Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn cze 01, 2020 5:12 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Czy słusznie nazywamy Maryję królową aniołów? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy słusznie nazywamy Maryję królową aniołów?
Gregor napisał(a):
Panowie.
Trudno jest rozmawiać w układzie 1/7, więc proponuję podsumowanie:
A ja proponuję żebyś odpowiedział czy święci, którzy(cyt. twoje słowa) żyją w światłości Boga są ograniczeni czasem ziemskim czy niebo to rzeczywistość nieograniczona ziemskim czasem i przestrzenią ?

Pn lip 23, 2018 7:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Panowie.
Wy uważacie w temacie wątku, że:
"Słusznie nazywamy Maryję królową aniołów"
Ja się z tym nie zgadzam gdyż Biblia jasno stwierdza tylko o Jezusie [I Piotr. 3.22]:Który wstąpił na niebiosa, siedzi na prawicy Bożej, a poddani mu są aniołowie i zwierzchności, i moce.
Poniższa prawda, którą podał Pan Jezus wyklucza służenie aniołów jednocześnie Marii [Łk.16.13]:Żaden sługa nie może dwom panom służyć, (...)
Powyższe wersety wg mnie definitywnie wykluczają Marię z królowania m.in. nad aniołami.
Jaasne. A wersety mówiące że będziemy królować, po prostu "zapominasz". "Tylko Biblia" ale biada biblii, jak nie pasuje do Gregorowej koncepcji.

Pn lip 23, 2018 7:41 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Panowie.
Wy uważacie w temacie wątku, że:
"Słusznie nazywamy Maryję królową aniołów"
Ja się z tym nie zgadzam gdyż Biblia jasno stwierdza tylko o Jezusie [I Piotr. 3.22]:Który wstąpił na niebiosa, siedzi na prawicy Bożej, a poddani mu są aniołowie i zwierzchności, i moce.
Poniższa prawda, którą podał Pan Jezus wyklucza służenie aniołów jednocześnie Marii [Łk.16.13]:Żaden sługa nie może dwom panom służyć,

Jednak Ewangelie wskazują służebną rolę aniołów wobec Maryi: tak jest w scenie zwiastowania, tak jest przy ukazaniu się aniołów pasterzom; tak jest wtedy, gdy anioł informuje Józefa, że ma uciekać z Bożym Dzieciątkiem do Egiptu. Ten sam anioł zawiadamia Józefa o śmierci Heroda. Maryja jest matką Wcielonego Słowa Bożego, matką Króla, matką Stwórcy wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych, w tym i aniołów. To wynosi ją ponad wszystkie chóry anielskie. Maryja w momencie swego poczęcia otrzymała od Boga więcej łask i przywilejów niż wszystkie chóry anielskie, albowiem była też bardziej przez Boga umiłowana niż wszystkie duchy czyste.

Pn lip 23, 2018 9:40 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4