Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr mar 20, 2019 6:05 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona
 Kościół Katolicki 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kościół Katolicki
Yarpen Zirgin napisał(a):
Nie rżnij głupa. Stwierdziłeś, że w Biblii jest nauka, że "w każdej chwili, czasie, miejscu możemy uzyskać oczyszczenie z grzechów przez krew Jezusa", to teraz przytocz fragment, gdzie to zapisano. Na ten moment tego nie zrobiłeś.

Już przytoczyłem, ale Ty po raz kolejny nie widzisz. - szkoda.
Czyli nie ma tam takiej nauki.

W KRK nie - w Biblii jest i przytoczyłem Ci ją, a dla lepszego zrozumienia podałem Ci to punkt po punkcie.
A, czyli Bóg się pomylił (a może kłamał (?)), kiedy powiedział do Apostołów:
J 20,22-23
(22): Po tych słowach tchnął na nich i mówi: - Weźcie Ducha Świętego. (23): Komu grzechy odpuścicie, temu są odpuszczone, a komu zatrzymacie, temu są zatrzymane.
[BP]
No tak, przecież to jasne, że Chrystus musiał się pomylić, bo nie miał mocy, aby udzielić Apostołom władzy odpuszczania lub zatrzymywania grzechów.

Tu nie chodzi o żadną pomyłkę.
Tylko Bóg/Pan Jezus zna serca ludzi i może sprawiedliwie osądzić czyny, motywy, myśli każdego człowieka.
Taka jest różnica miedzy człowiekiem, a Bogiem - nie wiedziałeś o tym?
I dlatego tylko Bóg może odpuszczać grzechy, gładząc je krwią Pana Jezusa.

Pan Jezus mówiąc do apostołów, wskazywał zupełnie na coś innego, bo nie mógł też mówić w sprzeczności do słów swojego Ojca , które ci przytoczyłem z Iz.43.25.

A zatem o czym mówił Pan Jezus? - kto szuka odpowiedzi w Biblii ten ją znajdzie.
Owocnej lektury Yarpen.
I to wszystko z mojej strony. ;)

Śr cze 13, 2018 6:11 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Nie rżnij głupa. Stwierdziłeś, że w Biblii jest nauka, że "w każdej chwili, czasie, miejscu możemy uzyskać oczyszczenie z grzechów przez krew Jezusa", to teraz przytocz fragment, gdzie to zapisano. Na ten moment tego nie zrobiłeś.

Już przytoczyłem, ale Ty po raz kolejny nie widzisz. - szkoda.

Nie potrafię zobaczyć tego, co nie istnieje. Już tak mam, że widzę rzeczywistość. Chcesz twierdzić, że w Biblii jest nauka, iż "w każdej chwili, czasie, miejscu możemy uzyskać oczyszczenie z grzechów przez krew Jezusa", to przytocz fragment gdzie to zapisano, a nie na x innych tematów.
Cytuj:
Czyli nie ma tam takiej nauki.

(...)w Biblii jest i przytoczyłem Ci ją, a dla lepszego zrozumienia podałem
Ci to punkt po punkcie.

Nie kłam. W przytoczonych przez Ciebie fragmentach niczego takiego nie zapisano.

Cytuj:
A, czyli Bóg się pomylił (a może kłamał (?)), kiedy powiedział do Apostołów:
J 20,22-23
(22): Po tych słowach tchnął na nich i mówi: - Weźcie Ducha Świętego. (23): Komu grzechy odpuścicie, temu są odpuszczone, a komu zatrzymacie, temu są zatrzymane.
[BP]
No tak, przecież to jasne, że Chrystus musiał się pomylić, bo nie miał mocy, aby udzielić Apostołom władzy odpuszczania lub zatrzymywania grzechów.

Tu nie chodzi o żadną pomyłkę.
Tylko Bóg/Pan Jezus zna serca ludzi i może sprawiedliwie osądzić czyny, motywy, myśli każdego człowieka.
Taka jest różnica miedzy człowiekiem, a Bogiem - nie wiedziałeś o tym?
I dlatego tylko Bóg może odpuszczać grzechy, gładząc je krwią Pana Jezusa.

No cóż, Chrystus jasno powiedział: "Komu grzechy odpuścicie, temu są odpuszczone, a komu zatrzymacie, temu są zatrzymane." Żadne Twoje wygibasy nie zdołają zmienić tego zdania i albo On kłamał, albo Ty usiłujesz przekręcić jasną naukę Zbawiciela, bo ci nie pasuje do poglądów. Ja obstawiam to drugie.

Cytuj:
Pan Jezus mówiąc do apostołów, wskazywał zupełnie na coś innego, bo nie mógł też mówić w sprzeczności do słów swojego Ojca , które ci przytoczyłem z Iz.43.25.

Jezus powiedział dokładnie to, co zapisano w Ewangelii Jana. I w żaden sposób nie stoi to w sprzeczności z tym, co zapisano w u Izajasza, bo Bóg ma władzę aby udzielić wybranym przez siebie ludziom władzy odpuszczania lub zatrzymywania grzechów. To, że protestanci chcą ograniczyć Boga, to jest wasz problem, ale mnie w swoje herezje nie wciągajcie.

Śr cze 13, 2018 7:16 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):

Jak dla mnie to mowil wyraznie to co mowil i nie widze zadnego powiazania z Izajaszem jako ze wypowiedz Jezusa ostatecznie odnosi sie do Boga (sa im odpuszczone). Natomiast widze powiazanie z zarzutem uczonych w pismie. Czyzbys chcial ich nasladowac?

Przyszlo mi rowniez do glowy stanowisko Jakuba zachecajacego do wyznawania sobie grzechow (nie odpuszczania). Co mial na celu?
A przy okazji Jakub zacheca dalej do wzywania kaplanow do chorych.
Czyli kogo wg Ciebie?

Cz cze 14, 2018 2:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Jak dla mnie to mowil wyraznie to co mowil i nie widze zadnego powiazania z Izajaszem jako ze wypowiedz Jezusa ostatecznie odnosi sie do Boga (sa im odpuszczone).

Mówił wyraźnie, ale w kontekście całej ewangelii o czymś zupełnie innym.
A powiązanie z Izajaszem jest jasne - Tylko Bóg może odpuszczać grzechy.
robaczek2 napisał(a):
Natomiast widze powiazanie z zarzutem uczonych w pismie. Czyzbys chcial ich nasladowac?

Oni przynajmniej zdawali sobie doskonale sprawę z tego co napisane w Piśmie na ten temat.
robaczek2 napisał(a):
Przyszlo mi rowniez do glowy stanowisko Jakuba zachecajacego do wyznawania sobie grzechow (nie odpuszczania). Co mial na celu?

Na celu miał to, aby każdy doświadczał tego czego doświadczył syn marnotrawny gdy wyznał swoje grzechy ojcu - przebaczenia
robaczek2 napisał(a):
A przy okazji Jakub zacheca dalej do wzywania kaplanow do chorych.
Czyli kogo wg Ciebie?

Jakub ani słowem nie wspomina o kapłanach, bo tacy w chrześcijaństwie biblijnym nigdy nie istnieli.
Mówił o ludziach doświadczonych w wierze tzw. "starszych" odpowiadających za daną społeczność chrześcijan. Tak samo określał siebie Ap. Piotr jako "starszego w wierze", a nie jako kapłana.

Biblijne chrześcijaństwo ma tylko jednego kapłana/arcykapłana - Jezusa Chrystusa, który w zupełności wystarcza w Nowym Przymierzu, bo jako kapłan trwa na wieki i dlatego sprawuje kapłaństwo nieprzechodnie na nikogo - o tym możesz poczytać w Hebr.7

Cz cze 14, 2018 7:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Biblijne chrześcijaństwo ma tylko jednego kapłana/arcykapłana - Jezusa Chrystusa, który w zupełności wystarcza w Nowym Przymierzu, bo jako kapłan trwa na wieki i dlatego sprawuje kapłaństwo nieprzechodnie na nikogo - o tym możesz poczytać w Hebr.7

Tak? Czytałem ten rozdział i jakoś nie widziałem, aby była tam mowa, że Chrystus jest jedynym kapłanem/arcykapłanem. Natomiast widzę, że "biblijne chrześcijaństwo" Biblii się nie trzyma:

Ap 1,4-6
(4): Jan do siedmiu Kościołów, które są w Azji: Łaska wam i pokój od Tego, Który jest, i Który był i Który przychodzi, i od Siedmiu Duchów, które są przed Jego tronem, (5): i od Jezusa Chrystusa, Świadka Wiernego, Pierworodnego umarłych i Władcy królów ziemi. Temu, który nas miłuje i który przez swą krew uwolnił nas od naszych grzechów, (6): i uczynił nas królestwem — kapłanami Bogu i Ojcu swojemu, Jemu chwała i moc na wieki wieków. Amen.

Jak widać, wszyscy jesteśmy kapłanami Boga, a nie tylko Chrystus.

Cz cze 14, 2018 7:58 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
ak? Czytałem ten rozdział i jakoś nie widziałem, aby była tam mowa, że Chrystus jest jedynym kapłanem/arcykapłanem.

A są tam wymienieni inni ustanowieni przez Boga wg porządku Melchisedeka? - bo to jest podstawa powołania.
Przeczytaj powtórnie.
Natomiast widzę, że "biblijne chrześcijaństwo" Biblii się nie trzyma:
Ap 1,4-6
(4): Jan do siedmiu Kościołów, które są w Azji: Łaska wam i pokój od Tego, Który jest, i Który był i Który przychodzi, i od Siedmiu Duchów, które są przed Jego tronem, (5): i od Jezusa Chrystusa, Świadka Wiernego, Pierworodnego umarłych i Władcy królów ziemi. Temu, który nas miłuje i który przez swą krew uwolnił nas od naszych grzechów, (6): i uczynił nas królestwem — kapłanami Bogu i Ojcu swojemu, Jemu chwała i moc na wieki wieków. Amen.

Ale nie w tym znaczeniu co Pan Jezus - nie żartuj.
O znaczeniu w kontekście chrześcijan pisze Ap. Piotr [I Piotra 2.9] i Ap. Paweł [Rzym.12.1]

Cz cze 14, 2018 8:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
robaczek2 napisał(a):

Na celu miał to, aby każdy doświadczał tego czego doświadczył syn marnotrawny gdy wyznał swoje grzechy ojcu - przebaczenia

Mozesz uwazac jak chcesz ale we wszystkich punktach nie widze sensu w tym co napisales. Np w powyzszym - to ilu jest tych ojcow skoro tak "wyznawajcie jedni drugim". I skad Ty wziales to przebaczenie?

Btw czy stosujesz sie do "wyznawajcie jedni drugim"?

Cz cze 14, 2018 8:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
ak? Czytałem ten rozdział i jakoś nie widziałem, aby była tam mowa, że Chrystus jest jedynym kapłanem/arcykapłanem.

A są tam wymienieni inni ustanowieni przez Boga wg porządku Melchisedeka? - bo to jest podstawa powołania.
Przeczytaj powtórnie.

Czytałem ponownie i nie znalazłem słowa "jeden/jedyny". Przykro mi, ale to, że Chrystus jest tam wymieniony jako kapłan/arcykapłan, nie sprawia jeszcze, że jest jedynym kapłanem*.

Gregor napisał(a):
Natomiast widzę, że "biblijne chrześcijaństwo" Biblii się nie trzyma:
Ap 1,4-6

Ale nie w tym znaczeniu co Pan Jezus - nie żartuj.

No przepraszam, ale w jakim innym znaczeniu? Masz jakąś naukę na ten temat w Biblii? Nawet gdyby była (a nie ma), to twierdząc, że Chrystus jest jedynym kapłanem w chrześcijaństwie, zwyczajnie zaprzeczasz Pismu Świętemu i w żaden sposób nie zmienisz tego faktu.

Cytuj:
O znaczeniu w kontekście chrześcijan pisze Ap. Piotr [I Piotra 2.9] i Ap. Paweł [Rzym.12.1]

Przytoczmy:

1 Ptr 2,9
(9): Wy zaś jesteście wybranym plemieniem, królewskim kapłaństwem, świętym narodem, ludem [Bogu] na własność przeznaczonym, abyście ogłaszali dzieła potęgi Tego, który was wezwał z ciemności do przedziwnego swojego światła,

Koreluje z Apokalipsą i w niczym jej nie zaprzecza, ani nie zmienia nauczania tam zapisanego.

Rz 2,1
(1): A zatem proszę was, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście dali ciała swoje na ofiarę żywą, świętą, Bogu przyjemną, jako wyraz waszej rozumnej służby Bożej.

Nie dotyczy kwestii kapłaństwa chrześcijan i w niczym ani nie zmienia, ani nie zaprzecza nauce zapisanej w Apokalipsie. Natal wychodzi na to, że twierdząc, jakoby Chrystus był jedynym kapłanem w Kościele, zaprzeczasz temu, co jest zapisane w Ap 1,4-6, a "biblijne chrześcijaństwo" głosiło rzeczy niezgodne z Biblią.

*Podobnie jak wymienienie w Dz 9,43 garbarza Szymona nie oznacza, że to jedyny na świecie przedstawiciel tego zawodu.

Cz cze 14, 2018 8:35 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Mozesz uwazac jak chcesz ale we wszystkich punktach nie widze sensu w tym co napisales. Np w powyzszym - to ilu jest tych ojcow skoro tak "wyznawajcie jedni drugim". I skad Ty wziales to przebaczenie?

To był tylko przykład obrazujący sens wyznawania grzechów. Bez wyznania nie ma przebaczenia.
Czytałem ponownie i nie znalazłem słowa "jeden/jedyny". Przykro mi, ale to, że Chrystus jest tam wymieniony jako kapłan/arcykapłan, nie sprawia jeszcze, że jest jedynym kapłanem*.

Nie musi być napisane "jeden/jedyny", bo wynika to z kontekstu i na prawdę jest napisane bardzo jasno.
Poza tym wskaż innych, którzy zostali powołani wg porządku Melchisedeka, jeśli rozumiesz czym on jest?
No przepraszam, ale w jakim innym znaczeniu? Masz jakąś naukę na ten temat w Biblii? Nawet gdyby była (a nie ma), to twierdząc, że Chrystus jest jedynym kapłanem w chrześcijaństwie, zwyczajnie zaprzeczasz Pismu Świętemu i w żaden sposób nie zmienisz tego faktu.

Tylko Pan Jezus jest jedynym kapłanem sprawującym służbę w prawdziwej świątyni w Niebie, gdzie na ołtarzu jest Jego krew, którą dokonał odkupienia z grzechów i wciąż oczyszcza z grzechów.
Taki jest sens jedynego kapłana w chrześcijaństwie.
Masz to wszystko jasno napisane w Hebr.
Natal wychodzi na to, że twierdząc, jakoby Chrystus był jedynym kapłanem w Kościele, zaprzeczasz temu, co jest zapisane w Ap 1,4-6, a "biblijne chrześcijaństwo" głosiło rzeczy niezgodne z Biblią.

Wychodzi na to, że nie widzisz różnicy między rolą Pana Jezusa w Niebie jako arcykapłana, a rolą chrześcijan na ziemi i ich służbą.
Dlatego uważaj jak chcesz.

Cz cze 14, 2018 8:52 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Jakub ani słowem nie wspomina o kapłanach, bo tacy w chrześcijaństwie biblijnym nigdy nie istnieli.

Biblia w ST mówi o kapłanach i arcykapłanach, a Nowym Testamencie mówi o prezbiterach i episkopacie - tak więc w sensie ścisłym jedynym arcykapłanem jest Chrystus, natomiast kapłani (księża,my,papież) uczestniczymy w jedynym kapłaństwie Chrystusa. Pozdrawiam

Cz cze 14, 2018 8:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):

Nie musi być napisane "jeden/jedyny", bo wynika to z kontekstu.

Przykro mi, ale nie. Nic takiego nie wynika.

Cytuj:

Tylko Pan Jezus jest jedynym kapłanem sprawującym służbę w prawdziwej świątyni w Niebie, gdzie na ołtarzu jest Jego krew, którą dokonał odkupienia z grzechów i wciąż oczyszcza z grzechów.

To Twoja nauka. W Piśmie Świętym, ani w nauczaniu ustnym Apostołów, niczego takiego nie ma. Nadal nic się nie zmieniło w fakcie, że twierdząc, iż Chrystus jest jedynym kapłanem w Kościele, zaprzeczasz temu, co jest w Biblii.

Cytuj:
Natal wychodzi na to, że twierdząc, jakoby Chrystus był jedynym kapłanem w Kościele, zaprzeczasz temu, co jest zapisane w Ap 1,4-6, a "biblijne chrześcijaństwo" głosiło rzeczy niezgodne z Biblią.

Wychodzi na to, że nie widzisz różnicy między rolą Pana Jezusa w Niebie jako arcykapłana, a rolą chrześcijan na ziemi i ich służbą.

Przede wszystkim widzę, że jak to zwykle bywa, kiedy Biblia zaprzecza Twoim tezom, to udajesz, że danego fragmentu nie ma albo ma "inne znaczenie". :D

Cz cze 14, 2018 9:04 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
robaczek2 napisał(a):

To był tylko przykład obrazujący sens wyznawania grzechów. Bez wyznania nie ma przebaczenia.

Nieuczciwie.
Ominales "to był tylko przykład obrazujący sens wyznawania grzechów jedni drugim bo o to tam chodzi.
Nie odpowiedziales czy stosujesz sie do Biblii w zwiazku z tym poleceniem.
Nieuczciwie.

Cz cze 14, 2018 9:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przykro mi, ale nie. Nic takiego nie wynika.

Dla mnie jednak tak. :mrgreen:
To Twoja nauka. W Piśmie Świętym, ani w nauczaniu ustnym Apostołów, niczego takiego nie ma. Nadal nic się nie zmieniło w fakcie, że twierdząc, iż Chrystus jest jedynym kapłanem w Kościele, zaprzeczasz temu, co jest w Biblii.

No to mamy różne Biblie. :mrgreen:
Przede wszystkim widzę, że jak to zwykle bywa, kiedy Biblia zaprzecza Twoim tezom, to udajesz, że danego fragmentu nie ma albo ma "inne znaczenie".

Pustosłowie.
robaczek2 napisał(a):
Nieuczciwie.
Ominales "to był tylko przykład obrazujący sens wyznawania grzechów jedni drugim bo o to tam chodzi.
Nie odpowiedziales czy stosujesz sie do Biblii w zwiazku z tym poleceniem.
Nieuczciwie.

Nie bardzo wiem o co Ci chodzi.
Tak jeśli w relacji z kimś zawinię/zgrzeszę , to idę i wyznaję tej osobie oczekując przebaczenia z jej strony. To normalna praktyka.
Wyznawanie prowadzi do przebaczenia - dziwne?

Cz cze 14, 2018 11:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Nie bardzo wiem o co Ci chodzi.
Tak jeśli w relacji z kimś zawinię/zgrzeszę , to idę i wyznaję tej osobie oczekując przebaczenia z jej strony. To normalna praktyka.
Wyznawanie prowadzi do przebaczenia - dziwne?

Bardzo dziwne bo tam pisze "wyznawajcie jedni drugim" a Ty o jakims zawinieniu/zgrzeszeniu lub przebaczaniu.
No to tak: wieczorem bylem u sasiadki i nie musielismy nic sobie wyznawac bo oboje wiedzielismy ze zgrzeszylismy - a Ty "ide i wyznaje tej osobie". O czym Ty mowisz?
Pozniej wybralem sie na ryby i wlasnie zabieram sie do przyrzadzania trzech niewymiarowych sandaczy - komu ja to mam wyznawac - sandaczom. Moj kolega bije konia i zneca sie nad swoim psem - i znowu - o czym Ty mowisz? - "ide i wyznaje tej osobie oczekujac przebaczenia. To normalna praktyka".
Wreszcie dzien swiety to nie za bardzo swiece - "wyznawajcie jedni drugim" ma sens ale Twoja interpretacja ma chyba za duze luki.

Pt cze 15, 2018 4:51 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Bardzo dziwne bo tam pisze "wyznawajcie jedni drugim" a Ty o jakims zawinieniu/zgrzeszeniu lub przebaczaniu.

Z prostego tekstu robisz jakiś zawiły wywód i w dodatku wyrywasz z kontekstu zdania.
Pomijając słownictwo biblijne to zwyczajnie jeśli zachowam się źle wobec np. mojej żony, to idę ją przeprosić, a ona mi wybacza.
Tak rozumiem kwestię wyznawania jedni drugim.
Moje wyznanie vs ktoś kogo to nie dotyczy jest bez sensu.
proste.

Pt cze 15, 2018 11:08 am
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona