Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz wrz 16, 2021 11:08 pmUtwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 ... 
Autor Wiadomość
Post Próba
Czy mogę prosić o usunięcie konta?


Śr sie 22, 2018 12:48 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20252
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Próba
Regulamin waść czytał?

8. Usunięcie konta jest możliwe tylko przez bezpośredni kontakt z Administracją forum. Usunięcie konta nie skutkuje usunięciem postów zamieszczanych publicznie na forum.


Śr sie 22, 2018 12:53 pm
Zobacz profil
Post Re: Próba
W ogóle to komórka zmieniła mi litery, miało być prośba

YZ, ok


Śr sie 22, 2018 12:55 pm
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 11, 2020 7:29 pm
Posty: 478
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Chrzescijanski Zbor Swiadkow Jehowy zmienil taktyke?
sahcim napisał(a):
ja napisał(a):
Doskonałość nie ma nic wspólnego z tym ze ktoś jest lub nie jest ojcem.
Nieskończona doskonałość Boga(JHWH) oznacza, że jest wszystkim, co doskonałe i w tym wszystkim jest nieskończenie doskonały, a zatem z logicznego punktu widzenia nie może być mowy o tym, że w jakimś momencie swojego istnienia dopiero "staje się" Ojcem, bo jak mówiłem akt "stania się Ojcem" spowodował że: albo wzrósł w swojej doskonałości, albo przez akt "stania się Ojcem" się uniżył. Masz przykład Słowa, które będąc Boskie, przez fakt iż "stało się" ciałem, uniżyło się w swojej Boskości...
Cytuj:
Jezus jest doskonały a nie jest ojcem.
Prorok Izajasz(Iz 9:5) czy Jan(Jan.14:10) są innego zdania...
Cytuj:
A Bóg był doskonały kiedy nie był Ojcem i jest doskonały teraz kiedy jest ojcem.
Wyjasnisz zatem cel "stania się" ojcem...?

Nic nie zmieni prawdy, że jest nazwany [ojcem]. Według definicji to ktoś, kto:"znajduje się w relacji pokrewieństwa z dzieckiem" np.synem. Przy czym z zasady oparte jest n a tym, że ojciec je począł, ewentualnie wychowuje. Przy tym tak naprawdę, według prawa ojciec jest wstępnym krewnym stopnia pierwszego, od którego dziecko pochodzi bezpośrednio. Tylko, że w ujęciu stosunku geneaologicznego, to taki związek, jaki zachodzi pomiędzy dwiema osobami, z których jedna pochodzi od drugiej. Oczywiście w przypadku ludzi, idzie o "pochodzenie" rozumiane jako poczęcie itp. I w przypadku relacji [Boga Ojca i Syna Bożego] jeden jest nazwany ojcem, drugi synem. A synem z def. określa się krewnego pierwszego stopnia w linii prostej. Oczywiście w tym przypadku, jest też mowa o stopniu pokrewieństwa itp. W opisie relacji ojca do syna, pojawiają się takie okr. jak począł, zrodził, potomek itd. Jeden jest po drugim i dzięki drugiemu, jako zrodzony.
I tak.np.ks.prof.dr. hab. nauk teologicznych Michał Bednarz o posłanym na ziemię Synu, napisał, że jest wyrazicielem dosł. objawicielem Ojca, gdyż jest nazwany jego jedynym synem, tj. jednorodzonym. Przy czym to okr. spotykamy tylko w ostatniej ewangelii w kilku miejscach.+ raz w pierwszym liście. patrz. J 1:14+3:16 i 18+1J 4:9. Tak naprawdę samo to określenie :"wyraża pewien związek, chodzi o rys szczególny i charakterystyczny...". Istotne jest też i to, że w J 1:18 czytamy, że jest "w łonie petros[ojca]". Przyznaje też, że niepotrzebnie też to określenie rozumiemy w sensie statycznym, czy tylko jako takie. Jeden przebywa w łonie drugiego."Jednak -jak napisał ks. prof. M.Bednarz- gramatycznie wyrażają one także myśl. Chodzi o skierowanie ku Ojcu, który jest Jego właściwym środowiskiem życiowym i miejscem Jego p o c h o d z e n i a. Syn istnieje tylko o tyle, o ile jest zwrócony ku Ojcu, tzn. o ile ma świadomość, że od Niego otrzymuje życie". Przy czym samo objawienie ukazuje i ujawnia niezwykły związek istniejący pomiędzy obu. patrz. ks.M.Bednarz: Pisma Św. Jana str.103 Na pewno samo w sobie pochodzenia z łona ojca, czyni syna wyjątkowym. Tak jak czyni wyjątkowym jego p o c h o d z e n ie. Przy czy jego istnienie uzależnione jest od zwrócenia ku ojcu. Co to znaczy o ile [syn] ma świadomość, że od [ojca] otrzymuje życie. Nawet jeśli ks. prof. Mieczysław Bednarz, czyni to nieświadomie. To przyznaje, ze jeśli nawet określenie jednorodzony ukazuje syna jako wyjątkowego, to samo w sobie podobnie ujawnia to przyznanie, że jest "w łonie petros[ojca]". To jednak nie wskazuje tylko na statyczne tam przebywanie, znajdowanie się w "łonie ojca", co ujawnia, skierowanie na ojca, który jest właściwym środowiskiem życiowym syna, jak i miejscem jego p o c h o d z e n i a. A samo istnienie syna jest uzależnione od jego zwróceniu ku ojcu, tzn"świadomości, że [syn]od [ojca] o t r zy m u j e życie".


So paź 17, 2020 2:47 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6243
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Chrzescijanski Zbor Swiadkow Jehowy zmienil taktyke?
Robertson - czy Ty masz jakąś manię natręctw? W koło Wojtek o tym samym.. Nudne to.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


So paź 17, 2020 4:33 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 15619
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post ...
Kiedyś wyczerpie się moja cierpliwość w stosunku do robertsona i zaczną kary regulaminowe za uporczywe zaśmiecanie forum natręctwami. Wątek dotyczył nowych gierek, których nauczyli się śJ. Monotematyczność jako nowum ewangelizacyjne jest nieregulaminowa, to offtop i zanudzanie metodą zdartej płyty. Wszyscy znają tę metodę i wywołuje zwykle niestrawność. Teraz zacznie się odliczanie.


So paź 17, 2020 5:10 pm
Zobacz profil
Post Re: Koronawirus - teorie spiskowe
Ale jest tez druga strona tego samego medalu, bo coraz wiecej osob jest poprostu wysterylizowana immunologicznie.
Coronavirus wlasnie to ujawnia i sadze ze wlasnie to jest glownym powodem ze sa pojedyncze przypadki to tu to tam, a ciezko znalesc zrodlo zakazenia, od kogo i kto kogo zarazil.
Coraz bardziej sterylne warunki zycia, powoduja po prostu zanik systemu immunologicznego.
Potocznie mowi sie ze "narzady nieuzywane, ulegaja zanikowi" i to samo dotyczy mechanizmow w organizmie. Jesli szczepionka pozwala na latwe zadanie systemowi immunologicznego, to mimo ze na dana chorobe nabedzie odpornosc, to na kazda inna bedzie mu coraz trudniej, bo system jest jakby uspiony i nie dziala na pelnych obrotach.


Śr paź 21, 2020 11:27 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20252
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Koronawirus - teorie spiskowe
Ale masz jakieś źródła, które potwierdzą wygłoszone przez Ciebie tezy na temat skutków szczepień dla działania systemu immunologicznego człowieka?


Śr paź 21, 2020 12:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4375
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Koronawirus - teorie spiskowe
sam2 napisał(a):
sachol napisał(a):
sam2 napisał(a):
Kiedys pisalem, ze moja prawniczka zostala zdiagnozowana ze ma raka.
Lekarze dawali jej rok zycia pod warunkiem ze podda sie operacji i hemioterapii.
Nie zgodzila sie.
Pierw zaczela pic, czego skutkiem bylo odebranie jej prawa wykonywania zawodu prawnika.
Po ok. 2 latach przestala pic i wrocila do zawodu.
W sumie bez zadnych operacji przezyla 9 lat a nie rok, jak twierdzili lekarze.
Ciekawym tez jest fakt ze mimo raka nie przestala palic, a palila ok 40 stuk dziennie praktycznie do samego konca, bo widzialem sie z nia 2 tygodnie wczesniej.

Banialuki i bzury. Moze dzieki chemi i operacji zamiast 9 zyla by 30.
Rak rakowi nierowny.
Takie pisanie jest szkodliwe. No i chemioterapia piszemy przez ch

Nie zadne banialuki i bzdury, bo ona po prostu tak wybrala i miala do tego prawo.
gdyby zyla 30 to pewnie dozyla by setki, tylko coz to bylo by za zycie w ciaglym strachu i przesiadywaniu na chemioterapiach. pewnie polowe tego czasu spedzila by w szpitalach.
Myslisz ze chemioterapia nie niszczy zdrowia? Dla wielu rakowcow skutek chemioterapi jest gorszy niz od samego raka, szczegolnie dla tych w starszym wieku.

Oczywiacie ze banialuki i bzdury, ktore gdzies tam poczta pantoflowa uaslyszales. Nie masz pojecia o raku ich rodzajach, niektore ktore bez leczenia potrafia zabić w pare miesiecy. Wiec piszesz szkodliwe rzeczy.
Tak sie sklada ze mam osobe w najblizszej rodzinie po leczeniu nowotworu, chemia, operacja i radioterapia. Wiec jak najbardziej wiem z czym to leczenie sie wiaze i jak jest trudne. Przez ostatni rok to leczenie bylo niemalze codziennoscia. Osoba ta tez nie jest mloda bo po 60, ale wg Twojej logiki nie powinna sie leczyc. Dzieki leczeniu i Panu Bogu, jest remisja choroby bardzo agresywnego raka.
Wiec poknij sie w glowe zanim napiszesz kolejny raz ze raka nie nalezy leczyć.
Moderacje przepraszam za offtop. Ale noz mi sie w kieszeni otwiera jak ktos pisze bzdury a nie ma zielonego pojecia w temacie. A takie pisanie moze byc szkodlowe bo oto ktos przeczyta ze z rakiem mozna zyc 9 lat o nic sie nie stanie.


Śr paź 21, 2020 12:31 pm
Zobacz profil
Post Re: Koronawirus - teorie spiskowe
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ale masz jakieś źródła, które potwierdzą wygłoszone przez Ciebie tezy na temat skutków szczepień dla działania systemu immunologicznego człowieka?

A do czego ci zrodla, bo by zrozumiec tak proste zaleznosci nie trzeba byc naukowcem.
Zapytaj lekarzy, czy ulatwiajac robote systemowi immunologicznemu nie oslabia sie go.
Poza tym innym znanym oslabianiem systemu immunologicznego jest naduzywanie antybiotykow, ktore jest na drugim miejscu po szczepionkach.


Sachol, ja nigdzie nie pisalem ze raka nie nalezy leczyc, wiec nie wciskaj mi swoich wymyslow, tylko czytaj ze zrozumieniem.
Poza tym znalem ja osobiscie bo byla moja prawniczka, wiec nie zaslyszalem tego od kogos, bo widzialem sie z nia 2 tygodnie wczesniej zanim zmarla.


Śr paź 21, 2020 12:34 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4375
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Koronawirus - teorie spiskowe
polexit napisał(a):
W Australii szykuje się kolejny krok na drodze ku "nowej normalności" postpandemicznej - obowiązkowe szczepienia pod groźbą utraty pracy:

https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... ccine.html

Na razie to tylko pomysły, ale sądząc po tym, jak ochoczo władza wzięła się tam za gnojenie obywateli, którzy w jej mniemaniu stanowią sanitarne zagrożenie, można się spodziewać wszystkiego.

Nie ma to jak takoe rewelacje w sytacji gdy szczepionki nie ma i nie wiadomo czy w ogole bedzie.
Mysle ze trzeba sobie zdac sprawe ze obecne dziennikarstwo jest na mega niskim poziomoe, i takoe artykuly sa pisane po to aby ludzie klikali i zeby byly wplywy z reklam, a to czy to prawda czy ktos sobie wymyslil to juz nie ma znaczenia.


Śr paź 21, 2020 12:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4375
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Post Re: Koronawirus - teorie spiskowe
sam2 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ale masz jakieś źródła, które potwierdzą wygłoszone przez Ciebie tezy na temat skutków szczepień dla działania systemu immunologicznego człowieka?

A do czego ci zrodla, bo by zrozumiec tak proste zaleznosci nie trzeba byc naukowcem.
Zapytaj lekarzy, czy ulatwiajac robote systemowi immunologicznemu nie oslabia sie go.
Poza tym innym znanym oslabianiem systemu immunologicznego jest naduzywanie antybiotykow, ktore jest na drugim miejscu po szczepionkach.


Sachol, ja nigdzie nie pisalem ze raka nie nalezy leczyc, wiec nie wciskaj mi swoich wymyslow, tylko czytaj ze zrozumieniem.
Poza tym znalem ja osobiscie bo byla moja prawniczka, wiec nie zaslyszalem tego od kogos, bo widzialem sie z nia 2 tygodnie wczesniej zanim zmarla.

Super. Zapewne miailes z nia bardzo zazyla relacje i ze szczegolami opowiadala ci o swojej chorobie z racji ze byla Twoja prawniczka..powiedz nam zatem jakiego raka miala, czego dotyczyl, jaki byl stopien zlosliwosci, gdzie guz byl umiejscowiony, jakiej byl wielkosci i w jakim tempie rosl, jak sie rozswiewal, czy dawal przezuty, czy byl naciekajacy na inne narzady.
Czekam na szczególy.


Śr paź 21, 2020 12:50 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 13112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Koronawirus - teorie spiskowe
Tak jakbyś nie znała sam2. Przecież on tak pisze żeby coś napisać a ze nie ma potwierdzenia to komu to szkodzi.
Mogę się założyć ze i tak ci odpisze manipulując i jakby nie rozumiał co do niego piszesz.

_________________
Znalezione w sieci: "Dystans 2 m jest po to aby niektórzy spadli z ziemii. Przecież wszyscy się nie zmieszczą"


Śr paź 21, 2020 12:56 pm
Zobacz profil
Post Re: Koronawirus - teorie spiskowe
sachol napisał(a):
sam2 napisał(a):
Yarpen Zirgin napisał(a):
Ale masz jakieś źródła, które potwierdzą wygłoszone przez Ciebie tezy na temat skutków szczepień dla działania systemu immunologicznego człowieka?

A do czego ci zrodla, bo by zrozumiec tak proste zaleznosci nie trzeba byc naukowcem.
Zapytaj lekarzy, czy ulatwiajac robote systemowi immunologicznemu nie oslabia sie go.
Poza tym innym znanym oslabianiem systemu immunologicznego jest naduzywanie antybiotykow, ktore jest na drugim miejscu po szczepionkach.


Sachol, ja nigdzie nie pisalem ze raka nie nalezy leczyc, wiec nie wciskaj mi swoich wymyslow, tylko czytaj ze zrozumieniem.
Poza tym znalem ja osobiscie bo byla moja prawniczka, wiec nie zaslyszalem tego od kogos, bo widzialem sie z nia 2 tygodnie wczesniej zanim zmarla.

Super. Zapewne miailes z nia bardzo zazyla relacje i ze szczegolami opowiadala ci o swojej chorobie z racji ze byla Twoja prawniczka..powiedz nam zatem jakiego raka miala, czego dotyczyl, jaki byl stopien zlosliwosci, gdzie guz byl umiejscowiony, jakiej byl wielkosci i w jakim tempie rosl, jak sie rozswiewal, czy dawal przezuty, czy byl naciekajacy na inne narzady.
Czekam na szczególy.

No tak i jeszcze pewnie chciala bys jej dane personalne bys mogla sprawdzic w rejestrach zgonow?

Widzisz, UK to nie Polska i z prawnikami ma sie czesty kontakt, tym bardziej prawnikami specjalizujacymi sie w prawie emigracyjnym, dlatego znalem ja przez ponad 20 lat.

Jockey, zadowolony?


Śr paź 21, 2020 1:00 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 13112
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Koronawirus - teorie spiskowe
Pewnie potwierdziłeś to co wiedziałem i pisałem.
Bajdurzysz a potem udajesz ze potrafisz to udowodnić.

_________________
Znalezione w sieci: "Dystans 2 m jest po to aby niektórzy spadli z ziemii. Przecież wszyscy się nie zmieszczą"


Śr paź 21, 2020 1:09 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 132 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL