Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 01, 2020 5:45 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Jak się nawrócić? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak się nawrócić?
Trefl napisał(a):
Stąd moje pytanie, jak mam się nawrócić, pomimo przeczytania Biblii nadal tego nie wiem, a czuję, że jednak brakuje mi Boga, chociaż nigdy w niego nie wierzyłem (i okropnie grzeszyłem), jednak teraz uwierzyłem, że to nie jest przypadek, że jednak Bóg istnieje i chcę go poznać, dodam, że mam 24 lataDziękuję za pomoc

Cześć.
Mam dla ciebie złą i dobrą wiadomość:
Zła:
- sam z siebie się nie nawrócisz,
- sam w sobie nie wzbudzisz wiary w Boga
Dobra:
- do tych powyższych rzeczy doprowadzi Cię sam Jezus.

On jest blisko każdego z nas. Jak bardzo to pięknie opisuje Ps.139 - polecam.
Porozmawiaj z Nim ja z przyjacielem - o wszystkim, bo Jezus zna Cię doskonale, zna całe Twoje życie, więc nie musisz przed Nim udawać.
Nazwij to jak chcesz: rozmową, modlitwą.

Na zachętę przytoczę Jego słowa [Obj.3.20]:Oto stoję u drzwi i kołaczę; jeśli ktoś usłyszy głos mój i otworzy drzwi, wstąpię do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną.

Może to poczucie braku, które jest w Tobie to Jego pukanie?

Pn lip 02, 2018 10:49 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Najpierw udowodnij że chcę kogokolwiek kamienować.

Chyba nie zrozumiałeś.
Chodziło mi o postawę Jezusa, a nie uczonych Piśmie.
On wyszedł bez osądzania i z zachętą do zmiany grzesznego życia.
Tu jest sedno jakiejkolwiek zmiany, a nie wymachiwanie spisem grzechów.
Jockey napisał(a):
A teraz do dzieła i udowadniaj że czyny homoseksualne są OK. Macie pewne doświadczenia. Np. luteranie w Szwecji.

Smutno się robi czytając takie teksty. :dokitu:

Pn lip 02, 2018 10:54 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Jockey napisał(a):
Najpierw udowodnij że chcę kogokolwiek kamienować.

Chyba nie zrozumiałeś.
Chodziło mi o postawę Jezusa, a nie uczonych Piśmie.
On wyszedł bez osądzania i z zachętą do zmiany grzesznego życia.
Tu jest sedno jakiejkolwiek zmiany, a nie wymachiwanie spisem grzechów.
:

Na braki we wzroku okulista. Jezus nie był hipisem i nie był sama łagodnością. Mówił ostro to co miało być powiedziane. Do jednych ostro do innych łagodnie. Byli tacy co słyszeli o sobie groby pobierane. Każdemu mówił idź i nie grzesz więcej.
A co innego mówimy tutaj. To jest grzech. A z życia w grzechu trzeba się nawracać. Forum dyskusyjne to nie jest konfesjonał. Tam jest miejsce na spowiedź i miłosierdzie tutaj rozmawiamy o standardach.

Gregor napisał(a):
Jockey napisał(a):
A teraz do dzieła i udowadniaj że czyny homoseksualne są OK. Macie pewne doświadczenia. Np. luteranie w Szwecji.

Smutno się robi czytając takie teksty. :dokitu:

To może czas się nawrócić. Całym protestantyzmem. W końcu to protestanci błogosławią związki jednopłciowe.

Pn lip 02, 2018 11:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Trefl na początku zdecyduj ile masz lat, 22 czy 24?
Skoro nie chodzisz do kościoła to może zacznij się modlić o dar wiary, przejdź się do wybranego przez Ciebie Kościoła choćby pustego, przed mszą świętą uklęknij i porozmawiaj po cichu z Panem Bogiem powiedz mu o swoich rozterkach, wątpliwościach, uczyń znak krzyża.
Zdecyduj się na uczestnictwo we mszy posłuchaj kazania, bo samo czytanie Biblii Ci nie pomoże.

Wt lip 03, 2018 7:55 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
To może czas się nawrócić. Całym protestantyzmem. W końcu to protestanci błogosławią związki jednopłciowe.

W kwestii moralności niektórzy protestanci robią źle, ale i w Twoim kościele dzieją się rzecz złe moralnie - cały świat o tym wie.
Tu i tu dzieją się też rzeczy dobre, więc może skupmy się na tym. ;)

Wt lip 03, 2018 7:53 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Ale nikt nie mówi ze dobro jest złem a zło dobrem jak to czynione jest u protestantów. Nawet grzesznicy nie próbują zmienić przykazań. U luteran i anglikanów jest inaczej.

Wt lip 03, 2018 8:06 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
W kwestii moralności niektórzy protestanci robią źle, ale i w Twoim kościele dzieją się rzecz złe moralnie - cały świat o tym wie.
Tu i tu dzieją się też rzeczy dobre, więc może skupmy się na tym. ;)

A masz na to jakieś wsparcie? To dosyć poważne oskarżenia. Czekam - albo dasz dowody, albo odszczekasz..

Wt lip 03, 2018 8:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Trefll, zgadzam sie z P524, że potrzebujesz wspólnoty bo na tym polega nawrócenie. Jezus czytał i pisał, ale nie napisał własnorecznie żadnego kazania. Wszystko przekazał w spotkaniu z drugim człowiekiem. Nie do końca jestem przekonany akurat co do tej grupy, o której nasz forumowy protestant pisał. Jeśli jest to grupa wzajemnego wsparcia, która z serdecznością i łagodnością pomaga najpierw w dźwiganiu, a poźniej o ile to możliwe wyciąganiu z homoseksualizmu, to jest to dobra grupa. Jeśli jednak próbuje pogodzić Pismo Święte z własną słaboscią i w niej utwierdza prowadząc do akceptacji i wewnętrznej harmonii, to jest to niepokojące. Dlatego jeżeli zdecydujesz się z nimi związać, najpierw porozmawiaj z kapłanem, chociażby tym który tam posługuje.

Wt lip 03, 2018 9:25 pm
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
Właśnie to mi przeszkadza w kościele, mówienie, że da się wyjść z homoseksualizmu i, że jest to słabość kogoś, to mnie tak bardzo odrzuca, zwłaszcza, że nie dysponujemy (rasa ludzka) wiarygodnymi dowodami, że to,, problem " jedynie społeczeństwo nie jest zbyt tolerancyjne, aby akceptować kogoś kto jest odmienny

Wt lip 03, 2018 10:53 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Zacznij się modlić o nawrócenie. Ja też chcę się nawrócić ale uważam, że Bóg jest niesprawiedliwy i nie mogę w niego wierzyć, to jest niezależne ode mnie. Denerwujące musi być to, że ktoś chce sie nawrócić a nie ma takiej możliwości!

Wt lip 03, 2018 10:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Ale nikt nie mówi ze dobro jest złem a zło dobrem jak to czynione jest u protestantów. Nawet grzesznicy nie próbują zmienić przykazań. U luteran i anglikanów jest inaczej.

To ich sprawa i odpowiedzialność.
PeterW napisał(a):
Gregor napisał(a):W kwestii moralności niektórzy protestanci robią źle, ale i w Twoim kościele dzieją się rzecz złe moralnie - cały świat o tym wie.Tu i tu dzieją się też rzeczy dobre, więc może skupmy się na tym. A masz na to jakieś wsparcie? To dosyć poważne oskarżenia. Czekam - albo dasz dowody, albo odszczekasz..

No proszę Cię. Nie udawaj, że nie wiesz.
Szkoda tutaj rozwijać tą kwestię. Nazwa problemu w KRK zaczyna się na literę 'p'. Resztę możesz dopisać sam.

Ale i tak szkoda na to czasu - wątek o czym innym.

Wt lip 03, 2018 11:31 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
No proszę Cię. Nie udawaj, że nie wiesz.
Szkoda tutaj rozwijać tą kwestię. Nazwa problemu w KRK zaczyna się na literę 'p'. Resztę możesz dopisać sam.

Ale i tak szkoda na to czasu - wątek o czym innym.

Nie nie nie.

Cytuj:
W kwestii moralności niektórzy protestanci robią źle, ale i w Twoim kościele dzieją się rzecz złe moralnie - cały świat o tym wie

Nawijaj - albo odszczekaj - mówię poważnie - i nie, nie chodzi mi o grzechy pojedynczych ludzi, ale o systemowe "rzeczy złe moralnie". Czekam.

Śr lip 04, 2018 8:11 am
Milczek
Milczek

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):

Cytuj:
W kwestii moralności niektórzy protestanci robią źle, ale i w Twoim kościele dzieją się rzecz złe moralnie - cały świat o tym wie

Nawijaj - albo odszczekaj - mówię poważnie - i nie, nie chodzi mi o grzechy pojedynczych ludzi, ale o systemowe "rzeczy złe moralnie". Czekam.

Chociażby zakazywanie aborcji, chamowanie rozwoju nauki, wymordowanie całej Ameryki Południowej, niszczenie kultury oceani, Afryki

Mało?

Śr lip 04, 2018 12:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
PeterW napisał(a):
Cytuj:

Ja mysle, ze Gregor ma racje - "w Twoim kosciele dzieja sie rzeczy zle moralnie" moze przeciez oznaczac grzechy pojedynczych ludzi.
Druga sprawa to trudno o "systemowe" tam gdzie nie ma systemu.

Śr lip 04, 2018 1:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Trefl napisał(a):
Właśnie to mi przeszkadza w kościele, mówienie, że da się wyjść z homoseksualizmu i, że jest to słabość kogoś, to mnie tak bardzo odrzuca, zwłaszcza, że nie dysponujemy (rasa ludzka) wiarygodnymi dowodami, że to,, problem " jedynie społeczeństwo nie jest zbyt tolerancyjne, aby akceptować kogoś kto jest odmienny

Nie znam się na filozofiach tego świata i o dowodach naukowych, których się domagasz. Kościół o Bogu naucza, że wszystkie prawa, nakazy i zakazy, są tak na prawdę ukierunkowane na nas i nasze dobro. Wiarygodnym dowodem na to, że homoseksualizm krzywdzi człowieka i odbiera mu coś pięknego, jest ten najbardziej oczywisty. Brak rodziny.

Śr lip 04, 2018 2:08 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona