Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt wrz 17, 2019 3:10 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Następna strona
 Czy każdy rozłam/podział jest zły? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy każdy rozłam/podział jest zły?
Gregor napisał(a):
Trzymaj się faktów i nie wymyślaj. To wyjdzie Ci tylko na duchowe zdrowie. ;)

Otoz to.

Cz kwi 11, 2019 8:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sam2 napisał(a):
To wlasnie sie dzieje podczas sprawowania Eucharystii na Mszy Sw.

sam2, przytaczasz fragment, a nie widzisz co tam jest napisane?
To się dzieje w niebie, a nie na ziemi w kościele.
To co się dzieje w eucharystii: uobecnianie, bezkrwawa ofiara, którą sprawuje kapłan nie ma nic wspólnego z ofiarą krzyża i służba kapłańską Jezusa w Niebie.
Biblia jasno mówi, że ofiara krzyża była jednorazowa i jest niepowtarzalna, gdyż była doskonała [Hebr.9.25-26]:25. I nie dlatego, żeby wielekroć ofiarować samego siebie, podobnie jak arcykapłan wchodzi do świątyni co roku z cudzą krwią,
26. Gdyż w takim razie musiałby cierpieć wiele razy od początku świata; ale obecnie objawił się On jeden raz u schyłku wieków dla zgładzenia grzechu przez ofiarowanie samego siebie.

Jezus po krzyżu nie składa z siebie żadnej ofiary, bo uczynił to raz na zawsze 2000 lat temu. Nic się nie uobecnia podobnie ja podczas paschy żydowskie nie uobecnia się ich wyjście z Egiptu.

Wiesz dlaczego katolicy nie mają m.in. pewności zbawienia?
Bo eucharystia wskazuje, że ofiara za grzechy jeszcze się do końca nie dokonała, więc nadal Wasze grzechy nie zostały zgładzone w całości.
KKK 1364: Ilekroć na ołtarzu sprawowana jest ofiara krzyżowa, w której «na Paschę naszą ofiarowany został Chrystus», dokonuje się dzieło naszego odkupienia"
To dzieło wg KRK dokonuje się miliony razy i nie może być zakończone - to zaprzeczenie doskonałości ofiary Jezusa, gdyż Pismo jasno mówi jasno:
[Hebr.10.12,14]:12. Lecz gdy On złożył raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, usiadł po prawicy Bożej,14. Albowiem jedną ofiarą uczynił na zawsze doskonałymi tych, którzy są uświęceni.

Przemyśl to.

To jest tylko twoje mniemanie o tym w co W KRK wierzymy.

To co napisales wczesniej i ci to wyjasnilem ze to sie wlasnie dzieje podczas Eucharystii ze wlasnie wtedy wierni prosza o oczyszczenie i Jezus bezposrednio to robi wobec Ojca.
Moge ci dodac ze to widzialem na wlasne oczy i dlatego tez i pare lat temu ci probowalem wyjasnic.
Przeczytaj sobie jeszcze raz to co napisales a ja zacytowalem to zauwazysz ze nie ma w tym tego co domniemywasz na temat Eucharystii.

Podczas Eucharystii nastepuje cos co mozna by nazwac polaczeniem 2 rzeczywistosci, materialnej ziemskiej i Niebianskiej. W ten sam sposob nastepuje Przeistoczenie.

Cz kwi 11, 2019 9:01 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregorze, gdybyś to pisał po raz pierwszy, to byłby błąd.
Dostałeś wówczas szczegółowe wyjaśnienia.
Teraz, gdy po raz kolejny twierdzisz, że na nowo ofiarujemy nową ofiarę, po prostu bezczelnie kłamiesz, dopuszczając się oszczerstwa wobec Kościoła.
Nie ma powodu z Toba dyskutować.

Dla osób zainteresowanych - sprawę dokłądnie omówiłem tu https://www.youtube.com/watch?v=iwqwo2k8s88

Cz kwi 11, 2019 9:20 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Ksiądz mówi "Módlcie się, aby moją i waszą ofiarę przyjął Bóg Ojciec Wszechmogący" , jaka jest nasza ofiara? Kiedyś przychodziło mi na myśl, że to po to byśmy widzieli znikomość naszej ofiary na tace np. 5 zł ;-)
"Moją" - ksiądz mówi o sobie czy to jest "Moją" - słowa Jezusa?

Cz kwi 11, 2019 9:37 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Andy72 napisał(a):
Ksiądz mówi "Módlcie się, aby moją i waszą ofiarę przyjął Bóg Ojciec Wszechmogący" , jaka jest nasza ofiara? Kiedyś przychodziło mi na myśl, że to po to byśmy widzieli znikomość naszej ofiary na tace np. 5 zł ;-)
"Moją" - ksiądz mówi o sobie czy to jest "Moją" - słowa Jezusa?

Wlasnie to jest istota ofiary podczas Eucharystii, znikoma wartosc materialna, ale nie ma baranka tak jak w ST, tylko wlasnie jest odwolanie sie do Krwi Jezusa Chrystusa i nie jest to powtarzaniem Ofiary Chrystusa, jak to mysla Protestanci, tylko odwolaniem sie do niej.
Wtedy wlasnie nastepuje Polaczenie Nieba z Materialna rzeczywistoscia.
I tak jak twierdza Protestanci, Chrystus jest nadal w Niebie, ale Niebo schodzi na ziemie by oczyscic proszacych o to wiernych.
Czasem zastanawia mnie czy wierni uczestniczacy we Mszy Sw. zdaja sobie sprawe z tego co tak naprawde dzieje sie przed nimi podczas Eucharystii.
To chyba jest najwiekszy i najczestrzy cud jaki ciagle sie dzieje, na kazdej Mszy Sw.

Cz kwi 11, 2019 9:58 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Przeczytaj sobie jeszcze raz to co napisales a ja zacytowalem to zauwazysz ze nie ma w tym tego co domniemywasz na temat Eucharystii.

Poczytaj swój Katechizm, z którego przytoczyłem fragment.
Barney napisał(a):
Teraz, gdy po raz kolejny twierdzisz, że na nowo ofiarujemy nową ofiarę, po prostu bezczelnie kłamiesz, dopuszczając się oszczerstwa wobec Kościoła.

Nie czytałeś Katechizmu?
Przytoczyłem konkretny fragment z Waszego Katechizmu , co głosi KRK odnośnie ofiary Jezusa. Jeśli się przeczyta całość odnośnie eucharystii to widać jak to jest niespójne i pomieszane.
Jest to ewidentnie sprzeczne z nauczaniem Biblii.

U Was ciągle dokonuje się odkupienie (KKK 1364), ale Biblia mówi, że odkupienie już się dokonało
[Hebr.9.12]:Wszedł raz na zawsze do świątyni nie z krwią kozłów i cielców, ale z własną krwią swoją, dokonawszy wiecznego odkupienia.
[Hebr.10.14]: Albowiem jedną ofiarą uczynił na zawsze doskonałymi tych, którzy są uświęceni.
sam2 napisał(a):
I tak jak twierdza Protestanci, Chrystus jest nadal w Niebie, ale Niebo schodzi na ziemie by oczyscic proszacych o to wiernych.

Nic takiego się nie dzieje. Pismo przeczy takiej opowieści:
Pan Jezus nie schodzi z nieba na ziemię w czasie mszy, aby być fizycznie pod postacią hostii [Hebr.9.28]:Tak i Chrystus,raz ofiarowany, aby zgładzić grzechy wielu, drugi raz[b] ukaże się nie z powodu grzechu, lecz ku zbawieniu tym, którzy go oczekują.
Między pierwszym przyjściem Jezusa, a drugim gdy przyjdzie po Kościół nie ma nic pośredniego. Nie schodzi więc miliony razy z nieba podczas eucharystii i nie jest obecny fizycznie. Jest ciągle w niebie zasiadając po prawicy Ojca.
Mówił o tym również Ap. Piotr [Dz.20-21]:21. Którego /Jezusa/ [b]musi przyjąć niebo aż do czasu
odnowienia wszechrzeczy, o czym od wieków mówił Bóg przez usta świętych proroków swoich.

Oczyszczenie z grzechów dokonuje się w niebie, a nie na ziemi
[Hebr.9.24]:Albowiem Chrystus nie wszedł do świątyni zbudowanej rękami, która jest odbiciem prawdziwej, ale do samego nieba, aby się stawiać teraz za nami przed obliczem Boga;
[Hebr.7.25]:Dlatego też może zbawić na zawsze tych, którzy przez niego przystępują do Boga, bo żyje zawsze, aby się wstawiać za nimi.

Zestawiając Biblię z Katechizmem jedno jest pewne:
Jezus Chrystus ≠ Jezus eucharystyczny.

W co chcecie wierzyć to Wasza sprawa.

Pt kwi 12, 2019 12:41 am
Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Żaden człowiek nie ma mocy odpuszczać grzechów tak jak Bóg.

Widzę, że równo zaprzeczasz słowom Chrystusa, który przypomnijmy, powiedział do Apostołów:

"Powiedział im znowu: - Pokój wam! Jak Mnie posłał Ojciec, tak i ja was posyłam.Po tych słowach tchnął na nich i mówi: - Weźcie Ducha Świętego.Komu grzechy odpuścicie, temu są odpuszczone, a komu zatrzymacie, temu są zatrzymane." (J 20,21-23)

Jezus miał na ziemi władzę odpuszczania grzechów (Mt 9:6) Tej władzy udzielił Apostołom (J 20:21,23) Jak Ojciec posłał Syna żeby odpuszczał grzechy ludziom, tak i Syn posyła swoich apostołów dając im moc odpuszczania grzechów.

Druga sprawa, w Ewangelii św.Mateusza czytamy 9,6: "Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów"

Natomiast dwa wersety dalej, w Mt 9,8 czytamy:

"A tłumy ogarnął lęk na ten widok, i wielbiły Boga, który takiej mocy udzielił ludziom."

Biblia mówi, że Bóg udzielił takiej mocy ludziom. W liczbie mnogiej. A więc nie tylko "Syn Człowieczy" Jezus, ma na ziemi moc odpuszczania grzechów, ale także jacyś inni ludzie.A o tym, kim są ci ludzie, którym Bóg udzielił takiej mocy czytamy w Ewangelii Jana (J 20, 21-23) są to Apostołowie i ich następcy, a więc biskupi i kapłani.

Gregor napisał(a):
Ci, którzy w swej pysze chcieli się zrównać z Bogiem stworzyli interpretację o możliwości odpuszczania grzechów przez ludzi tak jak robi to Bóg.

Raczej: Ci, którzy w swej pysze postanowili przedłożyć własne wymysły nad nauczanie Jezusa Chrystusa, wbrew Jego słowom zawartym w J 20, 21-23, stworzyli sobie własną interpretację o tym, że ludzie nie mogą odpuszczać grzechów.

Gregor napisał(a):
Zapomnieli jednak o jednym ważnym fakcie: tylko krew Jezusa gładzi grzechy, a ona jest poza zasięgiem każdego człowieka, gdyż znajduje się na ołtarzu w niebie.

Niestety, ale znowu mijasz się z Apostolskim, gdyż oni nauczali, że także chrzest gładzi grzechy.

"«Nawróćcie się - powiedział do nich Piotr - i niech każdy z was ochrzci się w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a weźmiecie w darze Ducha Świętego." (Dz 2,38)

"Dlaczego więc jeszcze się ociągasz? Wstań zaraz, przyjmij chrzest, by uwolnić się z twoich grzechów wzywając Jego imienia!" (Dz 22,16)

Tego również nauczali pierwsi chrześcijanie:

"List Barnaby" (ok. 130): "Co się wody tyczy, Pismo mówi do Izraela, że Żydzi nie przyjmą chrztu, który niesie odpuszczenie grzechów, ale że sobie utworzą rzecz inną..."(11:1)

Hermas (ok. 140): "kiedy wstępujemy do wody i otrzymujemy przebaczenie naszych dawniejszych grzechów" ("Pasterz","Przykazanie czwarte" 3:1)

Ireneusz (ur. 130-140): "Warunek ten spełnia jednak tylko wiara przekazana nam przez prezbiterów - uczniów apostolskich. Ona zaś głosi po pierwsze: że chrzest jaki otrzymaliśmy na odpuszczenie grzechów, został nam udzielony w imię Boga Ojca i w imię Jezusa Chrystusa wcielonego i zmartwychwstałego i w imię Świętego Ducha Bożego"("Wykład Nauki Apostolskiej” 3)

Pt kwi 12, 2019 6:02 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sam2 napisał(a):

Barney napisał(a):

Nie czytałeś Katechizmu?
Przytoczyłem konkretny fragment z Waszego Katechizmu , co głosi KRK odnośnie ofiary Jezusa. Jeśli się przeczyta całość odnośnie eucharystii to widać jak to jest niespójne i pomieszane.
Jest to ewidentnie sprzeczne z nauczaniem Biblii.

U Was ciągle dokonuje się odkupienie (KKK 1364), ale Biblia mówi, że odkupienie już się dokonało
[Hebr.9.12]:Wszedł raz na zawsze do świątyni nie z krwią kozłów i cielców, ale z własną krwią swoją, dokonawszy wiecznego odkupienia.
[Hebr.10.14]: Albowiem jedną ofiarą uczynił na zawsze doskonałymi tych, którzy są uświęceni.
sam2 napisał(a):

Nic takiego się nie dzieje. Pismo przeczy takiej opowieści:
Pan Jezus nie schodzi z nieba na ziemię w czasie mszy, aby być fizycznie pod postacią hostii [Hebr.9.28]:Tak i Chrystus,raz ofiarowany, aby zgładzić grzechy wielu, drugi raz[b] ukaże się nie z powodu grzechu, lecz ku zbawieniu tym, którzy go oczekują.
Między pierwszym przyjściem Jezusa, a drugim gdy przyjdzie po Kościół nie ma nic pośredniego. Nie schodzi więc miliony razy z nieba podczas eucharystii i nie jest obecny fizycznie. Jest ciągle w niebie zasiadając po prawicy Ojca.
Mówił o tym również Ap. Piotr [Dz.20-21]:21. Którego /Jezusa/ [b]musi przyjąć niebo aż do czasu
odnowienia wszechrzeczy, o czym od wieków mówił Bóg przez usta świętych proroków swoich.

Oczyszczenie z grzechów dokonuje się w niebie, a nie na ziemi
[Hebr.9.24]:Albowiem Chrystus nie wszedł do świątyni zbudowanej rękami, która jest odbiciem prawdziwej, ale do samego nieba, aby się stawiać teraz za nami przed obliczem Boga;
[Hebr.7.25]:Dlatego też może zbawić na zawsze tych, którzy przez niego przystępują do Boga, bo żyje zawsze, aby się wstawiać za nimi.

Zestawiając Biblię z Katechizmem jedno jest pewne:
Jezus Chrystus ≠ Jezus eucharystyczny.

W co chcecie wierzyć to Wasza sprawa.

Gregor, zaden grzesznik nie wejdzie do Nieba by zostal oczyszczony, oczyszczenie musi sie dokonac na ziemi.
Tu na zimi musisz sie pozbyc wszelkich brudow, a nie usuwac je w niebie.

Poza tym ponowne Przyjcje Jezusa, beda widzieli wszyscy a nie tylko niektorzy, wiec Eucharystia nie jest ponownym Przyjsciem Jezusa.
Jest natomiast przygotowaniem do tego Przyjscia.

Pt kwi 12, 2019 10:25 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
sam2 napisał(a):

Barney napisał(a):

Nie czytałeś Katechizmu?
Czytałem.
Tobie też by się przydało:
„Ofiara Chrystusa i ofiara Eucharystii są jedną ofiarą. >Jedna i ta sama jest bowiem Hostia, ten sam ofiarujący - obecnie przez posługę kapłanów - który wówczas ofiarował siebie na krzyżu, a tylko sposób ofiarowania jest inny... A skoro w tej Boskiej ofierze, dokonującej się we Mszy świętej, jest obecny i w sposób bezkrwawy ofiarowany ten sam Chrystus, który na ołtarzu krzyża ofiarował samego siebie w sposób krwawy, ofiara ta jest naprawdę przebłagalna.”/Kanon 1367/

Jeszcze dokładniej jest w starym Katechiżmie:
„Wyznawamy, że jedna i taż jest ofiara i za jednę mieć ją mamy, która się we Mszy sprawuje i która na krzyżu ofiarowana była. Bo Chrystus Pan jest jedną i tąż ofiarą, który samego siebie na krzyżu raz tylko krwawym sposobem ofiarował. Krwawa bowiem i niekrwawa ofiara nie są dwie ofiary, ale jedna tylko, której sprawowanie i ofiarowanie - ponieważ Pan tak rozkazał, mówiąc: To czyńcie na pamiątkę moją - w tym Sakramencie ustawicznie odnawiane bywa” (cz.2 rozdz.4 nr 74).

W czasie liturgii słyszymy słowa „Wejrzyj, prosimy, na ofiarę Twojego Kościoła, uznaj, ze jest to ta sama ofiara, przez którą nas chciałeś pojednać ze sobą.”.

Więc, drogi kłamczuszku (a może tylko "drogi ignorancie") nie wmawiaj nam dziecka w brzuch.

Nie masz po prostu pojęcia na temat jak wygląda ofiara paschalna - zapewne żyjąc w Starym Testamencie myślałbyś, że Pascha została odprawiona, kiedy zabity został baranek ofiarny ;)

Jest to na swój sposób pocieszające, że tak dalece nie masz argumentów do polemizowania z nauką Kościoła, że musisz ją przekręcać, by polemizować... :mrgreen:

Pt kwi 12, 2019 11:49 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sam2 napisał(a):
Gregor, zaden grzesznik nie wejdzie do Nieba by zostal oczyszczony, oczyszczenie musi sie dokonac na ziemi.
Tu na zimi musisz sie pozbyc wszelkich brudow, a nie usuwac je w niebie.

Raczej będąc na ziemi zostajesz oczyszczony krwią Jezusa, która jest na ołtarzu niebie. Jezus jako kapłan wstawia się za nami, i Jego krew oczyszcza nas od wszelkiego grzechu - tak naucza Biblia.
Do tej krwi żaden człowiek nie ma dostępu tu na ziemi.
sam2 napisał(a):
Poza tym ponowne Przyjcje Jezusa, beda widzieli wszyscy a nie tylko niektorzy, wiec Eucharystia nie jest ponownym Przyjsciem Jezusa.

Tu chodzi o Jego fizyczne pojawienie się na ziemi. Od chwili wniebowstąpienia nic takiego się nie wydarza.
sam2 każdy decyduje w co chce wierzyć.
Barney napisał(a):
„Ofiara Chrystusa i ofiara Eucharystii są jedną ofiarą. >Jedna i ta sama jest bowiem Hostia, ten sam ofiarujący - obecnie przez posługę kapłanów - który wówczas ofiarował siebie na krzyżu, a tylko sposób ofiarowania jest inny...

I nie wyciągasz z tego wniosków w świetle Biblii?
Ofiara krzyża już jest zakończona i nie może być powtórzona jako ofiara eucharystyczna. Jezus ofiarował się tylko jeden raz i koniec.
Nie ma ofiary w wersji 2.0.
[Hebr.10.10]:Mocą tej woli jesteśmy uświęceni przez ofiarowanie ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze.

[Hebr.10.12]:Lecz gdy On złożył raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, usiadł po prawicy Bożej,

[Hebr.10.14]:Albowiem jedną ofiarą uczynił na zawsze doskonałymi tych, którzy są uświęceni.

Ofiara na waszych ołtarzach nie jest ofiarą z Golgoty.

Cały List do Hebrajczyków, i nie tylko on, obala w proch teologię eucharystii.

Ale cóż 'sola Katechizm'

Pt kwi 12, 2019 1:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
To jest, [autocenzura], ta sama ofiara.
Dotarło?!
Ile można tłumaczyć coś, co Jezus wytłumaczył doskonale?
Martw się raczej tym:
Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie jedli Ciała Syna Człowieczego ani pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie.

Pt kwi 12, 2019 2:15 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

wyznanie: katolik bez łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Gregor - pytanie osobiste. Jakiego Ty dokładnie jesteś wyznania? Trynitarny i biblijny chrześcijanin mało mi mówi ;)

Pt kwi 12, 2019 5:06 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wszyscy chrześcijanie wierzą w czyściec. Łatwo to udowodnić.

Pt kwi 12, 2019 5:33 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):
„Ofiara Chrystusa i ofiara Eucharystii są jedną ofiarą. >Jedna i ta sama jest bowiem Hostia, ten sam ofiarujący - obecnie przez posługę kapłanów - który wówczas ofiarował siebie na krzyżu, a tylko sposób ofiarowania jest inny...

I nie wyciągasz z tego wniosków w świetle Biblii?
Ofiara krzyża już jest zakończona i nie może być powtórzona jako ofiara eucharystyczna. Jezus ofiarował się tylko jeden raz i koniec.

Patrzysz, a nie widzisz. Jak wół w KKK stoi, że to jest ta sama ofiara, ale Ty jakimś cudem z lepszym uporem powtarzasz jak mantrę teksty o powtarzaniu. Płytka się zacięła czy nie potrafisz przyjąć do wiadomości, że rzeczywistość jest inna, niż to usiłujesz namalować?

Pt kwi 12, 2019 5:38 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Barney napisał(a):
To jest, [autocenzura], ta sama ofiara.
Dotarło?!

Raczej do Ciebie nie dotarło to co mówi Biblia: ofiara była jedna, doskonała i niepowtarzalna, krwawa. To co się dzieje na ołtarzu w kościele nie ma z nią nic wspólnego --> List do Hebrajczyków Barney.
Barney napisał(a):
Ile można tłumaczyć coś, co Jezus wytłumaczył doskonale?

Jezus niczego nie tłumaczył o...... Jezusie eucharystycznym i że JEgo ofiara będzie się uobecniać miliony razy, a On będzie miliony razy opuszcał niebo i schodził na ziemię.
To Wasz baśniowa opowieść, a nie Biblii :mrgreen:
Barney napisał(a):
Martw się raczej tym:
Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie jedli Ciała Syna Człowieczego ani pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie.

Ja nie mam absolutnie żadnego zmartwienia w tym względzie.
Jednak z punktu widzenia katolickiego nauczania to raczej Ty i pozostali katolicy macie bardzo poważny problem.

Podczas ostatniej wieczerzy Pan Jezus powiedział:
[Mt.26.27]:Potem wziął kielich i podziękował, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy;

[Mk.14.23]:Potem wziął kielich, podziękował, dał i pili z niego wszyscy.

Nawet w tym KRK nie wytrwał i zostaliście pozbawieni uczestnictwa w kielichu. Wymyślił kolejną niebiblijną naukę, że nie potrzebujecie udziału w kielichu i wmówiono Wam, że w chlebie jest i ciało i krew, chociaż pan Jezus dokonał jasnego rozdzielenia na chleb i kielich.

Tak więc jesteś Barney uczestnikiem tylko w 50%. Niestety nie można mieć życia w sobie w 50%. Albo masz 100%, albo 0%.
Ap. Paweł nauczał [Kor.10.17]: Kielich błogosławieństwa, który błogosławimy, czyż nie jest społecznością krwi Chrystusowej? Chleb, który łamiemy, czyż nie jest społecznością ciała Chrystusowego?
Twój kościół pozbawił Cię kielicha społeczności w krwi Jezusa. Ta krew zaś daje życie wieczne przez oczyszczenie z grzechów.

Wg słów Pana Jezusa, które przytoczyłeś to Twoje 50% = 0%.
Masz poważny problem - przemyśl to i poddaj tą teologię, której tak bronisz, krytycznej analizie bo ona jak by nie patrzeć nie wytrzymuje biblijnego świadectwa.
Dociekliwy napisał(a):
Gregor - pytanie osobiste. Jakiego Ty dokładnie jesteś wyznania? Trynitarny i biblijny chrześcijanin mało mi mówi

To fakt, określenie to jest trochę enigmatyczne, ale takie było tu do wyboru.
Wcześniej przyjąłem określenie "protestantyzm", które wg mnie było trochę mylące ze względu na forumowicza P524, który mocno identyfikuje się ze swoim Ewangelicko - Reformowanym Kościołem. Więc postanowiłem sie dookreślić.

Moim wyznaniem jest chrześcijaństwo oparte na Biblii. Nie reprezentuję tu żadnej denominacji protestanckiej i nie identyfikuję się z żadną teologią kościelną. Owszem jestem z zborze konkretnego kościoła protestanckiego, ale odmówiłem podpisania deklaracji przynależności do tego kościoła.
Uważam bowiem, że dla Boga jest bez znaczenia w jakim jesteś kościele. Ważne jest tylko to czy jesteś Jego dzieckiem.

Nie jestem więc luteraninem, baptystą, zielonoświątkowcem, metodystą, adwentystą, ewangelikiem itd.
Jestem biblijnie wierzącym chrześcijaninem, a na tym forum wypowiadam się tylko we własnym imieniu na podstawie osobistego rozumienia i poznania Biblii.

Pt kwi 12, 2019 6:19 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 18  Następna strona