Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr paź 16, 2019 7:13 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Następna strona
 Czy każdy rozłam/podział jest zły? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy każdy rozłam/podział jest zły?
Yarpen Zirgin napisał(a):
Pogadamy ja się zapoznasz z nauczaniem Kościoła, a nie jedynie będziesz sobie szukał fragmentów do przyczepienia się o swoje niezrozumienie.

Jakie to typowe dla Ciebie.
Jeśli chodzi o poparcie konkretami tego co twierdzisz o nauczaniu Katechizmu odnośnie "tej samej ofiary", to totalna klapa i ucieczka.

Nie będę jednak cisnął Cię dalej, bo nie jesteś w stanie podać żadnego argumentu czy elementu porównania na poparcie tego nauczania, gdyż jest ono sprzeczne z Biblią.
Nie jestem Ci wrogiem, więc szczerze Cię zachęcam do lektury Listu do Hebrajczyków, który powstał również dla tego, aby w przyszłości utwierdzać chrześcijan w wierze odnośnie wystarczającej, doskonałej i niepowtarzalnej ofiary Jezusa na krzyżu, którą złożył raz na zawsze.
Zajmij się lepiej tym, iż Pismo Święte jasno pokazuje, że można je cytować w sposób nie tylko błędny, ale wręcz zmierzający do wypaczenia jego sensu, co, niestety, czynisz przytaczając fragmenty o rozłamach chcąc "udowodnić", że pochodzą one od Boga i nie sprowadzają potępienia na tych, którzy się ich dopuszczają.

Czyżby Jezus sprowadzał na siebie potępienie gdy mówił o tym ,że wprowadzi rozłamy w rodzinach i wśród najbliższych sobie osób?
[Mt.10.34-35]:34. Nie mniemajcie, że przyszedłem przynieść pokój na ziemię; nie przyszedłem przynieść pokój, ale miecz.
35. Bo przyszedłem poróżnić człowieka z jego ojcem i córkę z jego matką, i synową z jej teściową.

O czym tu Jezus mówi? - pozostawiam do rozważenia.

So kwi 13, 2019 12:09 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Chyba jak zwykle nie czytales ze zrozumieniem , bo pisalem ze jest to odwolaniem sie do tej ofiary na krzyzu, a nie ponowne ukrzyzowanie.
Zaczynam przypuszczac ze nie rozumiesz polskiego jezyka, i wymyslasz sobie to co ci sie wydaje ze ktos napisal.
Pisze "czesc Gregor" a ty odpowiadasz "mama poszla do sklepu".

So kwi 13, 2019 12:22 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Chyba jak zwykle nie czytales ze zrozumieniem , bo pisalem ze jest to odwolaniem sie do tej ofiary na krzyzu, a nie ponowne ukrzyzowanie.

Tak więc skonfrontuj raczej swoje mniemanie i to co tu piszesz z Katechizmem.

So kwi 13, 2019 1:32 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Pogadamy ja się zapoznasz z nauczaniem Kościoła, a nie jedynie będziesz sobie szukał fragmentów do przyczepienia się o swoje niezrozumienie.

Jakie to typowe dla Ciebie.

Możliwe. Mam dosyć ludzi, którzy wyrywają fragment nauczania katolickiego z kontekstu i dorabiają do niego własne wyjaśnienia, a potem polemizują z tym, co wymyślili.
Cytuj:
Zajmij się lepiej tym, iż Pismo Święte jasno pokazuje, że można je cytować w sposób nie tylko błędny, ale wręcz zmierzający do wypaczenia jego sensu, co, niestety, czynisz przytaczając fragmenty o rozłamach chcąc "udowodnić", że pochodzą one od Boga i nie sprowadzają potępienia na tych, którzy się ich dopuszczają.

Czyżby Jezus sprowadzał na siebie potępienie gdy mówił o tym ,że wprowadzi rozłamy w rodzinach i wśród najbliższych sobie osób?
[Mt.10.34-35]:34. Nie mniemajcie, że przyszedłem przynieść pokój na ziemię; nie przyszedłem przynieść pokój, ale miecz.
35. Bo przyszedłem poróżnić człowieka z jego ojcem i córkę z jego matką, i synową z jej teściową.

O czym tu Jezus mówi? - pozostawiam do rozważenia.

Miałeś to wyjaśniane, ale dalej, niczym szatan na pustyni, przekręcasz słowa Pisma Świętego w próbie "udowodnienia", że istnieją rozłamy, które pochodzą od Boga.

So kwi 13, 2019 9:02 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sam2 napisał(a):

Tak więc skonfrontuj raczej swoje mniemanie i to co tu piszesz z Katechizmem.

Wlasnie tak nalezy rozumiec to co napisano w Biblii i w katechizmie.
Ty chyba wymysliles sobie inne znaczenia slow i dlatego wychodzi ci inna tresc ktora negujesz.

To tak jakbys na slowa zony ze nie ma sie w co ubrac, pomyslal ze ktos jej ukradl wszystkie ciuchy. :-)

So kwi 13, 2019 11:35 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
gdyż jest ono sprzeczne z Biblią.

Gregor, daj sobie spokoj. Jest sprzeczne tylko z Twoim rozumieniem Biblii.

So kwi 13, 2019 5:24 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):

A kto o tym decyduje? sam2? :mrgreen:
I w Biblii i w Katechizmie jest to opisane bardzo prosto i czytelnie, więc wystarczy to ze sobą zestawić. Nie trzeba żadnej interpretacji.
Miałeś to wyjaśniane, ale dalej, niczym szatan na pustyni, przekręcasz słowa Pisma Świętego w próbie "udowodnienia", że istnieją rozłamy, które pochodzą od Boga.

Przytoczyłem Ci wypowiedź Jezusa i zadałem Ci pytanie. Gdzie tu masz coś przekręconego?
Oczywiście odpowiedzi brak.
Co, kolejna Twoja ucieczka?

So kwi 13, 2019 5:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):

Przytoczyłem Ci wypowiedź Jezusa i zadałem Ci pytanie. Gdzie tu masz coś przekręconego?

To masz przekręcone, że Chrystus nigdy nie powiedział, że te podziały są jego dziełem i to on natchnął ludzi do tego, aby je zrobili, a List do Galatów dobitnie wyjaśnia, że wszelkie rozłamy są dziełem ludzi, zaś tych, którzy się ich dopuszczają, czeka potępienie. Gdyby Bóg popychał ludzi do rozłamu, to sam, wbrew własnemu pragnieniu, aby wszyscy zostali zbawieni, skazywałby niektórych na potępienie.

Wiem, że się bronisz rękami i nogami przed prawdą, bo sam jesteś jednym z tych, którzy poszli drogą rozłamu, ale faktów nie zmienisz: Jeżeli nie zawrócisz z tej drogi i nie wrócisz do jedności z Kościołem Chrystusa, to sam siebie skażesz na potępienie.

So kwi 13, 2019 5:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To masz przekręcone, że Chrystus nigdy nie powiedział, że te podziały są jego dziełem i to on natchnął ludzi do tego, aby je zrobili,

No to chyba nie umiesz czytać. Dlatego nie odpowiadasz na moje pytanie. Nie patrzysz na kontekst tylko podpierasz się jednym fragmentem, a inne ignorujesz.
Gdyby Bóg popychał ludzi do rozłamu, to sam, wbrew własnemu pragnieniu, aby wszyscy zostali zbawieni, skazywałby niektórych na potępienie.

A to już tylko Twoje gdybanie.
Jeśli popatrzysz z dystansu to zobaczysz, że sama obecność chrześcijan na świecie powoduje podział [II Kor.2.15-16]:15. Zaiste, myśmy wonnością Chrystusową dla Boga wśród tych, którzy są zbawieni i tych, którzy są potępieni;
16. Dla jednych jest to woń śmierci ku śmierci, dla drugich woń życia ku życiu. A do tego któż jest zdatny?

Podział jest ewidentny za sprawą chrześcijan na życie i śmierć. Na zbawionych i potępionych.
Dostrzegasz to?

So kwi 13, 2019 6:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
To masz przekręcone, że Chrystus nigdy nie powiedział, że te podziały są jego dziełem i to on natchnął ludzi do tego, aby je zrobili,

No to chyba nie umiesz czytać. Dlatego nie odpowiadasz na moje pytanie. Nie patrzysz na kontekst tylko podpierasz się jednym fragmentem, a inne ignorujesz.

Ja patrzę na cały tekst Biblii, a nie to, co Ci pasuje do poglądów. List do Galatów, który uparcie ignorujesz, wskazuje jasno od kogo się biorą rozłamy. Zaś wypowiedź Chrystusa, którą uparcie chcesz przerobić na swoją modłę, odnosi się do faktu, iż pojawią się ludzie, którzy Zbawiciela odrzucą i wystąpią przeciwko wierzącym.
Tyle, że to Ci nie pasuje, bo Ty chcesz wierzyć, że Twój rozłam był dziełem Boga, a nie z podpuchy szatana.
Cytuj:
Gdyby Bóg popychał ludzi do rozłamu, to sam, wbrew własnemu pragnieniu, aby wszyscy zostali zbawieni, skazywałby niektórych na potępienie.

A to już tylko Twoje gdybanie.

To jest kolejny niewygodny dla Ciebie fakt, a nie moje gdybanie. Bóg nikogo nie popycha do grzechu, a rozłamy, jak pokazuje List do Galatów, są grzechem.

Cytuj:
Jeśli popatrzysz z dystansu to zobaczysz, że sama obecność chrześcijan na świecie powoduje podział [II Kor.2.15-16]:15. Zaiste, myśmy wonnością Chrystusową dla Boga wśród tych, którzy są zbawieni i tych, którzy są potępieni;
16. Dla jednych jest to woń śmierci ku śmierci, dla drugich woń życia ku życiu. A do tego któż jest zdatny?

Podział jest ewidentny za sprawą chrześcijan na życie i śmierć. Na zbawionych i potępionych.
Dostrzegasz to?

Bronisz się rączkami i nogami, ale nie zdołasz zmienić niczego w tym, co jest w Biblii na temat losu ludzi, którzy dopuszczają się rozłamów. Smutna i bolesna dla Ciebie prawda, solagregorowcu.

So kwi 13, 2019 6:30 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sam2 napisał(a):

A kto o tym decyduje? sam2? :mrgreen:
I w Biblii i w Katechizmie jest to opisane bardzo prosto i czytelnie, więc wystarczy to ze sobą zestawić. Nie trzeba żadnej interpretacji.

Gregor, ja odpadam z tej dyskusji, bo ciagle obracasz kota ogonem, i nawet zaprzeczasz temu co sam pisales, tak jak to wlasnie teraz zrobiles, bo to o czym pisalem dotyczylo twojej wczesniejszej wypowiedzi.
Widze ze traktujesz kazdy wpis jak oddzielny temat i pomijasz wszystko co wczesniej nawet sam napisales.
Badz zdrow i zycze ci bys odnalazl wlasciwa droge.

So kwi 13, 2019 6:56 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ja patrzę na cały tekst Biblii, a nie to, co Ci pasuje do poglądów. List do Galatów, który uparcie ignorujesz, wskazuje jasno od kogo się biorą rozłamy.

List do Galacjan to nie cały kontekst Biblii. :mrgreen:
Zaś wypowiedź Chrystusa, którą uparcie chcesz przerobić na swoją modłę, odnosi się do faktu, iż pojawią się ludzie, którzy Zbawiciela odrzucą i wystąpią przeciwko wierzącym.

Wypowiedź jest prosta: Bo przyszedłem poróżnić człowieka z jego ojcem i córkę z jego matką, i synową z jej teściową.
Jezus mówi tu o sobie, a nie o innych ludziach.
Bronisz się rączkami i nogami, ale nie zdołasz zmienić niczego w tym, co jest w Biblii na temat losu ludzi, którzy dopuszczają się rozłamów.

Ja nie pisałem o ludziach dokonujących rozłamów tylko o rozłamach wynikających z Bożego postanowienia i podałem konkretne przykłady.
sam2 napisał(a):
Badz zdrow i zycze ci bys odnalazl wlasciwa droge.

z wzajemnością ;)
Z resztą to o czym pisaliśmy było poza tematem wątku.

So kwi 13, 2019 7:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Ja patrzę na cały tekst Biblii, a nie to, co Ci pasuje do poglądów. List do Galatów, który uparcie ignorujesz, wskazuje jasno od kogo się biorą rozłamy.

List do Galacjan to nie cały kontekst Biblii. :mrgreen:

List do Galatów to fragment natchnionego Słowa Bożego, którego nie można zignorować, a który jasno pokazuje od kogo są rozłamy i co czeka tych, którzy je powodują.
Nie przeskoczysz tego i nie zdołasz zmienić.
Cytuj:
Zaś wypowiedź Chrystusa, którą uparcie chcesz przerobić na swoją modłę, odnosi się do faktu, iż pojawią się ludzie, którzy Zbawiciela odrzucą i wystąpią przeciwko wierzącym.

Wypowiedź jest prosta: Bo przyszedłem poróżnić człowieka z jego ojcem i córkę z jego matką, i synową z jej teściową.
Jezus mówi tu o sobie, a nie o innych ludziach.

Oczywiście tego, że to "poróżnić" wynika z faktu, że są ludzie, którzy odrzucają Chrystusa i zwalczają chrześcijan, już nie dostrzegasz. Co nie dziwi, bo czepiasz się tego fragmentu jak tonący brzytwy aby tylko zaprzeczyć niepodważalnej nauce zawartej w Biblii na temat tego, co Cię czeka, jeżeli nie zerwiesz z rozłamem, którego się dopuściłeś.

Cytuj:
Bronisz się rączkami i nogami, ale nie zdołasz zmienić niczego w tym, co jest w Biblii na temat losu ludzi, którzy dopuszczają się rozłamów.

Ja nie pisałem o ludziach dokonujących rozłamów tylko o rozłamach wynikających z Bożego postanowienia i podałem konkretne przykłady.

Nie ma takich rozłamów, bo Bóg nikogo nie nakłania do grzechu, solagregorowcu.

So kwi 13, 2019 7:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem

Ja uważam, że są i na podstawie konkretnych przykładów biblijnych to pokazałem.
Ty masz swoje zdanie, a ja swoje i ok.

So kwi 13, 2019 8:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):

Ja uważam, że są i na podstawie konkretnych przykładów biblijnych to pokazałem.

Pokazałeś typową dla siebie praktykę przekręcania Biblii pod swoje tezy i ignorowania niewygodnych fragmentów, które zaprzeczają temu, co głosisz. Kolejny raz wygrało sola gregor, a nie "Biblia jest autorytetem". :(

So kwi 13, 2019 8:09 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Następna strona