Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt cze 05, 2020 6:54 pm

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Jak odlaneźć sens na nowo? 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Jak odlaneźć sens na nowo?
Mam dopiero 23 lata a już wszystko wydaje mi się bez sensu, mam jakieś dziwne wrażenie że w nic nie opłaca się angażować bo nic nie jest trwałe nie mogę przez to znaleźć żadnego hobby. Nie potrafie poprostu odnaleźć piękna w świecie wszystko mnie nudzi i ciągle mam obawy że kiedyś zabraknie nowych rzeczy bo kreatywność nie jest nieskończona mam namyśli np filmy książki muzykę przez to niebo wydaję się równie bez sensu nawet się zastanawiałem jak można kiedyś będzie przez wieczność (w niebie) o czymś rozmawiać skoro kiedyś powiemy już wszystko i co dalej, no bo przecież to nie możliwe żeby świat był aż tak idealny żeby zawsze wychodziło coś nowego (myśląc świat mam namyśli niebo). Nie wiem czy dobrze opisałem swój problem ale mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi po prostu obawiam się że świat nie jest aż tak piękny jak zawsze myślałem i mimo iż wierzę w Boga nie potrafię uwierzyć w nieskończoność świata który by był wiecznym szczęściem. Macie może coś co mi pomoże :? (nie mam na myśli pigułek)

A jeszcze ktoś mi polecił Ksiege Kohleta tylko otworzyłem stronę na internecie i pierwsze co mi się rzuciło w oczy to "Za życia jeszcze trzeba dobrze czynić i zażywać radości, bo po śmierci jest to niemożliwe" to już mnie w ogóle dobiło

Ostatnio edytowano Wt lip 24, 2018 10:56 am przez PeterW, łącznie edytowano 2 razy

Scalono 2 posty, ort w tytule

N maja 27, 2018 3:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak odlaneźć sens na nowo?
Więc się zamartwiaj i nie zażywaj radości już teraz. Ma to sens...

N maja 27, 2018 3:40 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
Więc się zamartwiaj i nie zażywaj radości już teraz. Ma to sens...

Jakby to było takie łatwe to bym nie robił tu tematów to nie moja wina że się martwię staram się temu przeciwstawić ale życie nie jest takie proste, to tak jakbyś powiedział komuś z depresją "weź po prostu nie bądź smutny"

N maja 27, 2018 3:45 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie wyleczysz depresji pisaniem na forum. Jedyne co możesz tu dostać, to tego typu porady, więc nie wiem czego innego oczekujesz.

N maja 27, 2018 3:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
pawel4323 napisał(a):
Jakby to było takie łatwe to bym nie robił tu tematów to nie moja wina że się martwię staram się temu przeciwstawić ale życie nie jest takie proste, to tak jakbyś powiedział komuś z depresją "weź po prostu nie bądź smutny"

Moja rada - nie przeciwstawiaj się temu doświadczeniu, nie próbuj na siłę doszukiwać się pozytywnych stron życia. Przebywaj w tym doświadczeniu tak długo jak trzeba. To doświadczenie jest Ci potrzebne i wkrótce minie.

Nie wiem, jakie masz predyspozycje, ale jeśli lubisz przelewać myśli na papier, to napisz wiersz o tym, że życie jest bez sensu. Jeśli lubisz malować, namaluj bezsens życia, lubisz słuchać muzyki - katuj się do bólu smętnymi melodiami.

Za jakiś czas Ci się poprawi.

N maja 27, 2018 4:08 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
pawel4323 napisał(a):
Mam dopiero 23 lata a już wszystko wydaje mi się bez sensu, mam jakieś dziwne wrażenie że w nic nie opłaca się angażować bo nic nie jest trwałe nie mogę przez to znaleźć żadnego hobby. Nie potrafie poprostu odnaleźć piękna w świecie wszystko mnie nudzi i ciągle mam obawy że kiedyś zabraknie nowych rzeczy bo kreatywność nie jest nieskończona mam namyśli np filmy książki muzykę

Nie bądź konsumentem, a twórcą, niekoniecznie książek czy filmów. Co możesz komuś ofiarować z siebie? Jakie umiejętności? Nie muszą to być super-moce, ale coś dzięki czemu będziesz miał poczucie, że jest pożyteczne. Nie szukaj w świecie pożytku dla siebie, tylko sam stań się pożytecznym, choćby w drobnych sprawach, choćby domowych.

N maja 27, 2018 4:32 pm
Zagadywacz
Zagadywacz

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):

Nie bądź konsumentem, a twórcą, niekoniecznie książek czy filmów. Co możesz komuś ofiarować z siebie? Jakie umiejętności? Nie muszą to być super-moce, ale coś dzięki czemu będziesz miał poczucie, że jest pożyteczne. Nie szukaj w świecie pożytku dla siebie, tylko sam stań się pożytecznym, choćby w drobnych sprawach, choćby domowych.

Masz rację i tutaj jest mój problem ja jestem w stanie tworzyć ale za każdym razem jak coś stworzę dopada mnie myśl jak długo jeszcze to będzie trwało kiedy skończą się wyszystkie pomysły czy kreatywność jest nieskończona czy skończona bo kiedyś przyjdzie życie wieczne które nie będzie trwało ok. 70 lat tylko nieskończoność i to mnie przeraża jak to możliwe że przez wieczność będziemy tworzyć wiecznie coś nowego, wiem że to zagmatwane ale to jest problem który spędza mi sen z powiek.

N maja 27, 2018 5:10 pm
Odpowiedz z cytatem
pawel4323 napisał(a):
Nie potrafie poprostu odnaleźć piękna w świecie wszystko mnie nudzi i ciągle mam obawy że kiedyś zabraknie nowych rzeczy bo kreatywność nie jest nieskończona mam namyśli np filmy książki muzykę przez to niebo wydaję się równie bez sensu ...

Ciekawa jestem czy masz takie chwile gdzie jesteś sam na sam z przyrodą ? To po pierwsze. Po drugie jeśli bierzesz jakieś leki, to one mają także ogromny wpływ na Twoje widzenie świata i otoczenia. Stąd trzeba wziąć poprawkę na to, co jest faktyczne z Ciebie a co powoduje że jesteś pod wpływem ?

Pamiętam jak moja córeczka dostawała leki histaminowe na uczulenie. Była smutna, przygnębiona i bardzo mnie to martwiło. W końcu bezpośrednio zapytałam lekarza , czemu tak się dzieje, z moim dzieckiem ? A lekarz odpowiedział że to wpływ leków .

Po wielu latach i ja byłam zmuszona do wzięcia takich specyfików i doświadczyłam tego już bezpośrednio na sobie ale w sposób bardziej wyrafinowany. Zauważyłam, że moje myślenie potrafi się tak kardynalnie zmieniać a dotyczy to na przykład wiary. Przychodzą pokusy. Kiedy rozstałam się z tymi lekami wróciła radość życia.

Wracając do Ciebie, przeżywasz to, czego doświadcza każdy współczesny człowiek. Jesteśmy zasypywani informacjami, które do niczego nam są niepotrzebne ale je słyszymy , widzimy. Nie mamy spokoju w przezywaniu piękna zwyczajnego życia.
Najczęściej ludzie chorzy , kiedy utracili możliwość życia samodzielnego wtedy doceniają to, co utracili , tę zwyczajność i radość z przeżywanego dnia.
Dlatego na ironię zwracając się do Boga, wszystko nabiera barwy i sensu, bo nasze życie jest tajemnicą , którą do końca naszych dni odkrywamy. I to jest bardzo absorbujące z samego tylko faktu, że nie znamy swojej przyszłości tu na ziemi.

A najważniejszy sens jak wyżej już powiedziałam to życie z Bogiem w codzienności a Bóg nie jest samotnikiem więc zawsze zaprowadzi Cię do drugiego człowieka, by było ciekawiej. Na pewno nie będziesz się nudził. Jest wielu ludzi samotnych, odrzuconych, porzuconych, szczęśliwych i "szalonych". I to ma właśnie sens byśmy się szukali i poznawali , pragnęli dobra dla siebie nawzajem. :roll:

N maja 27, 2018 5:31 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak odlaneść sens na nowo?
Ważny lub szlachetny cel, poświęcenie i działanie, a nie będzie czasu na rozważania nad sobą.

Wt maja 29, 2018 10:13 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
danusia napisał(a):
Ciekawa jestem czy masz takie chwile gdzie jesteś sam na sam z przyrodą ?

Ooo wlasnie. Ja bym polecal wedkarstwo. Ciagle wychodzi cos nowego w opozycji do:

"to nie możliwe żeby świat był aż tak idealny żeby zawsze wychodziło coś nowego"

Albo jakies rozrywki umyslowe. Np rozwiazywanie krzyzowek lub sudoku.

Wt maja 29, 2018 4:08 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Chłopak ma 23 lata, a Wy my proponujecie wędkarstwo i rozwiązywanie krzyżówek jako pasję :-D

Wt maja 29, 2018 4:54 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Boro napisał(a):
Chłopak ma 23 lata, a Wy my proponujecie wędkarstwo i rozwiązywanie krzyżówek jako pasję :-D

Sadze po sobie. Wspominam te noce i poranki gdy w wieku 23 lat czekalem na te potwory czajace sie w glebinach Pilicy.

Wt maja 29, 2018 5:20 pm
Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
Ooo wlasnie. Ja bym polecal wedkarstwo. Ciagle wychodzi cos nowego w opozycji do:

"to nie możliwe żeby świat był aż tak idealny żeby zawsze wychodziło coś nowego"

robaczku2 :D Ryby głosu nie mają a i zaliczane są do zwierząt, przyroda dla wędkarza nie jest chyba celem rozmyślań. Oj robaczku, robaczku.

Wt maja 29, 2018 8:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
danusia napisał(a):
robaczku2 :D Ryby głosu nie mają a i zaliczane są do zwierząt, przyroda dla wędkarza nie jest chyba celem rozmyślań. Oj robaczku, robaczku.

To troche z przymruzeniem oka. Ale cos w tym jest bo Piotr tak zaczynal.

Wt maja 29, 2018 9:48 pm
Odpowiedz z cytatem
robaczek2 napisał(a):
To troche z przymruzeniem oka. Ale cos w tym jest bo Piotr tak zaczynal.

Pełna zgoda z jednym ale :-D Autor wątku -pawel4323 ma problem z odnalezieniem sensu, w bogactwie jakim jest życie w Bogu, przy pięknie stworzonego a otaczającego nas świata.

Tak więc, najpierw szukamy Boga w jego działaniu, by jeszcze bardziej Go pokochać a dopiero potem łowimy ryby :PPPP Autor ma przed sobą pracę ale szuka na razie sensu.

Myślisz robaczku2 że można łowić ryby bez miłości a tym bardziej bez jedności z Bogiem?
O rany :D , uwierz nie da się bez tego.

Cz maja 31, 2018 4:27 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona