Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 26, 2019 11:43 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie... 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak rozumieć słowa Chrystusa "a bramy piekielne go nie..
Yarpen Zirgin napisał(a):
Dziękuję. Rżnięciem głupa i odwracaniem kota ogonem dobitnie potwierdziłeś, że nie masz żadnego biskupa, przez co Twoje teksty, jakobyś był członkiem Kościoła Chrystusa, to zwykłym okłamywanie samego siebie i próbą okłamania nas. Skąd wiemy? Bo w Kościele mamy biskupów (por. np. Dz 20,28), którym jesteśmy wini posłuszeństwo w wierze (por. Hbr 13,17). Ty zaś sam sobie jesteś sterem, żeglarzem i okrętem, przez nie chcesz mieć nad sobą kogoś, kto miałby prawo Ci powiedzieć, iż źle wierzysz lub jakieś wyznawane przez Ciebie nauki są błędne.
Typowe dla samosobiepapieży.

Ulżyło Ci?
Chętnie bym Ci odpowiedział, ale nie wykazałeś minimum dobrej woli. Chodziło o to, aby nie było nieporozumień co do terminologii.
Może zwyczajnie Ty nie wiesz jak zdefiniować ten termin?
Za to wylewanie swojego jadu idzie Ci bez trudu. :dokitu:

Pt maja 10, 2019 7:32 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Bo w Kościele mamy biskupów (por. np. Dz 20,28), którym jesteśmy wini posłuszeństwo w wierze (por. Hbr 13,17). .

No właśnie w wierze a nie w herezjach.

p.s. wracać do tematu proszę.

Pt maja 10, 2019 7:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Odpowiedz z cytatem
Wespecjan, do tematu wrócimy, jak raczysz zmienić swoje błędne przekonania na temat tego, czym jest Kościół. Na błądzenie po manowcach szkoda czasu.,

Gregor:
Gregor napisał(a):
Chętnie bym Ci odpowiedział, ale (...)

Guzik prawda. Tworzyłbyś, jak to masz w zwyczaju, kolejne offtopy i wymówki, aby tylko nie odpowiedzieć na niewygodne pytanie, a potem zwyczajnie uciekł z rozmowy zasłaniając się tekstem "niech każdy pozostanie przy swoim zdaniu".
Przerabiałem to z Tobą już kilka razy. Prawda jest taka, że Twoje "trzymam się Biblii", kończy się tam, gdzie Biblia przestaje być zgodna z Twoimi wymysłami. A że biskup jest Ci niewygodny, bo miałby prawo kazać Ci odrzucić jakieś błędne poglądy, to i go nie masz, ale nie przyznasz się do tego publicznie.

Pt maja 10, 2019 7:45 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Wespecjan, do tematu wrócimy, jak raczysz zmienić swoje błędne przekonania na temat tego, czym jest Kościół. Na błądzenie po manowcach szkoda czasu.

Ty sam nie wiesz czym jest Kościół, bo nie potrafisz go zdefiniować zasłaniając się katechizmem a śmiesz mnie pouczać, że błądzę?

Pt maja 10, 2019 7:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Guzik prawda. Tworzyłbyś, jak to masz w zwyczaju, kolejne offtopy i wymówki, aby tylko nie odpowiedzieć na niewygodne pytanie, a potem zwyczajnie uciekł z rozmowy zasłaniając się tekstem "niech każdy pozostanie przy swoim zdaniu".

To akurat jest biblijna zasada, którą należny stosować tam gdzie dalsza dyskusja niczego nie wnosi ze względu na odmienne poglądy. Mówił o tym Ap. Paweł [Rzym.5-6].

Prosiłem tylko o uściślenie terminu z Twojej strony, a ty z takiej prostej rzeczy zrobiłeś kolejny bzdurny problem.
Masz zatem to co chciałeś - czyli nic.
Jak zmienisz zdanie to napisz jak definiujesz pojęcie 'biskup', a ja ci odpowiem.

Pt maja 10, 2019 11:46 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):
Wespecjan, do tematu wrócimy, jak raczysz zmienić swoje błędne przekonania na temat tego, czym jest Kościół. Na błądzenie po manowcach szkoda czasu.

Ty sam nie wiesz czym jest Kościół, bo nie potrafisz go zdefiniować zasłaniając się katechizmem a śmiesz mnie pouczać, że błądzę?
Jesli myślisz, że Kosciół można "zdefiniować" to sam nie masz o Nim zielonego pojęcia.
Jak to schizmatycy.

So maja 11, 2019 12:05 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Wespecjan napisał(a):

Owszem, śmiem cię pouczać, bo w nauczaniu Kościoła jest "nieco" inna informacja na temat tego, czym jest Kościół. Twoje teksty "sam zdefiniuj" to jedynie sposób na odwracanie kota ogonem do dołu kiedy okazuje się, że nauczanie Kościoła, które jest dla Ciebie obowiązkowe, podaje coś innego, niż Ty sobie wymyśliłeś. Swoją drogą do dziś nie odpowiedziałeś na moje pytanie odnośnie Soboru Watykańskiego, w którego dekretach znajduje się między innymi konstytucja dogmatyczna o Kościele "Lumen Gentium". Ale to nie dziwi, bo nie przyznasz się publicznie do odrzucenia tego Soboru Powszechnego.

So maja 11, 2019 9:05 am
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Jasne. Kto jest twoim biskupem?

Fajnie, że się ze mną zgadzasz. Przynajmniej w tym przypadku nie podważasz słów Pana Jezusa.
Zdefiniuj pojęcie 'biskup', żeby się nie okazało, że operujemy różnymi znaczeniami.
No dobrze Gregorze, a więc przyjmując biblijną definicję(1Tym 3: 2-7) wskaż osobę która jest twoim biskupem...

So maja 11, 2019 10:52 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
No dobrze Gregorze, a więc przyjmując biblijną definicję(1Tym 3: 2-7) wskaż osobę która jest twoim biskupem...

sahcim napisał(a):

Cześć sahcim. Fajnie znów Cię czytać. ;)
Fragment, który przytaczasz jest dla mnie podstawą, do której mogę się odnieść i odpowiedzieć Tobie na pytanie zadane rzez YZ.

Ze swoje strony dodałbym tylko takie doprecyzowanie:
1. słowo 'biskup' w NT jest stosowane zamiennie ze słowem 'starszy' zboru/kościoła. Widać to choćby w przypadku ostatniej rozmowy ze starszymi z Efezu, których Ap. Paweł nazywa również biskupami [Dz.20.17,28] oraz [Tyt.1.5-7].
2. w przypadku kościoła w Efezie było w nim kilku starszych kościoła/biskupów.

Biorąc więc wskazany przez Ciebie [I Tym.3.2-7] i powyższe co napisałem, na postawione pytanie mogę odpowiedzieć: Tak, są takie osoby.
W zborze funkcjonuje tzw. rada starszych, w skład której wchodzi pastor i osoby dojrzałe w wierze/starsi, które czuwają nad funkcjonowaniem zboru i nauczają.
Oczywiście nikt ich nie nazywa biskupami, gdyż w dzisiejszych czasach ten tytuł jest przypisany do osoby, która na obradach synodu tej denominacji została wybrana na funkcję biskupa i jest w składzie naczelnej rady kościoła i pełni również funkcję reprezentowania tego kościoła na zewnątrz. Kwestia tytularna więc jest związana z całą strukturą hierarchii tej denominacji i nie odnosi się do osób działających w lokalnych kościołach.

Tak więc z punktu widzenia NT i codziennego życia w moim zborze jest trzech starszych zboru/biskupów (podobnie jak w Efezie) trzymających pieczę nad tą lokalna społecznością.

So maja 11, 2019 6:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
Gregor napisał(a):
Jasne. Kto jest twoim biskupem?

Fajnie, że się ze mną zgadzasz. Przynajmniej w tym przypadku nie podważasz słów Pana Jezusa.
Zdefiniuj pojęcie 'biskup', żeby się nie okazało, że operujemy różnymi znaczeniami.

Jak możesz się przekonać z powyższej odpowiedzi Gregora, mimo wskazania na Biblię i to, co tam jest napisane na temat biskupów, nasz protestant zamiast podać imię i nazwisko swojego biskupa, poszedł w rozmywanie tematu i prezentowanie przekonań protestanckich na temat roli starszych.

So maja 11, 2019 6:19 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jak możesz się przekonać z powyższej odpowiedzi Gregora, mimo wskazania na Biblię i to, co tam jest napisane na temat biskupów, nasz protestant zamiast podać imię i nazwisko swojego biskupa, poszedł w rozmywanie tematu i prezentowanie przekonań protestanckich na temat roli starszych.

Ty w ogóle nie powinieneś się tu wypowiadać, gdyż nie byłeś w stanie określić kogo rozumiesz pod pojęciem biskup.
Poczytaj sobie NT i uzupełnij wiedzę o biblijnym biskupstwie.

Poza tym nie będę podawał czyichś danych bez ich wiedzy tylko dlatego bo masz takie widzimisię. Nawet gdyby się zgodzili to bym Ci nie podał, bo to nie twój interes jak się nazywają.

Napisałem wyraźnie kto jest biskupem w ujęciu takim do jakiego odwołał się sahcim.
Nie pasuje Ci - Twoja sprawa.
Nie zamierzam dalej dyskutować z Tobą w tym temacie.

So maja 11, 2019 6:33 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):

Ty w ogóle nie powinieneś się tu wypowiadać, gdyż nie byłeś w stanie określić kogo rozumiesz pod pojęciem biskup.
Poczytaj sobie NT i uzupełnij wiedzę o biblijnym biskupstwie.

Poza tym nie będę podawał czyichś danych bez ich wiedzy tylko dlatego bo masz takie widzimisię. Nawet gdyby się zgodzili to bym Ci nie podał, bo to nie twój interes jak się nazywają.

Napisałem wyraźnie kto jest biskupem w ujęciu takim do jakiego odwołał się sahcim.
Nie pasuje Ci - Twoja sprawa.
Nie zamierzam dalej dyskutować z Tobą w tym temacie.

O samozwańczy moderator. Jak na razie nie masz uprawnień do decydowania kto może a kto nie może wypowiadać się na forum.
A jak boisz się konfrontacji z Yarpenem to nikt nie każe ci dyskutować na forum. Chyba ze dostałeś takie zadanie ale w to ja juz nie wnikam.
Reasumując kolejny taki twój post zostanie najnormalniej przeniesiony do hyde parku.

So maja 11, 2019 7:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
O samozwańczy moderator. Jak na razie nie masz uprawnień do decydowania kto może a kto nie może wypowiadać się na forum.
A jak boisz się konfrontacji z Yarpenem to nikt nie każe ci dyskutować na forum. Chyba ze dostałeś takie zadanie ale w to ja juz nie wnikam.
Reasumując kolejny taki twój post zostanie najnormalniej przeniesiony do hyde parku.

Nie chodziło o wypowiadanie się na forum.
Najpierw przeczytaj ze zrozumieniem, a potem pisz.
O co chodzi w stwierdzeniu "Ty w ogóle nie powinieneś się tu wypowiadać" masz wyjaśnione po przecinku.
Czyli tłumacząc Ci prosto chodzi o kwestię wyjaśnienia terminu 'biskup', którego YZ nie był w stanie zrobić, albo nie chciał, a teraz nagle się uaktywnił w temacie i ocenia moją wypowiedź.
sahcim dał punkt odniesienia więc mu mogłem odpowiedzieć. YZ tego nie zrobił mimo, że go prosiłem 3 razy, więc teraz nie powinien zabierać głosu w tej materii.
W innych tematach może sobie nawijać ile chce.

So maja 11, 2019 8:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Gregor napisał(a):
Biorąc więc wskazany przez Ciebie [I Tym.3.2-7] i powyższe co napisałem, na postawione pytanie mogę odpowiedzieć: Tak, są takie osoby.
W zborze funkcjonuje tzw. rada starszych, w skład której wchodzi pastor i osoby dojrzałe w wierze/starsi, które czuwają nad funkcjonowaniem zboru i nauczają.
Oczywiście nikt ich nie nazywa biskupami, gdyż w dzisiejszych czasach ten tytuł jest przypisany do osoby, która na obradach synodu tej denominacji została wybrana na funkcję biskupa i jest w składzie naczelnej rady kościoła i pełni również funkcję reprezentowania tego kościoła na zewnątrz. Kwestia tytularna więc jest związana z całą strukturą hierarchii tej denominacji i nie odnosi się do osób działających w lokalnych kościołach.

Tak więc z punktu widzenia NT i codziennego życia w moim zborze jest trzech starszych zboru/biskupów (podobnie jak w Efezie) trzymających pieczę nad tą lokalna społecznością.
No pięknie to napisałeś...zatem przyjmując twoje wyjasnienie rozszerzę moje pytanie jeszcze o kwestię który zbór jest twoim zborem czyli wspólnotą której jesteś członkiem i w której jesteś podporzadkowany/posłuszny twoim przełożonym(zgodnie z nakazem Pisma) jeżeli pisałeś kiedyś, że formalnie nie należysz do żadnego zboru...a zatem ??

So maja 11, 2019 8:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
sahcim napisał(a):
No pięknie to napisałeś...zatem przyjmując twoje wyjasnienie rozszerzę moje pytanie jeszcze o kwestię który zbór jest twoim zborem czyli wspólnotą której jesteś członkiem i w której jesteś podporzadkowany/posłuszny twoim przełożonym(zgodnie z nakazem Pisma) jeżeli pisałeś kiedyś, że formalnie nie należysz do żadnego zboru...a zatem ??

A zatem "mój zbór" to wspólnota ludzi wśród których jestem, którzy są moimi braćmi i siostrami w wierze. Kwestia członkostwa w denominacji zupełnie nie ma tu znaczenia. Tu nie ma żadnego przymusu wpisywania się na listę członków.
I Jeszcze jedno. Będąc w tej wspólnocie szanuję i postępuję zgodnie z panującymi tu zasadami, ale nie jestem ślepo podporządkowany i posłuszny nauczaniu, czy doktrynom tego kościoła.

So maja 11, 2019 8:43 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona