Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N maja 09, 2021 1:18 am

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 563 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 38  Następna strona
 Potencjalna szczepionka Covid 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Potencjalna szczepionka Covid
Dodam jeszcze że w sobotę sobie przeglądałam statystyki także pod kątem tych doniesień, że o ile wcześniej to seniorzy byli zagrożeni najbardziej to teraz coraz odwrotnie - młodsi chorują, bez chorób towarzyszących i to ciężko, umierają. No i statystyka dalej twierdzi że to seniorzy są bardziej na celowniku.

Cz kwi 15, 2021 5:12 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
sachol napisał(a):
Prof. Parczewski członek rady medycznej, specjalista chorob zakaźnych "Noszenie masek na dworze jest bez sensu"
https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/popo ... Id,5169072

Rozumiem Jockey ze to Cie nie przekonuje i to wszystko wina tej polskiej dziczy co masek na ulicach nosic nie chciała.

Przeczytaj jeszcze raz mój wpis odnośnie dziczy polskiej. I tam znajdź co ja piszę o noszeniu maseczek na zewnątrz. I proszę polemizuj z moimi twierdzeniami a nie z tym co ty uważasz że ja uważam.

Cz kwi 15, 2021 5:50 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
Dodam jeszcze że w sobotę sobie przeglądałam statystyki także pod kątem tych doniesień, że o ile wcześniej to seniorzy byli zagrożeni najbardziej to teraz coraz odwrotnie - młodsi chorują, bez chorób towarzyszących i to ciężko, umierają. No i statystyka dalej twierdzi że to seniorzy są bardziej na celowniku.

Też się tym ostatnio zainteresowałam i próbowałam zrozumieć, skąd te przekłamania w przekazach, którym przeczą dane statystyczne. No i mnie się wydaje jasne, że chodzi o skłonienie coraz młodszych ludzi do szczepień.
Większość ludzi nie zagląda do statystyk, więc usłyszy na TVN czy TVP, że coraz młodsi ludzie trafiają do szpitali, wystraszy się i ustawi grzecznie w kolejce po szczypawkę.

Cz kwi 15, 2021 6:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
polexit napisał(a):
Nie bardzo widzę tą analogię do świateł mijania. Światła co do zasady rzeczywiście polepszają widoczność samochodu na drodze - żaden kierowca temu nie zaprzeczy.
Eeee...obowiązek dziennych świateł to to samo co maski. Światła zostały wprowadzone, bo było dużo wypadków na drogach, ale nie dlatego, bo "samochody się nie widziały", ale ze względu na ówczesne kiepskie polskie drogi mijankowe. Wprowadzenie świateł nie dało żadnej poprawy w liczbie wypadków, dopiero wybudowanie większej ilości jednopasmowych dróg, gdzie prawdopodobieństwo czołówki jest istotnie mniejsze -dużo dało. W innych krajach nie ma obowiązku świateł w dzień. Takie rzeczy jak światła, maski, itp są rządowymi pomysłami by pokazać, że "coś robią" w związku z jakimś problemem. Nic to nie daje, albo prawie nic, ale jakiś głupi obowiązek pod karą jest przerzucany na obywatela a rządzący reżim chwali się że "coś zrobił".

To są ABEcadła rządzenia ludem, czyli powiedzmy szczerze: motłochem, wyśmianym w filmie "Miś" gdzie buduje się jakieś misie by pokazać że coś się robi.

Cz kwi 15, 2021 9:09 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Nadmiarowe ograniczenia zawsze są wprowadzane wówczas, gdy dokładnie adekwatne są niewykonywane przez różnych warchołów - wtedy wprowadzenie nieco wyższych ograniczeń umożliwia wyegzekwowanie tych adekwatnych.
Jest paradoksem, ze właśnie te same warchoły potem tokują, że "ograniczenia są nadmiarowe" :roll:

Cz kwi 15, 2021 9:24 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Jockey napisał(a):
Masz racje. Tylko, że ludzie w krajach Europy są bardziej rozsądni niż w Polsce. Np. w Szwajcarii na stokach zimą ludzie jeździli bez maseczek ale jak mogli mijać się z innymi w odległości mniejszej niż 1,5 metra to już byli w maseczkach, w hotelach wszyscy siedzieli w pokojach i posiłki też w pokojach. Nikt ostentacyjnie nie łamał zakazów. Po prostu inna kultura.

Zobacz jak wygląda przestrzeganie prawa na drogach. Jak szukanie dziur żeby można było się sprzeciwić policji. To wszystko powoduje, że trzeba zrobić proste zasady do przestrzegania bo mówiąc wprost Polacy są głupi.

Przypomnę pierwszy lockdown i zakaz wstępu do lasów i parków. Dlaczego był? Bo jak zamknięto firmy to ludzie poszli do parków grillować i piwko pić i oczywiście bez jakichkolwiek odległości itp. No to wprowadzono zakaz wstępu do parku i problem się rozwiązał. Gdyby Polacy byli rozsądni i zachowywali się w przewidywalny logiczny i bezpieczny sposób to można by było zrobić tak jak to jest w krajach zachodniej Europy, ale u nas jest niestety dzicz jak to możesz zaobserwować na forum i niestety przez te dzicz nie można wprowadzać cywilizowanych zasad.

Ta wpowiedź przywołuje mi na myśl taką pogardliwą narrację michnikowszczyzny, która zawsze utyskiwała na Polaków, że do czegoś tam nie dorośli - a to do demokracji, a to do Europy. Teraz Jockey dokłada swoją cegiełkę. Okazuje się, że nie dorośliśmy także do "nowej normalności", czyli ogólnoświatowego pandemicznego kołchozu: Spójrzcie, inne kraje tak przykładnie się zamykają, ci światli Europejczycy tak pozwalają władzy włazić z butami w swoje życie, a u nas co?! Głupi Polacy jak zwykle stają okoniem i nie godzą się na to, co każą starsi i mądrzejsi...
Pomijam już fakt, że zachwyt tym jak to zachodni Europejczycy dzielnie znoszą te obostrzenia jest stekiem nonsensów. Wystarczy spojrzeć na to jak wyglądają protesty przeciw obostrzeniom covidowym w Polsce, a jak w innych krajach w Europie. Ile gromadzą ludzi, jak często się odbywają, jaki mają przebieg. Zachodnie społeczeństwa też mają dość tego cyrku i okazują to znacznie śmielej niż Polacy.
Także ta polska "dzicz" i tak jest bardzo wyrozumiała dla swoich oprawców.

Wespecjan napisał(a):
Eeee...obowiązek dziennych świateł to to samo co maski. Światła zostały wprowadzone, bo było dużo wypadków na drogach, ale nie dlatego, bo "samochody się nie widziały", ale ze względu na ówczesne kiepskie polskie drogi mijankowe.

Zgoda, jednak lepsza widoczność samochodu przy włączonych światłach jest faktem. Co oczywiście samo w sobie nie zapobiega wypadkom, jak zauważyłeś.

Pt kwi 16, 2021 9:08 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
Już ci pisałem. Nie komentuj rzeczy których nie rozumiesz. Oprócz tego co ty możesz wiedzieć o michnikowszczyźnie. Chyba tylko z opowieści.

Pt kwi 16, 2021 9:38 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
polexit napisał(a):
Ta wpowiedź przywołuje mi na myśl taką pogardliwą narrację michnikowszczyzny, która zawsze utyskiwała na Polaków, że do czegoś tam nie dorośli - a to do demokracji, a to do Europy.
Bardzo dobry przykład, ale zauważ polexit, że to jest uniwersalna narracja pseudoelit i generalnie władzy. Istnieją pewne powszechne koleiny, w które wchodzi każda władza, niezależnie od deklarowanej ideologii i wstępnych postulatów.

Pt kwi 16, 2021 12:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
Adam M. napisał(a):
Dzisiaj podano w naszej TV ( CBC ) ze prawdopodobienstwo zakrzepow krwi po przejsciu Covid jest 95 x wieksze niz po sczepionce Astra Zeneka, czy J & J.

To jest ciekawe na jakiej podstawie formułują eksperci swoje wypowiedzi, skoro można dojść do zupełnie innych wniosków. Przyznam się że m.in. to mnie zniechęca do szczepienia się teraz że prawdopodobnie to by była Astra Zeneka - przynajmniej wszyscy w porównywalnym do mnie wieku byli nią szczepieni. I takie wyliczenia uważam za lekko bałamutne, bowiem mogą one mieć na uwadze tylko przeprowadzone testy pozytywne. A ich ogólna liczba jest mniejsza niż ogólna liczba chorych. Nadto na ile mam oszacować prawdopodobieństwo że zachoruję na Covid-19, żeby sobie potem odpowiednio wyliczyć prawdopodobieństwo że skutkiem tego dojdzie do zakrzepu? Czy przyjąć z automatu 100%? Jakie jest prawdopodobieństwo ze nawet jeśli się zaszczepię to nie zachoruję na Covid - 19. Bo przecież jak zachoruję to mi chyba grozi potencjalny zakrzep? Robi się zatem błędne koło. A może jak się zaszczepi a potem jednak zachoruje na Covid to jest gwarancja że to już zakrzepu nie obejmie? Bo teraz nawet łagodne przejście choroby może oznaczać poważne powikłania, ba, przecież ci bezobjawowi właśnie bardzo są na nie narażeni. A jak się dzięki szczepieniu łagodnie przejdzie Covid to powikłań nie będzie?

W tej chwili w Stanach zaszczepion ponad 200 mln ludzi, z pomiedzy nich ponad 5 tys mialo powazniejsze klopoty po szczepionce a znowu z pomiedzy nich 74 osoby zmarlo.
Jezeli uwazasz ze ryzyko przechorowania Covid jest mniejsze to sie nie szczep. Zauwazylem ze o ile Stany nadal prowadza w statystyce zakazen to ilosc zgonow dramatycznie wyhamowala. Aha, zgodnie z filmikiem pelikana gdyby z tych 200 mln 2% zmarlo po przechorowaniu Covid to byloby to 400 tys zmarlych.

Pt kwi 16, 2021 3:33 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
W tej chwili w Stanach zaszczepion ponad 200 mln ludzi
Co ty w ogóle wypisujesz.

Pt kwi 16, 2021 3:51 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Może tak. Nie jest aż tak istotne samo szczepienie zapobiegawcze, jak wczesne wykrycie infekcji organizmu. Że z tym jest problem, to szczepienie jest jakimś ratunkiem. Ja przeczytałen notatkę, o pracy Amerykańskich naukowców, nad czipem diagnostycznym. Który będąc pod skórą, monitoruje dokładnie stan danego organizmu. Wierzę że to ma większy sens, bo tego brak było do tej pory. Wczesnej diagnozy o zmianach. A to pozwala na wczesnym etapie, podjąć działanie ograniczające daną infekcję. Tłumienie jej w zarodku. Bo jak już organizm ma objawy, jest już za późno na łatwe zwalczanie zagrożeń. To jest najskuteczniejszy sposób na to, gdy nasz układ reaguje z opóźnieniem, bądź my spóźniamy się z odczytem infekcji. Tak to paradoksalnie, koronowirus może przyczynić się do lepszej diagnostyki ludzi, tym samym lepszemu zdrowiu. Jest to następca pulsometru, który bardziej czule diagnozuje wszelkie zmiany. Można z nim pracować i być na bierząco monitorowany.

Pt kwi 16, 2021 6:42 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):
W tej chwili w Stanach zaszczepion ponad 200 mln ludzi, z pomiedzy nich ponad 5 tys mialo powazniejsze klopoty po szczepionce a znowu z pomiedzy nich 74 osoby zmarlo.
Jezeli uwazasz ze ryzyko przechorowania Covid jest mniejsze to sie nie szczep.

Znaczy się uważasz że szczepionka chroni przed zarażeniem? No cóż, chyba nikt tego już nie obiecuje...
Adam M. napisał(a):
Zauwazylem ze o ile Stany nadal prowadza w statystyce zakazen to ilosc zgonow dramatycznie wyhamowala. Aha, zgodnie z filmikiem pelikana gdyby z tych 200 mln 2% zmarlo po przechorowaniu Covid to byloby to 400 tys zmarlych.

Niewątpliwie zaraz zacznę się ekscytować, że szczepionki uratowały życie 400 tys ludzi w USA. Tylko powiedz jeszcze ilu z nich sprawdzono w ogóle czy mają odpowiednią ilość przeciwciał.

Pt kwi 16, 2021 7:31 pm
Dyskutant
Dyskutant

Odpowiedz z cytatem
Adam M. napisał(a):

A w Polsce do 15 kwietnia zanotowano 6191 NOPów i sześćdziesiąt parę zgonów przy czym nie zaszczepiono nawet 5% tego co podajesz. To się nie trzyma kupy.

Pt kwi 16, 2021 8:10 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Odpowiedz z cytatem
Niektóre kobiety w Polsce (mam info z pierwszej ręki) i za granicą donoszą o obfitych, długich lub niespodziewanych okresach po szczepionce.
Lekarze zaskoczeni, twierdzą że szczepionka na wirusy płucne nie powinna w ogóle zaburzać układu rozrodczego.

Pt kwi 16, 2021 8:17 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Odpowiedz z cytatem
bergamotka napisał(a):
Znaczy się uważasz że szczepionka chroni przed zarażeniem? No cóż, chyba nikt tego już nie obiecuje...

Żadna szczepionka nie zabezpiecza przed zachorowaniem. Każda zabezpiecza przed ciężkim przebiegiem choroby i przed powikłaniami po chorobie.
bergamotka napisał(a):
Niewątpliwie zaraz zacznę się ekscytować, że szczepionki uratowały życie 400 tys ludzi w USA. Tylko powiedz jeszcze ilu z nich sprawdzono w ogóle czy mają odpowiednią ilość przeciwciał.
Jak fakty przeczą tezie to tym gorzej dla faktów
Aquarius napisał(a):
A w Polsce do 15 kwietnia zanotowano 6191 NOPów i sześćdziesiąt parę zgonów przy czym nie zaszczepiono nawet 5% tego co podajesz. To się nie trzyma kupy.
Oczywiście źródła tej bzdury nie podasz bo przecież wszyscy wiedzą, że to sama prawda.

Pt kwi 16, 2021 8:21 pm
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 563 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 38  Następna strona