Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt gru 13, 2019 10:32 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 423 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 29  Następna strona
 Predestynacja Boża 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Predestynacja Boża
wybrana napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
I odpowiedz na pytanie:

Czy Chrystus przestał być Bogiem na czas ciąży i porodu z NMP?

To ty odpowiedz na pytanie, czy (...)

Nie ze mną te numery, wybrana. Pytanie jest proste, więc nie odwracaj kota ogonem do dołu i nie stosuj uników:

Śr sie 22, 2018 3:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wybrana napisał(a):
I odpowiedz na pytanie:

Nie ze mną te numery, wybrana. Pytanie jest proste, więc nie odwracaj kota ogonem do dołu i nie stosuj uników:

Ale macie problemy.

Śr sie 22, 2018 3:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie wtrącaj się jak nie wiesz do czego dążę.

Śr sie 22, 2018 3:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Nie chodzi mi o warstwę historyczną dziejów kościoła w Efezie tylko warstwę duchową.
1.Przeanalizuj ostatnie spotkanie Ap. Pawła ze starszymi tego kościoła i to co do nich mówił.
2.Zestaw to z tym co zarzuca Efezowi Pan Jezus w liście skierowanym do niego.
3. Dodaj do tego znaczenie Efezu dla wierzeń i mocnego kultu pogańskiego tam funkcjonującego.
4. A na końcu dodaj postanowienia soboru efeskiego z V w.
Wtedy może zobaczysz co było kąkolem w Efezie.
Co stało się z tym kościołem? - stał się rozbitkiem w wierze.
Czy to ma coś wspólnego z kościołem rzymskim? - oceń sam.

Piszesz, że nie chodzi o warstwę historyczną a mimo wszystko to co piszesz dotyka wyłącznie warstwy historycznej. I o tym, że jest to zła analogia pisałem już wcześniej. Kościół Rzymski był i jest. Przy wszystkich swoich błędach, grzechach, z całym bogactwem duchowym i tradycją. Efezu nie ma. Być może na tym polega różnica, że pomimo tego co starasz się dowieść KK czerpie z tego co mówił ap.Paweł i Jezus i to zachowuje.

Cytuj:
To się Jozek kupy nie trzyma co mówisz. Przecież macie sukcesję apostolską w zakresie nauki, prawd wiary itd. Wasz Urząd Nauczycielski jest od wieków prowadzony przez Ducha Św.

A skoro jest tak jak mówisz, to skąd dziś pewność, że prawdy wiary, dogmaty, kulty itd. są oparte na prawdzie, a nie są błędne i zwodnicze?
Prawda Boża nie zmienia się i trwa na wieki. Zmieniają się tylko ludzkie prawdy.

Kościół jest święty, ale tworzą go ludzie. Co się w tym kupy nie trzyma ? Prosto od anioła swoję mądrości czerpał taki jeden gość na pustyni, z którego nauką świat do tej pory nie może sobie poradzić.Jeśli tego nie rozumiesz, to nie rozumiesz również Pisma.Już kiedyś o tym pisałem. Napiszę raz jeszcze.

J.Razinger napisał(a):
W Ewangelii świętego Mateusza, Piotr składa swoje wyznanie wiary w Jezusa, uznając w Nim Mesjasza i Syna Bożego. Czyni to także w imieniu pozostałych Apostołów. W odpowiedzi, Pan objawia misję, jaką zamierza jemu powierzyć, to znaczy, że będzie “opoką”, “skałą”, widzialnym fundamentem, na którym wybudowany jest cały duchowy gmach Kościoła (por. Mt 16,16-19). W jaki jednak sposób Piotr jest skałą?

Relacja ewangelisty Mateusza mówi nam przede wszystkim, że uznanie tożsamości Jezusa wypowiedziane przez Szymona w imieniu Dwunastu nie pochodzi z “ciała i krwi”, to znaczy z jego ludzkich zdolności, lecz ze szczególnego objawienia Boga Ojca. Natomiast wkrótce po tym, gdy Jezus zapowiada swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie, Szymon Piotr reaguje właśnie wychodząc od “ciała i krwi”: “począł robić Mu wyrzuty… Nie przyjdzie to nigdy na Ciebie”(16,22). Jezus zaś z kolei odpowiedział: “Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą…” (w. 23). Uczeń, który na mocy Bożego daru może się stać mocną skałą, ukazuje siebie przez to, kim jest w swojej ludzkiej słabości: kamieniem na drodze, kamieniem o który można się potknąć.

Ujawnia się tutaj wyraźnie napięcie istniejące między darem, który pochodzi od Boga a ludzkimi możliwościami. W tej scenie między Jezusem a Szymonem Piotrem, widzimy w pewien sposób zapowiedź dramatu historii samego papiestwa, charakteryzującej się właśnie jednoczesną obecnością tych dwóch elementów: z jednej strony dzięki światłu i mocy pochodzących z wysoka papiestwo jest fundamentem Kościoła pielgrzymującego w czasie, z drugiej zaś, na przestrzeni wieków wyłania się także słabość ludzi, którą może jedynie przekształcić otwarcie na działanie Boga.

W Ewangelii wyłania się z mocą wyraźna obietnica Jezusa: “a bramy piekielne”, to znaczy siły zła, nie będą miały przewagi. Przychodzi na myśl historia powołania proroka Jeremiasza, któremu Pan powierzając misję powiedział: “A oto Ja czynię cię dzisiaj twierdzą warowną, kolumną żelazną i murem spiżowym przeciw całej ziemi, przeciw królom judzkim i ich przywódcom, ich kapłanom i ludowi tej ziemi. Będą walczyć przeciw tobie, ale nie zdołają cię [zwyciężyć], gdyż Ja jestem z tobą – wyrocznia Pana – by cię ochraniać” (Jer 1, 18-19). W istocie obietnica, jaką Jezus składa Piotrowi jest jeszcze większa niż te, składane starożytnym prorokom. Zagrożeniem byli dla nich jedynie ludzcy wrogowie, natomiast Piotr będzie musiał być broniony przed “bramami piekielnymi”, przed destrukcyjną mocą zła. Jeremiasz otrzymuje obietnicę, która dotyczy jego jako osoby i jego posługi prorockiej. Piotr jest zapewniony w odniesieniu do przyszłości Kościoła, nowej wspólnoty, utworzonej przez Jezusa Chrystusa, która rozciąga się na wszystkie czasy, poza osobiste życie samego Piotra.

Może przemyśl to?

Gregor napisał(a):
Co do rozłamów, to pierwszy w chrześcijaństwie dokonał się za sprawą Rzymu i Konstantynopola ( XI - XIII w.).
Potem rozłamy w łonie Twojego kościoła rzymskiego XIV/XV w.

To dopiero było zarządzanie przez konflikt.
Zamiatanie pod dywan faktów nic Ci nie da. :no:

Muszę cię rozczarować Gregorze. Pierwszy rozłam dokonał się w Kościele pierwotnym. Tak, tym samym z którym się identyfikujesz i jako taki uznajesz wyłącznie za swój. Od kąkolu nie uciekniesz.

Śr sie 22, 2018 5:28 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
Pierwszy rozłam dokonał się w Kościele pierwotnym.

To prawda.

Śr sie 22, 2018 6:12 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
wybrana napisał(a):
I odpowiedz na pytanie:

Zadałam ci pytania, bo odpowiadając na nie sam znalazł byś odpowiedz nas swoje pytanie.
Ty nie raczysz odpowiedzieć na żadne, ale możesz zadawać pytanie i żądać odpowiedzi.
Będę grzeczna więc ci odpowiem na twoje pytanie.
- poczęła z Ducha Świętego.
Od poczęcia, ciąży, porodu i dalszego życia na ziemi był człowiekiem, bo urodziła Go ziemska kobieta i był też Synem Bożym, bo poczęty z Ducha Świętego.
Po swojej ziemskiej śmierci jest tylko Bogiem w drugiej osobie.
Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty - trzy osoby, ale jeden Bóg.

To teraz ty bądź łaskawy odpowiedzieć na zadane przeze mnie pytania.

1.Czy Chrystus na ziemi był tylko Bogiem, czy miał na ziemi naturę tylko Boską, czy i ludzką?
2.Jaką naturę przyjął od ziemskiej kobiety?
3.Narodził się w ciele jako człowiek - czy nie?
4.Zwracał się do Boga jako Ojca - czy nie?
5.Kazał modlić się - Ojcze nasz, któryś jest w niebie ..............?

Śr sie 22, 2018 6:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wybrana napisał(a):
Od poczęcia, ciąży, porodu i dalszego życia na ziemi był człowiekiem, bo urodziła Go ziemska kobieta i był też Synem Bożym, bo poczęty z Ducha Świętego.

Hm... I Ty nazywasz siebie chrześcijanką, skoro negujesz Bóstwo Chrystusa w czasie życia na Ziemi?

Śr sie 22, 2018 6:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Cytuj:
1.Czy Chrystus na ziemi był tylko Bogiem, czy miał na ziemi naturę tylko Boską, czy i ludzką?

Chrystus podczas życia na Ziemi, tak samo jak i po wniebowstąpieniu, miał dwie natury: Boską i ludzką.
Cytuj:
2.Jaką naturę przyjął od ziemskiej kobiety?

Ludzką.
Cytuj:
3.Narodził się w ciele jako człowiek - czy nie?

Narodził się jako Bóg-człowiek.
Cytuj:
4.Zwracał się do Boga jako Ojca - czy nie?

Tak.
Cytuj:
5.Kazał modlić się - Ojcze nasz, któryś jest w niebie ..............?

Tak.

Śr sie 22, 2018 6:56 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wybrana napisał(a):

Hm... I Ty nazywasz siebie chrześcijanką, skoro negujesz Bóstwo Chrystusa w czasie życia na Ziemi?

Kłamiesz! albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

Na szczęście na zadane pytania odpowiedziałeś poprawnie, czyli potwierdziłeś, że miał naturę ludzką od ziemskiej kobiety i Boską od Boga.

Ostatnio edytowano Śr sie 22, 2018 7:01 pm przez wybrana, łącznie edytowano 1 raz

Śr sie 22, 2018 6:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wybrana napisał(a):
wybrana napisał(a):

Kłamiesz! albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

Coś podkreśliłem w Twojej wypowiedzi. No to jeszcze jedna szansa:

Czy Chrystus był Bogiem w czasie ciąży i porodu z NMP?

Śr sie 22, 2018 7:00 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem

A czym się różnił w czasie ciąży i porodu od żyjącego na ziemi.
Człowiek jest człowiekiem od poczęcia, jest człowiekiem w czasie porodu i jest człowiekiem po porodzie.
Jezus Chrystus miał naturę Boską i ludzką w czasie poczęcia.
Miał naturę Boską i ludzką w czasie porodu.
Miał naturę Boską i ludzką w okresie ziemskiego życia.
Miał naturę ludzką, bo urodziła go ziemska kobieta i od kobiety ziemską miał naturę ludzką.
Miał naturę Boską, bo był poczęty przez Ducha Bożego.

Mam nadzieję, że już nic nie wymyślisz, bo sam potwierdziłeś to w odpowiedziach, które ci zadałam.

Śr sie 22, 2018 7:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
wybrana napisał(a):

A czym (...)

Pytanie brzmi:

Przestań się migać i odpowiedz "tak" lub "nie".

Cytuj:

Przykro mi, ale to jest herezja. Chrystus ma naturę Boską (czyli jest Bogiem) ponieważ jest jedną z trzech Osób Trójcy Świętej, a nie z racji na poczęcie w łonie NMP z Ducha Świętego.

Śr sie 22, 2018 9:22 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
wybrana napisał(a):

Wybrana.. Jak tak dalej pójdzie, to będziesz pisała tylko w "krainie pogan" ;-)
Wyznanie wiary które obowiązuje (chyba) wszystkich chrześcijan:

Cytuj:
Wierzę w jednego Boga,
Ojca Wszechmogącego,
Stworzyciela nieba i ziemi,
wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych.

I w jednego Pana Jezusa Chrystusa,
Syna Bożego Jednorodzonego,
który z Ojca jest zrodzony przed wszystkimi wiekami.
(...)

Śr sie 22, 2018 9:38 pm
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Przykro mi, ale to jest herezja. Chrystus ma naturę Boską (czyli jest Bogiem) ponieważ jest jedną z trzech Osób Trójcy Świętej, a nie z racji na poczęcie w łonie NMP z Ducha Świętego.

Bóg jest wieczny i Chrystus też jest wieczny.
Nie o tym była dyskusja.
Maria nie urodziła Boga, bo Bóg jest odwieczny. Maria urodziła Syna Bożego jako człowieka na ziemi,którego bóstwo jest z Boga.
Jezus Chrystus modlił się do Boga Ojca i robił wszystko, by spełnić wolę Boga Ojca. Cokolwiek czynił- czynił z przyzwolenia Boga Ojca.
Był częścią Boga - jednością.
Bóg jest duchem i nie mógł objawić siebie człowiekowi,więc narodził się na ziemi w osobie swojego Syna,by słowo ciałem się stało i zamieszkało miedzy nami. Jezus Chrystus w ciele ludzkim miał dwie natury - człowieczą, bo zrodzony z ziemskiej niewiasty i miał naturę Bożą, bo poczęty z pierwiastka Bożego.
Syn Boży i Ojciec są jednością, ale Syn nie jest Ojcem,a Ojciec nie jest Synem- chociaż są jednością.
Maria nie urodziła Boga, ale jest matką Syna Bożego w ciele człowieka.
Nie może być matką Boga, bo Bóg był i jest wieczny.

Śr sie 22, 2018 11:05 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jozek napisał(a):
Piszesz, że nie chodzi o warstwę historyczną a mimo wszystko to co piszesz dotyka wyłącznie warstwy historycznej. I o tym, że jest to zła analogia pisałem już wcześniej.

Skoro nie dostrzegasz warstwy duchowej w wypowiedziach Pana Jezusa i Ap. Pawła to trudno.
Jozek napisał(a):
Kościół Rzymski był i jest

Był czas kiedy nie istniał, a istniał już Kościół Jezusa Chrystusa --> patrz NT.
Jozek napisał(a):
Być może na tym polega różnica, że pomimo tego co starasz się dowieść KK czerpie z tego co mówił ap.Paweł i Jezus i to zachowuje.

W jakiejś części z pewnością, ale historia pokazuje w jakiej mimo całego 'systemu zabezpieczeń'.
Jozek napisał(a):
Kościół jest święty, ale tworzą go ludzie. Co się w tym kupy nie trzyma ?

To, że Kościół złożony jest z ludzi to rzecz oczywista. Różnica między Kościołem a kościołem polega na tym, że Kościół oparty jest na Bożej niezmiennej prawdzie, a w kościele prawdę produkują ludzie i na przestrzeni wieków ulega ona zmianom - jak sam stwierdziłeś. Wystarczy prześledzić historię liczby sakramentów w KRK.
Jozek napisał(a):
J.Razinger napisał(a):(...),Może przemyśl to?

Przekręcenie faktów biblijnych przez J.R aż bije po oczach. :roll:
Piotr otrzymał indywidualne objawienie i nie wypowiadał się w imieniu pozostałych, co widać z tekstu ewidentnie. Poza tym prędzej od Piotra takie wyznanie złożył Natanael [Jana 1.48]. Reszta to katolicka teologia kościoła zbudowanego na człowieku, której zaprzecza cała Biblia.

To doskonały przykład na "prawdę" wyprodukowaną w kościele przez człowieka.
Jozek napisał(a):
Muszę cię rozczarować Gregorze. Pierwszy rozłam dokonał się w Kościele pierwotnym. Tak, tym samym z którym się identyfikujesz i jako taki uznajesz wyłącznie za swój.

Nie istnieje coś takiego jak Kościół pierwotny, a jeśli już to mamy go opisanego w NT.
A jeśli jest pierwotny, to jaki jest wtórny vs pierwotny?
Do powtórnego przyjścia Pana Jezusa będzie istniał Kościół i kościoły powstałe w wyniku odpadnięcia od wiary.
Pierwszy rozłam nie dokonał się więc w Kościele tylko w kościele, bo kąkol był już wymieszany z pszenicą, ale nigdy nie będą one stanowić jedności.
Od wiary odpadali ludzie już za czasów apostołów.
Jozek napisał(a):
Od kąkolu nie uciekniesz.

Ale mogę go rozpoznać i wyjść spośród niego.

Ostatnio edytowano Śr sie 22, 2018 11:25 pm przez Gregor, łącznie edytowano 1 raz

Śr sie 22, 2018 11:21 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 423 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 29  Następna strona