Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt wrz 20, 2019 2:09 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Ważny temat 
Autor Wiadomość
Milczek
Milczek

wyznanie: nie chcę podawać
Post Ważny temat
Witam wszystkich! Na wstępie powiem, że jest, to 4 forum katolickie, na którym dokonuję wpisu (z poprzednich mnie za niego usunięto). Nie jestem ani katolikiem, ani wyznawcą żadnej innej religii, ani ateistą. Po prostu nie wiem, co jest,, po drugiej stronie i nie interesuje mnie to. Kieruję się w życiu prostymi zasadami moralnymi: przestrzegać prawa, bronić ojczyzny, kochać kobietę, wychować dzieci. Za autorytety uważam wybitnych przedstawicieli różnych religii, filozofów, myślicieli którzy kiedykolwiek przedstawili cenne nauki moralne oraz przodków. Moje pytanie jest skierowane do katolików (jeżeli tu są, bo mają osobne forum, nie wiem dlaczego). Dlaczego próbujecie (nie wszyscy, ale większość) na siłę wciskać ludziom swojego boga? Szanuję Was jako jego wyznawców, ale po co to namawianie? Jeżeli będę chciał o nim informacji - zapytam, jeżeli ktoś mnie o niego zapyta, powiem o nim wszystko, co wiem, chociaż w niego nie wierzę. To zachowanie wydaje mi się zgoła ekspansjonistyczne, tłumaczone głoszeniem Ewangelii. Można coś ogłosić i nie próbować kogoś przekonywać. A jeżeli nie uda się przekonać, najlepiej izolować taką osobę i wprowadzić zakaz rozmawiania z nią, bo może zasiąść,, ziarno zwątpienia'' (tak jak na tym forum jest sterylne pole ziaren wiary, wolne od chwastów, otoczone ostrokołem). Jaki to ma sens? Któryś z komunikatywnych i otwartych katolików potrafi mi to wytłumaczyć?

Ostatnio edytowano So sie 24, 2019 2:33 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

ujednolicenie pisowni tytułu wątku

So sie 24, 2019 1:41 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Ważny temat
Kto, twoim zdaniem nadaje się do udzielenia obiektywnej odpowiedzi? Obiektywna nie musi jednak oznaczać zgodnej z twoimi wyobrażeniami o katolikach. Tylko, żeby to nie był temat o charakterze ścieku i ulewanie swoich frustracji. Ulżyć możesz sobie u psychoanalityka. On też dojdzie do tego dlaczego trapią cię takie dylematy. To bowiem jest twój problem i twoje widzenie, że ktoś coś narzuca. Nie weszliśmy na twój teren, ale wchodzisz do cudzego domu i chcesz mu meblować wedle swojej wizji a do tego twierdzisz, że to twój dom i inni się wtrącają. Takie zabawy mamy na ringu. Tam nawet spece od diagnozowania są i też twierdzą, że to ich diagnozują a oni innych.

So sie 24, 2019 2:53 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Przychodzisz na forum katolickie i dziwisz się, że chcemy rozmawiać o.... Bogu.
Dziwię się Twojemu zdziwieniu ;)

A czemu chcemy Go głosić? Ze względu na tych, którym głosimy. Bo wiemy, że nie ma większego szczęścia dla człowieka, jak poznać Boga.

Nikt nikomu nic nie "wciska" - a jaki niby sposób? Ale nie spodziewaj się, ze na forum katolickim będziemy o Nim milczeli.

So sie 24, 2019 2:54 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Jak już powiedziałem, nie jestem na forum katolickim (katolicki ogródek jest wydzielony i dobrze), to jest forum podobno dla wszystkich. I nie chodzi mi o rozmowy na forum, ale o sytuacje w tzw. realu. Problem w tym, że właśnie, jak twierdzisz, nie ma większego szczęścia dla człowieka. Dla ciebie może nie, dla innych - być może. Oto całe clu mojego wpisu, warto to uświadamiać.

So sie 24, 2019 3:11 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Obywatel napisał(a):
Jak już powiedziałem, nie jestem na forum katolickim (katolicki ogródek jest wydzielony i dobrze), to jest forum podobno dla wszystkich.

Błąd. TO JEST FORUM KATOLICKIE, natomiast ten dział jest przeznaczony dla wszystkich. My katolicy udostępniamy ten kawałek serwera na dyskusje także i z niekatolikami. Uszanuj to więc, bo nadal jesteś tu gościem.

Cytuj:
I nie chodzi mi o rozmowy na forum, ale o sytuacje w tzw. realu. Problem w tym, że właśnie, jak twierdzisz, nie ma większego szczęścia dla człowieka. Dla ciebie może nie, dla innych - być może. Oto całe clu mojego wpisu, warto to uświadamiać.

Ale mi się ziewnęło. Myślisz że tylko Ty jako jedyny tu wpadłeś z misją prostowania katoli? No raczej nie. Mnóstwo się takich przewija. W końcu z krzykiem (większym lub mniejszym) uciekają w miejsca dla nich przyjaźniejsze, żaląc się na pół internetu.

So sie 24, 2019 4:59 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Obywatel napisał(a):
Problem w tym, że właśnie, jak twierdzisz, nie ma większego szczęścia dla człowieka. Dla ciebie może nie, dla innych - być może. Oto całe clu mojego wpisu, warto to uświadamiać.

Po prostu spotkaliśmy w naszym życiu Żyjącego Boga i nie potrafimy nie mowić o tym. Szczęście którego doświadczamy jest tak ogromne ze nie możemy milczeć. Jesteśmy Jego świadkami. Rozpoczęli to Apostołowie a dzisiejsi chrześcijanie kontynuują ich dzieło w świecie. Zapewne gorzej niż oni ale zawsze.
Powiadasz ze dla kogoś innego co innego może być szczęściem. Może tak się komuś wydawać a my jednak wierzymy ze niespokojne serce człowieka dopóki nie spocznie w Bogu. Według naszej wiary nie ma w innym imieniu zbawienia poza imieniem Jezus. Jako ze Jezus nauczył nas kochać innych ludzi. Wiedząc ze odrzucając Jezusa mogą stracić swoje życie na wieki niesiemy im to co sami doświadczamy i czym żyjemy.

So sie 24, 2019 5:13 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Obywatel napisał(a):
Jak już powiedziałem, nie jestem na forum katolickim (katolicki ogródek jest wydzielony i dobrze), to jest forum podobno dla wszystkich. I nie chodzi mi o rozmowy na forum, ale o sytuacje w tzw. realu. Problem w tym, że właśnie, jak twierdzisz, nie ma większego szczęścia dla człowieka. Dla ciebie może nie, dla innych - być może.
Nic podobnego. Rzeczywistość jest albo taka, albo taka. Możemy się spierać, które z tych twierdzeń jest prawdziwe, ale oba jednocześnie prawdziwe być nie mogą.

Że się spytam: w jaki sposób katolicy Ci się "narzucają" z ewangelizacją?
Bo na razie to wygląda że Ty się nam narzucasz, robiąc pianę bez powodu ;)

So sie 24, 2019 7:42 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dlaczego "wciskamy boga"? Bo taki mamy nakaz w naszej religii od Jezusa Chrystusa: Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem.

Coś jeszcze chcesz wiedzieć?

So sie 24, 2019 8:00 pm
Milczek
Milczek

Jockey napisał(a):
Obywatel napisał(a):
Problem w tym, że właśnie, jak twierdzisz, nie ma większego szczęścia dla człowieka. Dla ciebie może nie, dla innych - być może. Oto całe clu mojego wpisu, warto to uświadamiać.

Po prostu spotkaliśmy w naszym życiu Żyjącego Boga i nie potrafimy nie mowić o tym. Szczęście którego doświadczamy jest tak ogromne ze nie możemy milczeć. Jesteśmy Jego świadkami. Rozpoczęli to Apostołowie a dzisiejsi chrześcijanie kontynuują ich dzieło w świecie. Zapewne gorzej niż oni ale zawsze.
Powiadasz ze dla kogoś innego co innego może być szczęściem. Może tak się komuś wydawać a my jednak wierzymy ze niespokojne serce człowieka dopóki nie spocznie w Bogu. Według naszej wiary nie ma w innym imieniu zbawienia poza imieniem Jezus. Jako ze Jezus nauczył nas kochać innych ludzi. Wiedząc ze odrzucając Jezusa mogą stracić swoje życie na wieki niesiemy im to co sami doświadczamy i czym żyjemy.

Nie ma wiary w innym imieniu poza imieniem Jezus.. Hmm.. Coś mi to przypomina, niech sobie przypomnę... Ein volk, Ein Heimat?

So sie 24, 2019 10:21 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Nie odpowiadamy za Twoje skojarzenia.
Ale nie odpowiedziałeś na moje pytanie: gdzie i kto Ci narzucał wiarę?

So sie 24, 2019 10:38 pm
Zobacz profil WWW
Milczek
Milczek

Barney napisał(a):
Cały czas mówicie do mnie w swoim slangu, przekonujecie, że nie ma innego Boga poza Jezusem... Ehh, może kiedyś w końcu spadną wam łuski z oczu i spłynie na was światło megawenża 9,bo tylko w nim jest szczęście, a bez niego nie ma nic, a zwłaszcza spaghetti... Taka gadka z wami. To się nazywa ekshibicjonizm, nie pytają was, a wymachujecie po ulicach

Ostatnio edytowano So sie 24, 2019 10:58 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

pisownia terminów religijnych

So sie 24, 2019 10:47 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Obywatel. Też miałem ten etap. Jezus to guru-diabeł-zwodziciel. Trochę bardziej się wgłębisz to zmienisz zdanie diametralnie..

So sie 24, 2019 10:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Obywatel napisał(a):
Barney napisał(a):
Cały czas mówicie do mnie w swoim slangu, przekonujecie, że nie ma innego Boga poza Jezusem... Ehh, może kiedyś w końcu spadną wam łuski z oczu i spłynie na was światło megawenża 9,bo tylko w nim jest szczęście, a bez niego nie ma nic, a zwłaszcza spaghetti... Taka gadka z wami. To się nazywa ekshibicjonizm, nie pytają was, a wymachujecie po ulicach

Nie odpowiedziałeś na pytanie; kto i gdzie narzucał Ci wiarę?
Bo przyszedłeś na forum o adresie i nazwie KATOLIK.PL i - nie sprowokowany, od pierwszego postu - biadolisz, że Ci się "narzuca" wiarę.

Jesli mowa o narzucaniu, to prędzej można zarzucić CI, niż nam; przychodzisz do nas i obrażasz naszą wiarę.

So sie 24, 2019 11:07 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Barney - to przecież proste. My głosząc/broniąc naszą wiarę jesteśmy zacofani faszyści, głęboko przeżartymi nietolerancją. On (jak i inni) młodociani antyteiści narzucając wrzaskiem swoje mundrości są za to tymi "otwartymi" i supertolerancyjnymi..

So sie 24, 2019 11:17 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Obywatel napisał(a):
Jockey napisał(a):
Obywatel napisał(a):

Nie ma wiary w innym imieniu poza imieniem Jezus.. Hmm.. Coś mi to przypomina, niech sobie przypomnę... Ein volk, Ein Heimat?

A to raczej skojarzenie z religia starogermanska. Zreszta NSDAP była w rożne magiczne wierzenia mocno zakorzeniona. Można powiedzieć ze bliżej im było do twojego poziomu wiary niż naszego.
Pytałeś dlaczego mówimy o Bogu to dostales odpowiedzi ale widzę nie spodziewałeś się takich bo próbujesz jakiś dziwnej gimnastyki.

Ale tak się zastanawiam nad tym co Barney do ciebie pisze i chyba musisz być masochista. Przyszedłeś do katolików na ich forum i płaczesz ze cię juz z tylu miejsc wyrzucono.
Jak dla mnie to zabawny jesteś. No cóż zobaczymy jak to się dalej potoczy.

So sie 24, 2019 11:20 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona