Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt maja 24, 2019 1:39 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
 ... 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Wpływy symboli.
Na stronie głównej masz witoldzie przydziały moderatorskie, to raz. Nie ma mnie w wykazie. Po drugie - system nie wskazał na wycięcie twego wpisu. Oznacza to, że nikt go nie wyciął.

Pn sty 28, 2019 3:34 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Witoldm
Albo nie wysłało Ci się z jakiś powodów, albo myślałeś że wysłałeś. W logach nie ma żadnych wpisów dotyczących tego tematu, oprócz przeniesienia jednego postu do Uwag. Logi dla Twojej wiadomości rejestrują każde przeniesienie, skasowanie i edytowanie postu z adnotacją kiedy i przez kogo.

Pn sty 28, 2019 3:35 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

No i teraz jasne jest scalona wypowiedź- merss. wiec pousuwaj te nasze wymiany zdań bez mojego postu z monstrancją, za szybko to poszło myślałem że nie ma tego z monstrancją wpisu. Zgoda -merss jest to co chciałem i się odniosłem w twoim przedostatnim wpisie. Nie widziałem bo szukałem krótkiego wpisu który mi się pojawił na ekranie. więc sprawa jasna. Można te niepotrzebne wpisy pousuwać.

Pn sty 28, 2019 3:40 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Post Re: Pytanie o ofiarę Jezusa w kontekście determinimzu
Jesteś kalwinem? Dlaczego pytam? Determinizm bowiem wyklucza katolicką antropologię.

Śr sty 30, 2019 10:58 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Nie jestem kalwinem (ani kalwinistą) ;) Na czym polega katolicka antropologia i dlaczego się wyklucza z determinizmem?

Śr sty 30, 2019 11:03 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Jeśli odrzucasz katolicka antropologię nie możesz przyjać tego wyznania i wizji Boga w nim.

Śr sty 30, 2019 11:09 pm
Gaduła
Gaduła

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Ale wytłumaczyłaś ;P Determinizm nie jest moją religią i nie mam problemu z tym, że czegoś nie wiem lub nie rozumiem. Wolę nie znać odpowiedzi niż przyjąć nieprawdziwą. Po prostu nie widzę gdzie ten "niedeterminizm" miałby się wcisnąć w fizjologii człowieka. Ty widzisz?

Śr sty 30, 2019 11:16 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Zauważyłam, że piszesz w dziale katolickim, więc zadałam pytanie, bo poglądy deterministyczne są u samych findamentów niezgodne z tym wyznaniem. Stąd moje zainteresowanie.
Prosiłam o wyjaśnienie, bo bardzo mądrze piszesz o robotyce i sieciach neuronowych, interprerujesz dość sprawnie a problem stanowi odpowiedź na proste pytanie.
Nikt ci nie narzuca poglądów i możesz mieć deterministyczne.

Śr sty 30, 2019 11:23 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Definicja człowieka zaklada istnienie wolnej woli. Wybór Boga jest wyrazem najwyższej wolności. Jeśli jesteś deterministą trudno to połączyć ze świadomym wyborem Boga. O ile w coś wierzysz, jesteś przekonany, że jedynie jako marionetka. Dostaniesz inne dane wejściowe, więc i wiarę zmienisz. Odrzucasz też szukanie prawdy, bo ona zakłada wolność. Chrześcijaństwo się oddala.
Próbujesz poruszać się po torach nauki, ale nie widzisz możliwości interpretacyjnych, które sa wtórne w stosunku do przekonania o wolności /determiniizmie. Neurobiolodzy sa częściej deterministami, więc i osobami niewierzącymi. Oni to łączą.

Śr sty 30, 2019 11:54 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Mamy na forum multum tematów dotyczących wolnej woli. Nie chcę odbiegać. Zaznaczyłam jedynie, że wolność najwyraźniej objawia się w wyborze Boga. Tu nie ma przymusu: mogę wybrać lub nie. Takiej wolności nie miał Gajowniczek, ale miał ją św. M.Kolbe. Ograniczoną wolność mieli apostołowie, bo wszyscy zwiali spod krzyża. Jan był najmłodszy i można domniemywać, że mógł nie bardzo zdawać sobie sprawę z niebezpieczeństwa i dlatego nie uciekł. Nawet śledząc postawę Jezusa widzimy jego lęk przed śmiercią, skarży się Ojcu, ale szybko to opanowuje i w ramach pełnej wolności wypowiada: nie moja wola, ale Twoja...Oddaje więc swą wolę i mamy tu moment pełnej wolności. Nie musiał, strach mógł Go sparaliżować i zdominować miłość. Chyba udało mi się wrócić do tematu.

Cz sty 31, 2019 12:49 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Post Re: Slub cywilny teściowa dziecko lawina problemów... :(
Możesz proszę to wszystko skrócić do 2 zdań?

Pt lut 01, 2019 8:02 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Post Re: Slub cywilny teściowa dziecko lawina problemów... :(
Wespecjan.. Czy możesz być bardziej.. jakby tu powiedzieć.. empatyczny? Takie to trudne?

Pt lut 01, 2019 9:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Post Re: Globalna zmiana klimatu.
Leszcz napisał(a):
... a tutaj WIEMY jak bedzie wygladal klimat planety za 100 lat

Lewica wszystko wie, nawet to, że Boga nie ma.

Pt lut 01, 2019 11:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Post Re: Różnice pomiędzy kościołem Pawła a kościołem Pana Jezusa
Do moderatorów - do skasowania.

Cz lut 07, 2019 4:41 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Post Re: Cykl życia religii w historii ludzkości
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Zdaję sobie z tego sprawę. Między innymi dlatego w dyskusji cytuję zazwyczaj Jezusa a nie Buddę lub innych nauczycieli.

Muzułmanie zapraszają katolickiego księdza, by wykladał islam w kraju islamskim. Katolicy zapraszali niewierzacego Wolniewicza, by mówił o chrześcijaństwie. To inny kąt widzenia, niezwykle przydatny.
Cytuj:
Dla mnie ważniejsza jest po prostu prawda niż to, kto ją wypowiada.

Brak uczciwości nazywasz prawdą? Najpierw podszywałeś się pod katolika i pisałeś w dziale katolickim. Sądziłam, że zrozumialeś, że widać brak tożsamości chrześcijańskiej i ograniczysz się do dolnych dzialów. Tak się nie stało. Prawda ma więc charakter subiektywny. Jezus powiedział: Jam jest prawdą. Prawdę buduje prawdziwy człowiek a Piłat pytał o definicję pojęcia. Mozna ją dowolnie formułować.

Chrześcijaństwo to sposób budowania człowieka i widać go na każdym etapie; począwszy od niedojrzałości po świętość. Ty budujesz innego człowieka a raczej przejąłeś rolę obserwatora...interesują cię modele. :)

N lut 10, 2019 7:18 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 208 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona