Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn wrz 28, 2020 12:26 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 284 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 19  Następna strona
 Maryja, Matka Jezusa, matką wszystkich chrześcijan? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja, Matka Jezusa, matką wszystkich chrześcijan?
Gregor napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
To teraz wskaż miejsce, gdzie mamy zapisaną informację, że nie wolno prosić o wstawiennictwo u Boga osób, które są w niebie.

Wskażę, jeśli Ty(...)

No cóż, właśnie potwierdziłeś, że nie ma takiego fragmentu. Czyli kłamałeś, że Biblia była Twoim źródłem informacji.

Cytuj:
Skoro stwierdziłeś, że Biblia jest źródłem informacji na temat tego, że osoby będące w niebie nie wstawiają się za nami u Boga, to teraz zacytuj stosowny fragment Pisma Świętego.

Już to zrobiłem,

Kłamiesz, Gregorze. Nie pokazałeś nawet jednego fragmentu, który by tego zakazywał. To, co wskazywałeś, dotyczyło innych kwestii, więc teraz nie próbuj, kłamco przebrzydły, wmawiać mi, że pokazałeś taki fragmetn.

Wt cze 27, 2017 7:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
No cóż, właśnie potwierdziłeś, że nie ma takiego fragmentu. Czyli kłamałeś, że Biblia była Twoim źródłem informacji.

:D :D
Powiedziałem, że wskażę, bo Biblia o tym mówi, ale problem polega na tym, że Ty nie możesz wskazać żadnego fragmentu, i dowieść prawdziwości tego co twierdzisz, bo takie fragmenty nie istnieją.
Kłamiesz, Gregorze. Nie pokazałeś nawet jednego fragmentu, który by tego zakazywał.

Skoro nie umiesz tego odczytać to trudno.
Biblia to nie zbiór definicji, a prawdy w niej zwarte bardzo często można zobaczyć w szerszym kontekście. I tak jest w tym przypadku. Dosłownie cała biblia mówi o tym, tylko trzeba umieć to odczytać - czyli otworzyć się na jej przesłanie, a nie czytać ciągle i rozumieć tak jak Ci kazano rozumieć.

Wt cze 27, 2017 8:14 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):

Powiedziałem, że wskażę, bo (...)

Nic nie wskażesz, bo niczego takiego nie ma w Biblii. Jesteś tego świadomy i stąd zacząłeś typowe wymówki i odwracanie kota ogonem byle tylko nie przyznać, że zmyślałeś.

Cytuj:
Kłamiesz, Gregorze. Nie pokazałeś nawet jednego fragmentu, który by tego zakazywał.

Skoro nie umiesz tego odczytać to trudno.

Nie da się odczytać we fragmencie tego, czego w nim nie zapisano. Takie życie. Bełkocik pomijam, bo niczego nie zmienia w fakcie, że kłamałeś na temat źródła z którego zaczerpnąłeś swoją wizję nieba.

Wt cze 27, 2017 8:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Nieprawda, Biblia nigdzie nie mówi, że naśladowanie Pana Jezusa(Miłości) ogranicza się tylko do czasu ziemskiego...

Naśladowanie ma na celu dojście do doskonałości. Ci którzy są w Niebie osiągnęli doskonałość i są do Niego podobni.
No właśnie...święci Pańscy w niebie całkowicie upodobnili się do Chrystusa(Głowy Kościoła) jako członki Jego Ciała, i jeśli On(Głowa) wstawia się za nami, to i całkowicie zjednoczone z Chrystusem członki Jego Ciała czynią to samo, bo inaczej o całkowitym zjednoczeniu(doskonałości) z Chrystusem nie mogłoby być mowy...
Cytuj:
To, że naśladowanie ogranicza się do doczesności Jezus jasno powiedział [Mt.10.38]:I kto nie bierze krzyża swego, a idzie za mną, nie jest mnie godzien
W niebie już nikt nie dźwiga swego krzyża.
To, że sobie ubzdurałeś, że tylko w dźwiganiu własnego krzyża można naśladować Chrystusa, nie oznacza że tak jest...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
a zatem skoro w rzeczywistości niebiańskiej Syn Człowieczy-Głowa Ciała(Kościoła), w duchu miłości bliźniego jak siebie samego, nieustannie wstawia się za nami, przebywającymi na ziemi, to i całkowicie zjednoczone z Głową członki Jego Ciała(Święci Kościoła) czynią to samo w duchu miłości do ciebie, mnie oraz wszystkich innych swoich bliźnich...
I to właśnie jest przykład opowieści opartej na wyobraźni, a nie na Biblii.
Żeby udowodnić mi, że mój przykład wiary w kwestii wstawiennictwa zjednoczonego z Panem Ciała Chrystusowego w niebie nie zgadza się z przekazem wynikającym z zapisanego nauczania Kościoła(Biblii), musiałbyś wykazać tymże nauczaniem, że zjednoczone z Głową(Chrystusem) w sposób doskonały(niebiański) członki tegoż Ciała(Kościoła) utracily z Nim doskonałą jedność myśli i działania...

Wt cze 27, 2017 8:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nic nie wskażesz, bo niczego takiego nie ma w Biblii. Jesteś tego świadomy i stąd zacząłeś typowe wymówki i odwracanie kota ogonem byle tylko nie przyznać, że zmyślałeś.

To Ty tak twierdzisz i co z tego?
Puki co nie jesteś w stanie obronić swoich racji, bo w przeciwieństwie do mnie nie przytoczyłeś jeszcze nic.
Przytoczenie tekstu przeze mnie nic nie zmieni, bo jeśli Ci nie będzie pasował i tak stwierdzisz, że ten tekst o tym nie mówi itp.,itd. Już to przerabiałem z Tobą.

Mam jednak dla Ciebie propozycję: jeśli przyznasz, że nie jesteś w stanie poprzeć Biblią tego co twierdzisz, to ja wskażę Ci stosowny tekst.
Idziesz na to?
sahcim napisał(a):
No właśnie...święci Pańscy w niebie całkowicie upodobnili się do Chrystusa(Głowy Kościoła) jako członki Jego Ciała, i jeśli On(Głowa) wstawia się za nami, to i całkowicie zjednoczone z Chrystusem członki Jego Ciała czynią to samo, bo inaczej o całkowitym zjednoczeniu(doskonałości) z Chrystusem nie mogłoby być mowy...

To, że święci w Niebie osiągnęli doskonałość nie oznacza, że są Chrystusem.
A poza tym każdy członek Ciała ma swoje zadanie i nie dublują się w tym
Głowa jest tylko jedna i żaden inny członek nie robi tego co ona.
Więc nie mów, że inne członki robią to samo co Głowa, bo to niemożliwe, gdyż nie są Głową.
sahcim napisał(a):
To, że sobie ubzdurałeś, że tylko w dźwiganiu własnego krzyża można naśladować Chrystusa, nie oznacza że tak jest...

Jeśli nie wiesz co symbolizuje krzyż w życiu chrześcijanina to trudno.
Stary numer: na brak argumentów pada stwierdzenie, że coś jest bzdurą.
Poza tym to nie są moje słowa tylko Jezusa, no chyba, że się z Nim nie zgadzasz.
sahcim napisał(a):
Żeby udowodnić mi, że mój przykład wiary w kwestii wstawiennictwa zjednoczonego z Panem Ciała Chrystusowego w niebie nie zgadza się z przekazem wynikającym z zapisanego nauczania Kościoła(Biblii), musiałbyś wykazać tymże nauczaniem, że zjednoczone z Głową(Chrystusem) w sposób doskonały(niebiański) członki tegoż Ciała(Kościoła) utracily z Nim doskonałą jedność myśli i działania...

Proszę bardzo.
Wykażę Ci to w jednym zdaniu: nauczanie o wstawiennictwie ludzi w zaświatach nie ma żadnego oparcia w Nauczaniu Jezusa i apostołów.
Zwyczajnie w Biblii nic takiego nie znajdziemy.
Skoro uważasz inaczej to poprzyj to tekstem Pisma, bo ja swoje zdanie poparłem we wcześniejszych poostach. A to, że Ty nazwałeś to bzdurą, a Yarpen bełkotem nie ma najmniejszego znaczenia.
A więc...?

Wt cze 27, 2017 11:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
To, że święci w Niebie osiągnęli doskonałość nie oznacza, że są Chrystusem.
A gdzie tak napisałem, że z tym polemizujesz...?
Cytuj:
A poza tym każdy członek Ciała ma swoje zadanie i nie dublują się w tym
Skąd wiesz, że każdy członek Ciała Chrystusowego będąc całkowicie zjednoczony duchowo z Głową(Chrystusem) nie wstawia się za grzesznikami wtedy gdy On to czyni...? Masz jakieś doświadczenie w całkowidym(doskonałym) zjednoczeniu z Chrystusem na wzór świętych Pańskich...?
Cytuj:
Głowa jest tylko jedna i żaden inny członek nie robi tego co ona.
Więc nie mów, że inne członki robią to samo co Głowa, bo to niemożliwe, gdyż nie są Głową.
To, że członki twojego grzesznego ciała nie są tobie posłuszne i nie współuczestniczą na sposób zgodny z ich przeznaczeniem podczas twojej modlitwy za otrzebujacymi nie oznacza, że tak jest w Ciele Chrystusa...
Gregor napisał(a):
Wykażę Ci to w jednym zdaniu: nauczanie o wstawiennictwie ludzi w zaświatach nie ma żadnego oparcia w Nauczaniu Jezusa i apostołów.
To powiedział Gregor, a ja nie prosiłem o zdanie Gregora ale nauczanie Kościoła...

Śr cze 28, 2017 12:31 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):

Napisałeś, że całkowicie się upodobnili- czyli jak? Chyba, że źle rozumiałem.
sahcim napisał(a):
Skąd wiesz, że każdy członek Ciała Chrystusowego będąc całkowicie zjednoczony duchowo z Głową(Chrystusem) nie wstawia się za grzesznikami wtedy gdy On to czyni...? Masz jakieś doświadczenie w całkowidym(doskonałym) zjednoczeniu z Chrystusem na wzór świętych Pańskich...?

Bo Biblia mówi, że czyni to Jezus i Duch Św. i o nikim innym nie mówi.
Żaden członek nie może naśladować głowy, bo nią z natury nie jest.
sahcim napisał(a):
To powiedział Gregor, a ja nie prosiłem o zdanie Gregora ale nauczanie Kościoła...

Kościół w oparciu o Biblię tego nie naucza.
Twój naucza tego, czego w Biblii nie ma.

Śr cze 28, 2017 2:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):

(ciacho pustosłowie, wymówki i zwykłe manipulacje)

Nadal pokazujesz, że nie masz fragmentu Pisma Świętego, który byłby źródłem Twojej "wiedzy" o tym, iż zbawieni będący w niebie nie wstawiają się za nami u Boga. Tak samo jak to, że nie masz cytatu, który potwierdziłby, że nie można ich prosić o wstawiennictwo u Boga.

Śr cze 28, 2017 6:50 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nadal pokazujesz, że nie masz fragmentu Pisma Świętego, który byłby źródłem Twojej "wiedzy" o tym, iż zbawieni będący w niebie nie wstawiają się za nami u Boga. Tak samo jak to, że nie masz cytatu, który potwierdziłby, że nie można ich prosić o wstawiennictwo u Boga.

Chyb nie czytasz tego co piszę. Napisałem, że Ci WSKAŻĘ taki cytat, ale Ty też coś zrób od siebie.
Jak na razie to rzucasz oszczerstwa, że kłamię i nic więcej.
Dałem Ci propozycje więc zdecyduj i nie chowaj głowy w piasek.

Śr cze 28, 2017 11:16 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregorze, to Ty twierdzisz (wbrew rozsądkowi) że święci w Niebie nie mogą się wstawiać za ludzi na ziemi.
Nawet pozostając na gruncie (błędnej i niebiblijnej, wymyslonej w XVI wieku) zasady "sola scriptura" (przynajmniej w wersji, jaką usiłuje nam przedstawić np. Wujo) brak wzmianki w Biblii na ten temat nie jest żadnym "dowodem na nie".
Na tak za to przemawiają zdrowy rozsądek, wiedza czym jest Lub Boży (owo "(...)żeby poszczególne członki troszczyły się o siebie nawzajem"/1 Kor 12,25.) oraz zgodne świadectwo wczesnego chrześcijaństwa.

Chyba że jesteś zwolennikiem tej wersji "sola scriptura" która twierdzi że "czego nie ma w biblii, tego w ogóle nie ma".
-------------------------------------------
A swoją drogą: mógłbys powiedzieć, czemu aniołowie mogą się wstawiać, a przebywający z Bogiem ludzie nie mogą, hę? ;)

Śr cze 28, 2017 12:43 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Jest tez napiasne "i beda jak Aniolowie w Niebie".

Śr cze 28, 2017 12:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Nawet pozostając na gruncie (błędnej i niebiblijnej, wymyslonej w XVI wieku) zasady "sola scriptura" (przynajmniej w wersji, jaką usiłuje nam przedstawić np. Wujo) brak wzmianki w Biblii na ten temat nie jest żadnym "dowodem na nie".

To kwesta postrzegania Biblii. Dla Was fakt, że czegoś w niej nie ma jest furtką do tworzenia własnych opowieści w oderwaniu od Biblii.
Zdrowy rozsądek, na który się powołujesz, każe dostrzec, ze Ap. Paweł pisząc o Ciele/członkach Kościoła pisze o Kościele na ziemi i nigdzie nie odnosi tego do rzeczywistości Nieba.
Wczesne chrześcijaństwo też nie jest dowodem, bo już od samego początku rodziły się i funkcjonowały fałszywe nauki.
Biblia skupia się tylko na Kościele pielgrzymującym na ziemi, jego roli, zadaniach itd., bo istotne jest dla nas tu i teraz, a nie to co się dzieje w Niebie.

Poza tym w Biblii jasno mamy powiedziane aby nie modlić się do tych, którzy odeszli bez względu na to gdzie się znajdują.
To rozwiewa wszelkie wątpliwości i pokazuje błędność tej nauki o roli ludzi w zaświatach.
Barney napisał(a):
Chyba że jesteś zwolennikiem tej wersji "sola scriptura" która twierdzi że "czego nie ma w biblii, tego w ogóle nie ma".

Jestem zwolennikiem "sola scriptura", która twierdzi, że "czego nie ma w Biblii, tym nie mamy zawracać sobie głowy i nie snuć domysłów."
Biblia jest wystarczając zasobna, a by w niej znaleźć wszystko co potrzebne do duchowego życia i wzrostu.
Barney napisał(a):
A swoją drogą: mógłbys powiedzieć, czemu aniołowie mogą się wstawiać, a przebywający z Bogiem ludzie nie mogą, hę?
Bo zostali stworzeni jako służebne duchy względem tych co mają dostąpić zbawienia. Zwyczajnie zostali do tej roli stworzeni.

Śr cze 28, 2017 4:23 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):

Napisałeś, że całkowicie się upodobnili- czyli jak? Chyba, że źle rozumiałem.
Nie wiem czy źle zrozumiałeś czy może celowo wmawiasz mi swoje wymysły ale skoro sam zastosowałeś w miejsce używanego przeze mnie określenia "całkowicie upodobnili się" własne wyrażenie "osiągnęli doskonałość", to skłaniam się ku tezie, że celowo manipulujesz moimi wypowiedziami...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Bo Biblia mówi, że czyni to Jezus i Duch Św. i o nikim innym nie mówi.
Aha czyli wg ciebie jeśli w chrześcijaninie(świętym) przebywa Duch Święty(Chrystusowy), który to wstawia się za grzesznikami, to taki święty nie współdziała z Duchem Świętym w Jego działaniu, ale postępuje(tak jak Gręgor) wg własnego widzimisię...?
Cytuj:
Żaden członek nie może naśladować głowy, bo nią z natury nie jest.
Jak to żaden członek Ciała Chrystusowego(Kościoła, bo o tym mówię) nie może naśladować Chrystusa(Głowy Kościoła), skoro w nauczaniu członków Ciała Chrystusowego zapisanym w NT jest powiedziane, że może...co więcej, powinien to czynić...!
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Kościół w oparciu o Biblię tego nie naucza.
To znowu powiedział Gregor, a nie Kościół...

Śr cze 28, 2017 5:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Wczesne chrześcijaństwo też nie jest dowodem, bo już od samego początku rodziły się i funkcjonowały fałszywe nauki.
Jaaasne. Czyli wolisz wierzyć nauce która powstała w XVI wieku niż tej, która była głoszona od początku?
Cytuj:
Biblia skupia się tylko na Kościele pielgrzymującym na ziemi, jego roli, zadaniach itd., bo istotne jest dla nas tu i teraz, a nie to co się dzieje w Niebie.
Nieprawda. Biblia całkiem sporo mówi o wspólnocie.
Ewangelicy widzą tylko aspekt negatywny - zbawienie od win.
To straszliwe zawężenie rozumienia Ewangelii - jesteście niezwykle ubodzy duchowo.

Cytuj:
Poza tym w Biblii jasno mamy powiedziane aby nie modlić się do tych, którzy odeszli bez względu na to gdzie się znajdują.
Naprawdę? Gdzie?

Cytuj:
Barney napisał(a):

Jestem zwolennikiem "sola scriptura", która twierdzi, że "czego nie ma w Biblii, tym nie mamy zawracać sobie głowy i nie snuć domysłów."
Biblia jest wystarczając zasobna, a by w niej znaleźć wszystko co potrzebne do duchowego życia i wzrostu.
Świetnie. Znajdź w niej to stwierdzenie, które właśnie wygłosiłeś :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Cytuj:
Barney napisał(a):
A swoją drogą: mógłbys powiedzieć, czemu aniołowie mogą się wstawiać, a przebywający z Bogiem ludzie nie mogą, hę?
Bo zostali stworzeni jako służebne duchy względem tych co mają dostąpić zbawienia. Zwyczajnie zostali do tej roli stworzeni.
A co to ma do rzeczy? Przecież mówiłeś, że mamy bezpośredni dostęp do Boga itd.
Więc - pozostając w Twojej własnej tezie - po co? :wink:

Śr cze 28, 2017 5:13 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):

Staram sie Ci pomoc.
Moze sprobuj zmienic ten argument bo Biblia jest owocem wczesnego chrzescijanstwa.

Śr cze 28, 2017 6:19 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 284 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 19  Następna strona