Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N mar 24, 2019 9:59 am

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ] 
 Jak się modlić? Cytaty z Pisma Świętego 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Jak się modlić? Cytaty z Pisma Świętego
Jak się modlić?

(13): O co tylko poprosicie w MOJE Imię, spełnię to, aby OJCIEC został uwielbiony w SYNU. (14): Jeśli o coś poprosicie w MOJE Imię, JA to spełnię.

[Biblia Paulistów, J 14]

(22): Jeżeli wierzycie, otrzymacie wszystko, o co poprosicie w modlitwie".

[Biblia Paulistów, Mt 21]

(20): ON odpowiedział: "Bo macie zbyt małą wiarę. Zapewniam was: Gdybyście mieli wiarę jak ziarno gorczycy i powiedzielibyście tej górze: przesuń się z tego miejsca na tamto, przesunęłaby się. Wszystko byłoby dla was możliwe".

[Biblia Paulistów, Mt 17]

(32): O to wszystko zabiegają poganie. Przecież wasz OJCIEC NIEBIESKI wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. (33): Szukajcie najpierw Królestwa BOŻEGO i jego sprawiedliwości, a wszystko inne będzie wam dodane.

[Biblia Paulistów, Mt 6]

(19): Zapewniam was jeszcze: Jeżeli dwaj spośród was zgodnie o coś poproszą, otrzymają wszystko od MOJEGO OJCA, który jest w Niebie. (20): Gdyż tam, gdzie dwaj lub trzej zbierają się w MOJE Imię, jestem pośród nich".

[Biblia Paulistów, Mt 18]

(8): Mówię wam: Jeśli nawet nie wstanie i nie da mu, dlatego że jest jego przyjacielem, to wstanie z powodu jego natręctwa i da mu, ile potrzebuje.

[Biblia Paulistów, Łk 11]

(7): Proście a otrzymacie, szukajcie a znajdziecie, pukajcie a otworzą wam. (8): Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a temu, kto puka, otwierają.

[Biblia Paulistów, Mt 7]

(7): Gdy się modlicie, nie mówcie wielu słów jak poganie. Wydaje się im, że dzięki gadulstwu będą wysłuchani. (8): Nie naśladujcie ich, gdyż wasz OJCIEC wie, czego potrzebujecie, zanim GO poprosicie.

[Biblia Paulistów, Mt 6]

(16): To nie wy wybraliście MNIE, lecz JA wybrałem was i JA wyznaczyłem was, abyście szli, przynosili owoc i aby wasz owoc był trwały; aby mój OJCIEC dał wam wszystko, o co GO poprosicie w MOJE Imię.

[Biblia Paulistów, J 15]

(23): W owym dniu o nic nie będziecie MNIE już pytać. Uroczyście zapewniam was: O cokolwiek poprosicie OJCA w Imię MOJE, da wam. (24): Dotychczas nie prosiliście o nic w Imię MOJE. Proście więc, a otrzymacie, aby wasza radość była pełna.

[Biblia Paulistów, J 16]

(9): I JA wam mówię: Proście, a otrzymacie; szukajcie, a znajdziecie; pukajcie, a otworzą wam. (10): Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a temu, kto puka, będzie otwarte. (11): Czy jest wśród was taki ojciec, który, gdy go syn poprosi o rybę, zamiast ryby poda mu węża? (12): Albo gdy poprosi go o jajko, czy poda mu skorpiona? (13): Jeśli więc wy, chociaż źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, to tym bardziej OJCIEC z Nieba da DUCHA ŚWIĘTEGO tym, którzy GO proszą".

[Biblia Paulistów, Łk 11]

(7): BÓG natomiast, czy nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy wołają do NIEGO dniem i nocą? Czyż będzie zwlekał w ich sprawie?

[Biblia Paulistów, Łk 18]

(5): Ponieważ tylko jeden jest BÓG, jeden także pośrednik między BOGIEM a ludźmi, człowiek, CHRYSTUS JEZUS. (6): ON wydał SIEBIE SAMEGO na okup za wszystkich – oto świadectwo, jakie dał w swoim czasie.

[Biblia Paulistów, 1tm 2]

(16): Wyznawajcie więc swoje grzechy jedni drugim i módlcie się nawzajem za siebie, abyście zostali uzdrowieni. Wielką bowiem moc posiada gorliwa modlitwa człowieka sprawiedliwego.

[Biblia Paulistów, Jk 5]

(16): Oczy JEHUAH zwrócone ku sprawiedliwym, a JEGO uszy słyszą ich błaganie. (17): Od złoczyńców JEHUAH się odwraca, by nie zostało o nich wspomnienie na ziemi. (18): JEHUAH słyszy wołających o pomoc i uwolni ich ze wszystkich ucisków. (19): JEHUAH jest blisko cierpiących udrękę, wybawi złamanych na duchu. (20): Liczne są utrapienia sprawiedliwych, lecz JEHUAH ze wszystkich ich wyzwoli.

[Księga Psalmów 34]

(3): "O JEHUAH, proszę CIĘ, wspomnij, że byłem wierny i szczery wobec CIEBIE i czyniłem to, co się TOBIE podobało". I wybuchnął Ezechiasz rzewnym płaczem. (4): Izajasz nie zdążył jeszcze opuścić środkowego dziedzińca, kiedy JEHUAH skierował do niego SWOJE słowo: (5): "Wróć i powiedz Ezechiaszowi, władcy mojego ludu: «Tak mówi JEHUAH, BÓG twojego ojca, Dawida: Słyszałem twoją modlitwę, widziałem twoje łzy. Uzdrawiam cię zatem. Trzeciego dnia pójdziesz do domu JEHUAH. (6): Dodam ci piętnaście lat życia. Wybawię ciebie i to miasto z ręki króla asyryjskiego i otoczę je opieką ze względu na MNIE i mojego sługę, Dawida»".

[2 Księga Królewska 20]

I parę wybranych cytatów w jakiej pozycji się modlić:

(9): Dlatego BÓG GO wywyższył i obdarzył GO imieniem, które jest ponad wszelkie imię, (10): aby na imię JEZUSA zgięło się wszelkie kolano istot niebieskich i ziemskich, i podziemnych,

[Biblia Paulistów, Flp 2]

(41): Wtedy SAM oddalił się od nich mniej więcej na odległość rzutu kamieniem, upadł na kolana i modlił się:

[Biblia Paulistów, Łk 22]

(39): Odszedł nieco dalej, upadł na twarz i tak się modlił: "MÓJ OJCZE! Jeśli to możliwe, niech MNIE ominie ten kielich! Lecz niech się stanie tak, jak TY chcesz, nie JA".

[Biblia Paulistów, Mt 26]

Wt mar 19, 2019 2:42 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik w pełnej łączności z papieżem
Post Re: Jak się modlić? Cytaty z Pisma Świętego
A gdzie zgubiłeś fragment o tym, jakimi słowami mamy się modlić?

Wt mar 19, 2019 2:52 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Część cytatów jest zniekształcona.
Ergo: to NIE SĄ rzeczywiste cytaty z Biblii paulistów.
Biblia paulistów NIE UŻYWA formy Jehuah. I słusznie.
Sprawdziłam.

Domagam się sprostowania informacji o tym, jakoby to była Biblia paulistów.
To nie jest prawda!

Czytelnik jest zwodzony!

Wt mar 19, 2019 4:17 pm
Dyskutant
Dyskutant

Terremoto napisał(a):
Część cytatów jest zniekształcona.
Ergo: to NIE SĄ rzeczywiste cytaty z Biblii paulistów.
Biblia paulistów NIE UŻYWA formy Jehuah. I słusznie.
Sprawdziłam.

Domagam się sprostowania informacji o tym, jakoby to była Biblia paulistów.
To nie jest prawda!

Czytelnik jest zwodzony!

Piszesz bzdury. Rzucasz bezpodstawnie oszczerstwa. Tam gdzie występuje Imię JEHUAH nie ma Biblii Paulistów.

Wt mar 19, 2019 6:26 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dlaczego kłamiesz? W Biblii paulistów 2 Krl 20,1 brzmi tak:

2Krl 20:3-6 pau "(3) „O PANIE, proszę Cię, wspomnij, że byłem wierny i szczery wobec Ciebie i czyniłem to, co się Tobie podobało”. I wybuchnął Ezechiasz rzewnym płaczem. (4) Izajasz nie zdążył jeszcze opuścić środkowego dziedzińca, kiedy PAN skierował do niego swoje słowo: (5) „Wróć i powiedz Ezechiaszowi, władcy mojego ludu: «Tak mówi PAN, Bóg twojego ojca, Dawida: Słyszałem twoją modlitwę, widziałem twoje łzy. Uzdrawiam cię zatem. Trzeciego dnia pójdziesz do domu PANA. (6) Dodam ci piętnaście lat życia. Wybawię ciebie i to miasto z ręki króla asyryjskiego i otoczę je opieką ze względu na Mnie i mojego sługę, Dawida»”."

A nie, jak twierdzisz, tak:

44. napisał(a):
(3): "O JEHUAH, proszę CIĘ, wspomnij, że byłem wierny i szczery wobec CIEBIE i czyniłem to, co się TOBIE podobało". I wybuchnął Ezechiasz rzewnym płaczem. (4): Izajasz nie zdążył jeszcze opuścić środkowego dziedzińca, kiedy JEHUAH skierował do niego SWOJE słowo: (5): "Wróć i powiedz Ezechiaszowi, władcy mojego ludu: «Tak mówi JEHUAH, BÓG twojego ojca, Dawida: Słyszałem twoją modlitwę, widziałem twoje łzy. Uzdrawiam cię zatem. Trzeciego dnia pójdziesz do domu JEHUAH. (6): Dodam ci piętnaście lat życia. Wybawię ciebie i to miasto z ręki króla asyryjskiego i otoczę je opieką ze względu na MNIE i mojego sługę, Dawida»".

Poprawiłeś tekst, a tym samym nie jest to cytat z tego przekładu, tylko Twój.

Wt mar 19, 2019 6:32 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Yarpen Zirgin napisał(a):
Dlaczego kłamiesz? W Biblii paulistów 2 Krl 20,1 brzmi tak:

2Krl 20:3-6 pau "(3) „O PANIE, proszę Cię, wspomnij, że byłem wierny i szczery wobec Ciebie i czyniłem to, co się Tobie podobało”. I wybuchnął Ezechiasz rzewnym płaczem. (4) Izajasz nie zdążył jeszcze opuścić środkowego dziedzińca, kiedy PAN skierował do niego swoje słowo: (5) „Wróć i powiedz Ezechiaszowi, władcy mojego ludu: «Tak mówi PAN, Bóg twojego ojca, Dawida: Słyszałem twoją modlitwę, widziałem twoje łzy. Uzdrawiam cię zatem. Trzeciego dnia pójdziesz do domu PANA. (6) Dodam ci piętnaście lat życia. Wybawię ciebie i to miasto z ręki króla asyryjskiego i otoczę je opieką ze względu na Mnie i mojego sługę, Dawida»”."

A nie, jak twierdzisz, tak:

44. napisał(a):

Poprawiłeś tekst, a tym samym nie jest to cytat z tego przekładu, tylko Twój.

Ale szczujnia i to bezpodstawnie. A teraz sobie przeczytaj co pisze od tym cytatem w moim poście.

Wt mar 19, 2019 6:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Biblia Paulistów, kłamco.

Wt mar 19, 2019 6:51 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Biblia Paulistów, kłamco.

Albo jesteś ślepy, albo z nienawiści do słowa BOŻEGO masz klapki na oczach. Bo pod tym cytatem jest:
[2 Księga Królewska 20]

Wt mar 19, 2019 6:59 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

W przekładzie Biblii Paulistów w 20 rozdziale 2 Księgi Królewskiej nie ma imienia Jahwe, więc "poprawiając" go przez dodanie tego imienia dopuszczasz się fałszerstwa, a tym samym jesteś kłamcą.

Wt mar 19, 2019 7:02 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

W przekładzie Biblii Paulistów w 20 rozdziale 2 Księgi Królewskiej nie ma imienia Jahwe, więc "poprawiając" go przez dodanie tego imienia dopuszczasz się fałszerstwa, a tym samym jesteś kłamcą.

Tylko, że ja nie piszę nigdzie, że to jest Biblia Paulistów.

Wt mar 19, 2019 7:03 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

No fakt, pod tym cytatem nie podałeś przekładu. Co nie zmienia faktu, że jest to Biblia Paulistów, którą sfałszowałeś.

Wt mar 19, 2019 7:10 pm
Zobacz profil WWW
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

No i cały wątek siuuup do kosza..

Wt mar 19, 2019 9:21 pm
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 12 ]