Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr mar 20, 2019 4:12 pm

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
 Dlaczego homoseksualizm to zło? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Dlaczego homoseksualizm to zło?
equuleuss dobrze odczytała moje intencje. Zresztą wyraziłem je chyba dość jasno, pisząc, cytuję:
"Homoseksualizm jako skłonność, podobnie jak każda choroba, niepełnosprawność czy zboczenie , jest obojętny moralnie. Nikt nie jest ani gorszy, ani winny tego że jest homoseksualistą"

Oczywiście, że homoseksualizm nie jest czymś co "obojętnie czy mi się przytrafia czy nie" - skoro napisałem że "podobnie jak każda choroba, niepełnosprawność czy zboczenie" to chyba jasne?
Obojętność moralna dotyczy osoby, która jest dotknięta homoseksualizmem - co wyraziłem w zdaniu "Nikt nie jest ani gorszy, ani winny tego że jest homoseksualistą".

Cz maja 17, 2018 5:07 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
Barney napisał(a):
equuleuss dobrze odczytała moje intencje. Zresztą wyraziłem je chyba dość jasno, pisząc, cytuję:
"Homoseksualizm jako skłonność, podobnie jak każda choroba, niepełnosprawność czy zboczenie , jest obojętny moralnie. Nikt nie jest ani gorszy, ani winny tego że jest homoseksualistą"

Oczywiście, że homoseksualizm nie jest czymś co "obojętnie czy mi się przytrafia czy nie" - skoro napisałem że "podobnie jak każda choroba, niepełnosprawność czy zboczenie" to chyba jasne?
Obojętność moralna dotyczy osoby, która jest dotknięta homoseksualizmem - co wyraziłem w zdaniu "Nikt nie jest ani gorszy, ani winny tego że jest homoseksualistą".

Z oceną moralną osoby - do tego w ogóle się nie odnosiłem, lecz do oceny moralnej "skłonności" w nauczaniu rzymskokatolickim, o czym pisałeś. Choroba, niepełnosprawność, czy parafilia - jako kategorie medyczne - są "moralnie obojętne" w Waszym nauczaniu, nie mówiąc już o wyborze kolorów czy smaku lodów, o których pisze użytkownik Peter W; nie wydaje mi się - w świetle zastrzeżeń CDF, żeby to samo można powiedzieć - z rzymskokatolickiego punktu widzenia - o "skłonności" homoseksualnej. Chyba, że od czasu "Listu..." i wypowiedzi Waszego Magisterium coś się zmieniło.

Z "przytrafianiem się" ocena moralna "skłonności" też nie ma nic wspólnego, co porównanie do moralnej oceny choroby wydatnie wskazuje.
Chyba, że chodzi o skróty myślowe, czy inne rzeczy, których nie rozumiem.

Jeszcze inna - o ile wiem - jest w Waszym nauczaniu ocena moralna "aktów homoseksualnych", które są nie tyle "obiektywnie" nieuporządkowane, lecz "wewnętrznie" nieuporzadkowane. Te dwa rozróżnienia mają wszak w Waszej Tradycji teologicznomoralnej swoją historię i wagę. Trudno to chyba pomijać.

Cz maja 17, 2018 6:52 pm
Gaduła
Gaduła

equuleuss napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
To jest krzyż który mogą nieść albo nie.

Załóżmy że mamy dwie osoby homoseksualne i są ze sobą w relacji emocjonalno / romantycznej, ale bez współzycia, nawet nie mieszkają ze sobą, z tego co piszesz ich miłość będzie grzeszna, zawsze będzie grzechem niezależnie czy współżyją czy nie.

A teraz załóżmy że tworzę taki związek z mężczyzną, emocjonalno / romantyczny, także bez współżycia, ten związek już grzechem nie będzie?

Zobacz co mówi na ten temat Katechizm KK

http://www.teologia.pl/m_k/kkk1s20.htm#8

http://www.teologia.pl/m_k/prz-07.htm#ae

Cz maja 17, 2018 8:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

lajkonik.2 napisał(a):

Dziękuję, wiem co na temat homoseksualizmu mówi Katechizm Kościoła Katolickiego, ale miałam na myśli relacje pomiędzy homoseksualnymi osobami w formie białych związków, bez podejmowania współżycia seksualnego.

Zdarza się że homoseksualni katolicy podejmują takie relacje, starając się zachować czystość. Wtedy pojawiają się czasem dylematy co można a na co nie można sobie pozwolić w takiej relacji i czy ogólnie nawet taki biały związek homoseksualny jest czymś wlaściwym i dobrym. Myślę że nadal jest to relacja niezgodna z wolą Boga, niezgodna zamiarem Boga względem człowieka, mężczyzny / kobiety. Bowiem takie relacje wykraczają w strefie emocjonalnej poza zwykłą przyjaźń, są po prostu miłosną relacją bez współżycia seksualnego.

Cz maja 17, 2018 8:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, protestantyzm
lajkonik.2 napisał(a):
equuleuss napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
To jest krzyż który mogą nieść albo nie.

Załóżmy że mamy dwie osoby homoseksualne i są ze sobą w relacji emocjonalno / romantycznej, ale bez współzycia, nawet nie mieszkają ze sobą, z tego co piszesz ich miłość będzie grzeszna, zawsze będzie grzechem niezależnie czy współżyją czy nie.

A teraz załóżmy że tworzę taki związek z mężczyzną, emocjonalno / romantyczny, także bez współżycia, ten związek już grzechem nie będzie?

http://www.teologia.pl/m_k/kkk1s20.htm#8

http://www.teologia.pl/m_k/prz-07.htm#ae

Drugi, dolny link zawiera nieaktualną już wersję Katechizmu rzymskokatolickiego. Przy jednej z nowelizacji punkty dot. homoseksualności zostały zmienione.

@equuleuss, nie jestem rzymskokatolikiem, ale o ile dobrze rozumiem stanowisko oficjalnego nauczania Waszego Kościoła, to chyba punktem niezrozumienia jest to, że wg tegoż nauczania nie istnieją "osoby homoseksualne". Tradycyjne nauczanie opiera się na odrzuceniu kryterium "orientacji seksualnej" człowieka. Ludzie miewają jedynie głębiej lub mniej "osadzoną" skłonność do "aktów homoseksualnych", a nie "są" osobami homoseksualnymi". Ta skłonność z punktu widzenia moralnego jest wg nauczania rzymskokatolickiego - o ile dobrze rozumiem - "obiektywnie nieuporządkowana", dlatego "akty" do których prowadzi są "wewnętrznie" (czyli jak rozumiem w swojej istocie, a nie skutkach czy kształcie) nieuporządkowane" - i dlatego nigdy, zarówno skłonność, jak i akty nie mogą być - z punktu widzenia tradycyjnego nauczania rzymskokatolickiego - aprobowana.
Sprawa natomiast grzechu i grzeszności to - znów o ile dobrze rozumiem - inna sprawa.

Cz maja 17, 2018 8:52 pm
Dyskutant
Dyskutant

Temat homoseksualny, podobnie jak uchodźcy, "mord smoleński" albo gender, to temat "lajtowy". Ten temat mnie nie dotyczy, podobnie jak i większości ludzi, a budzi spore zainteresowanie. Jednakże spytam w tym temacie o niezrozumiałą dla mnie kwestię?

Barney napisał(a):
jesteś powołany do świętości. Cholernie trudnej, ale tym bardziej wspaniałej.

Dlaczego gejom ma być trudniej? W jakim zakresie homoseksualista ma wyższe przeszkody do pokonania od zwykłego mężczyzny?

Cz maja 17, 2018 10:07 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Cytuj:
Dlaczego gejom ma być trudniej? W jakim zakresie homoseksualista ma wyższe przeszkody do pokonania od zwykłego mężczyzny?

Dlatego bo osoba heteroseksualna może współżyć ile jego dusza zapragnie- oczywiście w sakramentalnym związku małżeńskim i to nie jest przeszkodą do świętości.
Natomiast homoseksualista nie może wziąć ślubu kościelnego z osobą tej samej płci, zatem jeżeli współżyje, to grzeszy.

Cz maja 17, 2018 11:11 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Może kiedyś będzie można, świat idzie do przodu

Pt maja 18, 2018 1:01 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Stacho napisał(a):
Barney napisał(a):
jesteś powołany do świętości. Cholernie trudnej, ale tym bardziej wspaniałej.
Zgadnij... :wink:

@P524 - Daj spokój, tu konkretna OSOBA ma konkretny problem.

Pt maja 18, 2018 9:16 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

P524 napisał(a):
Tradycyjne nauczanie opiera się na odrzuceniu kryterium "orientacji seksualnej" człowieka. Ludzie miewają jedynie głębiej lub mniej "osadzoną" skłonność do "aktów homoseksualnych", a nie "są" osobami homoseksualnymi".

Orientacja seksualna jest tylko jedna - heteroseksualna. Homoseksualizm jest zaburzeniem tej właściwej i naturalnej dla człowieka orientacji heteroseksualnej. Tak więc sam w sobie orientacji nie może stanowić. Homoseksualizm postrzegany jako pełnoprawna orientacja jest bardziej wytworem LGBT i poprawności politycznej, gdzie lobby stara się postawić osoby homoseksualne na równi z osobami heteroseksualnymi i tym samym przynać sobie te same prawa co społeczeństwo heteronormatywne.

Orientacja seksualna jest niezmienna, przecież to hasło głoszone głównie przez LGBT. A jednak z homoseksualizmu można wyjść, nie jest to zatem zmiana orientacji, ale jest to powrót do właściwej orientacji przyrodzonej dla każdego człowieka - orientacji heteroseksualnej.

Stacho napisał(a):

Dlaczego zakładasz ze homoseksualizm to sprawa tylko mężczyzn? Lesbijki nie istnieją w/g Ciebie? Jest trudniej, ponieważ taka osoba musi podjąć celibat i życie w samotności do którego wcale nie czuje się powołana.

Te osoby bardzo cierpią z tego powodu. Nie chodzi tutaj tylko o brak seksu, ale o normalną dla człowieka i nieraz bardzo silną potrzebę bliskości z drugim człowiekiem, kochać jest zabronione dla takiej osoby. Nie może nawet kochać, przytulić, wziąć za rekę, okazać czułości.

Pt maja 18, 2018 9:48 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Rugi napisał(a):

W tej materii to raczej do tyłu. W starożytnej Grecji działy się podobne rzeczy a Rzym upadł po części przez rozwiązłość seksualną.

A co do związków homo to chrześcijaństwo ma możliwość albo pozostania przy nauczaniu biblijnym na temat homoseksualizmu albo przestać być wyznawcami Jezusa. Innej drogi nie ma. A to że część kościołów protestanckich "błogosławi" związki jednopłciowe to oznacza właśnie to że protestantyzm doszedł do tego że przestaje być chrześcijaństwem.

Dla osoby żyjącej w związku homo jest tylko jedna droga. NAWRÓCENIE. Inaczej nie można mieć relacji z Bogiem i żyć z Nim.

Pt maja 18, 2018 10:45 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Rugi napisał(a):

Chcesz podążać za światem czy za Chrystusem? Może zamiast rozwodzić się nad szczęśliwością w związku homoseksualnym, podejmij próbę wyjścia z homoseksualizmu i odrzucenia tej tożsamości, bowiem homoseksualizm nie zaprowadzi Cię do niczego dobrego.

Nie daję wiary iż nie czujesz że Twoje ukierunkowanie na mężczyzn nie jest naturalne. To czuje każda osoba homoseksualna, ale stara się to maskować, wyprzeć ze świadomości. To nie tylko to że społeczeństwo jest w 96% heteronormatywne, ale również to że urodziłeś się jako mężczyzna, nie jesteś przeznaczony do spółkowania z innym samcem, nawet natura Cię tak nie ukształtowała, jeśli już spojrzeć z takiej perspektywy czysto biologicznej, bowiem Twoje ciało i biologia jest przystosowane tylko do współżycia z kobietą.

A jeśli ciągnie Cię do innego samca to coś jest nie tak. To przecież logiczne. Tak więc możesz gloryfikować i idealizować swoje zaburzenie, lub starać się z tym coś zrobić. Ignorujesz jak widzę moje wypowiedzi i nie odnosisz się do tego co piszę. Przedstawiłeś siebie na początku jako głęboko wierzącego katolika, a zupełnie nie interesuje Cię dyskusja z osobą która jest ex-homosekualna i ex-transgenderyczna. Nie interesuje Cię jak widać kwestia możliwości wyjścia z homoseksualizmu. Nie pogodzisz wiary z homoseksalnym seksem, nie ma takiej opcji.

Pt maja 18, 2018 12:32 pm
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Z homoseksualizmu nie można wyjść, to nie zaburzenie tylko coś co posiadamy od urodzenia, tak jak np blond włosy

Kolor włosów można zmienić, ale i tak zawsze swój ma się jeden
Homoseksualizm też można maskować, ale z naturą się nie wygra i tak zawsze będzie ten homoseksualizm się objawił

Według mnie każdy kto chce leczyć takie osoby sam powinien leczyć się że swojej fobi - homofobi

Tak jestem głęboko wierzący, ale też nie ślepy i dostrzegam luki jakie są w Biblii

Pt maja 18, 2018 2:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Rugi apeluję do Ciebie, abyś przyjął do wiadomości to co napisała equleuss i odniósł się do wypowiedzi

Pt maja 18, 2018 2:57 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Na tym etapie pomóc nie można. To zejście w szukanie usprawiedliwienia, zsuwa się po równi pochyłej. Nawet Biblia nie może być autorytetem a Kościół, tylko zacząć odliczać, dopasuje się do tego, w czym nawet nauka nie ma pewności. Rugi ją ma.

Pt maja 18, 2018 4:31 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona