Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So mar 23, 2019 3:19 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona
 Kościół Katolicki 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół Katolicki
Yarpen Zirgin napisał(a):
Mamy możliwość uzyskania odpuszczenia grzechów, ale trzeba o nie poprosić w Sakramencie Pojednania. Samo z siebie się nie dokonuje.

Oczywiście, że samo się nie zrobi, dlatego mamy swobodę dostępu do tronu łaski i w każdej chwili, czasie, miejscu możemy uzyskać oczyszczenie z grzechów przez krew Jezusa, która jedynie gładzi grzechy.

Wt cze 12, 2018 1:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
I taką pewność mają wszystkie dzieci Boże

Bardzo slusznie. Te o ktorych jest mowa w "znam owce moje"
Bo niektore wilki uwazaja sie za owce.

Wt cze 12, 2018 1:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Bardzo slusznie. Te o ktorych jest mowa w "znam owce moje"
Bo niektore wilki uwazaja sie za owce.

Z opisu biblijnego wynika, że wilkom się nie wydaje tylko wiedzą, że udają owce.

Wt cze 12, 2018 1:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Natomiast z Pisma Świętego, nie mówiąc o całym nauczaniu Apostołów, już nie wynika taki fajny opis możliwości uzyskania odpuszczenia grzechów, jaki tutaj malujesz.

Wt cze 12, 2018 1:51 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Natomiast z Pisma Świętego, nie mówiąc o całym nauczaniu Apostołów, już nie wynika taki fajny opis możliwości uzyskania odpuszczenia grzechów, jaki tutaj malujesz.

Ależ jak najbardziej wypływa.
Nie podawałem cytatów, bo to rzecz oczywista. :mrgreen:

Wt cze 12, 2018 2:00 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Z opisu biblijnego wynika,

Brakuje "moim zdaniem"

Wt cze 12, 2018 2:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):

Ależ jak najbardziej wypływa.
Nie podawałem cytatów, bo to rzecz oczywista. :mrgreen:

No cóż, z mojej lektury Biblii wynika coś innego, więc jednak poproszę, abyś podał cytaty, które potwierdzą Twoją łatwą wersję.

Wt cze 12, 2018 2:46 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
No cóż, z mojej lektury Biblii wynika coś innego, więc jednak poproszę, abyś podał cytaty, które potwierdzą Twoją łatwą wersję.

Jeśli chodzi o 'łatwą wersję' to Ty to powiedziałeś.

Fakty widzę następujące:
1. W modlitwie "Ojcze nasz" Pan Jezus uczy do kogo należny się zwracać po odpuszczenie grzechów - do Boga Ojca.
2. Dziś mamy swobodny dostęp do Boga przez Pana Jezusa w każdym czasie i miejscu:
[Ef.3.12.]:W którym mamy swobodę i dostęp do Boga z ufnością przez wiarę w niego.
3. Możemy to czynić bez bojaźni
[Hebr.4.16]:Przystąpmy tedy z ufną odwagą do tronu łaski, abyśmy dostąpili miłosierdzia i znaleźli łaskę ku pomocy w stosownej porze.
4.Pan Jezus dokonuje przebłagania za nasze grzechy
[I Jana 2.2]:On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego świata.
5. Bóg w swojej wierności oczyszcza nas z każdego wyznanego przed nim grzechu
[I Jana 1.9]:Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości.
6. Krew Pana Jezusa oczyszcza nas z grzechów
[I Jana 1.7]:Jeśli zaś chodzimy w światłości, jak On sam jest w światłości, społeczność mamy z sobą, i krew Jezusa Chrystusa, Syna jego, oczyszcza nas od wszelkiego grzechu.

Taka jest dla mnie 'biblijna wersja.'

Wt cze 12, 2018 4:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
2. Dziś mamy swobodny dostęp do Boga przez Pana Jezusa w każdym czasie i miejscu:
[Ef.3.12.]:W którym mamy swobodę i dostęp do Boga z ufnością przez wiarę w niego.

Fragment nie stwierdza, że w każdym miejscu i czasie można prosić Boga od odpuszczenie grzechów.
Cytuj:
3. Możemy to czynić bez bojaźni
[Hebr.4.16]:Przystąpmy tedy z ufną odwagą do tronu łaski, abyśmy dostąpili miłosierdzia i znaleźli łaskę ku pomocy w stosownej porze.

Fragment nie stwierdza, że w każdym miejscu i czasie można prosić Boga od odpuszczenie grzechów.
Cytuj:
4.Pan Jezus dokonuje przebłagania za nasze grzechy
[I Jana 2.2]:On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego świata.

Cytuj:
5. Bóg w swojej wierności oczyszcza nas z każdego wyznanego przed nim grzechu
[I Jana 1.9]:Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości.

Cytuj:
6. Krew Pana Jezusa oczyszcza nas z grzechów
[I Jana 1.7]:[color=#0000BF]Jeśli zaś chodzimy w światłości, jak On sam jest w światłości, społeczność mamy z sobą, i krew Jezusa Chrystusa, Syna jego, oczyszcza nas od wszelkiego grzechu.

Masz jakiś, w którym zapisano, że "w każdej chwili, czasie, miejscu możemy uzyskać oczyszczenie z grzechów przez krew Jezusa"? Bo, niestety, ale w powyższych tego nie ma.

Cytuj:
Taka jest dla mnie 'biblijna wersja.'

Dobrze, że wziąłeś to w cudzysłów, bo faktycznie jest to jedynie Twoja wersja, a nie przekazana przez Apostołów, iż "w każdej chwili, czasie, miejscu możemy uzyskać oczyszczenie z grzechów przez krew Jezusa". Z nauczania Chrystusa i Apostołów jasno widać, że odpuszczenie grzechów uzyskujemy przez wyznanie ich tym, którzy mają władzę odpuszczania lub zatrzymywania grzechów. :)

Wt cze 12, 2018 4:25 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
x6
Chyba Ci się zacięła funkcja 'wklej' :mrgreen: , bo o tym mówi tylko fragment z pkt.2
Pozostałe mówią o czymś innym.
Masz jakiś, w którym zapisano, że "w każdej chwili, czasie, miejscu możemy uzyskać oczyszczenie z grzechów przez krew Jezusa"? Bo, niestety, ale w powyższych tego nie ma.

O tym mów cytat w pkt. 2 - 'swoboda i dostęp' - to właśnie oznacza każde miejsce i czas - bez ograniczeń, gdyż w Chrystusie została nam ofiarowana wolność.
Z nauczania Chrystusa i Apostołów jasno widać, że odpuszczenie grzechów uzyskujemy przez wyznanie ich tym, którzy mają władzę odpuszczania lub zatrzymywania grzechów

W punktach przytoczyłem Ci nauczanie apostolskie, w którym nie ma mowy o tym co Ty tu mówisz, czyli słowa Pana Jezusa należy rozumieć inaczej niż Ci to przedstawił KRK.

Śr cze 13, 2018 11:41 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):

O tym mów cytat w pkt. 2 - 'swoboda i dostęp' - to właśnie oznacza każde miejsce i czas - bez ograniczeń, gdyż w Chrystusie została nam ofiarowana wolność.

Podkreśl w nim fragment, w którym jest mowa o odpuszczeniu grzechów:

Cytuj:
Z nauczania Chrystusa i Apostołów jasno widać, że odpuszczenie grzechów uzyskujemy przez wyznanie ich tym, którzy mają władzę odpuszczania lub zatrzymywania grzechów

W punktach przytoczyłem Ci nauczanie apostolskie, w którym nie ma mowy o tym co Ty tu mówisz,(...)

Nauczanie apostolskie, które przytoczyłeś (poza 1 J 1,9 wprowadzającym warunek wyznania grzechów), nie dotyczy odpuszczania grzechów, więc nie ma żadnego znaczenia to, że nie ma tam mowy o tym, o czym piszę. :D

Śr cze 13, 2018 11:45 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem

Opisałem Ci w punktach nauczanie składające się z kilku aspektów tworzących jedną całość, a Ty wyrywasz kawałek z kontekstu.

Powyższy fragment mów o tym jakie Bóg stworzył warunki, aby przyjść do niego np. po oczyszczenie z grzechów. I z tego możemy korzystać w każdym czasie i miejscu i w każdej sprawie.
Nauczanie apostolskie, które przytoczyłeś (poza 1 J 1,9 wprowadzającym warunek wyznania grzechów), nie dotyczy odpuszczania grzechów, więc nie ma żadnego znaczenia to, że nie ma tam mowy o tym, o czym piszę.

Pkt 5 i 6 mówi wszystko na temat oczyszczania z grzechów - takie jest nauczanie apostolskie. Reszta to inne aspekty tej samej sprawy.

Ani w Dz.Ap., ani w listach nie znajdziesz praktyki i nauczania o tym, że człowiek może odpuszczać grzechy. Było wręcz przeciwnie np. w przypadku Szymona czarnoksiężnika.

Ap.Piotr powiedział do niego jasno [Dz.8.22]:Przeto odwróć się od tej nieprawości swojej i proś Pana, czy nie mógłby ci być odpuszczony zamysł serca twego;
Jakoś go Ap.Piotr nie chciał wyspowiadać tylko odesłał do Pana Jezusa po odpuszczenie grzechu. :!:
Tylko trzeba chcieć to zobaczyć.

Śr cze 13, 2018 3:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):

Opisałem Ci w punktach(...)

Interesuje mnie to, co zapisano w Biblii, a nie Twoje "puntky". Skoro twierdzisz, że Ef 3,12 mówi, iż w dowolnym miejscu i czasie możemy uzyskać odpuszczenie grzechów, to podkreśl mi w tym fragmencie słowa, które o tym odpuszczeniu mówią.

Cytuj:
Nauczanie apostolskie, które przytoczyłeś (poza 1 J 1,9 wprowadzającym warunek wyznania grzechów), nie dotyczy odpuszczania grzechów, więc nie ma żadnego znaczenia to, że nie ma tam mowy o tym, o czym piszę.

Pkt 5 i 6 mówi wszystko na temat oczyszczania z grzechów - takie jest nauczanie apostolskie. Reszta to inne aspekty tej samej sprawy.

Nie kłam, bardzo cię proszę. Punkty 5 rzeczywiście odnosi się do odpuszczenia grzechów, ale stwierdza jedynie, że Bóg je nam odpuści jak je wyznamy. Nie ma tam ani nauki na temat tego, kiedy je mamy wyznać, ani tym bardziej komu (mamy to w innych miejscach Biblii, które ignorujesz, bo przeczą Twoim pomysłom, a potwierdzają nauczanie katolickie). Z kolei punkt 6 mówi o oczyszczeniu ze zła, a nie odpuszczaniu grzechów, więc dotyczy innej kwestii.

Cytuj:
Ani w Dz.Ap., ani w listach nie znajdziesz praktyki i nauczania o tym, że człowiek może odpuszczać grzechy.

I co z tego? Po pierwsze, Dzieje, Listy i Apokalipsa nie zawierają kompletnego opisu praktyk chrześcijan z pierwszego wieku n.e.. Zaś po drugie, o mamy to w Ewangelii św. Jana: rozdział 20, wersy 22-23. Długo jeszcze będziesz zaprzeczał Chrystusowi, bo w innych księgach NT nie ma powtórzenia tej nauki?

Cytuj:
Było wręcz przeciwnie np. w przypadku Szymona czarnoksiężnika.

Tak? To zacytuj ten fragment Biblii i podkreśl miejsce, w którym Szymon Czarnoksiężnik poprosił o odpuszczenie grzechu, który popełnił.

Cytuj:
Ap.Piotr powiedział do niego jasno [Dz.8.22]:Przeto odwróć się od tej nieprawości swojej i proś Pana, czy nie mógłby ci być odpuszczony zamysł serca twego;
Jakoś go Ap.Piotr nie chciał wyspowiadać tylko odesłał do Pana Jezusa po odpuszczenie grzechu. :!:

Gdybyś nieco poczytał, to wiedziałbyś, że w owym czasie Sakrament Pojednania wyglądał nieco inaczej, niż obecnie. Natomiast jak św. Piotr miał go wyspowiadać, skoro opieprzał Szymona za to, co chciał zrobić, a nie odpowiadał na prośbę o odpuszczenie grzechu? Czytasz w ogóle kontekst tego, co cytujesz???

Śr cze 13, 2018 3:49 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Interesuje mnie to, co zapisano w Biblii, a nie Twoje "puntky".

To czytaj Biblię, a nie wdawaj się w dyskusję.
Skoro twierdzisz, że Ef 3,12 mówi, iż w dowolnym miejscu i czasie możemy uzyskać odpuszczenie grzechów, to podkreśl mi w tym fragmencie słowa, które o tym odpuszczeniu mówią.

Już Ci napisałem, że to jest jeden z aspektów odnoszący się do odpuszczania grzechów.
Nie kłam, bardzo cię proszę. Punkty 5 rzeczywiście odnosi się do odpuszczenia grzechów, ale stwierdza jedynie, że Bóg je nam odpuści jak je wyznamy. Nie ma tam ani nauki na temat tego, kiedy je mamy wyznać, ani tym bardziej komu (mamy to w innych miejscach Biblii, które ignorujesz, bo przeczą Twoim pomysłom, a potwierdzają nauczanie katolickie)

Katolickiego nauczania nic nie potwierdza - niestety. Począwszy od ST, gdzie Pan Bóg wyraźnie powiedział [Iz.43.25]:Ja, jedynie Ja, mogę przez wzgląd na siebie zmazać twoje przestępstwa i twoich grzechów nie wspomnę.
Bóg się nie zmienia i Jego słowo też - w Nowym Przymierzu jest tak samo.

W świetle powyższej wypowiedzi pana Boga katolicka interpretacja/teologia jest ewidentnie błędna.

A Ty uważaj jak chcesz.
Ja praktykuję inaczej.

Śr cze 13, 2018 5:19 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Interesuje mnie to, co zapisano w Biblii, a nie Twoje "puntky".

To czytaj Biblię, a nie wdawaj się w dyskusję.

Nie rżnij głupa. Stwierdziłeś, że w Biblii jest nauka, że "w każdej chwili, czasie, miejscu możemy uzyskać oczyszczenie z grzechów przez krew Jezusa", to teraz przytocz fragment, gdzie to zapisano. Na ten moment tego nie zrobiłeś.

Cytuj:
Skoro twierdzisz, że Ef 3,12 mówi, iż w dowolnym miejscu i czasie możemy uzyskać odpuszczenie grzechów, to podkreśl mi w tym fragmencie słowa, które o tym odpuszczeniu mówią.

Już Ci napisałem, że (...)

Czyli nie ma tam takiej nauki.

Cytuj:
Nie kłam, bardzo cię proszę. Punkty 5 rzeczywiście odnosi się do odpuszczenia grzechów, ale stwierdza jedynie, że Bóg je nam odpuści jak je wyznamy. Nie ma tam ani nauki na temat tego, kiedy je mamy wyznać, ani tym bardziej komu (mamy to w innych miejscach Biblii, które ignorujesz, bo przeczą Twoim pomysłom, a potwierdzają nauczanie katolickie)

Katolickiego nauczania nic nie potwierdza - niestety.

Jak poczytasz Biblię w całości, a nie jedynie wybrane fragmenty, to przekonasz się, że jednak potwierdza. Tyle, że trzeba umieć się przyznać do błędu, a Ty, jak pokazuje praktyka tego forum, zwyczajnie nie potrafisz tego zrobić nawet jak Ci się palcem pokaże, że w Biblii zapisano coś innego, niż ty głosisz. *

Cytuj:
Począwszy od ST, gdzie Pan Bóg wyraźnie powiedział [Iz.43.25]:Ja, jedynie Ja, mogę przez wzgląd na siebie zmazać twoje przestępstwa i twoich grzechów nie wspomnę.
Bóg się nie zmienia i Jego słowo też - w Nowym Przymierzu jest tak samo.

A, czyli Bóg się pomylił (a może kłamał (?)), kiedy powiedział do Apostołów:

J 20,22-23
(22): Po tych słowach tchnął na nich i mówi: - Weźcie Ducha Świętego. (23): Komu grzechy odpuścicie, temu są odpuszczone, a komu zatrzymacie, temu są zatrzymane.
[BP]

No tak, przecież to jasne, że Chrystus musiał się pomylić, bo nie miał mocy, aby udzielić Apostołom władzy odpuszczania lub zatrzymywania grzechów.

*Widać tę niezdolność także po tym, że pominąłeś milczeniem te fragmenty mojego posta, w których obaliłem Twoje pomysły na temat czarnoksiężnika Szymona.

Śr cze 13, 2018 5:27 pm
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona