Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 01, 2020 4:50 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 Kościół Katolicki 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół Katolicki
lajkonik.2 napisał(a):
Jak człowieku nie masz nic do powiedzenia, to lepiej nic nie pisz, bo robisz z siebie idiotę. Wyznawcy New Age głoszą, że każdy człowiek jest Bogiem. A Chrześcijanie wierzą w kochającego i przystępnego Boga. Wiesz chociaż ile razy już wypisałeś podobne bzdury jak w tym przypadku, w tym temacie na tym forum?

W ruchu New Age masz różne nurty. Również takie, które wierzą w cywilizacje pozaziemskie , które się z nami kontaktują.
Więc To co Barney powiedział jak najbardziej się wpasowuje w New Age.

Pt cze 22, 2018 8:58 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
lajkonik.2 napisał(a):
Jak człowieku nie masz nic do powiedzenia, to lepiej nic nie pisz, bo robisz z siebie idiotę. Wyznawcy New Age głoszą, że każdy człowiek jest Bogiem. A Chrześcijanie wierzą w kochającego i przystępnego Boga. Wiesz chociaż ile razy już wypisałeś podobne bzdury jak w tym przypadku, w tym temacie na tym forum?

W ruchu New Age masz różne nurty. Również takie, które wierzą w cywilizacje pozaziemskie , które się z nami kontaktują.

W New Age wierzą że każdy człowiek jest bogiem, więc jak może to być zgodne z tym co Ty napisałeś porównując New Age do katolików? Wypisujesz bzdury i tyle. :roll:

Pt cze 22, 2018 9:16 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Dla rasowego protestanta każda bzdura która może przyłożyć katolikowi nawet jak nie ma racji jest ok.
A w przypadku Gregora każdy poboczny temat jest dobry byle skierować rozmowę na inne tory niż te na których wymaga się od niego odpowiedzi na zarzuty.

To jak Gregor długo będziesz unikał odpowiedzi na pytanie Yarpena i próbował zmieniać temat żeby nie przyznać racji.
Tak się tylko pytam dla porządku bo doskonale wiem ze odwagi nie masz bo musiałby upaść cały twój światopogląd. Wiec pójdziesz w zaparte jak to juz wielokrotnie robiłeś. Ale daje ci szanse może stanie się ten raz cud ...

Pt cze 22, 2018 9:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
lajkonik.2 napisał(a):
W New Age wierzą że każdy człowiek jest bogiem, więc jak może to być zgodne z tym co Ty napisałeś porównując New Age do katolików?

To nie ja deklarowałem ochrzczenie kosmitów. :D

Jockey napisał(a):
To jak Gregor długo będziesz unikał odpowiedzi na pytanie Yarpena i próbował zmieniać temat żeby nie przyznać racji.Tak się tylko pytam dla porządku bo doskonale wiem ze odwagi nie masz bo musiałby upaść cały twój światopogląd. Wiec pójdziesz w zaparte jak to juz wielokrotnie robiłeś. Ale daje ci szanse może stanie się ten raz cud ...

Już mu odpowiedziałem , więc chyba Ci umknęło.

Pt cze 22, 2018 11:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Kłamiesz, Gregor. Ciągle nie odpowiedziałeś na to pytanie:

Mamy zapisane słowa: "Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane."
Kto skłamał: Chrystus czy św. Jan Apostoł?
Decyduj, bo wg Twoich przekonań te słowa nie są zgodne z nauczaniem ST, więc nie mogą być prawdą, więc albo skłamał Zbawiciel, albo Ewangelista.

So cze 23, 2018 7:26 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
Kłamiesz, Gregor. Ciągle nie odpowiedziałeś na to pytanie:

Mamy zapisane słowa: "Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane."
Kto skłamał: Chrystus czy św. Jan Apostoł?
Decyduj, bo wg Twoich przekonań te słowa nie są zgodne z nauczaniem ST, więc nie mogą być prawdą, więc albo skłamał Zbawiciel, albo Ewangelista.

Nie to, że popieram Gregora ale on już na to pytanie odpowiedział. :idea:

So cze 23, 2018 10:12 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No patrz, jakoś szukałem po jego postach tej odpowiedzi, w której wskazał kto nakłamał, ale jej nie ma. A przecież ktoś musiał, skoro wg. niego J 20,22-23 jest sprzeczne z tym, co zapisano w ST.

So cze 23, 2018 10:17 am
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Napisał, że należy rozumieć ten werset w odniesieniu do ST. Więc według Gregora należy ten werset inaczej interpretować. Idąc tym tokiem to ani Jezus, ani św Jan nie skłamali.

So cze 23, 2018 10:28 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Co jest "odpowiedzią" na pytanie, które sam sobie zadał, a nie moje.

So cze 23, 2018 10:32 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):
Szkoda, że nie na temat

Tak, tak.
Niekatolicy piszą nie na temat, nie podają fragmentów, kłamią, bredzą, i z zasady niewiele wiedzą. :mrgreen:
Co oni tu w ogóle robią?
Dlaczego generalizujesz?
Ja twierdzę jedynie że Gregor pisze nie na temat, nie podaje fragmentów. I to jest fakt.
Cytuj:
Barney napisał(a):
Ależ to jest nak najbardziej w temacie. To doskonały przykład na zdawałoby się jasną i prostą wypowiedź Pana Jezusa, a okazuje się jak bardzo błędnie odczytaną.
Tak samo jest w przypadku "komu grzechy odpuścicie..."
Na jakiej podstawie twierdzisz, że nalezy ją odczytywać odwrotnie niż jest spisana?

NIe odwrotnie tylko inaczej.
Odwrotnie. Jezus mówi o odpuszczeniu i zatrzymywaniu grzechów przez apostołów. To co usiłujesz zrobić z tą wypowiedzią pokazuje, że nie czerpiesz nauki z Biblii, tylko usiłujesz (dość zresztą nieudolnie) zreinterpretować Biblię tak, by pasowała do tego co głosisz.
Masz tu zresztą wielkich poprzedników: choćby Marcina Lutra.
Cytuj:
Na podstawie całego świadectwa Biblii zawartego w ST i NT, które choćby mówi, że jedynym sędzią, który może sprawiedliwie rozsądzić myśli, motywy, czyny człowieka jest Bóg, bo tylko On zna każdego człowieka.
Spotkałeś się z Takim Bogiem choćby na kartach Biblii?
Spowiednik nie jest od "rozsądzania". Ma po prostu prawo (i nakaz) od Jezusa odpuszczania w Jego Imieniu grzechów.
To tak jakbyś napisał że "Ewangelia nie jest prawdziwa i nieomylna, bo nieomylny jest tylko Bóg." ;)
P524 napisał(a):
Owszem, stawiam "zarzut", o tyle, że wyznanie indywidualnych grzechów nie było nigdy publiczne, publiczna była pokuta.
Nieprawda. Wyznanie grzechów było publiczne, i to dość długo; niejasność jest jedynie co do tego, czy wyznawano publicznie także grzechy, które dotyczyły innych chrześcijan (np. cudzołóstwo).
Cytuj:
Ks prof. Staniek pisze na stronach Anamnesis - pisma Komisji ds Kultu Bożego waszego Episkopatu, oczywiście może się mylić, jak każdy, ale jest to chyba jakaś podzielana i uznania wiedza:
.
W starożytności... znano siedem dróg naprawy grzechu, a tylko w jednej z nich uciekano się do wyznania go przed spowiednikiem. Formy pokuty należały do grzesznika. Pijak musiał na stałe zerwać z piciem, i bez tego nie mógł przystąpić do Komunii świętej. Ten, kto skrzywdził innych, musiał podjąć dzieła pomocy potrzebującym. Jałmużna gładzi wiele grzechów. Takim dziełem pokutnym była pomoc w nawróceniu innego grzesznika. Ważnym wymiarem pokuty był post, często surowy. Byli jednak ochrzczeni, którzy dopuszczali się grzechów ciężkich. Już św. Paweł wymienia w Liście do Koryntian takie grzechy... Skoro sami wracali do świata, wykluczano ich również ze wspólnoty i to natychmiast. Do tych ciężkich grzechów należało cudzołóstwo, morderstwo i zaparcie się wiary. Były to grzechy publiczne, a więc zawsze związane ze zgorszeniem. One też domagały się publicznej pokuty.
Rozumiesz co cytujesz?
Tak jak i dziś, wyznawano grzechy ciężkie. Pozostałe mogły być załatwione na pozostałych 6 sposobów.

Gregor napisał(a):
Widzisz tam jakieś inne słowa niż te, które wkleiłem? Ja nie, to nie pleć głupot, że tam Chrystus powiedział coś innego, niż jest tam zapisane.

Słowa, na które się powołujesz są przypomnieniem nauczania Pana Jezusa [Mk.11.25-26]: 25. A gdy stoicie i zanosicie modlitwy, odpuszczajcie, jeśli macie coś przeciwko komu, aby i Ojciec wasz, który jest w niebie, odpuścił wam wasze przewinienia.26.Bo jeśli wy nie odpuścicie, i Ojciec wasz, który jest w niebie, nie odpuści przewinień waszych
Tak samo po nauczeniu uczniów modlitwy "Ojcze nasz" Pan Jezus powiedział
[Mat.6.14-15]:14. Bo jeśli odpuścicie ludziom ich przewinienia, odpuści i wam Ojciec wasz niebieski.15. A jeśli nie odpuścicie ludziom, i Ojciec wasz nie odpuści wam przewinień waszych.

I tylko w kontekście i sensie powyższego nauczania Pana Jezusa można właściwie rozumieć Jego słowa "komu grzechy odpuścicie..."
Apostołowie mieli już Ducha Św. i doskonale rozumieli te słowa, dlatego nie wygadywali głupot, nie nauczali i nie praktykowali, że mogą jak Bóg odpuszczać grzechy.

Jest tylko jedno miejsce, gdzie człowiek może i ma moc grzechy odpuścić lub zatrzymać komuś.
Tym miejscem jest własne serce.

Tak czytam i rozumiem Pismo.
Nie. Tak wpychasz do Pisma wątki tam nie istniejące, myląc odpuszczenie komuś winy względem siebie z odpuszczeniem grzechów.
Gdyby To co napisałeś powyżej (czyli rozumienie odpuszczejcie, a odpuszczę wam faktycznie dotyczyło wypowiedzi Jezusa o której rozmawiamy, nigdy nie znalazłaby się w nim fraza wyróźniona poniżej:
J 20:23 bt5 "Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane."

Gregor napisał(a):
lajkonik.2 napisał(a):

Bredzisz po raz kolejny, usiłując "zmajstrować" jakiś zarzut, by zmienić temat i nie musieć odpowiadać na proste pytanie Yarpena.
Napisałem, że osobiście nie wierzę w istnienie kosmitów (choć wiara w ich istnienie wcale nie oznacza automatycznie kultywowania New Age, to bzdura), natomiast jeśli by byli i się z nami skontaktowali, oczywiście należałoby przyjąć że są dziećmi Bożymi jak my i ewangelizować ich.
Twoja skłonność do absurdalnych pomówień i przekręceń jest mało chrześcijańska.

Astro33 napisał(a):
Napisał, że należy rozumieć ten werset w odniesieniu do ST.
A ja udowodniłem, że to bzdurne rozumienie. Pozostaje więc w mocy pytanie Yarpena:
Kto skłamał wg Gregora: Chrystus czy św. Jan Apostoł?

So cze 23, 2018 10:55 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Pozostaje więc w mocy pytanie Yarpena:Kto skłamał wg Gregora: Chrystus czy św. Jan Apostoł?

Nie wg Gregora tylko Yarpena, bo to on zadał takie pytanie.
Wg Gregora nikt nie skłamał, bo słowa Pana Jezusa trzeba rozumieć inaczej.
Astro33 napisał(a):
Napisał, że należy rozumieć ten werset w odniesieniu do ST. Więc według Gregora należy ten werset inaczej interpretować. Idąc tym tokiem to ani Jezus, ani św Jan nie skłamali.

Właśnie.
Inne rozumienie słów Pana Jezusa opisałem Yarpenowi w ostatnim poście na poprzedniej (11) stronie.

So cze 23, 2018 5:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):
Pozostaje więc w mocy pytanie Yarpena:Kto skłamał wg Gregora: Chrystus czy św. Jan Apostoł?

Nie wg Gregora tylko Yarpena, bo to on zadał takie pytanie.
Wg Gregora nikt nie skłamał, bo słowa Pana Jezusa trzeba rozumieć inaczej.

Mnie nie interesuje Twoje "rozumienie", tylko treść wypowiedzi, którą mamy zapisaną w J 20,22-23. Stwierdziłeś gdzie indziej, że stoi ona w sprzeczności ze Starym Testamentem, więc teraz odpowiadaj: Skłamał Chrystus wypowiadając te słowa, czy też może św. Jan wymyślając je i przypisując Chrystusowi?

So cze 23, 2018 6:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Mnie nie interesuje Twoje "rozumienie", tylko treść wypowiedzi, którą mamy zapisaną w J 20,22-23. Stwierdziłeś gdzie indziej, że stoi ona w sprzeczności ze Starym Testamentem, więc teraz odpowiadaj: Skłamał Chrystus wypowiadając te słowa, czy też może św. Jan wymyślając je i przypisując Chrystusowi?

Ja widać Astro33 tą odpowiedź zauważył w przeciwieństwie do Ciebie.
Dla mnie jednak nie ma problemu. Skoro potrzebujesz pomocy, to Ci odpowiem ostatni raz - Yarpen skup się teraz:

Słowa, które wypowiedział Pan Jezus dotyczą zupełnie czegoś innego, więc nikt nie skłamał.

I tyle w temacie.

N cze 24, 2018 12:38 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Czyli idziesz w zaparte i choć słowa Chrystusa są jednoznaczne, będziesz z uporem twierdził, że dotyczą innej kwestii aby tylko nie przyznać, że przeczą Twoim pomysłom.

N cze 24, 2018 7:43 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):

Ja widać Astro33 tą odpowiedź zauważył w przeciwieństwie do Ciebie.
Dla mnie jednak nie ma problemu. Skoro potrzebujesz pomocy, to Ci odpowiem ostatni raz - Yarpen skup się teraz:

Słowa, które wypowiedział Pan Jezus dotyczą zupełnie czegoś innego, więc nikt nie skłamał.

I tyle w temacie.

Czyli tradycyjnie
Jeśli Biblia twierdzi inaczej niż teoria protestanta to tym gorzej dla Biblii.

N cze 24, 2018 9:05 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona