Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz paź 17, 2019 10:52 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Następna strona
 Czy każdy rozłam/podział jest zły? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy każdy rozłam/podział jest zły?
jotef napisał(a):
Barney napisał(a):
jotef napisał(a):
Cóż z tego, że protestanci mogą mieć rację w jakiejś kwestii trzeciorzędnej, skoro błądzą w kwestiach fundamentalnych?
A w jakiej kwestii mają rację? Bo ja się dotąd nie spotkałem w takim wypadkiem - ani w kwestii pierwszorzędnej, ani w trzeciorzędnej ani w zadnej.

Nie przesadzałbym. Jeśli na przykład protestant powie, że różaniec nie jest potrzebny do zbawienia, to ma rację. Pełni bowiem tylko funkcję pomocniczą, a nie istotną. Itp.
Ale gdzie tu "racja" skoro Kościół nigdy nie twierdził inaczej?

So cze 08, 2019 7:15 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
jotef napisał(a):
"Powstrzymują się [gnostycy] od Eucharystii i modlitwy, gdyż nie wierzą, że Eucharystia jest Ciałem Pana naszego, Ciałem, które cierpiało za nasze grzechy i które Ojciec w swej dobroci wskrzesił." (List do Kościoła w Smyrnie VII)

Masz tu więc odpowiedź na swoje błędnie sformułowane pytanie (jakby chodziło o dwa różne ciała). Eucharystia jest bowiem ciałem, które zawisło na krzyżu, i które następnie zmartwychwstało.

Odpowiedź w 100 % błędna i bez poparcia w Biblii.
Polecam ponownie List do Hebrajczyków.
Niestety uwierzyłeś w niebiblijną opowieść.

So cze 08, 2019 8:31 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
A co zmienia List do Hebrajczyków w słowach Chrystusa na temat spożywania Jego Ciała i Krwi i tym, jak to zrozumieli Apostołowie i jaką naukę na ten temat nam przekazali?

So cze 08, 2019 9:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Yarpen Zirgin napisał(a):
A co zmienia List do Hebrajczyków w słowach Chrystusa na temat spożywania Jego Ciała i Krwi i tym, jak to zrozumieli Apostołowie i jaką naukę na ten temat nam przekazali?

List zmienia wszystko i uzupełnia symbolikę wypowiedzi Jezusa.

So cze 08, 2019 9:36 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak? To zacytuj, proszę, ten fragment, który całkowicie zmienia znaczenie słów Chrystusa na temat spożywania Jego Ciała i Krwi, jak również ich rozumienie przez Apostołów.

So cze 08, 2019 9:44 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Tak? To zacytuj, proszę, ten fragment, który całkowicie zmienia znaczenie słów Chrystusa na temat spożywania Jego Ciała i Krwi, jak również ich rozumienie przez Apostołów.

Musiałbym Ci zacytować prawie cały list. :mrgreen:
Zestawienie w nim ofiar starotestamentowych z ofiarą Pana Jezusa przy jednoczesnym braku jakichkolwiek wzmianek o konieczności spożywania Jego ciała i krwi jest aż nadto dobitnym dowodem.

Wszystko jest tam napisane czarno na białym.
Owocnej lektury. ;)

So cze 08, 2019 11:40 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor, nie rozumie jak mozna z Listu do hebrajczykow wyciagnac takie wnioski o jakich piszesz. Wez przeczytaj jeszcze raz dokladnie bez sugerowania sie swoimi uprzedzeniami do kaplanow.

N cze 09, 2019 12:21 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Gregor, nie rozumie jak mozna z Listu do hebrajczykow wyciagnac takie wnioski o jakich piszesz. Wez przeczytaj jeszcze raz dokladnie bez sugerowania sie swoimi uprzedzeniami do kaplanow.

No cóż, za to że nie rozumiesz ja nie odpowiadam.
A wzmianka o uprzedzeniach do kapłanów jest, bez urazy, z sufitu. ;)

N cze 09, 2019 1:16 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To ze ja nie rozumiem twoich rozumowan ktore daly ci takie wnioski to albo moje ograniczenie umyslowe albo twoje zbyt zawile rozumienie prostych slow.
Wiesz jak wygladalo skladanie ofiar w ST wiec powinienes zauwazyc ze roznica jest taka ze Chrystus jest teraz tym Najwyzszym Arcykaplanem ktory nie raz w roku, ale na stale jest w Najswietrzym Przybytku.
Nie eliminuje to w zaden sposob kaplanow i kontynuacji tego co robili w ST poza tym ze powoluja sie na Ofiare Jezusa, ktory zamiast tego ziemskiego arcykaplana przekazuje Ja Ojcu.
Ciagle i za kazdym razem.
Wyobraz sobie to jako najlepszy argument syna wobec Ojca gdy prosi o przebaczenie bratu, ktory tu na ziemi zawinil ponownie i prosi Ojca o Przebaczenie.

Rozumujac tak jak ty to przedstawiles to zaden z braci nawet nie musi prosic o przebaczenie i moze robic co chce bo ma brata ktory bez proszenia bedzie mial wszystko darowane chocby nawet nie chcial.
Otoz tu sie mylisz bo dobrze wiesz ze aby cokolwiek bylo wybaczone musi byc skrucha i prosba, a bez Mszy Sw. i Eucharystii nie ma tych prosb i odwolania do ofiary Jezusa, jak i spozywania Wieczerzy Panskiej.
To nadal kaplan przygotowuje ta wieczerze, a nie my sami sobie.
Pomylily ci sie stopnie dostepu do Przybytku, bo nie zaprzeczysz chyba ze Apostolowie kontynuowali wyznaczanie-mianowanie Prezbiterow. Jak myslisz? Po co to robili jesli kazdy mialby miec dostep do Przybytku jak to Protestanci sobie uzurpuja?

N cze 09, 2019 2:14 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Stworzyliście sobie jakiś rytuał ofiarniczy, którego Bóg i tak nie przyjmuje

Alez Gregor - przyhamuj troche. Czyzbys dostal jakis email, telegram lub list od Najwyzszego?

Mam do Ciebie prosbe o odpowiedz co sadzisz na temat dodatkowych argumentow w dwoch dziedzinach:
1. Eucharystia i dodatkowy argument w postaci cudow Eucharystycznych
2. Dogmat o Niepokalanym Poczeciu i sposob w jaki Niepokalana przedstawila sie Bernadecie.

Bo my zwykli smiertelnicy czasami potrzebujemy czegos dodatkowego.

N cze 09, 2019 6:05 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):

Musiałbym Ci zacytować prawie cały list.

To cytuj. Skoro stwierdziłeś, że ten list zmienia znaczenie słów Chrystusa i nauczania Apostołów na temat spożywania Ciała i Krwi Zbawiciela, to zabieraj się do roboty i wrzucaj fragmenty, które to czynią.

Cytuj:
Zestawienie w nim ofiar starotestamentowych z ofiarą Pana Jezusa przy jednoczesnym braku jakichkolwiek wzmianek o konieczności spożywania Jego ciała i krwi jest aż nadto dobitnym dowodem.

Przykro mi, ale to jest tylko Twój wniosek. Ja prosiłem o cytaty z tego listu.

Cytuj:
Wszystko jest tam napisane czarno na białym.
Owocnej lektury.

Przeczytam jak tylko zacytujesz te fragmenty listu, które zmieniają sens słów Chrystusa i ich rozumienia przez Apostołów.

N cze 09, 2019 7:23 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
jotef napisał(a):
Nie przesadzałbym. Jeśli na przykład protestant powie, że różaniec nie jest potrzebny do zbawienia, to ma rację. Pełni bowiem tylko funkcję pomocniczą, a nie istotną. Itp.
Ale gdzie tu "racja" skoro Kościół nigdy nie twierdził inaczej?

W dyskusji z niejednym reprezentantem katolicyzmu ludowego będzie to racja. Lud jest niedouczony i dlatego słabej wiary. Ale dam inny przykład. Jeśli protestant powie, że Apostołowie zezwalali na wyświęcanie żonatych i że nie należy zmieniać nauki Apostolskiej, to będzie to racja. Można tłumaczyć protestantowi, dlaczego Kościół zakazał wyświęcać żonatych, ale nie zmieni to faktu, że Apostołowie dopuszczali żonatych do stanu duchownego (Tyt. 1:6-7). Tak nawiasem, gdyby papież przywrócił to prawo nie tylko wobec grekokatolików, byłoby to dobre i wytrąciłoby protestantom argument. Ale co z tego, że protestant ma argument drugorzędny czy trzeciorzędny, skoro błądzi w kwestiach fundamentalnych, od których zależy zbawienie wieczne.

Pn cze 10, 2019 10:08 am
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Gregor uważa, że zna prawdę lepiej niż biskup Ignacy z Antiochii, uczeń Apostołów. Co tam Ignacy, jak Gregor ma objawienia z książek amerykańskich protestantów. Wygląda na to, że Gregor im uwierzył i mniema, że sam jest chodzącą Ewangelią wg świętego Gregora. Ratunkiem jest czytanie Pisma Świętego przez pryzmat Przekazu Ojców Kościoła pierwszych wieków.

Pn cze 10, 2019 10:17 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To cytuj. Skoro stwierdziłeś, że ten list zmienia znaczenie słów Chrystusa i nauczania Apostołów na temat spożywania Ciała i Krwi Zbawiciela, to zabieraj się do roboty i wrzucaj fragmenty, które to czynią.

Dla Ciebie jestem w stanie podać tylko rozdziały. Jeśli chcesz i nie jesteś zbyt leniwy, to sobie poczytaj [Hebr. 8,9,10].
Nie wszystko w życiu dostaniesz na tacy. :mrgreen:
Możesz startować....
jotef napisał(a):
Gregor uważa, że zna prawdę lepiej niż biskup Ignacy z Antiochii, uczeń Apostołów. Co tam Ignacy, jak Gregor ma objawienia z książek amerykańskich protestantów. Wygląda na to, że Gregor im uwierzył i mniema, że sam jest chodzącą Ewangelią wg świętego Gregora.

Nie wiem czy wiesz jotef, ale Bóg nie ma względu na osobę i każdemu objawia prawdę jeśli jej naprawdę szuka. Taką dał obietnicę i ją wypełnia.
Co Gregor uważa, to nie masz bladego pojęcia i wypisujesz bzdury, którymi wystawiasz sobie niezbyt pochlebne świadectwo. - to jednak Twoja sprawa.
jotef napisał(a):
Ratunkiem jest czytanie Pisma Świętego przez pryzmat Przekazu Ojców Kościoła pierwszych wieków.

Faryzeusze, saduceusze i uczeni w Piśmie też mieli swój przekaz, przez który ostatecznie wykrzywiali i unieważniali Słowo Boże.
Chcesz polegać ślepo na ludziach? - powodzenia.

Jedynym ratunkiem jest czytanie Pisma bez filtra kościelnej nauki, która mówi jak trzeba czytać i rozumieć to co się czyta, sprowadzając czytelnika do pozycji mentalnego i duchowego niewolnika czyichś interpretacji.

Zdecydowanie lepiej jest wziąć odpowiedzialność samemu za siebie i brać przykład z Dawida, który sam rozważał Słowo Boże i mógł dzięki temu powiedzieć [Ps.119.99]:Jestem rozumniejszy od wszystkich moich nauczycieli, bo rozmyślam o świadectwach twoich.
;
lub przykład z Tymoteusza, do którego Ap. Paweł powiedział [II Tym.2.7]:Rozważ, co mówię, a Pan da ci właściwe zrozumienie wszystkiego.

Którą ścieżką chcesz iść jotef? Twój wybór i Twoja odpowiedzialność.

Pn cze 10, 2019 7:18 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):

Dla Ciebie jestem w stanie podać tylko rozdziały. Jeśli chcesz i nie jesteś zbyt leniwy, to sobie poczytaj [Hebr. 8,9,10].

Przeczytałem. Nie ma tam niczego, co by zmieniało nauczanie na temat spożywania Ciała i Krwi Chrystusa zawarte w 6 rozdziale Ewangelii wg. św. Jana, opisach Ostatniej Wieczerzy i 11 rozdziale 1 Listu do Koryntian.

Pn cze 10, 2019 7:30 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Następna strona