Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 01, 2020 3:31 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Czy słusznie nazywamy Maryję królową aniołów? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Czy słusznie nazywamy Maryję królową aniołów?
Ja uważam że słusznie bo, Maryja jest matką Wcielonego Słowa Bożego, matką Króla, matką Stwórcy wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych w tym i aniołów, i to wynosi Ją ponad wszystkie chóry anielskie.

Cz lip 19, 2018 7:17 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy słusznie nazywamy Maryję królową aniołów?
lajkonik.2 napisał(a):
Ja uważam że słusznie bo, Maryja jest matką Wcielonego Słowa Bożego, matką Króla, matką Stwórcy wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych w tym i aniołów, i to wynosi Ją ponad wszystkie chóry anielskie.

Z katolickiego punktu widzenia oczywiście :-D , co ma swój wyraz w Litanii Loretańskiej, gdzie jest również nazwana królową: apostołów, proroków, męczenników itd.

Z biblijnego punktu widzenia jest to niesłuszne i sprzeczne z prawdą Pisma.
Maria zgodnie z wypowiedzianym przez siebie wyznaniem przed aniołem była i jest służebnicą Pańską, która ani przez Jezusa, ani przez apostołów nie była traktowana w szczególny sposób.

Natomiast o Jezusie Biblia mówi jasno [I Piotr 3.22]:Który wstąpił na niebiosa, siedzi na prawicy Bożej, a poddani mu są aniołowie i zwierzchności, i moce.
Tak więc królem dla aniołów jest tylko Jezus Chrystus, któremu są poddani.

Pt lip 20, 2018 5:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
lajkonik.2 napisał(a):

Z katolickiego punktu widzenia oczywiście :-D , co ma swój wyraz w Litanii Loretańskiej, gdzie jest również nazwana królową: apostołów, proroków, męczenników itd.

Nie zmyślaj Gregor tylko przytocz jakiś cytat biblijny, który przeczyłby temu tytułowi Matki naszego Pana i Boga...
Cytuj:
Maria zgodnie z wypowiedzianym przez siebie wyznaniem przed aniołem była i jest służebnicą Pańską, która ani przez Jezusa, ani przez apostołów nie była traktowana w szczególny sposób.
Problem polega na tym, że ty nie wiesz jak była traktowana Matka naszego Pana i Boga przez swojego Syna czy Apostołów...
Cytuj:
Natomiast o Jezusie Biblia mówi jasno [I Piotr 3.22]:Który wstąpił na niebiosa, siedzi na prawicy Bożej, a poddani mu są aniołowie i zwierzchności, i moce.
Fakt, że nasz Pan i Bóg jest Królem Aniołów nie przeczy temu, że Jego Matka jest ich Królową...

Pt lip 20, 2018 6:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
No to śmiało - księga, rozdział, werset ;)

Pt lip 20, 2018 6:43 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Nie zmyślaj Gregor tylko przytocz jakiś cytat biblijny, który przeczyłby temu tytułowi Matki naszego Pana i Boga...

Już podałem [I Piotr 3.22];Który wstąpił na niebiosa, siedzi na prawicy Bożej, a poddani mu są aniołowie i zwierzchności, i moce.
sahcim napisał(a):
Fakt, że nasz Pan i Bóg jest Królem Aniołów nie przeczy temu, że Jego Matka jest ich Królową...

Fakt ten wyklucza Marię na podstawie prostej zasady, którą przedstawił Jezus [Łk.16.13]: Żaden sługa nie może dwóm panom służyć (...)
Aniołowie to również słudzy.
proste ;)

Pt lip 20, 2018 7:12 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):

Już podałem [I Piotr 3.22];Który wstąpił na niebiosa, siedzi na prawicy Bożej, a poddani mu są aniołowie i zwierzchności, i moce.
Przytoczyłeś cytat mówiący o poddaniu aniołów Chrystusowi, a ja prosiłem o wskazanie takiego, który przeczyłby tytułowi „Królowa Aniołów”...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):

Fakt ten wyklucza Marię na podstawie prostej zasady, którą przedstawił Jezus [Łk.16.13]: Żaden sługa nie może dwóm panom służyć (...)
proste ;)
Aha, czyli jeśli prorok Dawid z natchnienia Ducha Świętego napisał w Psalmie 110: „Rzekl Pan do Pana mego...” tzn że nie był sługą zarówno Tego, o którym pisał iż uczyni wrogów Pana podnóżkiem stóp Jego, jak i Tego, który zasiada po prawicy Pana...?

Pt lip 20, 2018 7:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):

Bez związku z tematem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):

proste ;)
Raczej prostackie (rozumowanie). Jezus mówił o wyborze pomiędzy złem a dobrem. Jak najbardziej służenie Maryi ma jeden i jedyny cel - służenie Bogu.

Zamiast przytaczać cytaty nie na temat i budować na ich podstawie piętrowe rozumowania, należy odwołać się do fragmentów które mówią na temat królowania ludzi w Niebie:

”Jeśli trwamy w cierpliwości, wespół z Nim też królować będziemy.” /2 Tym 2,12a/

”I będą oglądać Jego oblicze, a imię Jego - na ich czołach. I /odtąd/ już nocy nie będzie. A nie potrzeba im światła lampy i światła słońca, bo Pan Bóg będzie świecił nad nimi i będą królować na wieki wieków.” /Ap 22,4-5 /

„i uczyniłeś ich Bogu naszemu królestwem i kapłanami, a będą królować na ziemi.” /Ap 5,10/

„Jeżeli bowiem przez przestępstwo jednego śmierć zakrólowała z powodu jego jednego, o ileż bardziej ci, którzy otrzymują obfitość łaski i daru sprawiedliwości, królować będą w życiu z powodu Jednego - Jezusa Chrystusa.” / Rz 5,17/

Sam Jezus obiecuje:
„Dlatego i Ja przekazuję wam królestwo, jak Mnie przekazał je mój Ojciec: abyście w królestwie moim jedli i pili przy moim stole oraz żebyście zasiadali na tronach, sądząc dwanaście pokoleń Izraela.” /Łk 22,29-30/

„Sam Duch wspiera swym świadectwem naszego ducha, że jesteśmy dziećmi Bożymi. Jeżeli zaś jesteśmy dziećmi, to i dziedzicami: dziedzicami Boga, a współdziedzicami Chrystusa, skoro wspólnie z Nim cierpimy po to, by też wspólnie mieć udział w chwale.” /Rz 8,16-17/

Są to całkowicie oczywiste przekazy i gdybyś nie był zaczadzony fobią antymaryjną, to byś to zobaczył.

Pt lip 20, 2018 8:10 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
lajkonik.2 napisał(a):

A z biblijnego punktu widzenia tym bardziej. Władcą aniołów jest Jezus Chrystus – Bóg i Człowiek. Ich istnienie i działanie jest całkowicie podporządkowane Chrystusowi. Jak czytamy w Liście do Kolosan, Chrystus stworzył ich „dla siebie” (Kol 1,16). A zatem celem i sensem istnienia aniołów jest służenie Mu jako Królowi. Nie zapominajmy o tym, że to Maryja nosiła Go przez dziewięć miesięcy w swoim łonie. Poprzez ścisłą więź z Chrystusem, Maryja stała się w sposób szczególny królową wszystkich stworzeń, w tym również aniołów. Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort uważał nawet, że Maryja rozkazuje w niebie aniołom, a w nagrodę za głęboką pokorę Bóg dał Jej władzę obsadzania tronów opróżnionych przez upadłych skutkiem pychy aniołów (Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny, Kraków 2006, s. 12).

W Apokalipsie św. Jana widzimy Niewiastę obleczoną w słońce, która na głowie ma wieniec z dwunastu gwiazd oraz księżyc pod stopami. Półksiężyc jest tu według niektórych symbolem mocy diabelskich. Maryja jest Tą, która miażdży głowę starodawnego Węża, a więc jest Pogromczynią Szatana. Zatwierdzona przez Piusa X modlitwa Potężna Niebios Królowo (której korzenie sięgają objawień prywatnych z 1853 r.) wprost mówi o Maryi jako władczyni niebiańskiego wojska: „O Potężna Niebios Królowo i Pani Aniołów, Ty, któraś otrzymała od Boga posłannictwo i władzę, aby zetrzeć głowę szatana, prosimy Cię pokornie: rozkaż hufcom anielskim, aby pod Twoimi rozkazami i przez Twoją moc ścigały piekielne duchy, wszędzie je zwalczały, unieszkodliwiały ich poczynania i strąciły je z powrotem w przepaść” (wersja z roku 1929). Św. Ludwik de Montfort odnosił do Maryi fragment z Pieśni nad Pieśniami: „piękna jesteś przyjaciółko moja […] groźna jak zbrojne zastępy” (PnP 6,4), zgodnie z przekonaniem, że aniołowie w niebie są jej prawdziwym wojskiem, a nie tylko rodzajem gwardii honorowej .

Pt lip 20, 2018 10:29 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Aha, czyli jeśli prorok Dawid z natchnienia Ducha Świętego napisał w Psalmie 110: „Rzekl Pan do Pana mego...” tzn że nie był sługą zarówno Tego, o którym pisał iż uczyni wrogów Pana podnóżkiem stóp Jego, jak i Tego, który zasiada po prawicy Pana...?

To znaczy, że zapomniałeś, iż Ojciec i Syn są jednością i nie ma tu problemu komu służyć. Bo w tym przypadku zawsze służy się Bogu.
Barney napisał(a):
Bez związku z tematem

W 100% na temat. :) Tylko nie potraficie tej prawdy przyjąć.
Barney napisał(a):
proste
Raczej prostackie (rozumowanie). Jezus mówił o wyborze pomiędzy złem a dobrem. Jak najbardziej służenie Maryi ma jeden i jedyny cel - służenie Bogu.

Ta zasada obowiązywała już podczas buntu aniołów i Szatana - szkoda, że tego nie rozumiesz.
Z Bogiem istnieje prosta relacja Bóg-->sługa( człowiek), a nie jakiś jeszcze pośredni sługa. Nie trzeba służyć Marii, aby służyć Bogu. To mydlenie oczu
Służy się zawsze jednemu Panu, a nie pośrednikowi.
Ap. Paweł przedstawił to jasno [I Kor.8.6]:Wszakże dla nas istnieje tylko jeden Bóg Ojciec, z którego pochodzi wszystko i dla którego istniejemy, i jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko istnieje i przez którego my także istniejemy.

Wy jak widać nie uznajecie tej prawdy i służycie kilku panom.

Te fragmenty, które przytoczyłeś (/2 Tym 2,12a/, /Ap 22,4-5 /, /Ap 5,10/, / Rz 5,17/, /Łk 22,29-30/, /Rz 8,16-17/) mówią o przyszłości i naszym udziale w chwale, ale nic nie mówią o Marii i jej "stanowisku".
Tak pompować można tylko wymyślone opowieści aby umniejszyć Jezusa Chrystusa.
Z resztą u Was w KRK zrobiono już dużo, aby zrównać Marię z Jezusem:
1. Jezus narodził się bez grzechu / Maria też
2. Jezus został wzięty do nieba / Maria też
3. Jezus jest królem / Maria też
4. Jezus jest pośrednikiem / Maria też

Zrównujecie naczynie gliniane z Garncarzem.
Ale to Wasz wybór kogo słuchacie i komu wierzycie.

So lip 21, 2018 11:59 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Te fragmenty, które przytoczyłeś (/2 Tym 2,12a/, /Ap 22,4-5 /, /Ap 5,10/, / Rz 5,17/, /Łk 22,29-30/, /Rz 8,16-17/) mówią o przyszłości i naszym udziale w chwale, ale nic nie mówią o Marii i jej "stanowisku".
Maria też tam jest.
Cytuj:
Tak pompować można tylko wymyślone opowieści aby umniejszyć Jezusa Chrystusa.
Z resztą u Was w KRK zrobiono już dużo, aby zrównać Marię z Jezusem:
Ano, zobaczmy:
Cytuj:
Tylko że Jezus narodził się taki dzięki sobie, a Maryja dzięki Ofierze Jezusa.
Cytuj:
  1. Po pierwsze - nic podobnego. Zapamiętaj raz na zawsze: Jezus wniebowstąpił, a nie został wzięty do Nieba.
  2. Po drugie, Henoch (Rdz. 5,18-24 i Syr. 44,16) i Eliasz (2 Krl.2) też zostali wzięci do Nieba - czy to "zrównanie z Jezusem"? ;)
Cytuj:
I my też będziemy. Więc argument o rzekomym "zrównaniu" odpada
Cytuj:
4. Jezus jest pośrednikiem / Maria też
Tyle że Jezus jest Jedynym Pośrednikiem Przymierza, a Maryja bywa pośrednikiem naszych modlitw - podobnie jak każdy chrześcijanin, który poproszony, modli się za kogoś. Szerzej opisałem tu http://analizy.biz/marek1962/jedynyposrednik.pdf

Myśl chłopie zanim coś napiszesz, bym nie musiał odpowiadać na podobne androny.

So lip 21, 2018 12:28 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):

To znaczy, że zapomniałeś, iż Ojciec i Syn są jednością i nie ma tu problemu komu służyć. Bo w tym przypadku zawsze służy się Bogu.
No to teraz wykaż mądralo Biblią, że Matka naszego Pana nie jest jedno z Bogiem i nie Jemu służy...

So lip 21, 2018 12:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
No to teraz wykaż mądralo Biblią, że Matka naszego Pana nie jest jedno z Bogiem i nie Jemu służy...

To raczej Ty wykaż, bo to Twój wymysł.
Za chwilę mi stwierdzisz, że Maria jest czwartą osoba boską. :D
Odlatujesz sahcim.
Barney napisał(a):
Cytuj:
Tylko że Jezus narodził się taki dzięki sobie, a Maryja dzięki Ofierze Jezusa.

Tylko jest to bez podstaw biblijnych. KRK to sobie wymyślił / uświadomił sobie ( i przyznał to w KKK)
Uświadamiać to sobie można różne rzeczy, które w oderwaniu od prawdy Pisma są bajkami.
Barney napisał(a):
Cytuj:
Po pierwsze - nic podobnego. Zapamiętaj raz na zawsze: Jezus wniebowstąpił, a nie został wzięty do Nieba.

Łapiesz się słów ja brzytwy - słabość argumentów i zerknijmy do Pisma [Dz.1.9]:I gdy to powiedział, a oni patrzyli, został uniesiony w górę i obłok wziął go sprzed ich oczu.
To jest raczej opis wzięcia . :)
Barney napisał(a):
Po drugie, Henoch (Rdz. 5,18-24 i Syr. 44,16) i Eliasz (2 Krl.2) też zostali wzięci do Nieba - czy to "zrównanie z Jezusem"?

Inny czas, inne okoliczności więc zupełnie coś innego. No i o nich Biblia pisze, a o Marii nie.
Barney napisał(a):
Cytuj:
I my też będziemy. Więc argument o rzekomym "zrównaniu" odpada

Będziemy w przyszłości, a nie obecnie - dotyczy to również Marii.
Trochę się pospieszyliście i wyszliście przed szereg nie czekając na Boży werdykt.
Barney napisał(a):
Tyle że Jezus jest Jedynym Pośrednikiem Przymierza, a Maryja bywa pośrednikiem naszych modlitw - podobnie jak każdy chrześcijanin, który poproszony, modli się za kogoś.

Zapomniałeś o Duchu Św., który jest również Duchem Chrystusowym, który w modlitwach wstawia się za nami [Rzym.8.26]. To doskonały pośrednik i nie potrzeba innych w zaświatach - są zbędni.

Przygotuj lepsze argumenty, jeśli chcesz bronić przegranej sprawy, chociaż nie będzie to miało większego sensu.

So lip 21, 2018 1:02 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nie potrzebuję "lepszych argumentów" bo na razie nie zbiłeś żadnych - maskując to paplaniem.

Natomiast jedno mnie rozśmieszyło:
Cytuj:
To doskonały pośrednik i nie potrzeba innych w zaświatach - są zbędni.
Serio? Istnienie Ducha Świętego powoduje, że nie potrzeba wstawienników? Czemu zatem Pismo każe nam modlić się za siebie wzajemnie?
Jak to jest, że jest taka potrzeba w stosunku do ludzi żyjących w doczesności, a kiedy już są z Bogiem, to stają się niepotrzebni? :mrgreen:

Jeszcze raz: myśl chłopie, zanim coś napiszesz.

So lip 21, 2018 1:39 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):

To raczej Ty wykaż, bo to Twój wymysł.
Nie odwracaj teraz kota ogonem, bo to, że Matka Pana na ziemi służyła tylko i wyłącznie Bogu to fakt, którego potwierdzenie masz w Piśmie i stąd wiemy, że była jedno z Nim...
Cytuj:
Za chwilę mi stwierdzisz, że Maria jest czwartą osoba boską. :D
Odlatujesz sahcim.
To nie ja odlatuję tylko ty celowo(chyba?) ignorujesz fakt, że jedno z naszym Panem i Bogiem są wszyscy ci, za których się modlił do Ojca(który Go ZAWSZE wysłuchuje) aby nimi się stali...a zatem masz jakieś biblijne dowody, że Matka naszego Pana i Boga nie jest jedno z Nim i je przedstawisz czy dalej będziesz się kręcił wokół własnego ja...?

So lip 21, 2018 1:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
Nie potrzebuję "lepszych argumentów" bo na razie nie zbiłeś żadnych - maskując to paplaniem.

Uważaj jak chcesz. :mrgreen:
Barney napisał(a):
Serio? Istnienie Ducha Świętego powoduje, że nie potrzeba wstawienników?

A znasz w zaświatach kogoś równie doskonałego, kto nawet bada głębokości Boże?
Barney napisał(a):
Czemu zatem Pismo każe nam modlić się za siebie wzajemnie?

Bo to jest wyrazem naszej wzajemnej miłości, troski o siebie. Tak buduje się duchową wspólnotę, duchową budowlę, którą jest Kościół.
Barney napisał(a):
Jak to jest, że jest taka potrzeba w stosunku do ludzi żyjących w doczesności, a kiedy już są z Bogiem, to stają się niepotrzebni?

Bo weszli do odpocznienia i żadne ziemskie sprawy ich nie dotyczą. Radują się obecnością Bożą. Są nadal ludźmi, więc nie są wszechwiedzący - to jest domena właśnie Ducha Św., który wstawia się za nami w niepojęty ( niewysłowiony) sposób.

Ale jeśli chcesz polegać zaledwie na człowieku w zaświatach, to Twoja decyzja - skoro w to wierzysz.

Ja wybrałem inne rozwiązanie: moi bracia i siostry tu na ziemi, a w niebie Duch Św. - rozwiązanie doskonałe, które Pan Jezus nam ofiarował.
Poza tym mogę w każdej chwili i miejscu stanąć w ufności osobiście przed Bożym tronem, bo przez Jezusa mam swobodę i dostęp do Boga.
polecam :)

So lip 21, 2018 2:15 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona