Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn wrz 21, 2020 3:07 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 284 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Następna strona
 Maryja, Matka Jezusa, matką wszystkich chrześcijan? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Maryja, Matka Jezusa, matką wszystkich chrześcijan?
Barney napisał(a):
A gdzie nauczali by modlić się do Ducha Świętego? Albo do Chrystusa?
Biblia to nie książeczka z przepisami.

Amen. Powiedz to raczej Yarpenowi. :mrgreen:
Jezus nauczał aby zwracać się do Niego:[Mt.11.18]; Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie, [Jan 6.37]: (...),a tego, który do mnie przychodzi, nie wyrzucę precz;
kamienowany Szczepan [Dz.7.59]: I kamienowali Szczepana, który się modlił tymi słowy: Panie Jezu, przyjmij ducha mego.,
Na podstawie nauczania Jezusa Kościół modlił się do Niego np. po przesłuchaniu Piotra i Jana przez Radę Najwyższą [Dz.4.24-30].
Masz więc w Piśmie doskonale opisaną praktykę Kościoła,który żył w mocy Bożej i któremu w zupełności wystarczała bezpośrednia modlitwa do Jezusa.
Kościół praktykował więc tą prostą prawdę [I Piotr 5.7]: Wszelką troskę swoją złóżcie na niego, gdyż On ma o was staranie. - a nie na świętego w zaświatach.

Co do Ducha Św. to nie ma potrzeby modlić się do Niego, bo On sam wsłuchuje się w nasze modlitwy [Rzym.8.26-27]:Podobnie i Duch wspiera nas w niemocy naszej; nie wiemy bowiem, o co się modlić, jak należy, ale sam Duch wstawia się za nami w niewysłowionych westchnieniach. 27. A Ten, który bada serca, wie, jaki jest zamysł Ducha, bo zgodnie z myślą Bożą wstawia się za świętymi.
Przemyśl to. ;)
Barney napisał(a):
KK, nie KRK.
I wiedząc - tę wiedzę zagwarantował Jezus mówiąc Mt 16:19 bt5 "I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie."
Jaaaasne i teraz KRK ustala porządek jaki ma panować w Niebie.
Pan Bóg został przez Twój kościół zdetronizowany. :dokitu:
Barney napisał(a):
Przystąpmy - ale nie samotnie. Jezus zbawił Kościół - wspólnotę i na wspólnocie polega Niebo.

Gdy Jezus płacił za grzechy wszystkich ludzi na krzyżu, to Kościoła jeszcze nie było. Jezus zbawia grzeszników i włącza ich do swego Kościoła, który składa się z ludzi usprawiedliwionych/zbawionych. Tak przedstawia to Biblia. W KRK jest zupełnie odwrotnie - niestety.

Każdy indywidualnie rozlicza się ze swojego życia, upadków, słabości przed Bogiem. W tej kwestii nie schowasz się przed Nim za plecami świętych.
Barney nie po to zasłona w świątyni rozdarła się, aby teraz w miejsce tej zasłony wstawiać człowieka. Skoro Bóg tego nie robi to dlaczego Ty to sobie robisz?
Ale jak widać Wy uważacie, że wiecie lepiej.

Ostatnio edytowano N lip 02, 2017 3:13 pm przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

poprawki formatowania

N lip 02, 2017 3:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Nie klam, ze w KRK istnieje jakies “milosierdzie” swietych
Czyżby? Przecież wierzycie, że lepiej im powierzyć swoje sprawy bo się na tym znają:
Adrian – patron strażników więziennych :cfaniak:
Afra – patronka dusz zaniedbanych, kobiet pokutujących
Agapit – patron ciężarnych kobiet
Agata Sycylijka – patronka Sycylii, Katanii, sztuki, artystów, kominiarzy,
nianiek, ludwisarzy, karmiących matek, w chorobach piersi, pielęgniarek
Agnieszka Rzymianka – patronka młodych dziewic, czystości, narzeczonych, dzieci, panien, ogrodników
Akwilin – patron tragarzy
Apolonia – patronka dentystów, stomatologów :x
Benild – patron nauczycieli
Benon z Miśni – patron rybaków, sukienników
Bernard z Aosty – patron alpinistów, narciarzy, broni pól przed burzą
Celestyn – patron introligatorów
Cezary z Nazjanzu – patron lekarzy
Chlodwald – patron wytwórców gwoździ
Cyryl – patron Europy
Damazy I Papież – patron archiwariuszy kościelnych
Prorok Eliasz - patron zakonu karmelitów, a także dorożkarzy, samolotów i wszelkich statków powietrznych. Wzywany jest podczas niepogody i pożaru.
itd......
Na wszystkie okoliczności i kłopoty macie "specjalistów"w Niebie.
A Biblia prosto mówi, że mamy pełnię w Jezusie Chrystusie i, że jemy mamy powierzać wszelkie nasze sprawy.
robaczek2 napisał(a):
Na podstawie chocby tych fragmentow, ktore wymienilem jest obowiazkiem Kosciola wskazywac blogoslawionych i swietych kosciola aby w ten sposob propagowac modele zachowan jako jedna z form sprawowania urzedu nauczycielskiego.

Ale ja temu nie przeczę. To jednak ma się nijak do ich kultu wyrazonego w modlitwach do nich.
robaczek2 napisał(a):
Gdyby tego nie robil po prostu sprzeciwil by sie swemu poslannictwu
oddajac pole tym, ktorzy wykreowali Ghandiego, Stalina, Kadafiego i tysiace innych idoli.

Chwileczkę. A przecież Ty sam chciałeś kreować Ghandiego w innym wątku jako człowieka " po owocach".
Więc co tu za ściemę teraz popychasz?

N lip 02, 2017 3:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Jezus nauczał aby zwracać się do Niego:[Mt.11.18]
Odpowiem tak, jak Ty o świętych (tj. równie bzdurnie):
"Ale mówił o zwracaniu się do Niego póki żył na Ziemi. Biblia wprost mówi, że nie wolno zwracać się do umarłych i mówi że Jezus umarł na krzyżu"
I co? ;)

Cytuj:
Co do Ducha Św. to nie ma potrzeby modlić się do Niego, bo On sam wsłuchuje się w nasze modlitwy
Rozumiem, że do Ojca trzeba, bo Ojciec się "nie wsłuchuje"?
Nadto, jeśli nie będziemy się modlić, to jakże Duch się może "wsłuchiwać"?
I co? ;)

Cytuj:
Barney napisał(a):
KK, nie KRK.
I wiedząc - tę wiedzę zagwarantował Jezus mówiąc Mt 16:19 bt5 "I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie."
Jaaaasne i teraz KRK ustala porządek jaki ma panować w Niebie.

No cóż, gdybyś był konsekwentny w "sola scriptura", to tak :)
Ale nie jesteś, kiedy Ci się nie podoba...
I co? ;)

Cytuj:
Barney napisał(a):
Przystąpmy - ale nie samotnie. Jezus zbawił Kościół - wspólnotę i na wspólnocie polega Niebo.

Gdy Jezus płacił za grzechy wszystkich ludzi na krzyżu, to Kościoła jeszcze nie było. Jezus zbawia grzeszników i włącza ich do swego Kościoła, który składa się z ludzi usprawiedliwionych/zbawionych. Tak przedstawia to Biblia. W KRK jest zupełnie odwrotnie - niestety.
CO jest odwrotnie?
Kłopoty z czytaniem drukowanego? ;)

Cytuj:
Każdy indywidualnie rozlicza się ze swojego życia, upadków, słabości przed Bogiem. W tej kwestii nie schowasz się przed Nim za plecami świętych.
Widzę że nie umiesz czytać drukowanego, bo dyskutujesz z tezami, których nie głoszę. Pewnie dlatego, że łatwiej, niż dyskutować z tym co mówię :mrgreen: :mrgreen:
Cytuj:
Barney nie po to zasłona w świątyni rozdarła się, aby teraz w miejsce tej zasłony wstawiać człowieka. Skoro Bóg tego nie robi to dlaczego Ty to sobie robisz?
Musiałbyś najpierw udowodnić, ze to robię, cwaniaczku ;)
Cytuj:
Ale jak widać Wy uważacie, że wiecie lepiej.
Nie. Uważamy że Kosciół od I wieku wie lepiej, niż Gregor co właśnie przeczytał Biblię i ma się za eksperta.

A czemuż to "zapomniałeś" o reszcie poruszonych przeze mnie kwestii? Niewygodne? ;)

N lip 02, 2017 3:34 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
"Ale mówił o zwracaniu się do Niego póki żył na Ziemi. Biblia wprost mówi, że nie wolno zwracać się do umarłych i mówi że Jezus umarł na krzyżu"
I co?

No fakt, odpowiedziałeś bzdurnie, gdyż jest jedna fundamentalna różnica między Jezusem, a świętymi w Niebie - Jezus zmartwychwstał. Poza tym powiedział, że Jego słowa nie przeminą, więc są zawsze aktualne, a nie tylko za Jego ziemskiego życia.
Barney napisał(a):
I co?

Chodzi o suwerenne działanie Duch Św., który robi to co chce i zna to co jest w twoim sercu i myślach - nie ukryjesz tego przed Nim.
Możesz się nie modlić, a Bóg Ojciec i tak będzie wiedział co masz w sercu. W modlitwie chodzi m. in. o budowanie bliskiej relacji Ojca ze swoim dzieckiem. Mistrza z uczniem, Pana ze sługą.
Barney napisał(a):
No cóż, gdybyś był konsekwentny w "sola scriptura", to tak Ale nie jesteś, kiedy Ci się nie podoba...
I co?

To co Ty napisałeś i ja to konsekwencja tego, że KRK został założony na człowieku, a Kościół został założony na Jezusie Chrystusie.
Barney napisał(a):
Cytuj:
Musiałbyś najpierw udowodnić, ze to robię, cwaniaczku

Nie muszę udowadniać - wystarczy, że w to wierzysz.
Barney napisał(a):
Cytuj:
Barney napisał(a):

Gregor:Gdy Jezus płacił za grzechy wszystkich ludzi na krzyżu, to Kościoła jeszcze nie było. Jezus zbawia grzeszników i włącza ich do swego Kościoła, który składa się z ludzi usprawiedliwionych/zbawionych. Tak przedstawia to Biblia. W KRK jest zupełnie odwrotnie - niestety.
CO jest odwrotnie?
Kłopoty z czytaniem drukowanego?

1.Odwrotnie jest to, że twierdzisz, Jezus zbawił Kościół - On zbawił grzeszników, z których buduje Kościół - a to różnica.
2. Odwrotnie jest też to, że Twój kościół włącza do siebie osoby niewierzące, a potem stara się je nawrócić - z jakim skutkiem to można najlepiej zobaczyć np. w Meksyku.
Barney napisał(a):
Uważamy że Kosciół od I wieku wie lepiej, niż Gregor co właśnie przeczytał Biblię i ma się za eksperta.

Praktyka Kościoła I wieku, o której możesz przeczytać w NT ma się nijak do tego co praktykujecie obecnie.
Barney napisał(a):
A czemuż to "zapomniałeś" o reszcie poruszonych przeze mnie kwestii? Niewygodne?

Już wcześniej omawiane.

N lip 02, 2017 4:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Nie klam, ze w KRK istnieje jakies “milosierdzie” swietych
Czyżby? Przecież wierzycie, że lepiej im powierzyć swoje sprawy bo się na tym znają

Nie klam.
Nikt nie uwaza ze "lepiej". Gdy czytam Twoje posty odnosze wrazenie, ze Chrystus jest bardzo samotny w niebie.
Wg tego w co ja wierze jest otoczony mnostwem swoich braci, ktorzy starali sie spelniac jego wole na ziemi i ktorych KRK zaliczyl w poczet blogoslawionych lub swietych.
Cytuj:
Chwileczkę. A przecież Ty sam chciałeś kreować Ghandiego w innym wątku jako człowieka " po owocach".
Więc co tu za ściemę teraz popychasz?

Dokladnie. Chwala KRK, ze wskazuje konkretnych Swietych bo w przeciwnym razie pojawiaja sie inni bohaterowie.

N lip 02, 2017 6:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Nie klam.
Nikt nie uwaza ze "lepiej".

Gdyby tak nie było to nie mielibyście tylu "świętych specjalistów" od wszystkiego.
robaczek2 napisał(a):
Wg tego w co ja wierze jest otoczony mnostwem swoich braci, ktorzy starali sie spelniac jego wole na ziemi i ktorych KRK zaliczyl w poczet blogoslawionych lub swietych.

Oczywiście, że w Niebie są wszyscy święci Starego Testamentu i wszyscy chrześcijanie, którzy dostąpili zbawienia w Chrystusie - ja temu nie przeczę.
robaczek2 napisał(a):
Dokladnie. Chwala KRK, ze wskazuje konkretnych Swietych bo w przeciwnym razie pojawiaja sie inni bohaterowie.

Co dokładnie, że w jednym wątku piszesz, a w innym inaczej?
W jakim celu chciałeś lansować Ghandiego?
A chwałę zachowaj dla Boga. ;)

N lip 02, 2017 6:27 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):
I co?

No fakt, odpowiedziałeś bzdurnie, gdyż jest jedna fundamentalna różnica między Jezusem, a świętymi w Niebie - Jezus zmartwychwstał. Poza tym powiedział, że Jego słowa nie przeminą, więc są zawsze aktualne, a nie tylko za Jego ziemskiego życia.
W duchu tego co mówisz, nie ma znaczenia że zmartwychwstał, bo umarł i jest "umarły" :)
Ciągnę tylko dalej Twoją "logikę". :mrgreen:
Cytuj:
Barney napisał(a):
I co?

Chodzi o suwerenne działanie Duch Św., który robi to co chce i zna to co jest w twoim sercu i myślach - nie ukryjesz tego przed Nim.
Aha. Ojciec nie robi co chce, nie jest suwerenny i nie wie co jest w moim sercu i myślach? :mrgreen:
Cytuj:
Możesz się nie modlić, a Bóg Ojciec i tak będzie wiedział co masz w sercu. W modlitwie chodzi m. in. o budowanie bliskiej relacji Ojca ze swoim dzieckiem. Mistrza z uczniem, Pana ze sługą.
Czyli z Duchem Świętym budować relacji nie należy? :mrgreen:
(sorry, że tak się nad Tobą znęcam - ale warto pokazać w jaką bzdurę zabrnąłeś...)
Cytuj:
Barney napisał(a):
No cóż, gdybyś był konsekwentny w "sola scriptura", to tak Ale nie jesteś, kiedy Ci się nie podoba...
I co?

To co Ty napisałeś i ja to konsekwencja tego, że KRK został założony na człowieku, a Kościół został założony na Jezusie Chrystusie.
Nie ściemniaj i nie zmieniaj tematu. W Piśmie mamy wprost Mt 16:19 bt5 "I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie." i gdyby w Twoich przechwałkach o stosowaniu się do zasady "sola scriptura" był cień prawdy, to byś w to co powiedział Chrystus wierzył. A jak widać - zaprzeczasz. :|
Cytuj:
Barney napisał(a):
Cytuj:
Musiałbyś najpierw udowodnić, ze to robię, cwaniaczku

Nie muszę udowadniać - wystarczy, że w to wierzysz.
W co?

Cytuj:
1.Odwrotnie jest to, że twierdzisz, Jezus zbawił Kościół - On zbawił grzeszników, z których buduje Kościół - a to różnica.

Ef 5:25-27 bt5 "(25) Mężowie, miłujcie żony, bo i Chrystus umiłował Kościół i wydał za niego samego siebie, (26) aby go uświęcić, oczyściwszy obmyciem wodą, któremu towarzyszy słowo, (27) aby samemu sobie przedstawić Kościół jako chwalebny, nie mający skazy czy zmarszczki, czy czegoś podobnego, lecz aby był święty i nieskalany."
Widziałem jak raz pastor baptystów dotarł do cytowania tego wersetu - słowo "Kościół" nie przeszło mu przez gardło, zmienił na "człowieka" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Zatrzymam się na tym na chwilę, bo to kwestia kluczowa. Najwyraźniej nie rozumiesz, że
Jedyne, co zostało zbawione, to Ciało Chrystusa.
Fragment kluczowy:
"Jeżeli bowiem przez śmierć, podobną do Jego śmierci, zostaliśmy z Nim złączeni w jedno,
to tak samo będziemy [z Nim złączeni w jedno] przez podobne zmartwychwstanie
.
To wiedzcie, że dla zniszczenia ciała grzesznego dawny nasz człowiek został z Nim współukrzyżowany po to, byśmy już dłużej nie byli w niewoli grzechu.
Kto bowiem umarł, został wyzwolony z grzechu.
Otóż, jeżeli umarliśmy razem z Chrystusem, wierzymy, że z Nim również żyć będziemy, wiedząc,
że Chrystus, powstawszy z martwych, już więcej nie umiera, śmierć nad Nim nie ma już władzy.
Bo to, że umarł, umarł dla grzechu tylko raz, a że żyje, żyje dla Boga."
/Rz 6, 5-10/

„Bycie w Chrystusie” jest zresztą wielokrotnie podkreślane w Nowym Testamencie. Parę przykładów (z wielu):
"Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić." /J 15,5/

"Teraz jednak dla tych, którzy są w Chrystusie Jezusie, nie ma już potępienia." /Rz 8,1/

"I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni," /1Kor 15,22/

Święty Paweł posunął się nawet do stwierdzeń, że jesteśmy „stworzeni w Chrystusie Jezusie”(Ef 2,10) oraz że głosi Chrystusa, „aby każdego człowieka przedstawić jako doskonałego w Chrystusie”/Kol 1,28/.
Myśl ta obecna jest także w refleksji wczesnochrześcijańskiej. Na przykład żyjący w II wieku św.Ireneusz twierdził, iż odkupienie jest jednością odkupionych z Odkupicielem.

Nasze zbawienie jest realne o tyle, o ile jesteśmy Jego Ciałem - czyli Kościołem.
Dlatego właśnie Paweł nazywa Kościół Ciałem Chrystusa (1 Kor 12,27 ). Jesteśmy zbawieni przez przyłączenie do Jego Mistycznego Ciała – na różne sposoby:
  • o Przez „uśmiercenie” w chrzcie Starego Człowieka (grzesznego ciała). A nasze zbawienie polega na tym, że zostajemy przyłączeni do tego zbawionego ciała "uśmiercając" w chrzcie Starego Człowieka:
    „I w Nim też otrzymaliście obrzezanie, nie z ręki ludzkiej, lecz Chrystusowe obrzezanie, polegające na zupełnym wyzbyciu się grzesznego ciała, (12) jako razem z Nim pogrzebani w chrzcie, w którym też razem zostaliście wskrzeszeni przez wiarę w moc Boga, który Go wskrzesił. (13) I was, umarłych na skutek występków i nieobrzezania waszego grzesznego ciała, razem z Nim przywrócił do życia.”/Kol 2,11-13/
    „Wszyscyśmy bowiem w jednym Duchu zostali ochrzczeni, [aby stanowić] jedno Ciało: czy to Żydzi, czy Grecy, czy to niewolnicy, czy wolni."/1 Kor 12,13a/
  • o Przez udział w Jego Ciele i Krwi – Kościół, spożywając Ciało i Krew Chrystusa, żywi się tym świętym pokarmem i sam staje się Ciałem Chrystusa . Komunia Święta jest „ofiarą biesiadną” w której jednoczymy się z odkupionym Ciałem Chrystusa – bo to nasza jedyna nadzieja na zbawienie. Dzięki temu z kolei my stajemy się Kościołem – Ciałem Chrystusa (1 Kor 12,27).
    „Kielich błogosławieństwa, który błogosławimy, czyż nie jest udziałem we Krwi Chrystusa? Chleb, który łamiemy, czyż nie jest udziałem w Ciele Chrystusa? Ponieważ jeden jest chleb, przeto my, liczni, tworzymy jedno ciało. Wszyscy bowiem bierzemy z tego samego chleba. Przypatrzcie się Izraelowi według ciała! Czyż nie są w jedności z ołtarzem ci, którzy spożywają z ofiar na ołtarzu złożonych?”/1 Kor 10,16-18/
    Pierwsza część składania Ofiary – na Krzyżu – oznaczała odkupienie ciała Jezusa.
    Druga część (Msza Święta - odpowiednik wieczerzy sederowej) oznacza włączenie spożywających do owego zbawionego Ciała.

Ewangelicy oczywiście nie przyjmują tych prawd, bowiem w swojej pysze po ponad półtora tysiącu lat istnienia chrześcijaństwa odrzucili te Prawdy (co więcej - odrzucili część Pisma, która przeczyła ich mniemaniom, bezczelnie przy tym gardłując rzekomo za "sola scriptura" - mniej więcej w stylu w jakim ty odrzuciłeś słowa Jezusa do Piotra).

Sprowadziliście chrzest wyłacznie do aktu ludzkiego w którym człowiek pośwadcza że uwierzył, a Eucharystię do - w najlepszym wypadku - uroczystej świątecznej kolacji.
Odrzuciliście wspólnotę ze świętymi w Niebie. A wszystko to przez fałszywy obraz zbawienia i fałszywy obraz tego, czym jest Kościół.

Cytuj:
Barney napisał(a):
Uważamy że Kosciół od I wieku wie lepiej, niż Gregor co właśnie przeczytał Biblię i ma się za eksperta.

Praktyka Kościoła I wieku, o której możesz przeczytać w NT ma się nijak do tego co praktykujecie obecnie.
Przeciwnie, udowodniłem Ci tu już tekstami z pierwszych wieków, że dokłądnie wspierają praktykę Koscioła i przeczą Twoim wyobrażeniom. Więc schowaj sobie te gołosłowne usiłowania.
Cytuj:
Barney napisał(a):
A czemuż to "zapomniałeś" o reszcie poruszonych przeze mnie kwestii? Niewygodne?

Już wcześniej omawiane.
Jaaaasne ;)

N lip 02, 2017 7:41 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Oczywiście, że w Niebie są wszyscy święci Starego Testamentu i wszyscy chrześcijanie, którzy dostąpili zbawienia w Chrystusie - ja temu nie przeczę.

Moze jakies przyklady? Co sadzisz o JPII?

N lip 02, 2017 8:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Ale my nie zwracamy się do zmarłych gdyż oni są dla nas "żyjącymi w światłości Boga". Zmarli to oni są tylko dla głupców, którzy nie przyjmują światła Ducha Świetego...
Ich groby znajdują się na ziemi, więc są ludźmi zmarłymi. Pomijanie tego to ucieczka przed faktem.
Skoro święci są dla ciebie ludzmi zmarłymi(czyli bez ducha Życia z którego się narodzili), to na jakiej podstawie stwierdziłeś wcześniej odpowiadajac Yarpenowi, że(cyt): "żyją w światłości Boga" ? (patrz post 8 od gory viewtopic.php?p=1075641#p1075641 )
Cytuj:
Już to pisałem: Bóg dając zakaz zwracania się do zmarłych nie rozgraniczył tego na tych w niebie i tych , których tam nie ma. Zakaz dotyczy wszystkich.
Gdybyś jeszcze wskazał cytat biblijny gdzie Bóg zakazuje zwracać się do tych, którzy są w niebie(żyją w światłości Boga), to można by ci przyznać rację, bo tak na twoje słowo wierzyć, to strach...

N lip 02, 2017 11:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
W duchu tego co mówisz, nie ma znaczenia że zmartwychwstał, bo umarł i jest "umarły" Ciągnę tylko dalej Twoją "logikę".

To już Twoja "logika" w duch KRK mówi, że nie ma znaczenia i dlatego w kościołach Jezus Ciągle wisi umarły na krzyżu.
Jego zmartwychwstanie to fundamentalna różnica, bo z tego faktu wyrasta sens chrześcijaństwa. Sam Jezus zwraca na to uwagę [Obj.1.17-18]:17.(...) On zaś położył na mnie swoją prawicę i rzekł: Nie lękaj się, Jam jest pierwszy i ostatni,
18. I żyjący. Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i piekła.

Skoryguj więc swoją logikę do słów Jezusa. ;)
Barney napisał(a):
Aha. Ojciec nie robi co chce, nie jest suwerenny i nie wie co jest w moim sercu i myślach?

Barney napisał(a):
Czyli z Duchem Świętym budować relacji nie należy? (sorry, że tak się nad Tobą znęcam - ale warto pokazać w jaką bzdurę zabrnąłeś...)
To pytania kogoś kto buduje relację ze zmarłymi będącymi w zaświatach.
Barney napisał(a):
Nie ściemniaj i nie zmieniaj tematu. W Piśmie mamy wprost Mt 16:19 bt5 "I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie." i gdyby w Twoich przechwałkach o stosowaniu się do zasady "sola scriptura" był cień prawdy, to byś w to co powiedział Chrystus wierzył. A jak widać - zaprzeczasz

Owszem wierzę, tylko rozumiem to inaczej niż głosi Twój kościół, który właśnie tej zasady nie stosuje i dlatego mamy to co mamy. O tym czym są klucze królestwa gdzieś już rozmawialiśmy.
Barney napisał(a):
Nie muszę udowadniać - wystarczy, że w to wierzysz. W co?
W pośrednictwo zmarłych.
Barney napisał(a):
Ef 5:25-27 bt5 "(25) Mężowie, miłujcie żony, bo i Chrystus umiłował Kościół i wydał za niego samego siebie, (26) aby go uświęcić, oczyściwszy obmyciem wodą, któremu towarzyszy słowo, (27) aby samemu sobie przedstawić Kościół jako chwalebny, nie mający skazy czy zmarszczki, czy czegoś podobnego, lecz aby był święty i nieskalany." Widziałem jak raz pastor baptystów dotarł do cytowania tego wersetu - słowo "Kościół" nie przeszło mu przez gardło, zmienił na "człowieka"

No i co z tego? Czytałem fragment "zielonego" NT, w którym Jezus przedstawiony jest jako pierwszy ekolog na Ziemi.
najpierw Jezus umarł za wszystkich, a potem powstał Kościół - taka jest kolej rzeczy. I do swojego Kościoła włącza zbawionych grzeszników. W Twoim kościele jest odwrotnie.
Barney napisał(a):
Zatrzymam się na tym na chwilę, bo to kwestia kluczowa. Najwyraźniej nie rozumiesz, że Jedyne, co zostało zbawione, to Ciało Chrystusa.

Zbawienie dokonuje się cały czas, bo Bóg zbawia nadal.
Barney napisał(a):
Nasze zbawienie jest realne o tyle, o ile jesteśmy Jego Ciałem - czyli Kościołem.

A ktoś temu tu przeczy? Każdy zbawiony jest członkiem Jego Ciała.
Barney napisał(a):
Święty Paweł posunął się nawet do stwierdzeń, że jesteśmy „stworzeni w Chrystusie Jezusie”(Ef 2,10) oraz że głosi Chrystusa, „aby każdego człowieka przedstawić jako doskonałego w Chrystusie”/Kol 1,28/.

Ale chyba zacząłeś głosić sam do siebie? Bo ja nie przeczę temu co napisał Ap. Paweł.
Barney napisał(a):
Myśl ta obecna jest także w refleksji wczesnochrześcijańskiej. Na przykład żyjący w II wieku św.Ireneusz twierdził, iż odkupienie jest jednością odkupionych z Odkupicielem.

No Ireneusz prochu tu nie wymyślił. Wystarczy poczytać NT.
Barney napisał(a):
Sprowadziliście chrzest wyłacznie do aktu ludzkiego w którym człowiek pośwadcza że uwierzył, a Eucharystię do - w najlepszym wypadku - uroczystej świątecznej kolacji.

To raczej KRK przerobił to na magiczne obrzędy, które nie powodują duchowej przemiany/odrodzenia. Popatrz co praktykują Twoi współwyznawcy np. w Meksyku.
Barney napisał(a):
Przeciwnie, udowodniłem Ci tu już tekstami z pierwszych wieków, że dokłądnie wspierają praktykę Koscioła i przeczą Twoim wyobrażeniom. Więc schowaj sobie te gołosłowne usiłowania.

Właściwą praktykę masz pokazaną w Dz.Ap. - to wzorzec prawdy, ale raczej nie dla Ciebie i KRK.

Wt lip 04, 2017 12:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Gregor napisał(a):Oczywiście, że w Niebie są wszyscy święci Starego Testamentu i wszyscy chrześcijanie, którzy dostąpili zbawienia w Chrystusie - ja temu nie przeczę.

[Mt.8.11]:A powiadam wam, że wielu przybędzie ze wschodu i zachodu, i zasiądą do stołu z Abrahamem i z Izaakiem, i z Jakubem w Królestwie Niebios.
Odnośnie JPII osąd jest w gestii Pana Boga.
sahcim napisał(a):
Skoro święci są dla ciebie ludzmi zmarłymi(czyli bez ducha Życia z którego się narodzili), to na jakiej podstawie stwierdziłeś wcześniej odpowiadajac Yarpenowi, że(cyt): "żyją w światłości Boga"

Bo są zmarłymi fizycznie, i czekają na odkupienie ciał, a Bóg zakazał wzywać zmarłych. To, że w duchu żyją w Niebie mówi Biblia, ale nie naucza, aby się do Nich zwracać.
Natomiast bardzo jasno mówi, jak mamy postępować [ I Piotr 5.7]:Wszelką troskę swoją złóżcie na niego/Jezusa/, gdyż On ma o was staranie.
sahcim napisał(a):
Gdybyś jeszcze wskazał cytat biblijny gdzie Bóg zakazuje zwracać się do tych, którzy są w niebie(żyją w światłości Boga), to można by ci przyznać rację, bo tak na twoje słowo wierzyć, to strach...

Ale w żadnym wypadku nie wierz w moje słowa. Uwierz w to co mówi Biblia
[V Mojż.18.10-11]:10. Niech nie znajdzie się u ciebie taki, który przeprowadza swego syna czy swoją córkę przez ogień, ani wróżbita, ani wieszczbiarz, ani guślarz, ani czarodziej,
11. Ani zaklinacz, ani wywoływacz duchów, ani znachor, ani wzywający zmarłych;
Bez wyjątków. Dlatego takiej nauki, jaką praktykujecie, nie ma również w NT.
Natomiast jest inna:
[Rzym.8.26-27]:26. Podobnie i Duch wspiera nas w niemocy naszej; nie wiemy bowiem, o co się modlić, jak należy, ale sam Duch wstawia się za nami w niewysłowionych westchnieniach.
27. A Ten, który bada serca, wie, jaki jest zamysł Ducha, bo zgodnie z myślą Bożą wstawia się za świętymi.

[Rzym.8.43]:Któż będzie potępiał? Jezus Chrystus, który umarł, więcej, zmartwychwstał, który jest po prawicy Boga, Ten przecież wstawia się za nami
Masz Dwóch doskonałych wystawienników - nikt inny nie jest tu już potrzebny. I nikogo innego nie ma.
Takie jest nauczanie Biblii - kwestia czy jej wierzysz?

Wt lip 04, 2017 12:51 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Skoro święci są dla ciebie ludzmi zmarłymi(czyli bez ducha Życia z którego się narodzili), to na jakiej podstawie stwierdziłeś wcześniej odpowiadajac Yarpenowi, że(cyt): "żyją w światłości Boga"
Bo są zmarłymi fizycznie, i czekają na odkupienie ciał
Po pierwsze, nie odpowiedziałeś na pytanie na jakiej podstawie stwierdziłeś, że święci "żyją w światłości Boga" jeżeli oni dla ciebie są zmarłymi...
Po drugie, kto, od kogo i w jaki sposób ma odkupić owe ciała jeżeli Chrystus już złożył raz na zawsze ofiarę z Siebie Ojcu ?
Cytuj:
Bóg zakazał wzywać zmarłych.
Owszem...Bóg zakazał "umarłym" na skutek występków i grzechów w których żyli niegdyś według doczesnego sposobu tego świata, według sposobu Władcy mocarstwa powietrza, to jest ducha, który działa w synach buntu.(patrz Ef 2:1-5) wzywać duchy zmarłych, tzn tych którzy nie narodzili się z Ducha, a o tym że święci czyli narodzeni z Ducha żyją w duchu w Niebie mówi przecież (jak sam twierdzisz) Biblia, no nie ?
No więc się pytam: dlaczego dla ciebie (żyjącego w duchu gdyż narodzonego już z Ducha) żyjący także w duchu święci są zmarłymi ?
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):

Ale w żadnym wypadku nie wierz w moje słowa. Uwierz w to co mówi Biblia
[V Mojż.18.10-11]
No i gdzie ten cytat, że żyjącemu w duchu nie wolno zwracać się do żyjących w duchu(w światłości Boga)...? Toż gdyby taki zakaz gdzieś był, to Człowiek, syn Maryi złamał by Prawo na gorze Tabor...

Wt lip 04, 2017 9:23 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):
W duchu tego co mówisz, nie ma znaczenia że zmartwychwstał, bo umarł i jest "umarły" Ciągnę tylko dalej Twoją "logikę".

To już Twoja "logika" w duch KRK mówi, że nie ma znaczenia i dlatego w kościołach Jezus Ciągle wisi umarły na krzyżu.
Po pierwsze, nie zgaduj jaka jest nauka KK - nie wychodzi Ci.
Lepiej o tym poczytaj ;)
Po drugie to TWOJA logika, którą zaprezentowałeś pisząc, że nieważne czy święci żyją, bo skoro kiedyś "umarli" to nie wolno się do nich zwracać.
Cytuj:
Jego zmartwychwstanie to fundamentalna różnica, bo z tego faktu wyrasta sens chrześcijaństwa. Sam Jezus zwraca na to uwagę [Obj.1.17-18]:17.(...) On zaś położył na mnie swoją prawicę i rzekł: Nie lękaj się, Jam jest pierwszy i ostatni,
18. I żyjący. Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i piekła.

Skoryguj więc swoją logikę do słów Jezusa. ;)

Przecież to Twoja logika. Podałem dowody, że święci - dzięki temuż zmartwychwstaniu Jezusa - żyją. A Ty napisałeś, że to nieważne, bo skoro kiedyś "zmarli" to nie wolno się do nich zwracać.
Jak widzisz, to dokładnie tak jak z Jezusem, który mówi "Byłem umarły".
WIęc albo-albo, Gregorze. Zaplątałeś się dokumentnie.

Cytuj:
Barney napisał(a):
Aha. Ojciec nie robi co chce, nie jest suwerenny i nie wie co jest w moim sercu i myślach?

Barney napisał(a):
Czyli z Duchem Świętym budować relacji nie należy? (sorry, że tak się nad Tobą znęcam - ale warto pokazać w jaką bzdurę zabrnąłeś...)
To pytania kogoś kto buduje relację ze zmarłymi będącymi w zaświatach.
Być może, to implikacje z Twoich twierdzeń, nie wie co tam budujesz w zaświatach :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To właśnie zasugerowałeś przypisując te cechy TYLKO Duchowi świętemu, "wyjaśniając" dlaczego rzekomo nie mamy się modlić do Ducha Świętego.
Opuściłeś swoje zdania z których dokładnie to wynikało i myślisz że co?
Nie zauważę?
Czy po prostu już nie zależy Ci na pokazaniu ciągu myślowego, lecz oszustwem chcesz udać, że "wygrywasz" dyskusję?
Cytuj:
Barney napisał(a):
Nie ściemniaj i nie zmieniaj tematu. W Piśmie mamy wprost Mt 16:19 bt5 "I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie." i gdyby w Twoich przechwałkach o stosowaniu się do zasady "sola scriptura" był cień prawdy, to byś w to co powiedział Chrystus wierzył. A jak widać - zaprzeczasz

Owszem wierzę, tylko rozumiem to inaczej niż głosi Twój kościół, który właśnie tej zasady nie stosuje i dlatego mamy to co mamy. O tym czym są klucze królestwa gdzieś już rozmawialiśmy.

Słowa te są jednoznaczne. Unieważniasz je wytrychem "ja to inaczej rozumiem" - tym samym całkowicie deprecjonując jakąkolwiek wartość Pisma (bo jeśli "sola scriptura" pozwala Ci rozumieć tekst w sposob dokładnie odwrotny do napisanego, to jaki ma sens powoływanie się na "scriptura"?)

Cytuj:
Barney napisał(a):
Nie muszę udowadniać - wystarczy, że w to wierzysz. W co?
W pośrednictwo zmarłych.
Wierzę w pośrednictwo żyjących w Niebie. Ale jesli nie wierzysz - wbrew Biblii - że oni żyją, to mogłes odnieśc takie wrażenie :mrgreen:
Cytuj:
Barney napisał(a):
Ef 5:25-27 bt5 "(25) Mężowie, miłujcie żony, bo i Chrystus umiłował Kościół i wydał za niego samego siebie, (26) aby go uświęcić, oczyściwszy obmyciem wodą, któremu towarzyszy słowo, (27) aby samemu sobie przedstawić Kościół jako chwalebny, nie mający skazy czy zmarszczki, czy czegoś podobnego, lecz aby był święty i nieskalany." Widziałem jak raz pastor baptystów dotarł do cytowania tego wersetu - słowo "Kościół" nie przeszło mu przez gardło, zmienił na "człowieka"

No i co z tego? Czytałem fragment "zielonego" NT, w którym Jezus przedstawiony jest jako pierwszy ekolog na Ziemi.
najpierw Jezus umarł za wszystkich, a potem powstał Kościół - taka jest kolej rzeczy.
I co z tego?
Jezus umarł także za mnie - niemal 20 wieków zanim się urodziłem.
Cytuj:
I do swojego Kościoła włącza zbawionych grzeszników. W Twoim kościele jest odwrotnie.
To znaczy jak?
Cytuj:
Barney napisał(a):
Zatrzymam się na tym na chwilę, bo to kwestia kluczowa. Najwyraźniej nie rozumiesz, że Jedyne, co zostało zbawione, to Ciało Chrystusa.

Zbawienie dokonuje się cały czas, bo Bóg zbawia nadal.
A co to ma do powyższego? Musisz cokolwiek napisać, nawet bez związku z tematem?
Jakiś przymus?
Cytuj:
Barney napisał(a):

A ktoś temu tu przeczy? Każdy zbawiony jest członkiem Jego Ciała.
Nie w ten sposób jak to przedstawiasz. To nie jest tak, że jak "jesteś zbawiony" (cokolwiek to znaczy dla Ciebie - na razie to jesteś odkupiony, czy będziesz zbawiony, to się okaże) to wchodzisz do "klubu".
Nie wolno oddzielać jednego od drugiego. Jezus zbawia przez Kościół - czyli przez swoje zbawione Ciało - nie inaczej.
Cytuj:
Barney napisał(a):

Ale chyba zacząłeś głosić sam do siebie? Bo ja nie przeczę temu co napisał Ap. Paweł.
Przeczyłeś temu, na co odpowiedzią był mój tekst z którego wyrwałeś ten cytat, starając się wprowadzić forumowiczów w błąd co do tego, w jakiej argumentacji go przytoczyłem.
Przykro mi, ale stajesz się coraz mniej uczciwym dyskutantem.
Cytuj:
Barney napisał(a):

No Ireneusz prochu tu nie wymyślił. Wystarczy poczytać NT.
Zdumiewający jest Twój "szacunek" do męczenników.
Cytuj:
Barney napisał(a):

To raczej KRK przerobił to na magiczne obrzędy, które nie powodują duchowej przemiany/odrodzenia.
Przeciwnie. To co robi Kościół, robi od czasów apostolskich. Wy wymyśliliście to co robicie sobie parę wieków temu. Samodzielnie.

Cytuj:
Popatrz co praktykują Twoi współwyznawcy np. w Meksyku.
Chcesz dyskutować nie o nauczaniu Kościoła, tylko o tym co robią jacyś wyznawcy?
Świetnie. Pogadamy o wszystkich breweriach, o "kaznodziejach telewizyjnych", wszystkich "teologiach sukcesu", błogosławieniu zboczęń oraz bardziej obrzydliwych praktykach Twoich współwyznawców.
Wyniknie coś z tego?
Cytuj:
Barney napisał(a):

Właściwą praktykę masz pokazaną w Dz.Ap. - to wzorzec prawdy, ale raczej nie dla Ciebie i KRK.
[/quote]Praktyka w Dziejach Apostolskich dokładnie odpowiada tekstom wczesnochrześcijańskim, będącym świadectwem życia Kościoła apostolskiego oraz praktyce Kościoła dzisiaj.
Jest za to sprzeczna z Twoimi, nie popartymi żadnymi podstawami, mniemaniami o tym, jak rozumieć Pismo.

Wt lip 04, 2017 9:41 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Gregor napisał(a):Oczywiście, że w Niebie są wszyscy święci Starego Testamentu i wszyscy chrześcijanie, którzy dostąpili zbawienia w Chrystusie - ja temu nie przeczę.

[Mt.8.11]:A powiadam wam, że wielu przybędzie ze wschodu i zachodu, i zasiądą do stołu z Abrahamem i z Izaakiem, i z Jakubem w Królestwie Niebios.

Nie musisz ciagle potwierdzac, ze potrafisz cytowac odpowiednie fragmenty bo kusiciel tez to robil. Nie odpowiedziales na pytania.

Wt lip 04, 2017 1:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Gregor napisał(a):
robaczek2 napisał(a):

Nie musisz ciagle potwierdzac, ze potrafisz cytowac odpowiednie fragmenty bo kusiciel tez to robil. Nie odpowiedziales na pytania.

Słuszna uwaga. Jak z tego cytatu Gregorze ma wypływać niby teza, którą postawiłeś (nie dyskutuję teraz o jej prawdziwosci, tylko pokazuję, że wstawiasz cytaty nie związane z tezami które głosisz).

Wt lip 04, 2017 2:07 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 284 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 19  Następna strona