesiek napisał(a):
Gdyby chrzest nie był potrzebny do zbawienia jako jeden z warunków, to nie byłby wymieniany w nauczaniu Kościoła Chrystusowego...

Zbawienie otrzymujemy wyłącznie Łaską, przez wiarę, nie z uczynków, a więc również nie przez Chrzest. Słowo Boże w NT mówi o tym wielokrotnie. Na tym polega Ewangelia czyli Dobra Nowina. Przez Chrzest dajemy publicznie, zewnętrzny wyraz naszej wiary, on jest wtórny do tego co się wcześniej dokonało w naszym sercu. To nie Chrzest nas oczyszcza z grzechu, ale Krew Jezusa Chrystusa.

Cz lip 20, 2017 1:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wiesiek napisał(a):
sahcim napisał(a):
Wiesiek napisał(a):

Zbawienie otrzymujemy wyłącznie Łaską, przez wiarę, nie z uczynków, a więc również nie przez Chrzest.
A więc również nie przez wyznanie wiary? (ewidentnie uczynek) :)

Nadto zapominasz, że wprawdzie uczynki nie są powodem naszego zbawienia, jednak jesteśmy zbawieni na ich podstawie (według nich będzie sądzona nasza wiara, patrz choćby Rz 2,6-11).
Cytuj:
Przez Chrzest dajemy publicznie, zewnętrzny wyraz naszej wiary, on jest wtórny do tego co się wcześniej dokonało w naszym sercu.
Jak myslisz, czy ślepy odzyskałby wzrok, gdyby nie posłucha Jezusa i nie obmył oczu w Sadzawce Siloe?
Albo weżmy Księgę Królewską:
NAAMAN i PROROK ELIZEUSZ
„Naaman, wódz wojska króla Aramu, miał wielkie znaczenie u swego pana i doznawał względów, ponieważ przez niego Pan spowodował ocalenie Aramejczyków. Lecz ten człowiek - dzielny wojownik - był trędowaty.
(…)
Więc Naaman przyjechał swymi końmi i swoim powozem, i stanął przed drzwiami domu Elizeusza. Elizeusz zaś kazał mu przez posłańca powiedzieć: Idź, obmyj się siedem razy w Jordanie, a ciało twoje będzie takie jak poprzednio i staniesz się czysty!
Rozgniewał się Naaman i odszedł ze słowami: Przecież myślałam sobie: Na pewno wyjdzie, stanie, następnie wezwie imienia Pana, Boga swego, poruszywszy ręką nad miejscem chorym i odejmie trąd.
(…)
Lecz słudzy jego przybliżyli się i przemówili do niego tymi słowami: Gdyby prorok kazał ci spełnić coś trudnego, czy byś nie wykonał? O ileż więc bardziej, jeśli ci powiedział: Obmyj się, a będziesz czysty?
Odszedł więc Naaman i zanurzył się siedem razy w Jordanie, według słowa męża Bożego, a ciało jego na powrót stało się jak ciało małego dziecka i został oczyszczony.”
/2 Krl 5,1.9-11.13-14/
To nie woda i nie kąpiel uzdrowiła Naamana. Jednak czy zostałby on uzdrowiony gdyby (argumentując „po co ten rytuał”) nie zanurzył się siedem razy w Jordanie?

Cz lip 20, 2017 1:53 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 341 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 23  Następna strona